wmaraci reklam

Türkçe site yapmak artık mantıksız mı?

30 Mesajlar 3.451 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Typer Typer WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.10.2019
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Danışman
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** D**
  • Mesajlar 280
  • Beğeniler 11 / 84
  • Ticaret 0, (%0)
ilk başlarda türkçe yapılır sonrasında yurt dışı adsense kovalanır. Benim düşüncem bu yönde

wmaraci
reklam

fistiq fistiq Sabır | Selamettir. <3 Kullanıcı
  • Üyelik 30.01.2019
  • Yaş/Cinsiyet 37 / K
  • Meslek Muhasebe
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** O**
  • Mesajlar 203
  • Beğeniler 125 / 126
  • Ticaret 3, (%100)
Benim Türkçe bir bloğum var. Hatta genel içerikli bir blog, ki biliyorsunuz genel içerikli bir blog rekabete dahi giremiyor. Reklam kısıtlaması yaptım tbm yükseldi en düşük reklam şu an 0,60krş. Ben sabreden tarafım. Sabretmeyen hiç bir alanda büyüyemez. Yaptığınız işi severseniz, kazancınız büyür. Para kazanmaya odaklanmayın, siteyi büyütmeye odaklanın.
cagatay169 Karabeg Gazeteci

kişi bu mesajı beğendi.

Blogum: travelsadvice.blogspot.com
İLETİŞİM ADRESİM: freedom.86@msn.com
SKYPE ADRESİM: fistiq34

Karargaht Karargaht WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad C** U**
  • Mesajlar 428
  • Beğeniler 31 / 127
  • Ticaret 0, (%0)
Açtığınız siteyi TBM sini bilmeden araştırmadan rastgele açarsanız tabiki kuruş kuruş kazanırsınız. TBM'si 1 lira olan sitelerde var 0,60 kuruş'da. Buda ingilizce sitelerle gayet de iyi yarışıyor. İş her zaman ki gibi bilmekte yatıyor. En basit örnek, dini bir site açarsanız yada sözlerle alakalı bir site açarsanız kim neden yüksek bütçe ile o kelimelere reklam versin. Düz mantıkla bile bi çok şeyi çözmek mümkün.

Msasn Msasn WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.04.2019
  • Yaş/Cinsiyet 22 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** Ş**
  • Mesajlar 202
  • Beğeniler 50 / 61
  • Ticaret 0, (%0)

Hatef34 adlı üyeden alıntı

Ben sitelerin tutmasından bahsetmiyorum benim her yaptığım Türkçe site tuttu fakat kuruş kazandırıyor. Yani sitenin tutması başka kazandırması başka şey.

Tutan site kuruş kazandırmaz.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

Msasn Msasn WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.04.2019
  • Yaş/Cinsiyet 22 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** Ş**
  • Mesajlar 202
  • Beğeniler 50 / 61
  • Ticaret 0, (%0)

Hatef34 adlı üyeden alıntı

Hem kalitesiz İngilizce site neden yapayım ki onu da kaliteli yaparım.

İmgilizce seviyen ne?
A1 B2 C1 vs...

resif resif Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 05.09.2018
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek web master
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ö** V**
  • Mesajlar 114
  • Beğeniler 23 / 20
  • Ticaret 0, (%0)

Msasn adlı üyeden alıntı

**Mobildeyim imla**

Kimse beni yanlış anlamasın ancak ortalıkta düzgün Türkçe site bile yok. Elin adamı öyle şeyler yapıyor ki dilin tutuluyor. Sağlık sektöründe yazdığı her bir cümlenin akademik makalelerden kaynağını gösteren, basit bir konu hakkında 10 sayfa yazı yazan adamlar görüyorum ben. Başarılı siteler hem içerik hemde seo açısından başarılı.

Bizde ise başarılı site ile başarısız site arasındaki tek fark seo. Tbm, haber siteleri vs neyse tamam ama Türkiye de ciddi anlamda kaliteli bir sitenin ideal düzeydeki seo ile tutmama ihtimali kesinlikle bulunmamakta.

Kalitesiz ingilizce site yapacağınıza kaliteli Türkçe site yapın derim ben.

Çok haklısın Türkçe site yapmak hele adsense için nerdeyse boşa emek... bende bunu gördüm ama gene de iki projem var www.niyeya.com ve www.xseyler.com ama ben bunları youtube kanalı olarakta düşünüyorum diye başladım yapmaya... xşeyler.com u yeni yapıyorum henüz... bence Türkçe de kriter Onedio olmalı motivasyon anlamında onu ele alıp ona yakın bişeyler yapmak lazım..,

düşünüyorum mesela 2tekerlek.com bende satsam mı iyi yoksa bir içeirk sitesi mi yapsam motor, scooter bisiklet martı vs için

sonuç olarak bende bug ingilizce domainler aldım bende whokue.com(kue endonezyacada kek demekmiş öyle uydurdum domaini klavye yanlış yazarken) mesela bir eğlence sitesi düşünüyorum... ünlüler ve insanlar hakkında komik eğlenceli içerikler.. tavsiyen varsa dinlerim..

Gazeteci Gazeteci WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.07.2020
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci/Gazeteci
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad E** D**
  • Mesajlar 5
  • Beğeniler 2 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
Allah aşkına dostlar çok komiksiniz kusura bakmayın da. Tutan bir şey tutmuştur ve para kazandırır zaten. Günde 500-600 kişi fazla değil ki :D Günde ortalama adam gibi 10-20 içerik üretirsen bunu bir iş prensibine getirirsen ayrı. Düzenli bir zaman ayırıp, düzenli ve orta düzeyde kaliteli içerik üretirsen güzel sonuçlar alırsın. 10 bin kazanman gerekmiyor değil mi illa :D ugc sistemi ile köşeyi dönen siteler de var ofpof gibi kapananlar da :D Siz burada bu konu hakkında konuşurken forumdaki bir diğer açılan konuda da 5-8 makale ekliyordum ayda 100 lira geliyordu diyende var. Ayda 5-8 değilde günde eklese düşünsenize. Bu bir iş. Yukarıda yazdıklarınızın hepsi doğru ama bir şey eksik. Ben günde 5-10 saat haftanın 6 günü yapıyordum da böyle oldu demiyorsunuz ama hiç :D Kaç makale yayınladın, ne kadar zaman ayırdın ? günde 500-600 az kardeşim az... günde 500 de ayda 15 bin kişi mevzuda zaten bir sıfıra daha koyabilmek. 150 bin yapabilmek. Sonrasında en çok reklamlara kadınlar ve daha çok bilinçsiz kullanıcılar tıklıyor bizler gibi bilgisayardan anlayanlar tıklamaz yer imlerinden girer vs. Siteleriniz tutsa da büyümemiş se eğer kendi kitlesi reklamlara tıklayacak kitle değilse TIKLAN MAZ! Sonra neden düşük gelir :D 15k dan %1 reklama tıkla sa 150 kişi 20 kuruş 30 tl :D şimdi paranın akmasını mı istiyoruz bu tabloya göre o zaman o 15 bini yap 150 bin yap... bak yap sonra gel... tutan siteymiş. herkesin yaptığı bir şeyse çok büyük olacaksın ki pastadan payında büyük olsun. Eğer herkesin yaptığı değilse o zamanda çok özel olmalısın. Yemek siteleri, kadın siteleri bunları bir düşünsene. Forumları vs. teknoloji siteleri bir düşün bunlara gençler girer erkekler girer, çok büyük olmalısın ki adam para gelsin ya da belli bir düzeye çıkman gerek. Peki kadın siteleri, yemek siteleri. Yahu bebek bezi makalesi okurken yanında çıkan prima reklamını tıklayan bir bayanı düşün al sana yemleme :D Bu arada 150k çıkınca da %1 tıklanma oranı 30 tl 300 tl olur değil mi ama 150k çıkınca da tıklanma oranında artar. Burada ki sınırın olmayışı. Tbm filan başka o açıdan strateji yürütmek uygun isim bulmak, uygun konu bulmak ile alakalı. Ama genel konular ise, bebek, kadın, haber siteleri, sosyal içerik vs. bunlar da ne kadar yükselir sen o kadar önemli.

https://www.alexa.com/siteinfo/pudra.com

örnek...

Daha geçen hafta korelilerin haberini yapan 130 tl lik bir tema kullanan site satılıyordu be burada :D 15 kağıda. Günde 700-800 kaldırıyor muş. Şimdi bunu büyütsen birde değil mi ?

onlarca örnek verebilirim. Zamanında açılan face sayfaları ile sabah akşam ısıtıp ısıtıp milletin önüne oltayla atılan yemlere bir çok balık atlıyor daha doğrusu bizim işle alakalı olarak tıklıyor :D Sanki her şey sadece seo yahu :D Onedio dan tutta bir çok ugc siteye bakın millet site açmaya uğraşmak istemiyor açıyor bir hesap onedio gibi siteler de takılıyor. Nerede Türkçe site bitmiş :D Ayrıca ingilizce yapmak tan bahsedenlerin çoğu hayal gören arkadaşlardan ibaret :D Düşünsene bi yurt dışındaki insanlar daha eğitimli ama Türkiye de başarısız sın yurt dışındaki insanları doğru dürüst dillerini bilmeden siteni çekip köşeyi döneceksin abi hayal bunlar hayal :D Komik ayrıca

Ufak bir not: İSİM ARKADAŞ İSİM... KRAL GİBİ İSİM BULMAN GEREK Kİ BİR ÇOK İSİM ALINMIŞ VE KİMİSİ GERÇEKLEŞMİŞ PROJE OLMUŞ KİMİSİ YURT DIŞINDAN ALINMIŞ. MARKA ÖNEMLİ MARKA... SADE BİR İSİM.. YAPIŞTIR GİTSİN...

https://www.alexa.com/siteinfo/yasemin.com mesela buda bir bayan haber sitesi mesela

https://www.alexa.com/siteinfo/topukluhaber.com Bu siteyi güncellemiyor lar ama durduğu yerden aldığı hite bakın.

https://www.alexa.com/siteinfo/korezin.com geçende 15k satışsa sunulan ve ayda 700-800 lira getirdiği söylenen siteye günde 5k giriyor al
poyraz7998

kişi bu mesajı beğendi.

ogghaber ogghaber WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek özel güvenlik görevlisi
  • Konum Sivas
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 26
  • Beğeniler 5 / 2
  • Ticaret 0, (%0)
herseyın başı sabır bır site acıp 3 ay sonra para kazanmak milli pıyongo bileti alıp yılbasında zengin olmak gibi birşey

2 senelik bir sitem var daha 3 ay oldu gunluk 90 ile 140 tl arası kazanmaya başlayalı

ubingoldag ubingoldag WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.07.2020
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek yok
  • Konum Bingöl
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 134
  • Beğeniler 23 / 26
  • Ticaret 0, (%0)

Msasn adlı üyeden alıntı

**Mobildeyim imla**

Kimse beni yanlış anlamasın ancak ortalıkta düzgün Türkçe site bile yok. Elin adamı öyle şeyler yapıyor ki dilin tutuluyor. Sağlık sektöründe yazdığı her bir cümlenin akademik makalelerden kaynağını gösteren, basit bir konu hakkında 10 sayfa yazı yazan adamlar görüyorum ben. Başarılı siteler hem içerik hemde seo açısından başarılı.

Bizde ise başarılı site ile başarısız site arasındaki tek fark seo. Tbm, haber siteleri vs neyse tamam ama Türkiye de ciddi anlamda kaliteli bir sitenin ideal düzeydeki seo ile tutmama ihtimali kesinlikle bulunmamakta.

Kalitesiz ingilizce site yapacağınıza kaliteli Türkçe site yapın derim ben.

Güzel yazmışsın. Adamlar emek veriyolar. Bizde sadece tık alsın o olsun bu olsun

musaarikanhdd musaarikanhdd Ruh Adam Kullanıcı
  • Üyelik 02.09.2020
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Girişimci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 67
  • Beğeniler 21 / 22
  • Ticaret 0, (%0)
İnglizce bilsem İnglilzce site açardım . Türkiyeden diğer ülkelerde hangi konuların arandığını detaylı şekilde analiz edemiyoruz. Bu eksik ve diğer eksikler olmasaydı İnglizce ile devam ederdim . Türkçe ile devam

Yumuşak başlı isem, kim dedi uysal koyunum? Kesilir belki, fakat çekmeye gelmez boyunum
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al