wmaraci reklam

Backlink Paketleri Faydalı Mı Zararlı Mı?

18 Mesajlar 2.325 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Muratcam Muratcam mtcyazilim.com Kullanıcı
  • Üyelik 14.04.2018
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek Mesleksiz
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad M** C**
  • Mesajlar 580
  • Beğeniler 198 / 198
  • Ticaret 12, (%100)
Baktığımız zaman gerek burada gerek farklı platformlarda bir çok kişi Backlink paketi satmakta ve her kör satıcının bir kör alıcısı olur mantığı ile bir çok kişi de bu paketlerden almakta. Peki bu Backlink paketleri faydalı mı yoksa zararlı m?

Vatandaş satıyor 50, 100 forum tanıtımı artık neyse ki hiç bir satıcıyı baz alarak konusmuyorum. Ya biz veriyorz yada kendisi sıradan bir tanıtım yazısı hazırlıyor ve aynı makale 100 forum da yayınlanıyor.

İşte olay da burada evet sitenize belirli linkler geliyor ama kontrol ettiğiniz taktirde spam score adı altında istenmeyen puanlama olarak karşımıza çıkıyor.

Peki bu istenmeyen puanlar google üzerinde sitemize ne kadar zarar veriyor veya ne kadar kar sağlıyor.

Diğer taraftan bakıyoruz adam 100, 200 tanıtım diyor yapıyor doğru ama tanıtımların %80 i sırf kendi çalışmaları için oluşturulmuş ücretsiz hostlara hazırlanan ücretsiz dagıtılan subdomainler üzerine kurulan wp sistemler. Adam 1 tane resim koymuş altına a dan z ye herkes ile ilgili tanıtım yazılarını paylaşıyor.

Düşünüyorum bu iş bu kadar kolay mı? Boşa koyuyorum dolmuyor, doluya koyuyorum almıyor.

Gelelim diğer bir konuyo adam yazmış siteniz uçacak yükselecek arşa çıkacak. Adamın backlink satışını yaptığı siteye bakıyorsun 3 sayfada ya arkadaş madem bizim siteler arş'a yükseliyor senin ki neden mağma da dolaşıyor.

Yine diğer bir konu Satın alıyorsunuz kallafi yerden bir paket 3 ay sonra siteniz gerçekten ilk sıralarda. Ama 6 ay sonra bir bakıyorsunuz düşmüş 2. 3. sayfalara.

He birde garanti veriyorlar bu garanti de neye göre veriliyor bunuda anlamıyorum. Kendi insiyatifinde olmayan birşeye nasıl garanti veriliyor. Yükselme garantisi. Siten 3 ay sonra yükseldi mi yükseldi, sonra dülse de ben yükselttim sen ilgilenmedin mantığı.

Ben bu backlink işini bir türlü çözemedim. Onla da olmuyor onsuz da.
birsevda selcuksofta Msasn

kişi bu mesajı beğendi.

Muratcamoglu.com
wmaraci
reklam

selcuksofta selcuksofta Bronz Üye
  • Üyelik 15.04.2017
  • Yaş/Cinsiyet 50 / E
  • Meslek blogger
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** S**
  • Mesajlar 1271
  • Beğeniler 444 / 443
  • Ticaret 61, (%100)
Aslında harika çözmüşsünüz :)
Muratcam

kişi bu mesajı beğendi.

GuestLion GuestLion WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek Yazılım Geliştirme
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad O** Ö**
  • Mesajlar 852
  • Beğeniler 340 / 340
  • Ticaret 39, (%100)
Yazdıklarınız aslında çok kafa karıştırıcı sayılmaz. Ne istediğinize göre değişiyor bu durum. Kimi hızlı koşmak istiyor kimi yavaş yavaş gidiyor. Aslında her durumda ggle BİR ŞANS veriyor. Ama malesef hızlı koşanların site içerikleri de spam olduğu için sonuçta aynı hızla geriliyorlar.

Yavaş yükselenlerin ise site içerikleri zengin oluyor. Yani içerikleri iyi olanlar zaten site içeriklerine güvendiklerinden sorun yaşanmıyor.

Site içeriği kötü olanlar içeriğe güvenmeyip işi backlinkle çözmeye çalışıyor. Yani boşa koyuryorlar dolmuyor, doluya koyuyorlar almıyor.

Örneğin bir nakliye sektörü. Daha bugüne kadar şöyle adam akıllı 2000 kelime üzeri sağlam nakliye yazısı göremedim.

Hepsinde tasarım aynı :)

... ili taşıma, ev den eve, yok bilmemne ilçesi taşımacılık gibi anahtar kelimeye boğuyorlar siteyi.

Çünkü bu arkadaşlar genelde seo falan bilmiyorlar. Kendisini öğrenen seocu oldum sanıyor ama sonra geriliyor. İşi çözemiyor bu sefer seocuya veriyor. Ama ucuz etin yahnise para ödüyorlar.

Kolay mı adam birgün insanın dayanmayacağı bir iş yapıyor sürekli. Zorla kazanılan o parayı hizmet sektörüne vermek zor iş.

Yani tam bir kısır döngü durumu...

Aslında gerçeği çok basit ama sektör çok karışık. Çok fazla bilgi var ve kafalar karışıyor.
Muratcam

kişi bu mesajı beğendi.

nokta nokta Kurumsal SEO Çözümleri Kullanıcı
  • Üyelik 14.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Web/Seo/ARGE
  • Konum Hatay
  • Ad Soyad O** C**
  • Mesajlar 2585
  • Beğeniler 758 / 758
  • Ticaret 15, (%93)
Backlink alırken aldığın yerlere dikkat ediceksin. Her Paketi Almayacaksın. Siten heleki yeniyse? asla backlink paketi almayacaksın biraz süre geçmesi gerekiyor.
Dorebar Muratcam

kişi bu mesajı beğendi.

NEWS KAYITLI SOSYAL MEDYA SATIŞ SİTELERİNE ORGANİK KEYWORD ALAN ADINDAN TANITIM YAZISI
wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 14.04.2018
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek Mesleksiz
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad M** C**
  • Mesajlar 580
  • Beğeniler 198 / 198
  • Ticaret 12, (%100)

OğuzÖztürk adlı üyeden alıntı

Yazdıklarınız aslında çok kafa karıştırıcı sayılmaz. Ne istediğinize göre değişiyor bu durum. Kimi hızlı koşmak istiyor kimi yavaş yavaş gidiyor. Aslında her durumda ggle BİR ŞANS veriyor. Ama malesef hızlı koşanların site içerikleri de spam olduğu için sonuçta aynı hızla geriliyorlar.

Yavaş yükselenlerin ise site içerikleri zengin oluyor. Yani içerikleri iyi olanlar zaten site içeriklerine güvendiklerinden sorun yaşanmıyor.

Site içeriği kötü olanlar içeriğe güvenmeyip işi backlinkle çözmeye çalışıyor. Yani boşa koyuryorlar dolmuyor, doluya koyuyorlar almıyor.

Örneğin bir nakliye sektörü. Daha bugüne kadar şöyle adam akıllı 2000 kelime üzeri sağlam nakliye yazısı göremedim.

Hepsinde tasarım aynı :)

... ili taşıma, ev den eve, yok bilmemne ilçesi taşımacılık gibi anahtar kelimeye boğuyorlar siteyi.

Çünkü bu arkadaşlar genelde seo falan bilmiyorlar. Kendisini öğrenen seocu oldum sanıyor ama sonra geriliyor. İşi çözemiyor bu sefer seocuya veriyor. Ama ucuz etin yahnise para ödüyorlar.

Kolay mı adam birgün insanın dayanmayacağı bir iş yapıyor sürekli. Zorla kazanılan o parayı hizmet sektörüne vermek zor iş.

Yani tam bir kısır döngü durumu...

Aslında gerçeği çok basit ama sektör çok karışık. Çok fazla bilgi var ve kafalar karışıyor.

İşte sorun da tam olarak sizin dediğiniz gibi bilgi çöplüğünden kaynaklanıyor. Bu forum da örnek veriyorum 10,000 kayıtlı kullanıcı var 15,000 Seo uzmanı var çözemediğim diğer konulardan biride bu. Herkes seo uzmanı ama herkes.

Yok arkadaş ben seo uzmanı değilim zaten o konuya girmeye benim sabrımda müsade etmez.

Gelelim diğer bölüme denizde düşen yılana sarılıyor. Herkesin tek derdi var bende dahil olmak üzere PARA KAZANMAK. Hepimiz hızlıca kazanabilmek uğruna mantıklı olarak düşünüldüğü taktirde eyvallah demeyeceğimiz kişilere ABİMM AĞAMSIN HOCAM ÜSTAD çekiyoruz.

Dediğiniz gibi sonrasında da ucuz etin yahnisi bol oluyor.

Vallahi aslında iyi iş bu SEO UZMANI adı altında backlink satışı. Aç 100 tane tırı vırı wordpress blog ekle 3 resim 5 yazı. sonra 100 Lİnk 50 TL nasıl olsa ben dahil keriz çok bu memlekette
nokta

kişi bu mesajı beğendi.

Muratcamoglu.com

yilmaz70 yilmaz70 Güzel olacak Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 4766
  • Beğeniler 3155 / 3156
  • Ticaret 12, (%100)
Seo backlinkten ibarettir algısı yok olmadıkça bu böyle devam eder maalesef.

Sabretmeyi bilmiyoruz açıkçası.

Siteyi açalı 3 hafta olmuş neden index almıyorum diye soranlar var mesela. Siteye bakıyoruz, index almış halbuki. Bazıları buradan index alır mantığı ile açıyor konuyu :)

Halbuki bilmiyorlar ki sitede kalma oranı düşüyor. Neden? Site hızı berbat oluyor mesela ve içerikler hep bildiğimiz okuduğumuz şeyler. Neden kalayım ki sitede.

Sonra backlink geliyor akla :) İsterseniz dünyanın en iyi backlinkini alın, site kullanıcı açısından iyi bulunmuyorsa nafile.

Haber sitesi varmış da bilmem neymiş. Bırakalım bu mazeretleri. Kendimize öz eleştiri yapmayı bilelim. Eksiklerimizi kapatalım. Ziyaretçi bizi nasıl beğenir, ona bakalım. Backlink en son iş. O da her siteden yüzlerce değil.
birsevda Dorebar abdakgl

kişi bu mesajı beğendi.

TanerG TanerG Web Yazılım Geliştirici Kullanıcı
  • Üyelik 23.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad T** G**
  • Mesajlar 22
  • Beğeniler 2 / 7
  • Ticaret 0, (%0)
Backlink konusunda kesinlikle hazır paketler almanızı önermem. Sitenize uygun sektörde web sitelerinden backlink almanız daha doğru ve faydalı olacaktır. Aksi spam etkisi yaratıp sitenizi aşağılara bile çekebilir.
Muratcam

kişi bu mesajı beğendi.

farukkarahan farukkarahan StarDust Kullanıcı
  • Üyelik 20.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek technical expert
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad F** K**
  • Mesajlar 783
  • Beğeniler 107 / 218
  • Ticaret 5, (%100)
Bu işi profesyonel anlamda kurumsal olarak yapan firmalar var onlarla olabilir devamlı takibi gerekiyor. Diğer türlü bir sürü sitede linkinin olmasının hiçbir faydası olmaz zararı olur.

Bir çok seo cunun sitesini düzelttim. Wordpress kurmayı bilmeyen seo cular var.

Acele etmemek gerekiyor bu işte bir hata yapınca geri dönüşü zor ve uzun oluyor.

İlk aşamada duyurmak için arada bir birkaç forumda sitenin linki paylaşılabilir. Sosyal medyada paylaşılabilir. Google da yada sosyal medya da reklam verilebilir ama tabi 5-10 içerik varken yapılmaz. Sonuç olarak site yeterli değilse kısa zamanda hepsi sıfırlanacaktır.

Not: Ben seo cu değilim.
Muratcam

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 14.04.2018
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek Mesleksiz
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad M** C**
  • Mesajlar 580
  • Beğeniler 198 / 198
  • Ticaret 12, (%100)
Sonuç olarak benim geldiğim nokta şudur evet Backlink lazım gerekli hatta şart ancak satılan yok bilmem kaç bilmem ne, bilmem kaç bilmem ne değil. Gerçekten lokomotif gözüken akılı başında olan yerlerden bir miktar link almak faydalı.

Fakat bunu yaparken bile bir tanıtım yazısınız onlarca yerde paylaşmak yanlız yazacağın en ufak bir yorum bile o yorumu okuyan kişilerin dikkatini çekecek şekilde olmalı.

Aynı şekilde sosyal medya üzerinden yürümek ve kaliteli içeriği hazırlayıp sabırla beklemek buyuk avantaj.

Muratcamoglu.com

Dorebar Dorebar ⇐⇐ Horror Story Kullanıcı
  • Üyelik 14.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Yatırımcı
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad T** L**
  • Mesajlar 1895
  • Beğeniler 1159 / 1158
  • Ticaret 51, (%100)
Birincisi; SEO asla ve asla backlink'ten ibaret değildir. Buna rağmen backlink odaklı bir çalışma yapmak veya yaptırmak için söyleyeceğim TEK şey, 1. yılını doldurmamış bir site için backlink paketi almak AHMAKLIK'tır. Bu lafımı dileyen üstüne alınabilir, dileyen alınmayabilir. Yine backlink odaklı söylüyorum, illa backlink üzerinden yürüyecekseniz, oradan buradan füze etkili roket etkili bilmem ne etkili paketleri aldığınızda adamlar bunu 5-15 gün içerisinde tamamlayıp elinize veriyor, bu durum tam bir spamdır. Belirli algoritmalar üzerinden spam skoru %25'in üstüne çıkmış bir siteyi tekrar temizlemek ve spam skorunu düşürmek oldukça çaba ister. Rica ediyorum gidin o backlink paketleri konularını inceleyin adamlar zaten şöyle yazmış. Yok 25 plurk backlink, 10 diigo backlink, 15 reddit backlink. Bu tip konuları gezip, plurk, diigo, reddit vesaire gördüğünüz siteleri bir yere not edip oralarda kendi adınıza sitenizin profilini oluşturup kendiniz zamana yayarak yapsanız zaten mükemmel etki alırsınız. Burada da önemli olan hep anasayfanızı değil, alt sayfalarınızın da linkini bu tip sitelerde paylaşmanız gerekir.

Backlink için yapmanız gereken aslında budur. Uzun vadeye yayılması gerek evet ama bunun dışında sürekliliği de olması gereken bir durumdur. O yüzden bu tip sitelere kendi profilinizi oluşturup kendiniz yapın. Sadece backlink için konuşuyorum diğer kriterler için yorum yapmayacağım.

Tek tavsiyem, paranıza yazık etmeyin...
TanerG yilmaz70 Muratcam

kişi bu mesajı beğendi.

[Firma Rehberlerine Ekleme Hizmeti] TAM 500 Rehber!
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al