wmaraci reklam

Google Dalgalanmaları

18 Mesajlar 2.385 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

umutali umutali WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad U** A**
  • Mesajlar 1251
  • Beğeniler 145 / 220
  • Ticaret 32, (%100)
benim yorumum backlinkler özgün olmadıkça çöpe dönüştü biraz açayım öyle yorum atarak backlinkler falan gitti bir site gerçekten sizi önererek ve överek link veriyorsa tavsiye ediyorsa iyi işe yarıyor gibi. biraz olsun backlink mantığı oturdu. Seo ise yazı içine doğru yöneldi yazı içeriği ziyaretçiye en iyisini hangisi aktarıyorsa o. bunlar benim düşüncelerim yanılıyor olabilirim.

wmaraci
reklam

narinhosting narinhosting narinhosting.com Kullanıcı
  • Üyelik 23.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek İnternet Danışmanı
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad Ş** N**
  • Mesajlar 1390
  • Beğeniler 217 / 455
  • Ticaret 15, (%93)
Burada sıralama kaybı yaşayan tüm siteler eminim backlink almak için uğraşmıştır.3 senelik sitem için en fazla 3 yada 5 backlink almışımdır.Bir elin beş parmağını geçmez.(bunuda kendi websitelerimden aldım) Çünkü her zaman içeriğin kazanacağını ve ziyaretçiye doygun bilgi sunmanın zafere ulaştıracağı gerçeğiyle ilerledim.

Şuanda herkes dalgalanmalarda ilk sıralardan hatta ilk sayfadan gerilere gittim yok oldum derken bizim sitemiz 3. sayfalardan ilk sayfalara geldi ve hit oranları %50 civarında artış gösterdi.

Backlinkler ileride daha büyük sorunlara yol açacak.Google bunun kıyımını elbette yapacaktır.

Gokhan0719 Gokhan0719 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Sıvacı ustası
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad G** A**
  • Mesajlar 482
  • Beğeniler 29 / 81
  • Ticaret 11, (%100)
evet arkadaşlar konu sahibinin açıklamasını ve tüm yorumları okudum. Bende 15 20 yıldır sektörde olan birisiyim ve tecrübelerime dayanarak konuyla ilgi bir açıklamada ben yapmak istiyorum.

Eğer sitenizi googlenin kurallarına ve dürüst bir şekilde çalışıyorsanız korkmanıza gerek yok. Yeni açılan sitelere google şans verir, diyelim ki şanslı site sizi sıralamada geçti diyelim o sitenin sürekli aynı yerde kalacağı anlamına gelmiyor. Ayrıca siteniz özgün ve güncelse eğer anahtar kelimelerinizde düşüş hatta sıralamada bile gözükmüyorsanız endişeye kapılmayın hit gitti, artık bu site adam olmaz aman off uğraşmıyorum deyipte sitenizden elinizi ayağınızı çekmeyin sakın.

Mehşu bir ata sözümüz var işleyen demir pas tutmaz = içerik girilen site hitsiz kalmaz anlamına geliyor.

Eğer googlenin son algoritmaları sizi büyük bir ölçüde etkilediyse, son zamanlarda hiç backlink aldınız mı ? sosyal medya üzerinde sitenizi imlediniz mi önerilerde bulundunuz mu ? sitenizin yararı için ne yaptınız bu soruları kendinize sorun derim eğer hiç birisi yoksa güvenilir sitelerden backlink almayı deneyin googlenin dikkatini sitenizin üzerine çekin sosyal medyada yayılmayı deneyin + olarak sitenize farklı içerikler girerek sitenize başka bir bakış açısı yakala'tın bu şu demek oluyor kuru fasülyenin yanına plav istemiş gibi...

daha paylaşacağım çok şeyler var ama vaktim kısıtlı arkadaşlar eminim bir çok arkadaş ne demek istediğimi anlamışlardır iyi çalışmalar.

Fatihnl Fatihnl Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 26.07.2017
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Askeri personel
  • Konum Bolu
  • Ad Soyad F** Ü**
  • Mesajlar 194
  • Beğeniler 5 / 16
  • Ticaret 5, (%100)
Anahtar kelimemde sitem https olarak indexlenmiş bu dalgalanmadan kaynaklımı acaba

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

fruzgar fruzgar www.epvpserverler.com Kullanıcı
  • Üyelik 06.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek PHP, SEO, girişimci
  • Konum Ordu
  • Ad Soyad F** R**
  • Mesajlar 791
  • Beğeniler 258 / 257
  • Ticaret 11, (%100)
#Ekim ilk haftası itibariyle hala konuyu takip edenler için:

Evet çok büyük dalgalanmalar yaşadık lakin artık sistem normalleşmeye ve facebook youtube gibi alakasız sonuçlara verilen değer düşmeye başladı.

Yaptığım onlarca çalışmadan elde ettiğim sonuca dayanarak söylüyorum bu güncelleme de patlayan sitelerin hepsi sadece backlinke dayalı, iç optimizasyonu ve yeterli içeriği olmayan sitelerdi. Her işimde ilk önce iç seo optimizasyonunu şart koşarak aldığım için artık meyvelerini yemeye başladığım için sevinçliyim.

Artık o sinirimi bozan bu adam bu siteyle nasıl buralarda dediğim hatta hacklink yaptığını bizzat bildiğim sitelerin gidişini görmek beni bir hayli mutlu etti.

Ve yine seocular adına diyorum ki Yaşasın ÖZGÜN İÇERİK! :)

Backlinklerden dolayı neden düşerim?

Bu satırlarım ağır mimleme içerir! Çoğu kişi az paraya ilk sıralarda olmak istedi ve bir dönemde oldu. O İLK SAYFA GARANTİCİLER tarafından yabancı edu, gov uzantılı vb sitelerden alınan yorum backlinklere verilen değeri Google bu güncellemesiyle azalttı. Hani O ilk sayfa garanticilerden aldığın 100lerce yüksek pr dolu linklerin yok mu? Artık eskisi kadar para etmiyor onlar!..

Yani demem odur ki artık gerçek seo vakti gelmiştir. Bundan sonra kaliteli sitelerden gücün yettiğince tanıtım alıcaksın öyle yorumlarla, profil linkleriyle ve forumlarla link aldığın devir bitti. Sitene düzenli bir şekilde özgün içerikler giriceksin ve sosyal medyayı iyi kullanıcaksın...

NOT: Şimdi herkes beni linç etmeden, yukarıda pr dediğim kaliteli site olarak söyledim. Bende biliyorum prnin kalktığını :)

42237 42237 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 02.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 83
  • Beğeniler 1 / 19
  • Ticaret 6, (%100)
valla bana öyle geliyor ki şu anda Google sıralamalarında şu akordiyonları ana sayfada çok fazla göreceğiz
1- Harita (bussines alakalı kayıtlar var ise ve lokasyonlara göre değişkenlik gösterecek
2- Youtube
3- Google Playstore (Anahtar kelimeli ile alakalı yazılım var ise!)
3- Wikipedia (Tekrar hoş geldin wikipedia)
4- Arguman sayılacak ekşi sözlük ve uzman tv vb
5- Trend siteler
Ama tüm içerik alakalı opsiyonlara dayalı olacak

blanc41 blanc41 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 549
  • Beğeniler 32 / 113
  • Ticaret 7, (%100)
Haber sitesinin henüz nerden hit geldiği belli olmadı ve tanıtım yazıları almamıza rağmen kendi isminde çok dalgalanma yaşıyor.Normalde başka zamanda olsa ilk sayfaya çoktan geçerdi bu kadar backlinkle.

www.sametavci.com.tr

42237 42237 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 02.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 83
  • Beğeniler 1 / 19
  • Ticaret 6, (%100)
fruzgar ın bahsettiği gibi artık gerçek seo zamanı ve gerekli akordiyonları kullanmak gerek ama backlinklerle değil, eko larla

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al