wmaraci reklam

100.000 TL ile Ne is yapilir? Ne kadar kazanilir?

63 Mesajlar 11.231 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

dnaz dnaz Back to Front End Kullanıcı
  • Üyelik 02.06.2016
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Software
  • Konum Adana
  • Ad Soyad K** A**
  • Mesajlar 704
  • Beğeniler 101 / 147
  • Ticaret 34, (%100)
Elinde olan bir avantajı kullanmanı tavsiye ederim. İki ülke hakkında bilgin ve bağlantıların var ihracat ithalat gibi bir sistem kurabilirsiniz reel ve online olarak alışveriş sitesi ile de desteklerseniz sanıyorum çok güzel işler ve kazançlar olabilir. Bir kaç kişi tanıyorum çin den malzeme getirip satarak başladılar sonra şirket kurdular en son kartını verdi caya bekliyordu. Bu sadece bir örnek söylemek istediğimi umarım anladın 2 ülke üzerinde bilgi ve çevreyi kullanarak birşeyler yapabilirsin.

wmaraci
reklam

j700 j700 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Otel
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad R** A**
  • Mesajlar 1263
  • Beğeniler 214 / 215
  • Ticaret 1, (%100)

ExidSelection adlı üyeden alıntı

Çiğ köfteci dükkanı açabilirsin :)

çiğ köfteci için o kadar paraya gerek yok dükkan kirası hariç 7.000 tl ye açarsın

ulas ulas C# & ASP.NET Kullanıcı
  • Üyelik 25.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Full Stack Developer
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad U** K**
  • Mesajlar 1403
  • Beğeniler 404 / 404
  • Ticaret 18, (%100)
Solucan gübresi işine girebilirsiniz, araştırın derim.

technovenue.com

SeoDoktoru SeoDoktoru Seo Expert Kurumsal+ Üye
  • Üyelik 15.12.2016
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek SEO Uzmani
  • Konum Rusya
  • Ad Soyad A** E**
  • Mesajlar 460
  • Beğeniler 289 / 290
  • Ticaret 166, (%100)

gorkemaslan adlı üyeden alıntı

Güneş enerjisiyle ilgili olan yazdığınız bilgilerin kaynağı var mı acaba? Biz bu işe girmeyi düşünmüştük fakat böyle bir destek olduğunu hiç duymadık.

Burada elektrik muhendisi ve 4 mw tesis sahibi biri anlatmis a dan z ye herseyi. Burdan bilgi alabilirsin. Arazi marjinal olucak, su cikmayacak ve hic bir sekilde tarima el verisli olmayacak. O arazinin tapusu veya kiraladiginiza dair belgesiyle bulundugunuz yerdeki elektrik idaresine gideceksiniz, tedas vs.. onlar butun kayitlari alip inceleme yapiyorlar. Bu arada arazinin herhangi bir trafoya 12 km yakinlikta olmasi lazim. Eger 12 km den uzak ise kalan uzakligin butun elektrik teli ve direk masraflarini siz oduyorsunuz. Tedas onayladiktan sonra projeye herhangi bir firma ile basliyorsunuz Alman firmalari tercih ediyor herkes ama yerli firmalarda var. Size tavsiyem arazi cok yokus olmasin maaliyet acayip artiyor. Onun haricinde sistem kurulduktan sonra tedas gelip olcum yapiyor, en az yapabileceginiz tesis 500 kw 10 yillik sozlesme icin. Kontroller de onaylandiktan sonra 1 bekci buluyorsunuz yada artik kendiniz mi durursunuz basinda guvenlik icin. Aydan aya paraniz dolar olarak hesabiniza yatiyor. Tek yapmaniz gereken guvenligi saglamak ve ayda veya 2 ayda bir panelleri yikamak tozdan oturu. Size tavsiyem yuksek bir yerde olsun tesis, paneller ne kadar soguk olursa o kadar cok elektrik uretiyor. Ben deneme amacli aldim eve 2 panel herseyini denedim. Ah para olsada yapsak bu isi. Bu isin proseduru cok uzun suruyor kendiniz yapmaniz biraz zor, prosedur ve evrak islerini yapan firmalar var baslangic basvurularindan proje hayata gecene kadar yardimci oluyorlar 10 bin dolar gibi rakamlara. Ben birkac tanesini aradim konustum gayet mantikli aciklama yaptilar. Sen bu isde ciddiysen paranda varsa guzelce arastirir bulursun iyi bir firma. 500 kw toplam maliyeti asa yukari 550 bin euro tutuyor, tabi bu alman firmasi ve panelleri bosch olarak hesaplarsak. Sen kore mali paneller kullanir turk firmalarina kurdurursan fiyat biraz daha duser, ama her halukarda 200 bin euro cebinde paran olmasi lazim.
70826

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

noop noop WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.09.2016
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek domain alınır-satılır
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad M** S**
  • Mesajlar 688
  • Beğeniler 73 / 264
  • Ticaret 7, (%100)
10bin dolar az değil mi?

ben 4 panel 4 akü 1 invertöre 5 bin tl civarı ödemiştim iki sene önce. fiyatı net hatırlamıyorum. bir kaç led lamba bilgisayar buzdolabı falan çalıştırıyor. 35 bine işçilik dahil zor gibi.

bu işler kağıt üzerindeki gibi olmuyor. ekstra çok gider çıkıyor. yapacaksanız kurulum yapan firmaların sizden sakladığı giderleri de araştırın. söylemedikleri neler var acaba.

mesela her panel aynı verimle üretmiyordu ben 500 liraya en kalitelisinden almıştım o zaman. invertör de bin liraya vardı ben 2buçuğa aldım. akü ömrü 1-2 sene arası sık kullanımda ölüyorlar. bu masrafı da saklıyorlar bedava enerji diyorlar. akü tanesi de 500 civarıydı sanırım.

cthax cthax @emileyt.vanlife Kullanıcı
  • Üyelik 18.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Çağrı merkezi görevlisi
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad C** K**
  • Mesajlar 3488
  • Beğeniler 1222 / 1221
  • Ticaret 130, (%100)
hocam 12 yıldır çağrı merkezlerinde çalışıyorum (Almanca Çağrı merkezi ) ve benim eski patron bile ukraynada çağrı merkezi açtı biz burada pahalıya mal oluyoruz diye :) 8 adamın maliyeti ayda 3000€ imiş sen rusya da imişsin Rusyadan Almanya üzerine faliyet gösteren bir çağrı merkezi aç :)

• Üyelik 15.12.2016
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek SEO Uzmani
  • Konum Rusya
  • Ad Soyad A** E**
  • Mesajlar 460
  • Beğeniler 289 / 290
  • Ticaret 166, (%100)
noop Tesis degil kardesim 10 bin dolar olan, evrak ve prosedur, izinler vs isleri icin aliyorlar 10 bin dolar. Tesisin maliyeti 550 bin euro tutuyor toplam. Burda aku derdi yok cunku urettigin elektrigi dogrudan satiyorsun devlete, depolama derdin sadece kendin icin aydinlatma falan icin ufak birsey olabilir.

cthax Tavsiye eden arkadasla iletisime gectim, o konu benimde cok ilgimi cekti. Masrafi az getirisi cok iyi bir is gibi gorunuyor. Arastiriyorum

cthax cthax @emileyt.vanlife Kullanıcı
  • Üyelik 18.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Çağrı merkezi görevlisi
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad C** K**
  • Mesajlar 3488
  • Beğeniler 1222 / 1221
  • Ticaret 130, (%100)
SeoDoktoru yerli mi yabancı mı aklınıza takılan birşey olursa seve seve yardımcı olurum.zira işi 4*4 bilmeden,kavramadan girmeyin piyasa (Almanyadan ürün verenler,Çağrı merkezinizde kullanacağınız Predictive dialer yani maske dediğimiz tedarikçiler vs vs) çakal çukal dolu

bluecity bluecity WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Web kazanç
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** B**
  • Mesajlar 965
  • Beğeniler 242 / 241
  • Ticaret 1, (%100)
Başlangıç için ne kadar bütçe gerekir bilmiyorum ama sunucu hosting işine girebilirsin.

Ctrl+C

• Üyelik 15.12.2016
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek SEO Uzmani
  • Konum Rusya
  • Ad Soyad A** E**
  • Mesajlar 460
  • Beğeniler 289 / 290
  • Ticaret 166, (%100)
bluecity O isi yapiyoruz zaten hocam. Cok cuzi bir butce gerekiyor bu arada.

wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al