wmaraci reklam

Bu Reklamlara Kim Tıklıyor?

25 Mesajlar 2.439 Okunma
wmaraci reklam

kahvelekesi kahvelekesi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek fotoğrafçı
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad O** A**
  • Mesajlar 77
  • Beğeniler 20 / 4
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba;
Aklıma çok sık takılan bir konudur bu; "Bu reklamlara kim neden tıklıyor?" Yoğun bir internet kullanıcısı olarak hayatta reklamlara tıklamazdım. Kandırılmışlık hissiyle beraber gelen bir şeydi. Merak dahi etsen yeni bir sekme açar orada arar ve merakımı giderirdim.

Daha sonra "hadi biz de başlayalım, bakalım neymiş" dedik. Sizlerin yazdıklarına baktık, araştırdık öğrendik, uyguladık vs. Şu anda bir şey kazanmıyoruz siteden ya da kazanamıyoruz!

Bu kadar az kazanç doğal mı değil mi onu bilmiyorum tabi!

Ama asıl merak ettiğimiz bu reklamlara kim neden tıklıyor?

wmaraci
reklam

JrFree JrFree . Kullanıcı
  • Üyelik 30.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek .
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 485
  • Beğeniler 80 / 76
  • Ticaret 30, (%100)
Ben sana mantığı anlatıyım, bir konu hakkında yazı yazıyorsun fakat tam bilgiyi vermiyorsun. Örneğin sen baş ağrısı nasıl geçer diye aratıyorsun ve yazıda sadece baş ağrısının sebepleri vs. var. Doğal olarak kullanıcı tam bilgiyi alamadığı için senin reklamların ilgisini çekiyor ve tıklıyor kanaatimce.
kahvelekesi programbanks

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 09.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek fotoğrafçı
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad O** A**
  • Mesajlar 77
  • Beğeniler 20 / 4
  • Ticaret 0, (%0)
Bu açıdan hiç düşünmedim. Makaleyi kurgulamak gerekiyor o zaman. Tabi bu sefer işe, çıkacak reklam içeriğe mi dayalı yoksa kullanıcı alışkanlığına mı dayalı çıkacak o var.... Ohohooooo meşakkatli iş. Biz eğlenmeye devam edelim bir süre daha yazılarla :D

UNKEF UNKEF WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek ARGE
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad F** Ç**
  • Mesajlar 2423
  • Beğeniler 995 / 744
  • Ticaret 17, (%100)
Bizim webmasterler veya web site yöneticilerinin yıllardır yaptıkları ve tek uyanık olduğunu düşünen kurnazların reklam oyunlarından dolayı ben de söylediğiniz şekilde güvensizlikten dolayı spam, virüs veya konu dışı anlamsız reklamlardan dolayı tıklamıyorum ve hatta benim çevremdeki birçok kişi de aynı şekilde, reklam gördüğü an sayfayı kapatıyor diyebilirim.

Halen daha insanları zorla reklama sevkedecek tasarımlar yapan/yaptıran kişiler görüyorum. Şahsen bu tür sitelere girmemle çıkmam bir oluyor. Neden kandırarak iş yapmaya çalışıyorlar? Çünkü daha fazla yetenekleri yok bu işte. Ne oluyor? Bir defa tıklarız kanrılarak ama o tıklamadan kazanç sağlanmaz çünkü anlık olarak çıkarız ve de daha sonra o siteye tekrar asla girmeyiz kullanıcılar olarak.

Kullanıcıların aradıklarıyla ilgili reklamlar olsun elbette reklamlarına tıklayacağız. Zaten aradığımız konuda olduğu için veya genel manada aradığımız bir şey olduğu için o reklama tıklarız. Bunların hepsi şöyle dursun, eğer yanarlı dönerli bir site değilse ve kullanıcıları kandırma amaçlı içerik, reklam vb. buludurmuyorsa o web sitesini bir kenara not eder daha sonra da orayı ziyaret ederiz. Böylece reklamlarına da tıklamamız kaçınılmaz olur. Çünkü güveniyor oluruz.

wmaraci
wmaraci

MuhammedBurak MuhammedBurak Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 02.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Adıyaman
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 482
  • Beğeniler 273 / 83
  • Ticaret 0, (%0)
Geçen biri bana diyor bu aradığım şey nasıl oluyorda Facebookta falan görüyorum Muhammed diyor. Güldüm.
syalmac

kişi bu mesajı beğendi.

HeroTurk HeroTurk Ne Mutlu Türküm Diyene!!! Kullanıcı
  • Üyelik 29.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Cnc programcısı
  • Konum Karabük
  • Ad Soyad Ö** Ç**
  • Mesajlar 3962
  • Beğeniler 315 / 705
  • Ticaret 47, (%100)
google bu konuda çok uyanık arkadaşlar.
Şimdi bir bebek bezi fiyatı bakıyorsunuz diyelim. Googleye bunu yazdıktan sonra hangi siteye girerseniz giin karşınıza hep bebek bezi reklamları çıkacaktır.iyat araştıran bir kişi mutlaka tıklayacaktır bu reklamlara
melankolia

kişi bu mesajı beğendi.

https://www.ozgurblog.net/

OguzEREN OguzEREN MustafaKemalAtatürk Kullanıcı
  • Üyelik 15.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Computer Engineering
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad O** E**
  • Mesajlar 216
  • Beğeniler 54 / 61
  • Ticaret 0, (%0)
Valla ben genelde yanlışlıkla tıklarım merak ettiğimden değil :)
uzunlarpc

kişi bu mesajı beğendi.

A good friend would give you the shirt off his back.

• Üyelik 09.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek fotoğrafçı
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad O** A**
  • Mesajlar 77
  • Beğeniler 20 / 4
  • Ticaret 0, (%0)
benim anladığım "call to action" olayından ziyade markayı görünür tutmak üzerine yürüyor bu işler. yani en azından bizim ülkemizde böyle. sitemde yayınlanan ya da yayınlanacak reklamlara bakıyorum, eminim sitemin potansiyel kitlesi zaten bu siteleri ya da markaları biliyor ve bir şekilde etkileşim içinde.

buradan yola çıktığımızda biz yayıncılar olarak hedef kitle oldukça daralıyor. İnternet kullanmayı bilmeyen (reklamın reklam olduğunu bilmeyip onu bir konu zanneden) kitle bir de kadınlar. misal ben sitemde boşuna beklenti içine girmemem gerekiyor sanıyorum. Benim siteme gelen adam, o yazıları okuyan adamın reklam tıklamasıyla pek alakası olmayacaktır sanırım.

nettebilgi nettebilgi Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 23.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek grafiker
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad D** O**
  • Mesajlar 1454
  • Beğeniler 254 / 430
  • Ticaret 8, (%100)
google chrome kullanan birisinin karşısına mutlaka ilgi duyduğu alanda reklam çıkıyor. Ben tema sitelerinde geziniyorum mesela oyun sitesinde wordpress temaları reklamı çıkıyor karşıma. Mecburen temayı merak edip tıklıyorum. Ben de adsense ile uğraştığım halde reklamlara tıklamaya teşvik ediyorsa google normal vatandaşı nası teşvik etmesin.

• Üyelik 09.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek fotoğrafçı
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad O** A**
  • Mesajlar 77
  • Beğeniler 20 / 4
  • Ticaret 0, (%0)
Belki de ben ve çevremin davranışları farklı yöndedir bilmiyorum. Reklamlara "adsense" olayına daldıktan sonra sadece "destek" olsun diye tıklıyorum hala.

wmaraci
Konuyu toplam 3 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 3 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al