wmaraci reklam

Google'ın Gerçek Yüzü - Adwords'e Başlamadan Oku

31 Mesajlar 4.554 Okunma
wmaraci reklam

Komut Komut www.d-help.com Kullanıcı
  • Üyelik 23.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek E-Ticaret Yöneticisi
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 552
  • Beğeniler 17 / 169
  • Ticaret 29, (%100)
sercansenses öncelikle geçmiş olsun. Paranı güzel bir şekilde tecrübeye harcamışsın dert etme. Lakin kendinide bu tip firmalara yedirtme. Bu konuda profesyonel bir yardım al bilgin yoksa. Türkiye'de adwords, doubleclick, remarketing üzerine google ile anlaşmalı 3 -4 firma var. Bunlardan destek alabilirsin.

Eğer ben yapim dersen;
1- Hedef kitle belirlemelisin. Yani kime ne ve ne kadara satacaksın.
2- Maliyet raporları hazırlamalı ve reklam bütçesini ona göre yeniden gözden geçirmelisin.
3- Ne tip reklam yapacaksın bunu bilmelisin. Yani ürün reklamı mı, yeniden pazarlama mı, kelime reklamı mı?
4- Platformunu iyi seçmelisin. Hedef kitle kullanıcıların ağırlıkla nerden senin rakiplerine ulaşıyor. Mobilden mi, tabletten mi yoksa bilgisayardan mı?
5- Müşteri kitlenin en boş olduğu saat ortalamasını biliyormusun? Biliyorsan saatlik reklam vermelisin
6- Ana kelimelere değil ara kelimelere odaklanmalısın. Dün cpm i 0,06 olan ve ayda 110.000 araması olan kendi sektörümle alakalı kelime buldum. Seninde bu tip çok aranıp az cpm i olan kelimeler bulman gerekiyor ( kelime bazlı reklam verirsen )
7- Remarketing kullanacaksan neyi hedefleyeceksin? Hedef kitleyi ve dönüş sitelerini iyi belirlemen gerekir.
8- Sadece google mı kullanmayı planlıyorsun yoksa alternatif sosyal medyayı da kullanackamısın. Eğer kullanacaksan remarketing yapmalısın ve planlamasını iyi yapman lazım. Facebook ve Twitter dudak uçurtan paralar alıyo iyi ayar yapmazsan.

vs. vs. Yani bu işe nasıl başlim dersen kendine önce bi kağıt bi kalem al, ve tek tek ne yapmak istediğini ve kime satmak istediğini gerekirse son kullanıcının ağzındaki istediğin diş sayısına kadar yaz. Sonra verdiğin reklamları kaldır. Eğer sadece google da reklam vereceksen ara Google'ı ve reklam vereceğim şu hedef kitlem var bana adam gibi birini telefona bağla de hemen birisini sana bağlarlar ve birlikte yaparsınız. Kolay gelsin.
melankolia

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

RounderS RounderS WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.11.2016
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Ögretmen
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ö** S**
  • Mesajlar 53
  • Beğeniler 17 / 7
  • Ticaret 1, (%100)
1. Max teklif 1 tl,usd,avro...... bole gider 0.25 yoktur onu 25 tl algilar.

2.Reklam grupu kelime farklidir anahtar kelime Farklidir reklam grupu kelimeleri sitenin ne oldugunu anahtar kelime ne istediginle alakaldir bence.

3.10 Bin 100 bin tak binlerce hesap patlat donecegin tek yer aynidir Belki suan beni anlamiyorsundur Yolun basindayken dogru giderseniz reklam konusun da basarili olursunuz vize acentelagi yapiyorsunuz bulundugunuz ilde adwords konusun da CIDDI VE GERCEKTEN bu reklam isini bilen yuz yuze gorusebileceginiz bir yer bulsaniz daha faydali olur zamanla is yaparsiniz.
mesela simdi ben direk ingiltere gitmeye kalksam bi ton islem adam gerekiyor belki 2 yilda giderim ama siz bu isi 2 ayda cozersin olay budur hayirli isler

nebiozkanyilmaz nebiozkanyilmaz Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 16.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Web Designer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad N** Y**
  • Mesajlar 845
  • Beğeniler 0 / 107
  • Ticaret 6, (%100)
Valla ben yıllardır AdWords kullanıyorum. Ortalama 0,01 ve 0,02 ile reklam veriyorum mükemmel sonuç alıyorum. Son zamanlarda da otomatik ödeme yaptım. Şayet AdWords uzmanı iseniz hiç bir problem olmaz ama acemi iseniz maalesef böyle sonuçlar alırsınız. AdWords'tan öte köy yok.

cagatayguney cagatayguney WM Aracı E-Mail Onaysız
  • Üyelik 16.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek İnternet Reklam Danışmanlığı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ç** G**
  • Mesajlar 523
  • Beğeniler 121 / 120
  • Ticaret 21, (%100)
Uzunca süredir çalıştığım kurum için ADWORDS kampanyaları oluştururum. Hemde aynı sektördeyiz. Bulunan sektör hali hazırda karışık ve azımsanmayacak kadar bilgi istiyor.
Adwords'de "." ve "," arasında fark vardır. :) Azda olsa internette yer alan bloglara ve yazılara göz atıp , oluşturmaya kalksaydınız sorun olmayacaktı.
Hadi bunu geçtim.. Google'ı arayın , reklamlarınızı birlikte oluşturun :) TBM'ler yüksek olduğu kadar , sektördeki kazançlarda yüksek :)

Hatayı kendinizde aramayı unutmayıp , ders çıkarmanızı tavsiye ederim.

wmaraci
wmaraci

Decimas Decimas WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** E**
  • Mesajlar 821
  • Beğeniler 1 / 302
  • Ticaret 1, (%100)

sahinyghs adlı üyeden alıntı

Ben şahsen google reklamları ilgimi çekmediği için tıklamıyorum ve kimsenin benden farklı düşündüğünü sanmıyorum . Günlük 50 hit alan siteye banner reklam ver daha ucuza daha ziyaretçi çekilir :D

Toplumsal analiz yapmadan kendini referans alıp herkesi böyle düşünmen yanlış. Bir site açıp içeriği hakkında ne kadar detaylı bilgi verirsem vereyim yorumlarda hep atlanılan bir yerler, bir nokta oluyor. Sonra diyorum ki millet benim kadar bu işle uğraşmamış ki, benim kadar derine inmeyen çok kişi var. Sonra dönüp bakıyorsun toplum geneli böyle. Eğer dediğin gibi herkes öyle olsaydı Google zaten reklam politikasını %100 değiştirirdi. Emin ol o reklamlara tıklayan bir dünya insan var. Özellikle mobilde. Mesela bizim ailede gençler teknolojiyi iyi bilir, arma sonuçlarında direkt başlıklara odaklanır, reklamları otomatik olarak görmezden gelir ama yaşlı ve olaylardan bir haber aile üyeleri ise ciddi ciddi reklamları da okuyor, başlıkların altındaki tüm küçük yazılarıda okuyor. Tüm sayfayı ince ince taradıktan sonra reklam ilgisini çekiyorsa dalıyor içine, sonra reklam olduğunu anlayınca geri çıkıyor. Oysaki tüm sayfayı okuyup reklam ibaresini de görmüştü. Biz biraz fazla biliyoruz içeriklerini ve tıklamıyoruz ama tıklayan çok var :)
melankolia

kişi bu mesajı beğendi.

no time for caution

tanomer75 tanomer75 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Yozgat
  • Ad Soyad Ö** T**
  • Mesajlar 158
  • Beğeniler 40 / 30
  • Ticaret 0, (%0)
ilk hatanız ödemeyi otomotiğe bağlamış olmanız. Ben ödemeleri manael olarak gerçekleştiriyorum ayırdığım bütçeyi hiçbir şekilde aşmıyor.

https://wmtrend.blogspot.com/

Pluto Pluto Google Partner Ajansı Kullanıcı
  • Üyelik 04.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Dijital Pazarlama Uzmanı
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad I** Ö**
  • Mesajlar 57
  • Beğeniler 1 / 17
  • Ticaret 0, (%0)
Google AdWords herkesin reklam verebileceği kadar basit bir sistem değil. Onlarca farklı araç var. Bu kadar kolay olsa Google AdWords Ajansları olmazdı. Herkes reklam verebilir mi? Evet verebilir sizin gibi. Fakat yanlış yapılandırmalar vb. birçok sebeple olması gereken verimi alamayabilirsiniz. Google AdWords, içerisinde onlarca hatta yüzlerce farklı yapılandırmayı sağlayan özellikler bulunuyor. Bu özellikler sayesinde doğru hedef kitlenize doğru zamanda ulaşabiliyorsunuz. Bu özellikler olmasaydı reklamınız çok alakasız kişilere gösterilerek bütçenizin önemli bir kısmı boşa giderdi. Kısaca ayarlar ve seçenekler çoğaldıkça nokta atışı yapmanız daha kolay olurken, sistemde zorlaşıyor. Ben 2007 yılından beri Profesyonel olarak Google AdWords ile uğraşıyorum. Şuana kadar çözemedim bir problemle karşılaşmadım. Doğru bir yapılandırma ile güzel sonuçlar alabilirsiniz fakat sistemi iyi bilmeniz lazım. Bilmediğiniz durumlarda verdiğiniz örneklerde olduğu gibi sorunlar yaşamanız çok doğal. Herkes her şeyi iyi bilmesi mümkün değil. O yüzden işi bilen bir uzmandan destek almanızı tavsiye ederim. Sorunları olan arkadaşlar varsa hesaplarını ücretsiz analiz edebilirim.

otoarabam otoarabam Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 13.01.2017
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Web
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad H** D**
  • Mesajlar 155
  • Beğeniler 32 / 30
  • Ticaret 2, (%50)
Kardeşim ağzına sağlık güzel yazmissin ama bundan sonraki dönemlerde adwors reklamı vermeyi dusunursen bende adwors tr firmasını ara orda yardımcı oluyorlar ben hep o şekilde yaptım belirlediğimiz bütçenin dışına asl cikilmadi ve belirlediğiniz 300 tl bir bütçe ile yaklaşık 25 gün belirli saatlerde reklamlarını gördüm..

noop noop WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.09.2016
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek domain alınır-satılır
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad M** S**
  • Mesajlar 688
  • Beğeniler 73 / 264
  • Ticaret 7, (%100)
advords kullandım. öyle çok karışık tehlikeli falan değil. her adımı tek tek anlatıyor. bir sürü rehber hazırlamış google. sadece googleın kendi açıklamalarını okuyarak reklam verdim ve gerçekten verimli çalışıyor sistem. hata yapmak için pc ye oyun kurar gibi next next diyip okumadan geçmiş olmanız lazım.

anlatıldığı gibi rekabet eden iki firmayı kapıştırıp bedavadan 100 tl tıklama başı almıyorlar. üst limit belirlenebiliyor. bir firma üst limiti 3 lira belirlerse diğer firma da limit belirlemez ezip geçmek istiyorum derse 3küsüre tıklamasını alır. bunu seçen firmalar olabilir. benim anahtar kelimelerimde hiç görmedim. en fazla 80 kuruşa kadar çıktım. limitim 5 liraydı. komik kısım şurda. googleda bu işi yapan finans uzmanları mühendisler hata açık olmasın diye senelik kaç yüz bin dolar alıyorlarken bakkal hesabı ile açık-paradoks bulmaya çalışmışız.

malesef advords alternatifsiz. yok banner verin facebook verin bunlar advordsun iki katı fiyatına çeyreği verimi veremezler.

53456 53456 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 2422
  • Beğeniler 1174 / 895
  • Ticaret 20, (%100)
İşte bu yüzden Adwords danışmanları mevcut.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al