wmaraci reklam

Türkçe site yapmak artık mantıksız mı?

30 Mesajlar 3.463 Okunma
wmaraci reklam

Hatef34 Hatef34 Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 17.07.2020
  • Yaş/Cinsiyet 38 / K
  • Meslek coder
  • Konum Dubai
  • Ad Soyad F** K**
  • Mesajlar 42
  • Beğeniler 1 / 5
  • Ticaret 0, (%0)
Bir İngilizce site yaptıktan sonra onun tıklanma oranı yaptığım günden itibaren çok hızlı yükselirken Türkçe siteler hem yavaş yükseliyor hem de yükselse de kazandırmıyor. Kazançlar hep gıdım gıdım bir de Türkçe dilinde yapılan projelerden devlet vergi alıyor zaten kazanç aşırı az. Artık Türkçe sitelerden elimi ayağımı çekmeyi düşünüyorum. Bu arada ana dilim de İngilizce yani dil sorunum yok fakat İngilizcede rekabet daha fazla diye bugüne kadar Türkçe siteler yapmıştım. Biraz kafam karıştı bu konuda

wmaraci
reklam

Msasn Msasn WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.04.2019
  • Yaş/Cinsiyet 22 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** Ş**
  • Mesajlar 202
  • Beğeniler 50 / 61
  • Ticaret 0, (%0)
**Mobildeyim imla**

Kimse beni yanlış anlamasın ancak ortalıkta düzgün Türkçe site bile yok. Elin adamı öyle şeyler yapıyor ki dilin tutuluyor. Sağlık sektöründe yazdığı her bir cümlenin akademik makalelerden kaynağını gösteren, basit bir konu hakkında 10 sayfa yazı yazan adamlar görüyorum ben. Başarılı siteler hem içerik hemde seo açısından başarılı.

Bizde ise başarılı site ile başarısız site arasındaki tek fark seo. Tbm, haber siteleri vs neyse tamam ama Türkiye de ciddi anlamda kaliteli bir sitenin ideal düzeydeki seo ile tutmama ihtimali kesinlikle bulunmamakta.

Kalitesiz ingilizce site yapacağınıza kaliteli Türkçe site yapın derim ben.
webloggi

kişi bu mesajı beğendi.

Marstyson Marstyson WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 1186
  • Beğeniler 491 / 321
  • Ticaret 1, (%100)
Bence Türkçe siteye zaman ayıracağınıza fikir için daha çok düşünün ve ingilizce site açın . İlla daha kolay yapabileceğiniz rekabeti orta seviyelerde olan bir alan bulursunuz . Türkçe sitelerde adsense 0.2 kuruş bile verebiliyor . Kaç kez tıklatacaz ki daha bir 1 lira olsun

farego farego WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.11.2017
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek idari işler
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad G** D**
  • Mesajlar 305
  • Beğeniler 93 / 92
  • Ticaret 0, (%0)
Türkçe yap, sonrada aherflang çalışması yap.

Solargezi.com
wmaraci
wmaraci

webloggi webloggi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.11.2018
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Web & Medya
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad T** H**
  • Mesajlar 2165
  • Beğeniler 925 / 926
  • Ticaret 12, (%100)
Türkçe'de gerçekten kaliteli kaynak var mı? Bu biraz sert bir giriş oldu. Soruyu şöyle sormak belki daha doğru olur: Türkçe'de kaliteli kaynakları parmakla saymakta zorluk çeker misiniz?

Ben aradığım bir şeyi bulmakta gerçekten zorlanıyorum. Ingilizcem neredeyse kötü sayılabilecek düzeyde. Yinede birçok aramamı ingilizce olarak yapıp translate ile okuma zorluğunu tercih ediyorum.

Asıl soru belki de bu olabilir. Ben neden Türkçe siteler ile yetinmeyip translate in anlamsız çevirilerini anlamak için çabalıyorum?

Amaç sadece gelirse evet, e-ticaret dışında Türkçe projeye fazla odaklanılmamalı. TR'de reklamveren düşük ücret ödediği için hepimizin şevki kırılıyor. Bu konuda sonuna kadar haklısınız. Ancak kaynak eksikliğinden kitle edinme ihtimaliniz daha yüksek.

TR'de bulunan rekabet bana göre yabancı dillerden daha zor. Çünkü bencil bir yapı var bizim web yöneticilerinde. Kaynak göstermeye bile çekinen bir milletiz.

Açıkçası bende yabancı dillere yöneliyorum. Bunu inkar etmiyorum ancak Türkçe projelerinde fişini çekmemek gerek diye düşünüyorum. Burada önemli olan nokta şu eğer gerçekten kaliteli iş çıkaracaksanız TR'de bulunan avantaj muhtemelen başka hiç bir dilde yoktur.

• Üyelik 17.07.2020
  • Yaş/Cinsiyet 38 / K
  • Meslek coder
  • Konum Dubai
  • Ad Soyad F** K**
  • Mesajlar 42
  • Beğeniler 1 / 5
  • Ticaret 0, (%0)

Msasn adlı üyeden alıntı

**Mobildeyim imla**

Kimse beni yanlış anlamasın ancak ortalıkta düzgün Türkçe site bile yok. Elin adamı öyle şeyler yapıyor ki dilin tutuluyor. Sağlık sektöründe yazdığı her bir cümlenin akademik makalelerden kaynağını gösteren, basit bir konu hakkında 10 sayfa yazı yazan adamlar görüyorum ben. Başarılı siteler hem içerik hemde seo açısından başarılı.

Bizde ise başarılı site ile başarısız site arasındaki tek fark seo. Tbm, haber siteleri vs neyse tamam ama Türkiye de ciddi anlamda kaliteli bir sitenin ideal düzeydeki seo ile tutmama ihtimali kesinlikle bulunmamakta.

Ben sitelerin tutmasından bahsetmiyorum benim her yaptığım Türkçe site tuttu fakat kuruş kazandırıyor. Yani sitenin tutması başka kazandırması başka şey.
Gizemozturk

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 17.07.2020
  • Yaş/Cinsiyet 38 / K
  • Meslek coder
  • Konum Dubai
  • Ad Soyad F** K**
  • Mesajlar 42
  • Beğeniler 1 / 5
  • Ticaret 0, (%0)

Msasn adlı üyeden alıntı

**Mobildeyim imla**

Hem kalitesiz İngilizce site neden yapayım ki onu da kaliteli yaparım.

Marstyson Marstyson WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 1186
  • Beğeniler 491 / 321
  • Ticaret 1, (%100)

Hatef34 adlı üyeden alıntı

Ben sitelerin tutmasından bahsetmiyorum benim her yaptığım Türkçe site tuttu fakat kuruş kazandırıyor. Yani sitenin tutması başka kazandırması başka şey.

Benim de ilk acemiliğimi attığım sitem Türkçe site olmuştu . Onunla birlikte birçok şey öğrenmiş oldum . Günlük 400-600 kişi giriyordu . Peki ne oldu ? 1.5 sene sonra 40 lira para kazandım. Türkçe site pişmanlıktır

• Üyelik 17.07.2020
  • Yaş/Cinsiyet 38 / K
  • Meslek coder
  • Konum Dubai
  • Ad Soyad F** K**
  • Mesajlar 42
  • Beğeniler 1 / 5
  • Ticaret 0, (%0)

tolhur adlı üyeden alıntı

Türkçe'de gerçekten kaliteli kaynak var mı? Bu biraz sert bir giriş oldu. Soruyu şöyle sormak belki daha doğru olur: Türkçe'de kaliteli kaynakları parmakla saymakta zorluk çeker misiniz?

Ben aradığım bir şeyi bulmakta gerçekten zorlanıyorum. Ingilizcem neredeyse kötü sayılabilecek düzeyde. Yinede birçok aramamı ingilizce olarak yapıp translate ile okuma zorluğunu tercih ediyorum.

Asıl soru belki de bu olabilir. Ben neden Türkçe siteler ile yetinmeyip translate in anlamsız çevirilerini anlamak için çabalıyorum?

Amaç sadece gelirse evet, e-ticaret dışında Türkçe projeye fazla odaklanılmamalı. TR'de reklamveren düşük ücret ödediği için hepimizin şevki kırılıyor. Bu konuda sonuna kadar haklısınız. Ancak kaynak eksikliğinden kitle edinme ihtimaliniz daha yüksek.

TR'de bulunan rekabet bana göre yabancı dillerden daha zor. Çünkü bencil bir yapı var bizim web yöneticilerinde. Kaynak göstermeye bile çekinen bir milletiz.

Açıkçası bende yabancı dillere yöneliyorum. Bunu inkar etmiyorum ancak Türkçe projelerinde fişini çekmemek gerek diye düşünüyorum. Burada önemli olan nokta şu eğer gerçekten kaliteli iş çıkaracaksanız TR'de bulunan avantaj muhtemelen başka hiç bir dilde yoktur.

Evet yazdığınız her şeyde haklısınız fakat zaten Türkçe dili 3 kuruş kazandırıyorken interneti Türkçe dilinde değiştirmek adına teşvik beklerken bir de karşımızda vergi engeli var. Yahu zaten 3 kuruş kazandırıyor bir de vergi varsa neden Türkçe site yapsın insanlar.

• Üyelik 17.07.2020
  • Yaş/Cinsiyet 38 / K
  • Meslek coder
  • Konum Dubai
  • Ad Soyad F** K**
  • Mesajlar 42
  • Beğeniler 1 / 5
  • Ticaret 0, (%0)

Marstyson adlı üyeden alıntı

Benim de ilk acemiliğimi attığım sitem Türkçe site olmuştu . Onunla birlikte birçok şey öğrenmiş oldum . Günlük 400-600 kişi giriyordu . Peki ne oldu ? 1.5 sene sonra 40 lira para kazandım. Türkçe site pişmanlıktır

Bir buçuk sene uğraştın ve sonunda 40 lira mı kazandım ama yarabbim
Marstyson

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al