wmaraci reklam

önemli adwords soruları !

7 Mesajlar 1.428 Okunma
wmaraci reklam

vindobona vindobona WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Danışman
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ş** A**
  • Mesajlar 133
  • Beğeniler 2 / 11
  • Ticaret 1, (%0)
Merhaba arkadaşlar, basit sorularım var, cevaplarsanız sevinirim.

yurtdışı eğitim danışmanlık sitem var, reklam veriyorum yıllardır adwordsa, şimdi bazı güncellemeler yapacağım, takıldığım hususlar var;

örnek anahtar kelimeler;

Almanya'da eğitim (eğitim yerine üniversitede oluyor)
Berlin'de eğitim (eğitim yerine üniversitede oluyor)
Almanya'da master (ya da yüksek lisans)

sorular;

1- lisans ve master için olanları ya da almanca için olanını hepsine ayrı kampanya açıp kendine özel anahtar kelime mi vermek mantıklı yoksa tek kampanya altında tüm anahtar kelimeleri mi girmek gerekiyor?

2- misal, berlin'de eğitim anahtar kelimesi muhtemelen sadece "berlin" kelimesinde de çıkıyor, bunu engellemek için negatif anahtar kelime mi yapmalı yoksa tam eşleşme/sıralı eşleşme mi kullanmalı? tam eşleşme olduğunda adam berlin ya da eğitim kelimesini yanlış girerse misal "berln" ya da "egitm" gibi o zaman reklam görünmez mi?

Ek Olarak: cevap yok mu arkadaşlar?

wmaraci
reklam

AhmetTUTAK AhmetTUTAK WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Reklam
  • Konum Adana
  • Ad Soyad A** T**
  • Mesajlar 504
  • Beğeniler 189 / 80
  • Ticaret 40, (%100)
"adana evden eve nakliyat" ve "adana evden eve taşımacılık" gb. kelimelerinden max fiyatı 2,40TL olmasına ragmen ben 3,00TL veriyorum yine sitem 2 sayfada çıkıyor neden olabilir? bunun hakkında bana yardım edebilirmisiniz?

Adem Altan Adem Altan E-ticaret/Adwords Uzmanı Kullanıcı
  • Üyelik 13.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek E-ticaret Yöneticisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 160
  • Beğeniler 37 / 28
  • Ticaret 2, (%100)
1- lisans ve master için olanları ya da almanca için olanını hepsine ayrı kampanya açıp kendine özel anahtar kelime mi vermek mantıklı yoksa tek kampanya altında tüm anahtar kelimeleri mi girmek gerekiyor?

Tüm kategori ve dilleri ayrı kampanyalar ile oluşturmanız reklamlarınızın başarı oranını arttıracaktır. Bu sayede hem sizin için anahtar kelime ekleme/çıkarma işlemi kolay olacak hem de kalite puanınız (reklam metinlerini de doğru oluşturursanız) yüksek olacaktır.
Özet: Ayrı ayrı :)

2- misal, berlin'de eğitim anahtar kelimesi muhtemelen sadece "berlin" kelimesinde de çıkıyor, bunu engellemek için negatif anahtar kelime mi yapmalı yoksa tam eşleşme/sıralı eşleşme mi kullanmalı? tam eşleşme olduğunda adam berlin ya da eğitim kelimesini yanlış girerse misal "berln" ya da "egitm" gibi o zaman reklam görünmez mi?
anahtar kelimelerinizi eklerken çift tırnak içinde yazın ya da köşeli parantez içinde yazın. sadece berlin kelimesini de köşeli parantez için [berlin] şeklinde negatif anahtar kelimelerinize ekleyin.
Sorun çıkmayacaktır.

Ek Olarak:

julw adlı üyeden alıntı

"adana evden eve nakliyat" ve "adana evden eve taşımacılık" gb. kelimelerinden max fiyatı 2,40TL olmasına ragmen ben 3,00TL veriyorum yine sitem 2 sayfada çıkıyor neden olabilir? bunun hakkında bana yardım edebilirmisiniz?

Sebepleri birden fazla olabilir.
1. Site içeriğiniz Google tarafından kötü içerik olarak algılanmış olabilir.
2. Anahtar kelime puanlarınız düşük olabilir.
3. Reklam metinleriniz başarısız olduğu için TO düşük olabilir. Bu da sıralamayı etkileyecektir.
4. Açılış sayfası deneyiminiz başarısız olabilir.

E-ticaret Uzmanı/Danışmanı - Adwords Uzmanı

• Üyelik 10.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Danışman
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ş** A**
  • Mesajlar 133
  • Beğeniler 2 / 11
  • Ticaret 1, (%0)
@ adem altan,

öncelikle yanıtlar için çok teşekkür ederim.

daha önceden önemli kelimelere özel kampanya ve raklam oluşturmuştum geçen hafta vazgeçtim ve tek kampanyaya tüm anahtar kelimeleri yükledim ve sonuç FELAKET, tıklama çok düştü, bugün eski haline getirip geliştiricem inşallah.

anlamadığım nokta sıralı eşleşme ile tam eşleşme, google bu konuda makale yazmış okudum örneklere baktım ama şunu anlamadım, daha doğrusu burada ince bir nokta var sanırım örnek vereyim

berlin teknik üniversitesi

aratıldığından

ben bunu sıralı eşleşme yaparsam yani "berlin teknik üniversitesi" olarak anahtar kelimeyi girersem

birisi

sadece berlin araması yaptığında benim reklam çıkıyor mu?
berlin ekonomi üniversitesi yaptığında benim reklam çıkıyor mu?
berlin tekn uni (kısaltma yaparsa) çıkıyor mu?

benim istediğim şu

"berlin teknik üniversitesi" şeklinde sıralı eşleşme anahtar kelimem

berlin teknik
berlin üniversitesi
berlin teknik uni

kelimelerinde çıksın, bunu tetiklesin

ama

berlin
teknik üniversite
londra teknik üniversitesi

gibi kelimelerde çıkmasın çünkü benle alakasız oluyor ve gereksiz tıklama çekiyor

AMA

tam eşleşme seçersemde çok dar kapsamlı oluyor ve alternatif olan yakın ya da kısaltmaları kaçırıyorum sanırım

ne tavsiye edersiniz?

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 13.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 160
  • Beğeniler 37 / 28
  • Ticaret 2, (%100)
@ adem altan,

öncelikle yanıtlar için çok teşekkür ederim.

daha önceden önemli kelimelere özel kampanya ve raklam oluşturmuştum geçen hafta vazgeçtim ve tek kampanyaya tüm anahtar kelimeleri yükledim ve sonuç FELAKET, tıklama çok düştü, bugün eski haline getirip geliştiricem inşallah.

anlamadığım nokta sıralı eşleşme ile tam eşleşme, google bu konuda makale yazmış okudum örneklere baktım ama şunu anlamadım, daha doğrusu burada ince bir nokta var sanırım örnek vereyim

berlin teknik üniversitesi

aratıldığından

ben bunu sıralı eşleşme yaparsam yani "berlin teknik üniversitesi" olarak anahtar kelimeyi girersem

berlin teknik üniversitesi nerede şeklinde aranırsa çıkar. sıralı eşleşmede anahtar kelimenin başına ve sonuna herhangi bir kelime gelebilir.

birisi

sadece berlin araması yaptığında benim reklam çıkıyor mu?
normal şartlar altında çıkmaz ancak yine de kampanya ayarları bölümünde bulunan anahtar kelime eşleşme seçeneklerinden Yakın varyasyonları dahil etme seçeneğini seçebilirsiniz. Ayrıca tek kelimeden oluşan anahtar kelimeleri negatif anahtar kelime ve tam eşlemeli olarak ekleyebilirsiniz. Örneğin -[berlin]

berlin ekonomi üniversitesi yaptığında benim reklam çıkıyor mu?
yakın eşleşme mevcut. çıkacaktır.

berlin tekn uni (kısaltma yaparsa) çıkıyor mu?
yakın eşleşme mevcut. çıkacaktır.

benim istediğim şu

"berlin teknik üniversitesi" şeklinde sıralı eşleşme anahtar kelimem

berlin teknik
berlin üniversitesi
berlin teknik uni

kelimelerinde çıksın, bunu tetiklesin

ama

berlin
teknik üniversite
londra teknik üniversitesi

gibi kelimelerde çıkmasın çünkü benle alakasız oluyor ve gereksiz tıklama çekiyor

AMA

tam eşleşme seçersemde çok dar kapsamlı oluyor ve alternatif olan yakın ya da kısaltmaları kaçırıyorum sanırım

ne tavsiye edersiniz?
bu durumda anahtar kelimelerinize + işareti koymalısınız. örneğin "+berlin teknik üniversitesi" şeklinde eklerseniz berlin kelimesi olmak zorunda anlamını yüklemiş olursunuz.

• Üyelik 10.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Danışman
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ş** A**
  • Mesajlar 133
  • Beğeniler 2 / 11
  • Ticaret 1, (%0)
anladım hocam, çok teşekkür ederim,
bu + işareti o kelime olmak zorunda anlamı yüklüyor sanırım, güzelmiş, sağolun

• Üyelik 13.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 160
  • Beğeniler 37 / 28
  • Ticaret 2, (%100)
doğrudur. + işareti bu kelime bu tetikleyici anahtar kelime için zorunludur anlamı taşımakta.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al