wmaraci reklam

Blogger mobil sürümü kapatmak, tıklanma oranını etkiler mi?

12 Mesajlar 3.387 Okunma
wmaraci reklam

Gerbelas Gerbelas WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum Malatya
  • Ad Soyad R** Ö**
  • Mesajlar 319
  • Beğeniler 73 / 73
  • Ticaret 10, (%100)
Arkadaşlar bildiğiniz gibi blogger bloglara eklenen reklamlar, mobil sürümde olduğu gibi görünmüyor. Reklam kodlarını normalde yazı içine ekleseniz de, mobil sürümde sadece yazının veya yorumlar varsa yorumların altında görünüyor. Aynı zamanda yine mobil sürümü kullanmayı bilmeyenler için anasayfaya ve menülere ulaşmak zor oluyor. Benim sorum ise şu:
Sizce mobil sürümü devre dışı bıraksam reklamların tıklanma oranını ve sitedeki gezinmeyi artırabilir miyim? Ya da bunun, adsense veya google açısından bir sıkıntısı olur mu?

Ek Olarak: Soru günceldir!

wmaraci
reklam

Poyrazxx Poyrazxx WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek muhasebe
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad N** A**
  • Mesajlar 70
  • Beğeniler 13 / 7
  • Ticaret 0, (%0)
tabiki etkiler tıklanma oranı artar dene göreceksin bende tüm sitelerimde mobil site kapalı

WebDost WebDost WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Gazeteci
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad M** T**
  • Mesajlar 4329
  • Beğeniler 331 / 899
  • Ticaret 16, (%100)
etkiler mobil tema olmadığı sürece sitende gezeceği varsa bile gezmez, gezemez

Poyrazxx Poyrazxx WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek muhasebe
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad N** A**
  • Mesajlar 70
  • Beğeniler 13 / 7
  • Ticaret 0, (%0)

WebDost adlı üyeden alıntı

etkiler mobil tema olmadığı sürece sitende gezeceği varsa bile gezmez, gezemez

size katılmıyorum son derece yanlış bir düşünce içerisindesiniz . yıllardır mobil temayı kapatıyorum kullanıcılar masa üstü temayı görüntülüyor ve adsense kazançalımda gerçekten %15 cvası yükselme oluyor .
lodos

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

ntka ntka https://ntka.org Kullanıcı
  • Üyelik 22.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Agent
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad N** T**
  • Mesajlar 2761
  • Beğeniler 811 / 810
  • Ticaret 262, (%100)
googlede mobil temalar içinde reklamlar var adsense reklam panelinizden yeni reklam ekle bölümünde yer almaktadır.

Örneğin Mobil cihazınızdan buraya giriş yapın görüceksiniz.

Örnek olarak kendi sitelerimi veriyorum reklam diye algılanmasın eğer öyle düşünen yönetici arkadaşlar olursa lütfen özel mesaj ile bildirsinler.
Burada kullanıcıların bazı örnekleri görsel olarakda görmesi amacı ile kendi site uygulamalarımı gösteriyorum.

dijitalsite.com.tr ister al / ister sat / yeni üyelere 20 tl bakiye hediye

Zen Zen WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Web
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 1061
  • Beğeniler 16 / 189
  • Ticaret 1, (%100)
bende ki blogger sitelerin mobil ve tablet reklam tıklama oranları diğer bilgisayarların 2 katı.

En çok onlardan tık alıyorum :D

Gerbelas Gerbelas WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum Malatya
  • Ad Soyad R** Ö**
  • Mesajlar 319
  • Beğeniler 73 / 73
  • Ticaret 10, (%100)

ntka adlı üyeden alıntı

googlede mobil temalar içinde reklamlar var adsense reklam panelinizden yeni reklam ekle bölümünde yer almaktadır.

Örneğin Mobil cihazınızdan buraya giriş yapın görüceksiniz.

Örnek olarak kendi sitelerimi veriyorum reklam diye algılanmasın eğer öyle düşünen yönetici arkadaşlar olursa lütfen özel mesaj ile bildirsinler.
Burada kullanıcıların bazı örnekleri görsel olarakda görmesi amacı ile kendi site uygulamalarımı gösteriyorum.

Hocam mobilden sitenize girdim; ancak sanırım bahsettiğiniz çubuk reklam şeklindeki reklam. O reklam türü zaten bloğumda var. Mobil olarak bloğa girildiğinde en üstte çıkıyor; ancak adres çubuğu kaybolmadan o çıkmıyor. O çıktığında ise okuyucu çoktan konuya kilitlenmiş olduğu için reklamı görmüyor bile.
Ayrıca yazının altında da kare reklam çıkıyor benim mobilde; ancak bu kare reklam da yazının hemen altında değil de yorum kısmının altında göründüğü için, ziyaretçi yazısını okuduktan sonra blogdan çıkıp gidiyor. O reklam da orda kalacağı ile kalıyor.

Aslında benim cevabını almak istediğim soru şu: Mobil sürümü devre dışı yaparsam Adsense (ban vb.) açısından zararı olur mu?

Ek Olarak: Şimdi mobil sürümü devre dışı bırakacağım, gelişmeleri buraya aktarırım artık. Cevaplar için herkese teşekkür ederim.

Zen Zen WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Web
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 1061
  • Beğeniler 16 / 189
  • Ticaret 1, (%100)
Mobil sürümü devre dışı bırakırsan mutlaka sıralama kaybı yaşar siten. Çünkü google bloggera o özelliği ekleyip otomatik aktif ediyorsa kapadığında negatif etkisini de gösterir. Ayrıca mobil destekli olmayan bir site bir bacağı sakat yatalak bir sitedir bu devirde.

Hem mobilden gelenlerin reklam tıklama oranları çok yüksek oluyor.

WebDost WebDost WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Gazeteci
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad M** T**
  • Mesajlar 4329
  • Beğeniler 331 / 899
  • Ticaret 16, (%100)

Poyrazxx adlı üyeden alıntı

size katılmıyorum son derece yanlış bir düşünce içerisindesiniz . yıllardır mobil temayı kapatıyorum kullanıcılar masa üstü temayı görüntülüyor ve adsense kazançalımda gerçekten %15 cvası yükselme oluyor .

mobil teması olmayan bir siteye iphone veya samsung galaxy serilerinden bir dene bakayım ne kadar kullanışlı.

ntka ntka https://ntka.org Kullanıcı
  • Üyelik 22.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Agent
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad N** T**
  • Mesajlar 2761
  • Beğeniler 811 / 810
  • Ticaret 262, (%100)
Mobil site kullanıcılar için + bir özellik ama reklam açısında pek etkisi olan bir uygulama değil bence ayrıca arkadaş kaldırsam ban vb.. bir şey yaşarmıyım demiş hiç bir sorun olmaz illa her sitede mobil özelliği olmak zorunda değildir eğer öyle olsaydı sitelerin çoğu banlı olurdu çünkü her sitede mobil özelliği yok.

dijitalsite.com.tr ister al / ister sat / yeni üyelere 20 tl bakiye hediye
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al