freelance iş ilanları

Sitem google politikalarıyla uyumlu değil mi ?

10 Mesajlar 1.586 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

thersevo thersevo WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** S**
  • Mesajlar 112
  • Beğeniler 18 / 12
  • Ticaret 6, (%100)
Merhabalar ayni konuyu belki daha önce de açtım çok kişiye PM yolladım çok kişiye mail attım ama ağzını girdimin adsense sini bi turlu alamadım hadi sitede içerik sorunu zamanla halledilir de bu politika bin mantığı nedir arkadaşlar kafayı yiyeceğim.Açık söylüyorum bu yeni çıkacak dizileri takip edip üzerine keyword domain regleyip para kazananlarla iletişime geçtim dedim sorun fragman paylaşmak mi yani sorun ne sitede film kelimesi gecen her şeyi kaldırdım mesela bi haber içeriği girilcekse bastan sona olayı kendi cümlelerimle dizdim siteyi mobil hale getirdim mobil uyumlu siteyi hangi akla hizmet politika diye uyari veriyorsun google Acaba benim admatic reklamlarını gördüğü için mi kabul etmiyor arkadaşlar Allah rızası için bi inceleyip ne yapmam gerektiğini söyleyin söyleyin ki bende su isi halledeyim içim rahat içerik giriyim.

wmaraci
reklam

fullvizyon fullvizyon WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 31.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 57 / E
  • Meslek Bilişim - Kurumsal Seo
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 131
  • Beğeniler 56 / 27
  • Ticaret 8, (%100)
Adsense ilk başvuru yapacağınız sitelerin kabul edilmesiyle ilgili yaşadıklarımdan yola çıkarak birkaç ipucu vereyim.

1-) Başvuru yaptığınız site'nin tema'sı çok janjanlı bol işlevli olmasın mümkünse premium olsun.
2-) Sitedeki tüm kategorilerdeki post sayısı yaklaşık eşit olsun ve her kategoride en az 30-50 arası içerik bulunsun
3-) Tüm içerikleriniz özgün olsun
4-) Fragman-sağlık- gibi içerikli sitelerle adsense almak için kendinizi hiç hırpalamayın .
5-) Fragman yada film-dizi haberleri sitesi ise, anahtar kelimenizde ya'da konu başlığınızla yaratılan url'de ( izle-canlı-izle-son bölüm- son bölüm izle ) geçiyorsa ağzınızla kuş tutsanız hikaye.

6-) Sitede mutlaka gizlilik politikası-hakkımızda içerikli sayfalarınızı oluşturun.

Kolaylıklar dilerim

Sektörde Çeyrek Yüzyıla 10 Yıl Kaldı ; Fullvizyon.Net

dem dem Durma çalış ! Kullanıcı
  • Üyelik 26.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Elektrik-Elektronik Mühendisi
  • Konum Konya
  • Ad Soyad M** S**
  • Mesajlar 477
  • Beğeniler 76 / 110
  • Ticaret 13, (%100)
alınmış görünüyor

SenolK SenolK WM Aracı Kimlik Onayı
  • Üyelik 27.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Bilgisayar Mühendisi
  • Konum ABD
  • Ad Soyad Ş** K**
  • Mesajlar 916
  • Beğeniler 362 / 281
  • Ticaret 11, (%100)
Bende 4 yazı vardı seo falan yarım yamalaktı kabul etmişlerdi :p ve hala kullanmaktayım.

wmaraci
wmaraci

bankagundem bankagundem WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Giresun
  • Ad Soyad M** C**
  • Mesajlar 178
  • Beğeniler 8 / 25
  • Ticaret 1, (%100)
190 içerik var en az % 40 özgün diğerleri haber ve iş ilanı ama hala alabilmiş değilim 4 yazı nasıl alınıyor şaşırıyorum.

www.fikirbuldum.net İş Fikirleri,Hediye Fikirleri,Bayilik Veren Firmalar

• Üyelik 19.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** S**
  • Mesajlar 112
  • Beğeniler 18 / 12
  • Ticaret 6, (%100)

fullvizyon adlı üyeden alıntı

Adsense ilk başvuru yapacağınız sitelerin kabul edilmesiyle ilgili yaşadıklarımdan yola çıkarak birkaç ipucu vereyim.

1-) Başvuru yaptığınız site'nin tema'sı çok janjanlı bol işlevli olmasın mümkünse premium olsun.
2-) Sitedeki tüm kategorilerdeki post sayısı yaklaşık eşit olsun ve her kategoride en az 30-50 arası içerik bulunsun
3-) Tüm içerikleriniz özgün olsun
4-) Fragman-sağlık- gibi içerikli sitelerle adsense almak için kendinizi hiç hırpalamayın .
5-) Fragman yada film-dizi haberleri sitesi ise, anahtar kelimenizde ya'da konu başlığınızla yaratılan url'de ( izle-canlı-izle-son bölüm- son bölüm izle ) geçiyorsa ağzınızla kuş tutsanız hikaye.

6-) Sitede mutlaka gizlilik politikası-hakkımızda içerikli sayfalarınızı oluşturun.

Kolaylıklar dilerim

hocam vakit ayırdınız teşekkür ederim bana şöyle mail yolluyorlar ;
Site, Google politikalarıyla uyumlu değil: Siteniz Google AdSense program politikaları veya Web Y�neticisi Kalite y�nergeleri ile uyumlu olmadığı i�in, şu anda AdSense başvurunuzu onaylayamıyoruz. Hedefimiz, reklamverenlerimize zengin ve anlamlı i�erik sağlayıp, organik trafik alan ve kullanıcılarımıza da iyi hedeflenmiş reklamlar g�stermemize olanak veren siteler sunmaktır. Şu anda sitenizin bu �l��tleri karşılamadığını d�ş�n�yoruz.

Aşağıda sitenizde kullanıcı deneyimini iyileştirmenize ve AdSense �l��tlerine uymanıza yardımcı olacak bazı �neriler verilmiştir:

Google reklamları g�steren sitelerin kullanıcılara y�ksek bir değer sunması �nemlidir. Bir yayıncı olarak, kullanıcılara sitenizi ziyaret etmek i�in bir neden sunan, benzersiz ve alakalı i�erik sağlamalısınız.
Otomatik olarak oluşturulmuş sayfalara veya �ok az orijinal i�erik barındıran ya da hi� orijinal i�erik barındırmayan sayfalara reklam yerleştirmeyin.
Siteniz, anlaşılır bir gezinme sistemi ve genel d�zen sunarak iyi bir kullanıcı deneyimi sağlamalıdır. Kullanıcılar, sayfalarınız arasında tıklama yoluyla kolayca gezinebilmeli ve aradıkları bilgileri bulabilmelidir.

acaba trafiğim az bundan mı ? yoksa fragman sitesi olup yada iletide de belirttiğim gibi dizi siteleri açıp adsense alan çok site var bunlarla iletişimede geçtim ve fragman paylaşmanın bir sıkıntı olacağını söylemediler.

SenolK SenolK WM Aracı Kimlik Onayı
  • Üyelik 27.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Bilgisayar Mühendisi
  • Konum ABD
  • Ad Soyad Ş** K**
  • Mesajlar 916
  • Beğeniler 362 / 281
  • Ticaret 11, (%100)

thersevo adlı üyeden alıntı

hocam vakit ayırdınız teşekkür ederim bana şöyle mail yolluyorlar ;
Site, Google politikalarıyla uyumlu değil: Siteniz Google AdSense program politikaları veya Web Y�neticisi Kalite y�nergeleri ile uyumlu olmadığı i�in, şu anda AdSense başvurunuzu onaylayamıyoruz. Hedefimiz, reklamverenlerimize zengin ve anlamlı i�erik sağlayıp, organik trafik alan ve kullanıcılarımıza da iyi hedeflenmiş reklamlar g�stermemize olanak veren siteler sunmaktır. Şu anda sitenizin bu �l��tleri karşılamadığını d�ş�n�yoruz.

Aşağıda sitenizde kullanıcı deneyimini iyileştirmenize ve AdSense �l��tlerine uymanıza yardımcı olacak bazı �neriler verilmiştir:

Google reklamları g�steren sitelerin kullanıcılara y�ksek bir değer sunması �nemlidir. Bir yayıncı olarak, kullanıcılara sitenizi ziyaret etmek i�in bir neden sunan, benzersiz ve alakalı i�erik sağlamalısınız.
Otomatik olarak oluşturulmuş sayfalara veya �ok az orijinal i�erik barındıran ya da hi� orijinal i�erik barındırmayan sayfalara reklam yerleştirmeyin.
Siteniz, anlaşılır bir gezinme sistemi ve genel d�zen sunarak iyi bir kullanıcı deneyimi sağlamalıdır. Kullanıcılar, sayfalarınız arasında tıklama yoluyla kolayca gezinebilmeli ve aradıkları bilgileri bulabilmelidir.

acaba trafiğim az bundan mı ? yoksa fragman sitesi olup yada iletide de belirttiğim gibi dizi siteleri açıp adsense alan çok site var bunlarla iletişimede geçtim ve fragman paylaşmanın bir sıkıntı olacağını söylemediler.

Trafikle alakası yok. Ama zaten trafiğiniz azsa boşuna siteyi yavaşlatmaktan başka bir işinize yaramaz diye umuyorum. Siteyi baştan düzenleyin uygun bir trafiğe ulaştığınızda zaten farklı reklam ağlarını da alırsınız.

• Üyelik 31.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 57 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 131
  • Beğeniler 56 / 27
  • Ticaret 8, (%100)
Hocam tiyo vermiş zaten google ; '' reklamverenlerimize zengin ve anlamlı i�erik sağlayıp, ''
'' Siteniz, anlaşılır bir gezinme sistemi ve genel d�zen sunarak iyi bir kullanıcı deneyimi sağlamalıdır. Kullanıcılar, sayfalarınız arasında tıklama yoluyla kolayca gezinebilmeli ve aradıkları bilgileri bulabilmelidir. '' Tema sıkıntılı olabilir.

Öncelikle içeriği geliştirin ve mutlaka yazdığım her kategoride yaklaşık eşit dağılmış olmasına özen gösterin ve içerik sayısı her kategoride en az 30-50 arası olmalı MUTLAKA.

Site hit'i hiç önemli değil isterse 0 hit olsun.

ŞU MADDELER AÇISINDAN YENİDEN GÖZDEN GEÇİRİN

5-) Fragman yada film-dizi haberleri sitesi ise, anahtar kelimenizde ya'da konu başlığınızla yaratılan url'de ( izle-canlı-izle-son bölüm- son bölüm izle-şöyle izle- böyle izle - izlede nasıl izlersen izle ) geçiyorsa ağzınızla kuş tutsanız hikaye.

Dizi sitesi açıp'da adsense alanlar var demişsiniz ama o bir şehir efsanesi. Şunu yapıyorlar ; Başka site ile alınmış adsense kodlarını dizi sitesinde trafiğin en yoğun olduğu saatlerde kısa süreli yayınlayıp kaldırıyorlar, bunun sonunda'da *** yada wm'de '' adsense gereksiz yere hesabımı banladı yardım edin yandım bittim '' konularını açıyorlar.
thersevo

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 19.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** S**
  • Mesajlar 112
  • Beğeniler 18 / 12
  • Ticaret 6, (%100)

fullvizyon adlı üyeden alıntı

Hocam tiyo vermiş zaten google ; '' reklamverenlerimize zengin ve anlamlı i�erik sağlayıp, ''
'' Siteniz, anlaşılır bir gezinme sistemi ve genel d�zen sunarak iyi bir kullanıcı deneyimi sağlamalıdır. Kullanıcılar, sayfalarınız arasında tıklama yoluyla kolayca gezinebilmeli ve aradıkları bilgileri bulabilmelidir. '' Tema sıkıntılı olabilir.

Öncelikle içeriği geliştirin ve mutlaka yazdığım her kategoride yaklaşık eşit dağılmış olmasına özen gösterin ve içerik sayısı her kategoride en az 30-50 arası olmalı MUTLAKA.

Site hit'i hiç önemli değil isterse 0 hit olsun.

ŞU MADDELER AÇISINDAN YENİDEN GÖZDEN GEÇİRİN

5-) Fragman yada film-dizi haberleri sitesi ise, anahtar kelimenizde ya'da konu başlığınızla yaratılan url'de ( izle-canlı-izle-son bölüm- son bölüm izle-şöyle izle- böyle izle - izlede nasıl izlersen izle ) geçiyorsa ağzınızla kuş tutsanız hikaye.

Dizi sitesi açıp'da adsense alanlar var demişsiniz ama o bir şehir efsanesi. Şunu yapıyorlar ; Başka site ile alınmış adsense kodlarını dizi sitesinde trafiğin en yoğun olduğu saatlerde kısa süreli yayınlayıp kaldırıyorlar, bunun sonunda'da *** yada wm'de '' adsense gereksiz yere hesabımı banladı yardım edin yandım bittim '' konularını açıyorlar.

Hocam desteğiniz için teşekkür ederim maddeleri görüyorum ama ben bu işi kafaya taktım çözeceğim yani ya adsenseyi alacağım yada o beni :) yani şakası felan bi yana ben sevdiğim işi yapmak istiyorum bende biliyorum en kazançlı siteleri açmayı ama onlara kafa yoracağıma sevdiğim işi yapmak istiyorum fragman sitelerine reklam alan elbet var mesela fragman.web.tr kendileri baya güzel bi site kurmuş teması şuyu buyu alta denilen gibi hakkımızda,gizlilik,iletişim,işte politika,sitemap vesaire kurmuşlar ben sizi dinleyip temayı an itibarıyla değişitirip tekrar başvurumu yaptım.Eğer onlara adsense veriliyorsa benim burda kendi ürettiğim kurduğum cümlelerle girdiğim içeriklerime de adsense gelir diye düşünüyorum hocam.Tekrardan teşekkür ederim.

• Üyelik 31.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 57 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 131
  • Beğeniler 56 / 27
  • Ticaret 8, (%100)
Hocam hayırlısı diyelim. Fragman sitelerinde adsense yayını yapılıyor ama yapımcı şirketin yayınladığı fragmanlar şayet embed kodu ile paylaşılmışsa dahada legalleşiyor, embed paylaşımsız fragmanlar yayıncı şirketin sitesinden indirilip youtube vb paylaşım sitelerine atılıp oradan embed kodla dağıtılınca google olayı bir anlamda göz ardı ediyor yada çok baskı görürse sizin sitenizi banlıyor biraz karışık bir konu. DMCA şikayetleri daha belirleyici oluyor bu konuda.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al