wmaraci reklam
lidertakipci

Backlink ve Black List Tuzaklarına Düşmeyin!

16 Mesajlar 3.009 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Crixus Crixus Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 24.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 245
  • Beğeniler 24 / 49
  • Ticaret 0, (%0)
Arkadaşlar Merhaba

Uzun zamandan beri SEO işi ile ilgileniyorum. Bununla ilgili pek çok kitap okudum ve eğitimlere katıldım.

Bugüne kadar yapılan backlink çalışmalarıyla ilgili pek çok kişi sıkıntı yaşadı ve bundan pek çok kişi haksız kazanç sağladı.

Bu konuda ortalıkta dolaşan çok fazla kirli bilgi var. Backlink nedir?, nasıl alınır?, Her site için aynı backlink fayda eder mi... vs

Öncelikle backlink "kabaca" sitenizin referansıdır. Siz veriyor iseniz o siteye referans olursunu, alıyor iseniz o site size referans olur.

Şöyle düşünün bir işe başlayacaksınız ve iş yeri sizden 3 tane referans istiyor. Kimi yazarsınız ? Yada biri sizden kendisi için referans olmanızı istiyor, o kişinin nasıl biri olduğu, sizin için önemli olmaz mı.

Şimdi kötü ve alakasız siteden backlink alırsanız;

1 Google der ki "dostum sen emlak sitesisin gitmişsin, oyun sitesinden backlink almışsın ne alaka"

2 Google der ki " dostum sen bu siteden backlink almışsın, içeriklerinizde aynı yada birbirine paralel. Sen inşaat yapıyorsun, o emlakçık ama o sitenin hiti yok, backlinkleri 5 para etmez, bide içeriği sürekli güncellenmiyor."

Bu zaman kadar ne yaptılar; büyük renkli puntolarla 100 backlink 20 TL (misal)

Bu işten ben karlı çıktım diyen adam 3 ay sonra tekrar alexa sıralamasına baksın. Hele ki bu son Panda 4.1 algoritmasından sonra hepsi çöktü.

Size değil 1 günde, 1 haftada 1 ayda SEO çalışması yapıcam ilk sıraya çıkartıcam diyen kişilere inanmayın. SEO da başarıya ulaşmak için en az düzenli 3-4 ay çalışma yapmanız gerekir.

Bir de,

KALICI SEO DİYE BİR ÇALIŞMA YOKTUR !!!!!
mgtdizayn noobsaibot81 murat709

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

Heuristic Heuristic Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 04.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Web Hacking, Exploits/Vuln.
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 4777
  • Beğeniler 1139 / 2068
  • Ticaret 297, (%99)
Açıklamanız için teşekkür ederim fakat kimi insan bu işlerden para kazanarak ekmek yiyor elbette kalıcılık diye bir garanti yok. Ama insanlar bunu artık yüz göz ederek var olduğunun teminatını sunarak karşısında olan müşteriye bile garanti sunabiliyor..
Crixus

kişi bu mesajı beğendi.

dusesmoda dusesmoda Düşes Moda Tasarım Kullanıcı
  • Üyelik 14.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / K
  • Meslek Moda Tasarım
  • Mesajlar 62
  • Beğeniler 0 / 4
  • Ticaret 0, (%0)
Yazdıklarınızın bazıları doğru ama kesinlikle kalıcı seo vardır zaten olmassa siştede olmaz 3 4 aylık seo çalışması bence olmaz .

ben müşterilerimle yıllık anlaşıp seo yu 12 aya yayarım ve her zaman başarılı olur.

yani soe her zaman iş her zaman çalışmak demektir. durmadan inceleyip çalışmak.

bunun bedelide 2 taraf içinde iyi olur sonuçta..
Crixus

kişi bu mesajı beğendi.

http://www.abiyefatih.com

Bykazekage Bykazekage http://www.hdcineizle.com Kullanıcı
  • Üyelik 03.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek SEO&CodeR
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad H** M**
  • Mesajlar 130
  • Beğeniler 57 / 15
  • Ticaret 0, (%0)
Ben bu işi yapıyorum seo işini 7 senedir yapıorum ve kesinlikle kalıcı seo var Örnek olarak birçok sitemi size garanti niyetine göstere bilirim ama gerek yok. lütfen insanları yanlış bilgilendirmeyin burda bu işten ekmek yiyen insanlar var benim gibi !

wmaraci
wmaraci

teknoimage teknoimage Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 04.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Bilgisayar Müh
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad K** A**
  • Mesajlar 231
  • Beğeniler 7 / 51
  • Ticaret 8, (%50)
Grantili seo yoktur google insafı ve algoritmaları vardır bunları düzenli takip eden biri gayete başarılı işler çıkartmıştır her zaman :) ama google bir protokol degişikliğine giderse kimse :D garanti veremez
Crixus

kişi bu mesajı beğendi.

Ustadu Ustadu Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 27.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Seo-Adsense Uzmanı
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad A** Ü**
  • Mesajlar 197
  • Beğeniler 24 / 58
  • Ticaret 0, (%0)
Google'da günde sadece tek 1 backlinkle ilk sayfada olabilirsiniz.buda kalıcılık olduğu anlamına gelmektedir.aklı olan ilk sayfada kalır olamayan debelenip durur.

• Üyelik 24.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 245
  • Beğeniler 24 / 49
  • Ticaret 0, (%0)

dusesmoda adlı üyeden alıntı

Yazdıklarınızın bazıları doğru ama kesinlikle kalıcı seo vardır zaten olmassa siştede olmaz 3 4 aylık seo çalışması bence olmaz .

ben müşterilerimle yıllık anlaşıp seo yu 12 aya yayarım ve her zaman başarılı olur.

yani soe her zaman iş her zaman çalışmak demektir. durmadan inceleyip çalışmak.

bunun bedelide 2 taraf içinde iyi olur sonuçta..

Merhaba

SEO da başarıya ulaşmak için en az düzenli 3-4 ay çalışma yapmanız gerekir. dedim. Tabiki 12 aya yayarak yaparsanız çok daha iyi olur. Ancak çoğu firma sahibi bunun maliyetine girmek istemiyor. İnanın ben "bana az seo yap" diyen adamlarla karsılastım. Bu kadar kopuklar konudan.

Kalıcı SEO yoktur'dan kastım 1 aylık çalısma ile kalıcı seo garantısı veren Şuğursuzlar var lafım onlara.

BigSEO BigSEO Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 18.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Engineering
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad A** B**
  • Mesajlar 1763
  • Beğeniler 52 / 621
  • Ticaret 54, (%94)
Kaliteli siteden link alınmayacağını herkes biliyor sanırım. Ömür boyu çalışma var mı diye sorarsanız da imkanı yok. Google güncellemeleri bir önceki algoritmayı değiştirerek gelir bu da yeni sistem demektir. Sağlam link inşasıyla çok güzel sonuçlar alınabilinir. Tabi yapılabilirse.
Crixus

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 24.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 245
  • Beğeniler 24 / 49
  • Ticaret 0, (%0)

Bykazekage adlı üyeden alıntı

Ben bu işi yapıyorum seo işini 7 senedir yapıorum ve kesinlikle kalıcı seo var Örnek olarak birçok sitemi size garanti niyetine göstere bilirim ama gerek yok. lütfen insanları yanlış bilgilendirmeyin burda bu işten ekmek yiyen insanlar var benim gibi !

Merhaba

Bende SEO işi yapıyorum. Eğitimler, seminerler gitmediğim yer kalmadı. Kaan Gülten'in kitaplarını okudum, onlarca proje yaptım. Hiç bir tanesinde kalıcı SEO ibaresine rastlamadım.

Bir diğeri siz kalıcı seo yapıyorum diyorsunuz. Tmm. Kısaca bir hesap yapalım.

Google ilk sayfada 10 tane site var 3'ü reklam geri kalır 7 tane. Her sektörde ilgi çeken 5 tane kelime var diyelim (ortalama) Her kelimde bir site çıksa 35 site var. Her sektörden var yüzlerce site.

Şimdi: siz siteyi ilk sayfaya çıkarttınız. Sonra tmm dediniz bıraktınız. Kaç ay daha kalır o site ilk sayfa da. Rakipler çalışma yapmıyor mu? Sizi geçemezler mi.

Konu yanlış anlaşıldı galiba, "Ben 1 ay, 2 ay çalışma yapıp, sonra ilk sayfada sürekli kalacak" diyenlere yazdım o yazıyı.

Eğer buna rağmen: " böyle bir şey yok ben 3 ay bi siteye seo yaparım kalıcı olur bir daha da düşmez " diyorsanız. ispat edin sizden özür dileyeyim.

TanerSELEK TanerSELEK Seo Danışmanı Kullanıcı
  • Üyelik 09.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Seo Danışmanlığı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad T** S**
  • Mesajlar 353
  • Beğeniler 229 / 69
  • Ticaret 3, (%100)
Sıralamaların Hızlı değiştiği bir sektörde'ki site halen daha yerini kolluyor. ve 1 yıl oldu. Google ne yukarı Çıkarıyor. ne aşağa indiriyor. 2 sırada öyle duruyor... ne kadar google güncellemesi olduysa uçan siteler oldu yerine yenileri geldi. ama o site hep yerini kolladı. backlink mi Hayır backlin'ki yok bile..... ve ben bir çok sektörde backlink olaynı bitirdim. artık daha çok olumlu sonuçlar almaya başladım...

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al