wmaraci reklam

Web Sitesi Reklamlarının Vergi Boyutu

28 Mesajlar 6.255 Okunma
smmexpress

Unyesil Unyesil Ordum.net'te Yayıncı :) Kullanıcı
  • Üyelik 11.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek İnternet Yayıncılığı
  • Konum Ordu
  • Ad Soyad O** F**
  • Mesajlar 338
  • Beğeniler 59 / 62
  • Ticaret 2, (%100)

handanerdag adlı üyeden alıntı

Haklısınız çapraz kontrol yapıp tespit etmeleri gerekiyor. Ama şunu da unutmamak lazım Google ödeyceği vergi onları mağdur etmez ama sitelerine reklam alan web masterları girişimleri etkiler. Buda olaya başka bir yerden bakmamızı sağlıyor haksız mıyım =))

Türkiye'deki vergi sistemi kadar saçma, asalaklığa neden olan bir sistem daha yoktur Dünya üzerinde. Resmen asalak yaşıyor zenginler. Mesela Hadise denilen zavallı bile Türkiye'ye vergi ödemiyor. Neden?

Ayrıca bildiğim kadarıyla Google'da Türkiye'ye vergi ödemiyor. Bu tarz ticari kazançları nasıl yürütüyorlar pek bilmiyorum ama ABD'de ödediği vergi neleri ve hangi bölgeri kapsıyor onuda bilmiyorum. Bu kadar büyük bir malvarlığının hak kazançla elde edilemeyeceği zaten malüm. Anlayacağınız biz sadece asalak yaşayanlara çalışıyoruz!

Anlayana...
sistem911

kişi bu mesajı beğendi.

Bildirim ve AdMob özellikli Android uygulama sadece 50 TL! - Örnek Uygulama: "Ordum Mobil"
wmaraci
reklam

sistem911 sistem911 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 118
  • Beğeniler 26 / 25
  • Ticaret 6, (%100)
Reklam şirketleriyle ilgili ;
Örnek olarak bir şirkette çalışıyorsun. Yani elemanısın. Şirket sana maaşını verirken , hem kendi kazanç vergisini keserek veriyor hem de senin vergini de keserek veriyor.
Hâl böyle olunca Google'ın reklam yayıncılarının da vergilerini ödüyor olması gerekiyor. Kaldı ki google hiç vergi ödemiyor , orası ayrı.

Ama bloga alınan reklamlardan vergi ödeme konusuna gelince ;
" Ne kazanıyosun ki , ne ödeyesin "
handanerdag

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 11.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Konum Ordu
  • Ad Soyad O** F**
  • Mesajlar 338
  • Beğeniler 59 / 62
  • Ticaret 2, (%100)

sistem911 adlı üyeden alıntı

Reklam şirketleriyle ilgili ;
Örnek olarak bir şirkette çalışıyorsun. Yani elemanısın. Şirket sana maaşını verirken , hem kendi kazanç vergisini keserek veriyor hem de senin vergini de keserek veriyor.
Hâl böyle olunca Google'ın reklam yayıncılarının da vergilerini ödüyor olması gerekiyor. Kaldı ki google hiç vergi ödemiyor , orası ayrı.

Ama bloga alınan reklamlardan vergi ödeme konusuna gelince ;
" Ne kazanıyosun ki , ne ödeyesin "

Aynen! Harfiyen katılıyorum...

Bildirim ve AdMob özellikli Android uygulama sadece 50 TL! - Örnek Uygulama: "Ordum Mobil"

handanerdag handanerdag WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 43 / K
  • Meslek Web Tasarım ve Sosyal Medya Uzmanı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 10
  • Beğeniler 3 / 2
  • Ticaret 0, (%0)

Unyesil adlı üyeden alıntı

Türkiye'deki vergi sistemi kadar saçma, asalaklığa neden olan bir sistem daha yoktur Dünya üzerinde. Resmen asalak yaşıyor zenginler. Mesela Hadise denilen zavallı bile Türkiye'ye vergi ödemiyor. Neden?

Ayrıca bildiğim kadarıyla Google'da Türkiye'ye vergi ödemiyor. Bu tarz ticari kazançları nasıl yürütüyorlar pek bilmiyorum ama ABD'de ödediği vergi neleri ve hangi bölgeri kapsıyor onuda bilmiyorum. Bu kadar büyük bir malvarlığının hak kazançla elde edilemeyeceği zaten malüm. Anlayacağınız biz sadece asalak yaşayanlara çalışıyoruz!

Anlayana...

Doğru söylüyorsunuz adaletsiz bir vergi sistemi var. Ama geçen maliye bakanının yaptığı açıklamada artık geliri fazla olandan daha fazla vergi alacaklarını söyledi. Hep beraber bunun ne uygulanıp uygulanmadığını göreceğiz

Ek Olarak:

Aynen! Harfiyen katılıyorum...

Konuştuğum herkes aynı şeyi söylüyor. Zaten reklamlardan elde edilen gelir fazla değil bundan vergiyide çıkarınca elde çok az kazanç kalıyor. Bunun doğru planlanıp organize edilmesi lazım. Aksi halde bizim gibi bu reklamlardan az para kazananları mağdur ediyorlar.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 11.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Konum Ordu
  • Ad Soyad O** F**
  • Mesajlar 338
  • Beğeniler 59 / 62
  • Ticaret 2, (%100)

Doğru söylüyorsunuz adaletsiz bir vergi sistemi var. Ama geçen maliye bakanının yaptığı açıklamada artık geliri fazla olandan daha fazla vergi alacaklarını söyledi. Hep beraber bunun ne uygulanıp uygulanmadığını göreceğiz

Amerika'da uygulanabilir, hatta Kenya bile uygulayabilir ama Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nde hiçbir hükümet bunu uygulayamaz! Bunlar siyasilerin küçük pembe yalanları...
isousluer melankolia

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 21.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 43 / K
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 10
  • Beğeniler 3 / 2
  • Ticaret 0, (%0)
Hep beraber göreceğiz ne kadarının uygulanıp uygulanamadığını...

Umitoloji Umitoloji Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 16.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 255
  • Beğeniler 50 / 56
  • Ticaret 2, (%100)

MstDrsn adlı üyeden alıntı

Sitenizdeki makaleye bakmadım ama şu videonun size yardımcı olacağını düşünüyorum. Büyük projelerde illaki şirket kurmak zorundasınız ama ufak çaplı blog gibi sitelerde şirketleşmenin pekte bir önemi ve anlamı yok. :)

Öncelikle paylaşımınızı kötülemek için söylemiyorum ama en son bir insana bu kadar deli olduğumu hatırlamıyorum sağdaki tipe deli oldum ve videoyu kapatmak zorunda kaldım bir insan bu kadarmı boş olur. ( Rahatlamam gerekiyordu D: )

Arkadaşlar Mali Müşavirlik ofisinde staj dönemimi tamamlamıştım olayların içinde yetiştim diyebilirim, insanoğlu varolduğu sürece hertürlü rüşvet ve vergi kaçakçılığı olacaktır ki internete yapılan her yatırımda maliyetin nasıl düşürüleceği ön plana alınır en önemliside budur ve işi döndürenler genç nüfus 30-40 yaşında insanlar değil ve bu genç nüfus vergi ödemez, dediğiniz olaylar işler ciddileştikçe olacaktır bunlarda o gençlerin bir şirketleşmeye gideceği zamandır. Temennim herkesin vergi ödemesidir ki hal böyle olunca işler maliyetli olacak ve piyasa yerlerde sürünmeyecektir ki ekonomiyede büyük katkısı olacaktır ama bundan önce ülkemizde o kadar saçmalık var ki bunların en küçük sorunları elektrik faturanızı elinize alın ve ordaki kesintilere bir bakın bakayım kaçak elektrik vergisi bile var başkası kaçırsın siz ödeyin daha neler neler .

• Üyelik 21.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 43 / K
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 10
  • Beğeniler 3 / 2
  • Ticaret 0, (%0)

Umitoloji adlı üyeden alıntı

Öncelikle paylaşımınızı kötülemek için söylemiyorum ama en son bir insana bu kadar deli olduğumu hatırlamıyorum sağdaki tipe deli oldum ve videoyu kapatmak zorunda kaldım bir insan bu kadarmı boş olur. ( Rahatlamam gerekiyordu D: )

Arkadaşlar Mali Müşavirlik ofisinde staj dönemimi tamamlamıştım olayların içinde yetiştim diyebilirim, insanoğlu varolduğu sürece hertürlü rüşvet ve vergi kaçakçılığı olacaktır ki internete yapılan her yatırımda maliyetin nasıl düşürüleceği ön plana alınır en önemliside budur ve işi döndürenler genç nüfus 30-40 yaşında insanlar değil ve bu genç nüfus vergi ödemez, dediğiniz olaylar işler ciddileştikçe olacaktır bunlarda o gençlerin bir şirketleşmeye gideceği zamandır. Temennim herkesin vergi ödemesidir ki hal böyle olunca işler maliyetli olacak ve piyasa yerlerde sürünmeyecektir ki ekonomiyede büyük katkısı olacaktır ama bundan önce ülkemizde o kadar saçmalık var ki bunların en küçük sorunları elektrik faturanızı elinize alın ve ordaki kesintilere bir bakın bakayım kaçak elektrik vergisi bile var başkası kaçırsın siz ödeyin daha neler neler .

Haklısınız bizimde mali müşavirlik ofisimiz var. İnsanlar daha vergiyi kime ödediklerini bilmiyorlar. Vergiyi mali müşavirlerine muhasebecilerine ödediklerini sanıyorlar.

Umitoloji Umitoloji Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 16.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 255
  • Beğeniler 50 / 56
  • Ticaret 2, (%100)

Haklısınız bizimde mali müşavirlik ofisimiz var. İnsanlar daha vergiyi kime ödediklerini bilmiyorlar. Vergiyi mali müşavirlerine muhasebecilerine ödediklerini sanıyorlar.

Hocam sadece şunu söyliyeyim mükellefiniz sağlam olmadıkça o meslek yapılmayak bir iş heleki konu para olursa ve mükellefiniz illet bir insansa ve sizde mecbursanız vay halinize diyorum tabiki bunlar kendinizi geliştirene kadar..
handanerdag

kişi bu mesajı beğendi.

sametweb sametweb WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek software developer
  • Konum ABD
  • Ad Soyad S** M**
  • Mesajlar 615
  • Beğeniler 52 / 196
  • Ticaret 1, (%100)

Google AdSense reklamlarının vergisini Google zaten ödüyor. Bu konuda bize bir durum düşmez.

Bu düşünce hem mantık olarak hem yasal olarak yanlış. Ülkemizde gelir vergisi adında bir vergi var. Gelir üzerinden alınıyor isminden anlaşılacağı gibi. Google, reklam hizmeti verdiği kişilerden gelir elde ediyor, bunun vergisini ödemek zorunda (Ödeyip ödemediğiyle ilgilenmiyorum, o ayrı mevzu) Biz de web sitelerimizden gelir elde ediyoruz, biz de veri ödemek zorundayız.

Bu arada, Google Türkiye'ye vergi ödüyor.
http://www.sabah.com.tr/Ekonomi/2011/05/31/google-yola-geldi
Unyesil handanerdag

kişi bu mesajı beğendi.

React Dersleri YouTube Kanalı
https://www.youtube.com/c/reactdersleri
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al