wmaraci reklam

adsoyad.com.tr domainle ilgili bir soru

7 Mesajlar 963 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

sarkos sarkos WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Mesajlar 170
  • Beğeniler 30 / 32
  • Ticaret 9, (%100)
Merhaba arkadaşlar artık bende kişisel bir blog açmaya karar verdim ve bunun için isimtescil'den adsoyad.com.tr şeklinde domain alacağım fakat sorum şu domainde türkçe karakter kullansam mı? Yani xxxxxxxöxxxx.com.tr mi yapsam yoksa xxxxxxxoxxxx.com.tr mi? açıkçası ö kullanmak bana mantıklı gelmiyor fakat sizlerinde fikirlerini almak istedim.
Birde kişisel bir blog için güzel bir wp teması önerebilecek var mı? Tema ingilizce de olsa olur Türkçeleştiririm hatta css'den Wordpress entegre bile deniyebilirim yeterki bir kaynak olsun :D.
Umarım doğru yere açmışımdır eğer konu yeri yanlışsa taşınmasını rica ediyorum

wmaraci
reklam

Morbid Morbid proje.co Kullanıcı
  • Üyelik 11.06.2012
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Creator
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad O** A**
  • Mesajlar 448
  • Beğeniler 22 / 60
  • Ticaret 5, (%80)
Bence türkçe karakterli alma. Hem 2 domain alman gerekir hem de güzel değil bence. :)

Batuhan Batuhan Kendine webmaster Kullanıcı
  • Üyelik 08.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 3455
  • Beğeniler 783 / 1009
  • Ticaret 1, (%100)
Ben de Türkçe karakter önermiyorum, bir çok kişi bu duruma alışkın değil çünkü. Zaten isminde bir Türkçe karakter var anladığım kadarıyla, hiç gerek yok :).
Forumda onlarca kaliteli ve ücretsiz tema var, Burak İşçi'nin Baharat teması da gayet güzel, deneyebilirsin.

Hazır konu bulmuşken ben de bir soru sormak istiyorum izin verirsen:
Benim 2 ismim var, .com.tr alırken iki ismi de kullanmak zorunda mıyım? Yoksa ilkisimsoyisim.com.tr de olabiliyor mu?

• Üyelik 28.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Mesajlar 170
  • Beğeniler 30 / 32
  • Ticaret 9, (%100)
isimtescil.com'dan bakabilirsiniz indirim de varmış 16 liraya çok iyi olduğunu düşünüyorum. Ben daha siparişi tamamlamadım fakat benden tc kimlik no vs. gibi bir bilgi istemedi ad soyad istedi sorguladım boşta dedi ve sepete ekledi domaini. Bu durumda böyle bir zorunluluk yok gibi görünüyor ama garip olan tarafı şu firmalar bu iş için belge alıyorken bizden bir belge istememeleri ilginç geldi bana.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 08.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 3455
  • Beğeniler 783 / 1009
  • Ticaret 1, (%100)

sarkos adlı üyeden alıntı

isimtescil.com'dan bakabilirsiniz indirim de varmış 16 liraya çok iyi olduğunu düşünüyorum. Ben daha siparişi tamamlamadım fakat benden tc kimlik no vs. gibi bir bilgi istemedi ad soyad istedi sorguladım boşta dedi ve sepete ekledi domaini. Bu durumda böyle bir zorunluluk yok gibi görünüyor ama garip olan tarafı şu firmalar bu iş için belge alıyorken bizden bir belge istememeleri ilginç geldi bana.

Adsoyad.com.tr'yi sadece kişiler alabilir, bunun dışında .com.tr alabilmeniz için ya firmanız olmalı ya da marka tescili yaptırmalısınız. İsminizle tam uyuşan tescillerde kimlik numarası da gerekmemekte.
Fakat İsimtescil.net'i tercih ederek büyük hata yaptığınızı söylemem gerekir. Hem destek sistemi sıfır olan bir firmayı tercih etmişsiniz hem de 4 lira fazla ödemişsiniz. Zira resmi .tr alanadı firması nic.tr adsoyad.com.tr için 12 lira almakta.

• Üyelik 28.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Mesajlar 170
  • Beğeniler 30 / 32
  • Ticaret 9, (%100)

Batuhan adlı üyeden alıntı

Adsoyad.com.tr'yi sadece kişiler alabilir, bunun dışında .com.tr alabilmeniz için ya firmanız olmalı ya da marka tescili yaptırmalısınız. İsminizle tam uyuşan tescillerde kimlik numarası da gerekmemekte.
Fakat İsimtescil.net'i tercih ederek büyük hata yaptığınızı söylemem gerekir. Hem destek sistemi sıfır olan bir firmayı tercih etmişsiniz hem de 4 lira fazla ödemişsiniz. Zira resmi .tr alanadı firması nic.tr adsoyad.com.tr için 12 lira almakta.

Hocam fakat domain konusunda genel kanı isimtescil'in bir numara olduğu yönünde bir çok yorum duyduğumu hatırlıyorum. nic.tr sitesine baktım odtüymüş işleten bu güvenimi çok arttırdı fakat tasarımını beğenmedim + yıllık 4 tl fazla veriririm binlerce domainin reglendiği isimtescilde barınırım daha iyi gibi geliyor bana ;)

• Üyelik 08.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 3455
  • Beğeniler 783 / 1009
  • Ticaret 1, (%100)

sarkos adlı üyeden alıntı

Hocam fakat domain konusunda genel kanı isimtescil'in bir numara olduğu yönünde bir çok yorum duyduğumu hatırlıyorum. nic.tr sitesine baktım odtüymüş işleten bu güvenimi çok arttırdı fakat tasarımını beğenmedim + yıllık 4 tl fazla veriririm binlerce domainin reglendiği isimtescilde barınırım daha iyi gibi geliyor bana ;)

Bu konuda haklısınız, İsimtescil alanadı paneli ve altyapısı çok sağlam. Ancak destek konusunda sıfırlar.
2 hafta önce Google Apps için alanadımın MX kayıtlarını değiştirmem gerekiyordu, uğraşmamak için MX kayıtlarını içeren bir destek talebi açtım. 3 saat sonra ilk gelen cevap "biz buradan değiştiremeyiz, sizin değiştirmeniz gerekir" oldu, itiraz ettikten 4,5 -5 saat sonra başka birisi "tamam, ayarlamaları yaptık. 4 saat içinde aktif olur" şeklinde bir yanıt verdi. Google'ın sözüne güvenerek 48 saat bekledim, ayarlar hala güncellenmemiş. Hemen ayarların hala aktif olmadığını söyledim, talebe ilk cevabında "biz buradan ayarlayamayız" diyen kişi "şimdi düzelttik, 48 saat içinde ayarlar güncellenmiş olur" dedi. Aradan 3 gün daha geçti, yine hiçbir şey olmadı. Kafam attı, telefonla ağzıma geleni söyleyip İHS *******'a taşıdım. Bir e-posta ile işlem halloldu. Öyle maceralarım var ki yazsam roman olur, tasarıma güvenmeyin.
Umarım siz bir sorun yaşamazsınız, hayırlı olsun :)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al