wmaraci reklam

Backlink Paketleri Faydalı Mı Zararlı Mı?

18 Mesajlar 2.323 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

ZenGrafik ZenGrafik WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.12.2019
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Konya
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 21
  • Beğeniler 3 / 4
  • Ticaret 0, (%0)

OğuzÖztürk adlı üyeden alıntı

Yazdıklarınız aslında çok kafa karıştırıcı sayılmaz. Ne istediğinize göre değişiyor bu durum. Kimi hızlı koşmak istiyor kimi yavaş yavaş gidiyor. Aslında her durumda ggle BİR ŞANS veriyor. Ama malesef hızlı koşanların site içerikleri de spam olduğu için sonuçta aynı hızla geriliyorlar.

Yavaş yükselenlerin ise site içerikleri zengin oluyor. Yani içerikleri iyi olanlar zaten site içeriklerine güvendiklerinden sorun yaşanmıyor.

Site içeriği kötü olanlar içeriğe güvenmeyip işi backlinkle çözmeye çalışıyor. Yani boşa koyuryorlar dolmuyor, doluya koyuyorlar almıyor.

Örneğin bir nakliye sektörü. Daha bugüne kadar şöyle adam akıllı 2000 kelime üzeri sağlam nakliye yazısı göremedim.

Hepsinde tasarım aynı :)

... ili taşıma, ev den eve, yok bilmemne ilçesi taşımacılık gibi anahtar kelimeye boğuyorlar siteyi.

Çünkü bu arkadaşlar genelde seo falan bilmiyorlar. Kendisini öğrenen seocu oldum sanıyor ama sonra geriliyor. İşi çözemiyor bu sefer seocuya veriyor. Ama ucuz etin yahnise para ödüyorlar.

Kolay mı adam birgün insanın dayanmayacağı bir iş yapıyor sürekli. Zorla kazanılan o parayı hizmet sektörüne vermek zor iş.

Yani tam bir kısır döngü durumu...

Aslında gerçeği çok basit ama sektör çok karışık. Çok fazla bilgi var ve kafalar karışıyor.

Ağzına sağlık üstad
Muratcam

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

Muratcam Muratcam mtcyazilim.com Kullanıcı
  • Üyelik 14.04.2018
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek Mesleksiz
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad M** C**
  • Mesajlar 580
  • Beğeniler 198 / 198
  • Ticaret 12, (%100)

Dorebar adlı üyeden alıntı

Birincisi; SEO asla ve asla backlink'ten ibaret değildir. Buna rağmen backlink odaklı bir çalışma yapmak veya yaptırmak için söyleyeceğim TEK şey, 1. yılını doldurmamış bir site için backlink paketi almak AHMAKLIK'tır. Bu lafımı dileyen üstüne alınabilir, dileyen alınmayabilir. Yine backlink odaklı söylüyorum, illa backlink üzerinden yürüyecekseniz, oradan buradan füze etkili roket etkili bilmem ne etkili paketleri aldığınızda adamlar bunu 5-15 gün içerisinde tamamlayıp elinize veriyor, bu durum tam bir spamdır. Belirli algoritmalar üzerinden spam skoru %25'in üstüne çıkmış bir siteyi tekrar temizlemek ve spam skorunu düşürmek oldukça çaba ister. Rica ediyorum gidin o backlink paketleri konularını inceleyin adamlar zaten şöyle yazmış. Yok 25 plurk backlink, 10 diigo backlink, 15 reddit backlink. Bu tip konuları gezip, plurk, diigo, reddit vesaire gördüğünüz siteleri bir yere not edip oralarda kendi adınıza sitenizin profilini oluşturup kendiniz zamana yayarak yapsanız zaten mükemmel etki alırsınız. Burada da önemli olan hep anasayfanızı değil, alt sayfalarınızın da linkini bu tip sitelerde paylaşmanız gerekir.

Backlink için yapmanız gereken aslında budur. Uzun vadeye yayılması gerek evet ama bunun dışında sürekliliği de olması gereken bir durumdur. O yüzden bu tip sitelere kendi profilinizi oluşturup kendiniz yapın. Sadece backlink için konuşuyorum diğer kriterler için yorum yapmayacağım.

Tek tavsiyem, paranıza yazık etmeyin...

Ksinlikle haklısınız üstadım ama hepimiz sabırsızız. Genelde bu paketler 50 TL den başlıyor abartıp 1000 TL isteyenlerde var. Yüksek olsun ki iş kaliteli gözüksün. Şahsen bende 1 sene kadar önce yaptırdım ama inanın veriler anlık yükseliyor. 2 ay ucuyor 3. ayda yerlerde sürünüyor.

Ama içimizde öyle bir hırs var ki bile bile hala gözüm oralara gidiyor :) Bilgiğim halde hemde.

Arkadaşlar emin olun az olsun öz olsun saçma sapan yerlerden gelen linkler size kar sağlasa bile inanın sonrası hiç tatminkar değil.

Orara vereceğiniz parayı bana verin en azından dua ederim :) Daha faydalı olur :p
Dorebar

kişi bu mesajı beğendi.

Muratcamoglu.com

GuestLion GuestLion WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek Yazılım Geliştirme
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad O** Ö**
  • Mesajlar 852
  • Beğeniler 340 / 340
  • Ticaret 39, (%100)
Bu SEO işi sadece tek bir şeye indirgenebilir;

"Doğallık" ve "Kullanıcı Deneyimi".

SEO'nun başka hiç bir olayı yoktur bana göre.

Şimdi burada şöyle bir şey var. Diyelimki büyük G'nin bir sayfanın 1. sırasında sıralanmak için 100 kriteri olsun ve her bir kriter 1 puan değerinde olsun (atıyorum tümüyle)...

Örneğin (örnek, sadece örnek) nakliye sektöründe durum o kadar vahim ki ilk sıradaki sitenin büyük G puanı sadece 10 ama 1. sırada çünkü geri kalan hiç bir site 10 puan dahi alamıyor!..

Biride gerekten buişi hakkıyla yapsa 20 puan alsa sittin sene geçemeyecekler amma velakin kimse 1 sene 2 sene sonuçları bekleyecek zamana sahip değil.

Herkes hemen olsun istiyor. O yüzden herkes seocu. Sektördeki nakliyeci abilerde şuna inandırılmışlar:

"Site çöp olsun ne kadar backlink alırsan o kadar yükselirsin. Rekabet backlinkte dönüyor."

Bence büyük G aynı tse-tsek mantığında olduğu gibi bazı sektörlerde standartı web siteleri kendi belirliyor.

Eğer senin sektörde ortalama backlink sayısı 2 milyon ise kriterde ona göre oluyor. (10 puanlık kriter)

Birde resmi standartı var bunun. Büyük G den eğer 10 değilde 20, 30 hatta 100 istiyorsan büyük G'nin standartı nedir ona bakmak lazım.

(Ya bu ggle yazmaktan kaçınma işinede ayrı bir hastayım cin deme 3 harfli de yoksa buraya toplanırlar hesabı bizde ggle yazında botlar toplanıyor bunlar ne konuşuyor diye bakıyorlar o yüzden büyük G iyidir sonra çarpılmalayım)

Birisi çıkıp gerçekten biraz daha farklı bir şeyler yapsa kullanıcıyı memnun etse ki bence nakliyatın avantajlı yönleride var. Mesela her grup insanın ziyaret ettiği nadir nişlerden.

Neden mi?

Herkes evini bir gün bir şekilde mutlaka taşıyor sonuçta.

Ama sitelerine bakınca ne görüyorsun fotokopiden çıkmış gibi ve kullanıcı deneyimi kocaman bir 0,

E tabi adam diyor ki; "Abi ne paylaşacağız. Siteye giriyorlar telefonu alıp arıyorlar."

Farklı doğal bir şeyler yapman lazım. Hepsinde kamyon resmi var sitelerin :)

Biride çıkıp lastik resmi koymuyor. "Bak bizim kamyonlarımız en kaliteli lastiklere sahip araç filolarına sahip. Araç bakımlarımız düzenli yapılıyor." yazmıyor?

Yani işin özü: Doğallık ve Kullanıcı Deneyimi.
Dorebar Muratcam

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 20.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad O** Ö**
  • Mesajlar 852
  • Beğeniler 340 / 340
  • Ticaret 39, (%100)
Backlink alırken de doğallık kuralı geçerli bu arada. Tamam cennete gitmek için tek şart namaz değil ama namazsızda olmaz hesabı backlink büyük G için tek şart değil ama backlinksizde olmuyor fikrine katılıyorum.

Ama backlink alırken bile büyük G'yi hackleyeme çalışırsan böyle güncellemeler geldikçe büyük G'den kocaman bir öpücük alma olasılığında artar.

Önce konuya şöyle bakmak lazım:

Evini taşıyan insanların (müşterilerin) beklentileri nedir? Halbuki seocu neye bakıyor; Evini taşıyan insanların beklentilerine değilde, büyük G ne istiyor ona bakıyor.

Sadece yukarıdaki soruya doğru yanıt verip sitesini buna göre düzenleyen bir firmanın başarısız olma şansı var mı sizce?
Dorebar yilmaz70 Muratcam

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 20.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad O** Ö**
  • Mesajlar 852
  • Beğeniler 340 / 340
  • Ticaret 39, (%100)
Ya işin tuhafı şu aslında bu seo ve backlink o kadar odak konusu olduki, doğalın ne olduğunu şaşırdık.

Hiç başlığı İstanbul evden eve nakliyat olan haber yayını gördünüz mü bugüne kadar? Yani bunun reklam içeriği oldu çok belli değil mi?

Ne olmalı peki?

Nakliye firmaları hakkında çıkan gerçek haberlere bakmak lazım.

Ben nakliye şirketi olsam taşımacılık izni nasıl alınır diye başlık açarım web siteme mesela.

Kimse açmaz bu başlığı değil mi? Neden paylaşsın ki, uğraşsın alsın adam diye düşünür :)

E tamamda büyük G bunu cımbızla yakalıyor işte. Bu başlığı açınca rakiplerin girip sitende o belge nasıl alınıyor okumayacak mı? Okuyacak. Siteda kalma süresi de artmayacak mı?

Paylaştıkça azalmaz artar. Malesef paylaşımcı değiliz heleki konu bilgiyse. Devekuşu gibi az bir iki şey bilince kendimizi profesyonel seo uzmanı sanıyor olduğumuz için kafamız kumda yaşıyoruz.

Kimse üzerine alınmasın, eleştirilerim kendimedir, sizlere değil.
Dorebar Muratcam

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 20.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad O** Ö**
  • Mesajlar 852
  • Beğeniler 340 / 340
  • Ticaret 39, (%100)
Son bir şey daha backlink ilaç gibidir. Kararında olursa iyileştirir. Fazlası zehirler, öldürür. İş DOZ ve doğru ilaca bağlı. Ama aynı ilacı sürekli düzenli içersende bir yerlerden patlıyor değil mi uzun vadede. Bugün çakma 2 milyon backlinkle 1. sırada olanları siz bir de bir kaç yıl sonra seyredin (sürmez bile).

Backlink paketleri iyidirde onu yazan doktorda önemli. Yani kimsenin işini kötülemiyorum.

Sadece doğru backlink paketi doğru alınmalı. Büyük paket 2000 backlink siteniz uçacak paketini alırsan emin ol gerçekten bir gün kesin uçacaksın..!
Dorebar

kişi bu mesajı beğendi.

muratkayabasi muratkayabasi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.02.2019
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek serbest
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 62
  • Beğeniler 9 / 9
  • Ticaret 1, (%0)

OğuzÖztürk adlı üyeden alıntı

Backlink alırken de doğallık kuralı geçerli bu arada. Tamam cennete gitmek için tek şart namaz değil ama namazsızda olmaz hesabı backlink büyük G için tek şart değil ama backlinksizde olmuyor fikrine katılıyorum.

Ama backlink alırken bile büyük G'yi hackleyeme çalışırsan böyle güncellemeler geldikçe büyük G'den kocaman bir öpücük alma olasılığında artar.

Önce konuya şöyle bakmak lazım:

Evini taşıyan insanların (müşterilerin) beklentileri nedir? Halbuki seocu neye bakıyor; Evini taşıyan insanların beklentilerine değilde, büyük G ne istiyor ona bakıyor.

Sadece yukarıdaki soruya doğru yanıt verip sitesini buna göre düzenleyen bir firmanın başarısız olma şansı var mı sizce?

backlink konusunda ben günlük 10 - 15 arası baçlink alıyorum moz dan aldıgım baçklinklrerin spam scoru maksimum 10% dur bu idael midir peki suan sitem 2 sayfaya kadar geldi aldıgın backlinlerin spam scoru maksimum kac olmalı
Dorebar Muratcam

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 20.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad O** Ö**
  • Mesajlar 852
  • Beğeniler 340 / 340
  • Ticaret 39, (%100)

muratkayabasi adlı üyeden alıntı

backlink konusunda ben günlük 10 - 15 arası baçlink alıyorum moz dan aldıgım baçklinklrerin spam scoru maksimum 10% dur bu idael midir peki suan sitem 2 sayfaya kadar geldi aldıgın backlinlerin spam scoru maksimum kac olmalı

Bence en değerli backlink sitenizle alakalı ve organik hiti olan sitelerdir. DA, PA ve spam score gibi değerler sadece fikir vermek adınadır.

Bugün biz istiyoruz ki büyük G'nin değer verdiği sitelerden backlink alalım.

Bunun İKİ yolu var.

Birincisi sitenizle alakalı içerikler organik hiti olmasa bile olumlu etki edebiliyor.

İkincisi mutlaka büyük G'nin değer verdiği siteler.

G'nin değer verdiği, güvendiği siteye hit gönderir. Çünkü o siteyi belli kelimelerde güvenerek yükseltmiştir ve organik hit gelir.

Zaten organik hiti olan sitelerden gelen linkler anında index alır.

DA ve PA daha çok backlink suyunun sitenize akması için değerlidir. Spamı olmayan sitelerden hiti olmasa bile aldığınız linkler sıralamanıza olumlu etki edebilir.
Dorebar Muratcam

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al