wmaraci reklam
lidertakipci

Aklımdaki Absürd site fikirleri

15 Mesajlar 1.986 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

MehmetARIK MehmetARIK Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 26.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 626
  • Beğeniler 13 / 260
  • Ticaret 2, (%100)
Bazen düşünüyorum, şöyle bir site olsa ya da açsam diye birçok fikir geliyorr aklıma. Buraya yazayım da fikirlerinizi alayım diyorum. Belki aynı şeyleri düşünenler olabilir. Belki de ne yapacağını bilemeyen birileri fikir sahibi olur. (düşük ihtimal)
Aklıma gelen fikirler öyle para kazanmayı hedefleyen şeyler değil. Ama sıradışı sayılabilir.
Varsa böyle site fikirleriniz, paylaşın bu konudan.

1- Döver mi? sitesi

Aklınıza gelen her ürün, fikir ve kişiyi güç bakımından birbiriyle karşılaştırmaya yarayan bir site düşüncesi.
Örneğin: Samsung Galaxy S5 IPhone 5'i döver mi?
Android IOS'u döver mi?
Linux Windows'u döver mi?
Obama Putin'i döver mi?

Her bakımdan incelenip karşılaştırılacak ve bir sonuca varılacak.

2- Kim haklı kim haksız sitesi

Arkadaşınızla ya da başka bir kişi/kurumla aranızda büyük anlaşmazlıklar var. Siteye konuyu açıyor ve kozunuzu paylaşıyorsunuz. Şiddetli tartışmalar vs.. Sizin tartışmanıza insanlar katılıyor ve durumu değerlendiriyorlar. "Ahmet! Sen bu konuda haksızsın kardeşim. Adama çok büyük ayıp etmişsin" vb gibi...
Hem haklılığını kabul ettirmiş oluyorsun. Hem de sorunlu olduğun insana karşı galibiyetinin tadını çıkarıyorsun.

3- Stres atma sitesi

Bir ürün aldınız. 1 ay sonra bozuldu. Garantiye gönderdiniz. Kullanıcı hatası dediler. sikayetvar.com'a gidip konu açmak yerine bu siteye giriyorsunuz. Olayı anlatıyorsunuz ve kafanıza göre sövüp süpürterek bütün sinirinizi kızgınlığınızı atıyorsunuz. İnsanlar da konunuzun altına yorumlarıyla bir güzel stres atıyorlar. (Her türlü yorum serbest.) Gıcık olduğunuz ünlüleri vb gibi her alanda konu açabiliyorsunuz.

4- Sıradışı film sitesi

Kategori yok, menü yok... hiçbirşey yok. Canınız sıkılıyor. Film sitelerine giriyorsunuz. Bir türlü film beğenemiyorsunuz.
Bu siteye giriyorsunuz. Ekranda sadece ve sadece İZLE yazıyor. Ona tıklayınca rasgele bir film açılıyor. İzliyorsunuz. Film seçme hakkınız falan yok. Site size ne verirse. Ya da biraz geliştirilip anasayfaya bir form konulur. Ruh haline göre bir filmde getirilebilir önünüze.

5- Rahatlama sitesi

İştesiniz, streslisiniz. Çok yorulmuşsunuz. Kafanız kazan gibi. Siteye sadece giriyorsun ve arkana yaslanıyorsun. Sitede hiçbir menü, buton vs yok. Sadece arkaplanda rahatlatıcı özel bir müzik çalıyor o kadar. Kafa dinlemek için sekmenin birinde açık bırakılabilir.

6- İçi nasıldır sitesi

Hergün bir şeyin içini söküp gösteriyorsun. içi sökülmüyorsa ortadan ikiye kesiyorsun ya da parçalıyorsun. Harddiski sök, müzik setini sök. Çalışma masasını sök ve yeniden tak. Kafana göre. Zevkli de birşey.

7- Boş site

Facebook ve Adwords den reklam veriyorsun. Merak edenler sitene giriyor. Sadece Facebook Sayfa Beğen butonu var. Sayfada başka hiçbirşey yok. Bomboş. Adam da merak ediyor tabi. Bu nasıl site len diyor. Beğen butonuna tıklıyor. Yine birşey yok. Sövüp gidiyor. Bedavadan sayfa beğenisi . Merak insana herşeyi yaptırır :)

8- Mors etme sitesi (başka bir deyişi de var siz bilin işte )

Bir insanla tartışırken onu altetmeye yarayacak kısa konuşmaların bulunduğu site. Olayı tam kalbinden vuracak ve karşıdakini susturacak kısa bilgiler paylaşılacak. Özellikle siyasi ve yakın geçmiş konularında çok yararlı olur. "Sen öyle diyorsunda kardeş. Niye o zaman şöyle şöyle oldu. Neden böyle böyle yaptılar. Yaaaa. Bişey diyemiyosun demi. Böyle susup kalırsın işte. " gibi, konuşmaya darbe vuracak kısa özetler olacak. Hiçbirşey bilmeden istediğin kişiyi mors edebileceksin.
gkhnsgnc WampiR CloumDigital

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

Ecancan Ecancan Paylaşmak Güzeldir Kullanıcı
  • Üyelik 30.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad A** C**
  • Mesajlar 932
  • Beğeniler 359 / 215
  • Ticaret 30, (%100)
Enteresan ve bir o kadarda eğlenceli bir şey :) Denemeli bence

Shrikeen Shrikeen Frontend Developer Kullanıcı
  • Üyelik 24.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Front End Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad F** Ş**
  • Mesajlar 2933
  • Beğeniler 745 / 744
  • Ticaret 60, (%100)
3- Stres atma sitesi

Bir ürün aldınız. 1 ay sonra bozuldu. Garantiye gönderdiniz. Kullanıcı hatası dediler. sikayetvar.com'a gidip konu açmak yerine bu siteye giriyorsunuz. Olayı anlatıyorsunuz ve kafanıza göre sövüp süpürterek bütün sinirinizi kızgınlığınızı atıyorsunuz. İnsanlar da konunuzun altına yorumlarıyla bir güzel stres atıyorlar. (Her türlü yorum serbest.) Gıcık olduğunuz ünlüleri vb gibi her alanda konu açabiliyorsunuz.

Hocam Bu dediğiniz yapılabilir fakat şirketlerle durumunuz ne olur orasını bilemem. En azından mahkemelik riski var :)

4- Sıradışı film sitesi

Kategori yok, menü yok... hiçbirşey yok. Canınız sıkılıyor. Film sitelerine giriyorsunuz. Bir türlü film beğenemiyorsunuz.
Bu siteye giriyorsunuz. Ekranda sadece ve sadece İZLE yazıyor. Ona tıklayınca rasgele bir film açılıyor. İzliyorsunuz. Film seçme hakkınız falan yok. Site size ne verirse. Ya da biraz geliştirilip anasayfaya bir form konulur. Ruh haline göre bir filmde getirilebilir önünüze.

Bu benim de aklıma gelmişti de insanlar siteyi gördüğü gibi kaçar diye yapmadım.

5- Rahatlama sitesi

İştesiniz, streslisiniz. Çok yorulmuşsunuz. Kafanız kazan gibi. Siteye sadece giriyorsun ve arkana yaslanıyorsun. Sitede hiçbir menü, buton vs yok. Sadece arkaplanda rahatlatıcı özel bir müzik çalıyor o kadar. Kafa dinlemek için sekmenin birinde açık bırakılabilir.

Bu yapılabilir, hatta böyle birkaç tane site görmüştüm.

Batuhan Batuhan Kendine webmaster Kullanıcı
  • Üyelik 08.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 3455
  • Beğeniler 783 / 1009
  • Ticaret 1, (%100)
Şu fikri sevdim:
4- Sıradışı film sitesi

5. madde için rainymood tarzı siteler çokça mevcut.

6- İçi nasıldır sitesi

Hergün bir şeyin içini söküp gösteriyorsun. içi sökülmüyorsa ortadan ikiye kesiyorsun ya da parçalıyorsun. Harddiski sök, müzik setini sök. Çalışma masasını sök ve yeniden tak. Kafana göre. Zevkli de birşey.

Bu şekilde bir blog kurulabilir (tumblr vs.) zevkli de olur, yine yabancılardan yapanlar var diye tahmin ediyorum.

wmaraci
wmaraci

MehmetARIK MehmetARIK Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 26.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 626
  • Beğeniler 13 / 260
  • Ticaret 2, (%100)

XGames adlı üyeden alıntı

3- Stres atma sitesi

Hocam Bu dediğiniz yapılabilir fakat şirketlerle durumunuz ne olur orasını bilemem. En azından mahkemelik riski var :)

4- Sıradışı film sitesi

Bu benim de aklıma gelmişti de insanlar siteyi gördüğü gibi kaçar diye yapmadım.

5- Rahatlama sitesi

Bu yapılabilir, hatta böyle birkaç tane site görmüştüm.

Zevkine hepsi yapılabilir. Şu stres atma sitesini gözüme kestiriyorum da. Şirket olayları var işte. İsim ve resim değiştirilerek olabilir belki.

Ek Olarak:

Batuhan adlı üyeden alıntı

Bu şekilde bir blog kurulabilir (tumblr vs.) zevkli de olur, yine yabancılardan yapanlar var diye tahmin ediyorum.

Discovery Science kanalında böyle bir program var. Ordan aklıma geldi. Ortadan ikiye bölüp inceliyorlardı.

JackkerL JackkerL WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** A**
  • Mesajlar 1868
  • Beğeniler 219 / 526
  • Ticaret 16, (%100)
1- Döver mi? sitesi

Aklınıza gelen her ürün, fikir ve kişiyi güç bakımından birbiriyle karşılaştırmaya yarayan bir site düşüncesi.
Örneğin: Samsung Galaxy S5 IPhone 5'i döver mi?
Android IOS'u döver mi?
Linux Windows'u döver mi?
Obama Putin'i döver mi?
Her bakımdan incelenip karşılaştırılacak ve bir sonuca varılacak.

2- Kim haklı kim haksız sitesi

Arkadaşınızla ya da başka bir kişi/kurumla aranızda büyük anlaşmazlıklar var. Siteye konuyu açıyor ve kozunuzu paylaşıyorsunuz. Şiddetli tartışmalar vs.. Sizin tartışmanıza insanlar katılıyor ve durumu değerlendiriyorlar. "Ahmet! Sen bu konuda haksızsın kardeşim. Adama çok büyük ayıp etmişsin" vb gibi...
Hem haklılığını kabul ettirmiş oluyorsun. Hem de sorunlu olduğun insana karşı galibiyetinin tadını çıkarıyorsun.

Bu iki fikirde harika valla, gerçekleştirmek isterim..

karrizima karrizima WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Web Tasarım SEO ve Oto Kuaför
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad E** Y**
  • Mesajlar 229
  • Beğeniler 116 / 35
  • Ticaret 1, (%100)
valla kim haklı kim haksız aşk meşk olaylarıya ilgili olarak yapılabilir ve çok da güzel olur bence. düşünsene mantanla aranda i sorun oldu yaz oraya, kzsan erkekler erkeksen kızlar cevaplasın.

Diğer fikirlerde çok hoşuma gitti sıradışı şeyleri severim.

JpnTr26 JpnTr26 EskişehirSpor! Kullanıcı
  • Üyelik 07.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Karabük
  • Ad Soyad Y** D**
  • Mesajlar 653
  • Beğeniler 319 / 175
  • Ticaret 3, (%100)
Güzel fikirleriniz var gerçekten :) siz üşenmeyip bizle paylaşmışsınız bende üşenmeden hepsine tek tek yorum yapıp sizlere yardımcı olmak isterim,

1- Proje gerçekten güzel iyi bir alanadı bulunursa tutacak bir proje. www.kiyas.la sitesi var karşılaştırma için burası size ilhan verebilir mesela. Ayrıca bunu geniş çaplı yapmanız çok güzel olabilir yani arabalar, bilgisayarlar, işletim sistemleri, şarkıcılar, oyuncular, motorlar, harddiskler, siteler, wifi aksesuarları, bisikletler, televizyonlar, tabletler, klimalar vs. :)

Ayrıca karşılaştırmanın altında alternatif ürünler gösterilebilir mesela 5s ve s5 karşılaştırması altına işte z1'de bunlara rakip onunda özellikleri bu yada tercih edilebilir yazılabilir.

2- Bu projenizide beğendim açıkçası. Ancak şöyle ufak bir sıkıntı olabilir bu projede, bizim milletimiz hile-hurda konusunda başarılı olduğu için sırf haklı çıkmak adına bot yazar arkadaşlarına söyler yorum attırır :) Tabii buna önlem alınır birşekilde :)

Bunda da şöyle birşey yapabilirsiniz markaların davalarında kimin haklı olduğunu, yada ünlülerin davalarında kimlerin haklı olduğunu da tartışabilir insanlar :)

3- Türkiye'de hakaret suç sayıldığı için dava açıldığında ilk olarak sizden bilirler bunu kesinlikle unutmayın. Fikir hoş ve akıllıca ancak sıkıntı olacaktır. Bunun yabancı versiyonunu yaparsanız sıkıntı çıkmaz bildiğim kadarı ile yabancı ülkelerde hakaret suç değil. Mesela Amerikada bir insana küfür edebilirsiniz ancak dokunduğunuz anda suçlu sayılıyorsunuz.

4- Açıkçası böyle bir proje yaparsanız daimi ziyaretçilerinizden biri olabilirim :) Hem kendimi şanslı hissediyorum butonu olur hemde ruh haline göre seçilebilir gayet güzel birşey ortaya çıkar.
Ayrıca bunu şöyle de yapabilirsiniz, mesela bir yemek siparişi sitesi açıp ödeyeceğiniz parayı seçtikten sonra kendimi sanşlı hissediyorum seçeneğine tıklayıp sipariş verebilirsiniz eğlenceli olur bence :)

5- Rahatlama sitelerine örnek bir çok site var şuanda aklıma gelmiyor ancak araştırarak onları örnek alabilirsiniz. Deniz sesi ve yağmur sesi insanı rahatlatır diye biliyorum bu tarz birşeyler yapabilirsiniz :)

6- Bu projede gerçekten güzel bir proje. Discovery Channel kanalında böyle bir progrma vardı bu programın videolarını ekleyerek insanları bilgilendirebilirsiniz mesela. İsteyende kendi kesip biçtiklerini koyar siteye gayette güzel olur.

7- Bu site hakkında ne desem boş :D

8- Mors etme siteside başınıza iş açabilir biraz temkinli yaklaşmak gerekli diye düşünüyorum

wild wild WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 212
  • Beğeniler 77 / 45
  • Ticaret 0, (%0)
Fikirlerini beğendim dostum kim döver bence oldukça başarılı bi fikir sistemini kurup reklam yapabilirsen gerçekten iş yapıcağına inanıyorum. Boş site fikrin benimde uzun süredir aklımda olan bi fikir ama ben olaya birazdaha farklı yaklaşıyorum. İllumaniti olayındaki gibi bi site yapıp üzerine fantestik hikayeler yazıp şehir efsanesine dönüştürmek ardından siteye giriş sağlamak giriştede yakında geliyoruz dünyayı feth ediceğiz falan filan :D Reklamdan gelir elde edebilirsin böyle bi sitede.

kadir001 kadir001 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek online sales maneger
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad G** Y**
  • Mesajlar 341
  • Beğeniler 298 / 66
  • Ticaret 16, (%100)
keşke zamanımız olsa hepsini denesek, gerçekten süper birkaçtanesinde kendimi buldum :)
özellikle stres atma sitesinde domain bile gunahkecisi:) ne kötü gittiyse o keçiye yazıyorduk hatta olmaz da değil aslında şuan takrar bi ışık yandı :) keçiye yazıyor kullanıcı hay ben senin gibi keçinin ... senin yünden aldığım xxxx markalı cep telefonum sürekli kapanıyor :)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al