wmaraci reklam

Vergi ödeme devri bitti yeni yasa geldi

44 Mesajlar 7.019 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

atmacabeyoglu atmacabeyoglu WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.09.2017
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek Web Geliştirme ve Reklamcılık
  • Konum Kayseri
  • Ad Soyad Y** M**
  • Mesajlar 164
  • Beğeniler 29 / 28
  • Ticaret 1, (%100)
bbking "1- Yasalar geriye doğru yürür Mağdur/Vatandaş lehine. "

Evet doğru ama bu istisnadır.
Aynı olay için yeni çıkan ve eski yasa varsa, vatandaşın lehine olan uygulanır ama buradaki olayda eski bir yasal düzenleme yok. Dolayısıyla burada geriye doğru uygulanacak bir yasa yok hocam.

https://www.yourwebsoft.com.tr https://www.hazirwebsitesial.com.tr https://www.websiterehberi.com.tr
wmaraci
reklam

atmacabeyoglu atmacabeyoglu WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.09.2017
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek Web Geliştirme ve Reklamcılık
  • Konum Kayseri
  • Ad Soyad Y** M**
  • Mesajlar 164
  • Beğeniler 29 / 28
  • Ticaret 1, (%100)
ilkanbalkan Hocam sizin cevabınız Verginin tanımıdır.

"Vergi, devlet ve diğer kamu tüzel kişilerinin hükümranlık gücüne dayanarak ekonomik, mali ve sosyal amaçlı kamu giderlerini finanse etmek için vatandaşlarından mali güçlerine göre, karşılıksız olarak ve belirli kurallar dahilinde alınması gereken kanuni ve cebri ekonomik değerlerdir.

Klasiklere göre vergi, "kişilerden kamu giderlerini karşılamak üzere, cebri, nihai ve karşılıksız olarak istenen parasal yükümlülüktür". Modern maliyecilerin vergi tanımı ise; "Vergi, kişilerden kamu harcamalarını karşılamak ve devletin ekonomik ve sosyal hayata müdahalesini sağlamak üzere, cebri, nihai ve karşılıksız olarak, doğrudan doğruya îstenen parasal bir yükümlülüktür" şeklindedir. "

https://www.yourwebsoft.com.tr https://www.hazirwebsitesial.com.tr https://www.websiterehberi.com.tr

BEYAZMASTER BEYAZMASTER YÜCE ALLAH'IN aciz 1 kulu Kullanıcı
  • Üyelik 04.02.2020
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Yazılım...
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad O** B**
  • Mesajlar 597
  • Beğeniler 154 / 153
  • Ticaret 0, (%0)
yjb

"artık internetten kazandığınız parayı almak için şahıs şirketi açmanıza gerek yok. Bir banka hesabı açılacak ve oraya aktarılacak banka otomatik stopaj kesecek."

Mükemmel bir haber ve müjde...
Teşekkürler...

TyroneSoftware adlı üyeden alıntı

Bu yasa, akamete uğratılmış serüvenimizin yeniden doğuşunun hikayesidir.

Vergi levhası bariyerini aşmak güzel...
Büyük problemdi...

Karikatürname adlı üyeden alıntı

"Vergi Ödeme Devri Bitti" ne demek hocam? Bu başlık ile açıklama kısmında yazdığınız %15 vergi örtüşüyor mu birbiriyle? Madem bilgi vereceksiniz, ilgili haber linkini ve içeriğini yazın insanlar da doğrusunu okusun.

Haklısınız, forumdaşımız konuyu başlığa yansıtamamış lakin sanırım bizlere bir müjde vermek ve şunu söylemek istemiş;
"VERGİ LEVHASI ZORUNLULUĞU ORTADAN KALKTI"

CEMB adlı üyeden alıntı

bencede google otomatik kessin en güzeli çoğu insan ayda 60-70 tl alıyor öyle büyük para kazanan kaç insan var

pkk yı destekleyen emperyalist ş.siz abd ye mi gitsin kesinti!
DEVLETİMİZE GİTMESİN Mİ!!!
Sanıyorum bu açıdan bakmadınız...

enerjiveguc adlı üyeden alıntı

"Çakallık" Elbet son bulur... Herkes kazancının vergisini ödeyecek... 2019 dan beri Bunca sıkı telif kuralları uygulanıyorken, artık vergisel adımlar kaçınılmaz olmuştur. Artık prensip "Kazanıyorsanız kazandıracaksınız" üzerine kurulu...

"çakallık" yerine "vergisiz,kayıtsız kazanç" ifadesini daha isabetli buluyorum ve kalan kısma aynen katılıyorum.

ÜZERİNDE YAŞADIĞIM TOPRAKLARIN DÜZENİNİ SAĞLAYAN,
GÜVENLİĞİMİZİ TESİS EDEN, SUYUNDAN, YOLUNDAN, HASTANESİNDEN, SAYISIZ OLANAĞINDAN YARARLANDIĞIM DEVLETİME GİDEN HER KURUŞ SONUNA HELALİ HOŞ OLSUN...

KEŞKE ELİMDE YETERİNCE İMKAN OLSA DA SADECE VERGİ ÖDEMEKLE YETİNMEYİP DEVLETİMİN (ÖZELLİKLE EĞİTİM, SAVUNMA, GÜVENLİK GİBİ KRİTİK ALARDAKİ) KURUMLARINA HİBELER YAPABİLSEM...

Herkese hayırlı akşamlar dilerim...
atmacabeyoglu muratti55 TurkDeveloper

kişi bu mesajı beğendi.

ÖNCE "İYİ,DOĞRU,GÜZEL BİR İNSAN" OLMAK (VEFA,TEVAZZU,NAİFLİK,SAYGI,...) GEREK!
Sonra wm oluruz.

enerjiveguc enerjiveguc Wordpress Destek Kullanıcı
  • Üyelik 28.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 52 / E
  • Meslek Street Engineer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 5152
  • Beğeniler 2185 / 2187
  • Ticaret 0, (%0)
BEYAZMASTER
Güldürdğn akşam akşam... Çakallıktan alınganlık yapacak olan çakallık yapanlardır. Yapıyorsanız sizi de kapsar söylem. Yapmıyorsanız, yada yapılmadığını düşünüyorsanız iyimserliğinizi sorgulamalısınız. İnternette bir şekilde herkes çakallık yapıp kazanç elde eder ve etmeye çalışmıştır. Bunun çapı falan yok...

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 04.02.2020
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Yazılım...
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad O** B**
  • Mesajlar 597
  • Beğeniler 154 / 153
  • Ticaret 0, (%0)

BEYAZMASTER
Güldürdğn akşam akşam... Çakallıktan alınganlık yapacak olan çakallık yapanlardır. Yapıyorsanız sizi de kapsar söylem. Yapmıyorsanız, yada yapılmadığını düşünüyorsanız iyimserliğinizi sorgulamalısınız. İnternette bir şekilde herkes çakallık yapıp kazanç elde eder ve etmeye çalışmıştır. Bunun çapı falan yok...

Üzerime alındığım birşey yok, olsaydı mesajınızı beğenmezdim.
Olaya etraflıca bakıp daha bunun bile ayrımına varamamışsınız.
(Şimdi geri alacağım beğeniyi ayrı konu.)
Zira;
Konunun şahsımla zerre kadar alakası yok.
(Bugüne dek internetten 1 kuruş bir gelir elde etmedim, reel projelerle ilgileniyorum.
Birgün ilgilenmeyi düşünüyorum ama henüz buna vaktim yok.)

Empati yapıp;
Uzun zamanlar harcayıp, büyük emekler vererek alnının akıyla sitelerinden para kazanan kardeşlerimizin varlığını düşündüm bir an.
Onlara "çakal" denmesi kesinlikle yanlış!

Forumdaşlarınızın bir çoğuna hakaret sayılacak bir kelime kullandığınızın idrakındasınızdır sanıım...!

Yanlışınızda devam edebilirsiniz, size kalmış.

Önyargınızı, "çap"tan uzak değerlendirmenizi, daha önce hiçbir iletişimimiz olmamasına rağmen "senli benli" rahat ve saygıdan uzak üslubunuzu ve bir de
yersiz gülüşünüzü alıp çekilme erdemini gösterirseniz yerinde olur, makbule geçer "akşam akşam"!

Sonra wm oluruz.

• Üyelik 28.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 52 / E
  • Meslek Street Engineer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 5152
  • Beğeniler 2185 / 2187
  • Ticaret 0, (%0)

BEYAZMASTER adlı üyeden alıntı

Üzerime alındığım birşey yok, olsaydı mesajınızı beğenmezdim.
Olaya etraflıca bakıp daha bunun bile ayrımına varamamışsınız.
(Şimdi geri alacağım beğeniyi ayrı konu.)
Zira;
Konunun şahsımla zerre kadar alakası yok.
(Bugüne dek internetten 1 kuruş bir gelir elde etmedim, reel projelerle ilgileniyorum.
Birgün ilgilenmeyi düşünüyorum ama henüz buna vaktim yok.)

Empati yapıp;
Uzun zamanlar harcayıp, büyük emekler vererek alnının akıyla sitelerinden para kazanan kardeşlerimizin varlığını düşündüm bir an.
Onlara "çakal" denmesi kesinlikle yanlış!

Forumdaşlarınızın bir çoğuna hakaret sayılacak bir kelime kullandığınızın idrakındasınızdır sanıım...!

Yanlışınızda devam edebilirsiniz, size kalmış.

Önyargınızı, "çap"tan uzak değerlendirmenizi, daha önce hiçbir iletişimimiz olmamasına rağmen "senli benli" rahat ve saygıdan uzak üslubunuzu ve bir de
yersiz gülüşünüzü alıp çekilme erdemini gösterirseniz yerinde olur, makbule geçer "akşam akşam"!

Önceki yorumda da değişim gibi iyimserliğinizi sorgulamalısınız.
Yapmıyorsanız, yada yapılmadığını düşünüyorsanız iyimserliğinizi sorgulamalısınız.
Kimse sütten çıkmış ak kaşık değil... Bunun için sorgulamalısınız... Hele ki internette "bir şeyler" yapıyorsanız. Mutlak birilerinin hakkını gasp etmiş olma ihtimaliniz yüksektir.

Burada beğeni falan gibi şeyler yerine daha çok çözüm odaklı işler için bulunuyorum. Bu konuyu da gereksiz uzatmayınız. Beğenmiyorsanız okur geçer, daha da beğenmediğinizi düşünüyorsanız engeller geçersiniz. Polemiğe girecek değilim sizinle bu saatten sonra...

"Çakallık" kavramını ilk kullandığımda ironi olsun diye kullanmıştım. Yorumunuz konuyu saptırdığı için şuan bunu izah etmek durumu doğdu.

• Üyelik 04.02.2020
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Yazılım...
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad O** B**
  • Mesajlar 597
  • Beğeniler 154 / 153
  • Ticaret 0, (%0)

Önceki yorumda da değişim gibi iyimserliğinizi sorgulamalısınız.

Kimse sütten çıkmış ak kaşık değil... Bunun için sorgulamalısınız... Hele ki internette "bir şeyler" yapıyorsanız. Mutlak birilerinin hakkını gasp etmiş olma ihtimaliniz yüksektir.

Burada beğeni falan gibi şeyler yerine daha çok çözüm odaklı işler için bulunuyorum. Bu konuyu da gereksiz uzatmayınız. Beğenmiyorsanız okur geçer, daha da beğenmediğinizi düşünüyorsanız engeller geçersiniz. Polemiğe girecek değilim sizinle bu saatten sonra...

"Çakallık" kavramını ilk kullandığımda ironi olsun diye kullanmıştım. Yorumunuz konuyu saptırdığı için şuan bunu izah etmek durumu doğdu.

1) Neyi sorgulayıp sorgulamayacağıma ben karar veririm.

2) Burada neden bulunduğunuz sorulmadı "gereksiz" izahata gerek yok.
(Beğeni detayı, tezinizi çürüttüğü için anımsatıldı.)

3) Neyi uzatıp uzatmayacağıma da ben karar veririm.

Karşısındakinin birtakım hassasiyetleri ve bir duruşu olabileceğini düşünmeden
ölçmeden biçmeden, istediğini söyleyip sonra karşısındakinin cevap verme hakkına ket vurma denemesi bu örnekte çalışmaz...

Bir daha (gizli de olsa) emir kipli cümleler kurmayınız.
Üslununuzun katmerlisini kuracak lügatım da, potansiyelim de var ama hiç gerek yok.

Polemiği hiç sevmem, gerekmedikçe girmem...
GÜZELLİK ÜRETMEK VARKEN...

Sıfır diyalog davetime icap ederseniz forumu meşgul etmemiş oluruz.

SİZE BAŞARILI PROJELER + HAYIRLI AKŞAMLAR DİLİYORUM VE SİZİ ALLAH'A EMANET EDİYORUM.

Bu son bir iki mesajla vaktini aldığımız forumdaşlarımızın affına müracaat ediyorum.

Sonra wm oluruz.

• Üyelik 28.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 52 / E
  • Meslek Street Engineer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 5152
  • Beğeniler 2185 / 2187
  • Ticaret 0, (%0)
Tamam haklısınız "sıfır diyalog varken" bu kadar gereksizliğinizi neden muhatap alıyorum ki. Şimdi o egonuzu yanına alıp yorumlarımdan nazikçe uzaklaşmanızı tavsiye ediyorum.

• Üyelik 04.02.2020
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Yazılım...
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad O** B**
  • Mesajlar 597
  • Beğeniler 154 / 153
  • Ticaret 0, (%0)
YA SABIR...

Çok farklı yerlerdeyiz...

Seçtiğimiz kelimeleri, dizayn ettiğimiz cümleleri, diğer tüm doneleri
ve
kavramsal değerlendirmeleri, neyin gerekli neyin gereksiz olduğuna dair yorumları vaktini aldığımız değerli forumdaşlarımızın takdirine, terazisine teslim ediyorum...

Ve kendilerinden bir kez daha af diliyorum.

Cümleten hayırlı akşamlar.
TyroneSoftware

kişi bu mesajı beğendi.

Sonra wm oluruz.

yilmaz70 yilmaz70 Güzel olacak Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 4766
  • Beğeniler 3155 / 3156
  • Ticaret 12, (%100)
''Empati yapıp;
Onlara "çakal" denmesi kesinlikle yanlış!''

Pardon ama neden genelleme yapılıyor onu anlayamadım?

Herkes mi namuslu?
Herkes mi etik değerlere göre iş yapıyor?
Herkes mi vergisini ödüyor?

Hiç kimse içerik çalmıyor mu?
Hiç kimse görsel çalmıyor mu?
Hiç kimse başkasının fikirlerini çalmıyor mu?

Üzerine alınan oluyorsa rahatsız olsun bir zahmet. Ama üzerine alınacak bir durum yoksa zaten mesele de yok demektir. Çakal kelimesi kullanılırken kişi ya da belirli bir kitle yok sonuçta.

Bir iş yapılıyor ve kazanç ''miktarı hiç önemli değil'' elde ediliyor ise elbette bunun vergisi ödenmelidir, bu kadar basit.

Ayda 60 TL kazanıyor diye vergi ödemek zoruna gidiyor ise; ya bu işi yapmayacak, boş yere emek vermeyecek ya da daha iyisini nasıl yaparım daha çok nasıl kazanırım diye düşünerek hareket edecek..

Hayatın her anı birer sınavdır. Söylenmek, bahaneler üretmek yerine nasıl daha iyi olur diye fikir üretmek ve ona göre yaşamaya çalışmak daha sağlıklı bence.

Birileri gelir siyaset bulaştırır, birileri saçma bahaneler üretir, birileri kolay yoldan nasıl para kazanırım derdine düşer, birileri kendi egolarına yenik düşer..

Böyle saçma başlıklar ile konu açılmasına da dur demek gerek. Biri bir taş atar kuyuya misali, diğerleri de birbirini yer. Bu nedir yahu..

Uzattım, ama bu sefer affola demeyeceğim. Anlayan anlamıştır..
TyroneSoftware

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al