wmaraci reklam
lidertakipci

Bence geleceğin sosyal ağı..

29 Mesajlar 2.211 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Skateboard Skateboard Sms Onayı Gerekli Telefon Onaysız
  • Üyelik 23.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek üniversite
  • Konum Edirne
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 260
  • Beğeniler 0 / 26
  • Ticaret 1, (%100)
kesinlikle tumblr'dır.konuya siz yorum yapmadan önce belirteyim tamamen tartışma konusudur ve fikirleşmek için açılmıştır.
neden tumblr diyecekler olacaktır; şahsen tumblrda 1 yılı geçik süredir takılıyorum ve bağımlılık yapan tek sosyal ağ diyebilirim.Facebook, twitter falan boş iş hepsi paraya bağladılar zaten.Facebook ve twitter'a kimler açık ve ya gündem ne diye bakmaya giriyorsam Tumblr'a bugün neler paylaşmışlar, acaba hangi gifleri yapmışlar, oha diyebileceğim şeyler için giriyorum ve 1-2 saat rahat idare ediyor beni.
Ayrıca şuan 4bin takipçiye ulaştım ve inanın gördüğünüz ilgiyi hiçbir sosyal ağda göremezsiniz.bir fotoğraf paylaşırsınız ve diğer sosyal ağlarda olsa 200 kişiye gösterilir ve 40-50 beğeni gelir maximum ama tumblrda böyle birşey yok 4bin kişinin 4 bininede gider ve eğer fotoğrafınız iyiyse en az 10.000 notes gelir kısacası olay bu.

wmaraci
reklam

Ninja Ninja Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 13.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek ...
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad Ö** S**
  • Mesajlar 140
  • Beğeniler 15 / 34
  • Ticaret 11, (%100)
Ben zaten facebook, twitter kullanmıyorum çünkü gerek duymuyorum. Size katılıyorum.

TuralAbiyev TuralAbiyev root@localhost ~ / Kullanıcı
  • Üyelik 17.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Network & Linux/UNIX
  • Konum Rusya
  • Ad Soyad T** A**
  • Mesajlar 4146
  • Beğeniler 0 / 1357
  • Ticaret 89, (%100)
Hiçbir sosyal ağa girmem. Tumblrada girmem ama ilgimi çeken hoşbir ağdır. Bir kaç yıla iyi yerlere gelecektir. Zaten bir çok firma satın almak istedi ama satmadılar.

daFirenze22 daFirenze22 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Adana
  • Ad Soyad R** V**
  • Mesajlar 1229
  • Beğeniler 15 / 178
  • Ticaret 1, (%100)
Tabikide iyi bir sosyal ağ olabilir.

Fakat ben şu anda arkadaşlarımda dahil Facebook'u pasif olarak kullanıyoruz.Daha çok Twitter kullanıyorum çünkü arkadaşlarımın hesabı var ve aktifler.Dolayısııyla kullanmak istemesemde kullanmak zorunda kalıyorum.Ama Tumblr şu an için kullanmıyorum.Çünkü arkadaşlarımın çoğu orada yok olanlarda pasif.Ama ben demiyorum ki Tumblr iş yapmaz gelişemez.Tabiki gelişir iş yapar.En azından Facebook gibi 100k'lık sayfada gönderileri 400-500 kişiden fazla gören oluyordur.Ulaşım daha fazla oluyordur.Buna bağlı olarakta etkileşim.

Bence Twitter'ın yerini alacak sosyal bir ağ lazımdı oda sanırım 3-5 seneye kadar Tumblr,Pinterest veya Path üçlüsünden biri olabilir.

Ben şu an Pinteresti kullanıyorum.Gayet memnunum.Bir ara Path'i denedim gerçekten çok iyi bir sosyal ağ.

Kendi halinde.Meraklı gözlerle inceleyen.
wmaraci
wmaraci

• Üyelik 13.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek ...
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad Ö** S**
  • Mesajlar 140
  • Beğeniler 15 / 34
  • Ticaret 11, (%100)

Tural Abiyev adlı üyeden alıntı

Hiçbir sosyal ağa girmem. Tumblrada girmem ama ilgimi çeken hoşbir ağdır. Bir kaç yıla iyi yerlere gelecektir. Zaten bir çok firma satın almak istedi ama satmadılar.

Yahoo aldı hocam tumblr'ı; http://www.bbc.co.uk/turkce/ekonomi/2013/05/130520_yahoo_tumblr_aciklama.shtml

HidrolikAdam HidrolikAdam yok Kullanıcı
  • Üyelik 17.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek yok.
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** Ç**
  • Mesajlar 475
  • Beğeniler 316 / 114
  • Ticaret 1, (%100)
Bill Gates' de zamanında "640 KB Bellek herkes için yeterli olacaktır." demişti. 3 ay sonra absürt bir (tuvalette çekindiğiniz fotoğrafları yayınladığınız) sosyal ağ ortaya çıkar ve çok tutulabilir. Benim fikrimse alayı çöp bunların en iyisi wmaraci :P

Mimarlık/Bilgisayar Mühendisliği Öğrencisi. Kendi halinde.

TuralAbiyev TuralAbiyev root@localhost ~ / Kullanıcı
  • Üyelik 17.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Network & Linux/UNIX
  • Konum Rusya
  • Ad Soyad T** A**
  • Mesajlar 4146
  • Beğeniler 0 / 1357
  • Ticaret 89, (%100)

Allah allah ne zaman aldi yaho :) bir coku istedi. ama iyikide yahoo almis. cunki tüm büyük siteler güzel tuttu ve ceo ları iyi para kazandı. ama yahoo yılların firması geri gidiyo. ceo suda kadın olması lazım :) bir defada kadın yükselsin

Skateboard Skateboard Sms Onayı Gerekli Telefon Onaysız
  • Üyelik 23.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek üniversite
  • Konum Edirne
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 260
  • Beğeniler 0 / 26
  • Ticaret 1, (%100)

Ninja adlı üyeden alıntı

Ben zaten facebook, twitter kullanmıyorum çünkü gerek duymuyorum. Size katılıyorum.

hocam zaten şuanda çoğu kişi sizin durumunuzda twitter ve facebook işin cıvığını çıkardılar.

en son Yahoo aldı ve hala onlar devam ettiriyor.Hocam tumblr aslında sosyal ağ sayılmaz blog servisi gibi ama bunu daha geliştirmişler ve mantıklı bir sistem çıkarmışlar ortaya yine sonuç olarak bloğunuz oluyor.

SamimiBlog adlı üyeden alıntı

Tabikide iyi bir sosyal ağ olabilir.

Fakat ben şu anda arkadaşlarımda dahil Facebook'u pasif olarak kullanıyoruz.Daha çok Twitter kullanıyorum çünkü arkadaşlarımın hesabı var ve aktifler.Dolayısııyla kullanmak istemesemde kullanmak zorunda kalıyorum.Ama Tumblr şu an için kullanmıyorum.Çünkü arkadaşlarımın çoğu orada yok olanlarda pasif.Ama ben demiyorum ki Tumblr iş yapmaz gelişemez.Tabiki gelişir iş yapar.En azından Facebook gibi 100k'lık sayfada gönderileri 400-500 kişiden fazla gören oluyordur.Ulaşım daha fazla oluyordur.Buna bağlı olarakta etkileşim.

Bence Twitter'ın yerini alacak sosyal bir ağ lazımdı oda sanırım 3-5 seneye kadar Tumblr,Pinterest veya Path üçlüsünden biri olabilir.

Ben şu an Pinteresti kullanıyorum.Gayet memnunum.Bir ara Path'i denedim gerçekten çok iyi bir sosyal ağ.

Hocam fikrinize tamamen saygı duyuyorum ancak sizden bir hafta boyunca tumblr kullanmanızı rica edeceğim.Tumblr mantık ve görsel üzerine baya yoğunlaşmış bir site Path ve Pinterest yanında hiç düşünmedim bile çok hafif kalırlar.

• Üyelik 13.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek ...
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad Ö** S**
  • Mesajlar 140
  • Beğeniler 15 / 34
  • Ticaret 11, (%100)

Allah allah ne zaman aldi yaho :) bir coku istedi. ama iyikide yahoo almis. cunki tüm büyük siteler güzel tuttu ve ceo ları iyi para kazandı. ama yahoo yılların firması geri gidiyo. ceo suda kadın olması lazım :) bir defada kadın yükselsin

Geçen yıl alındı. Siz o konuyu duymamışsınız. Ayrıca yahoo'nun düşüşü konusunda ki en büyük neden yenilikler için geç kalmış olması. Onlar bir şey yapacağız derken elin adamı neler yaptı neler. :)

BleedLy BleedLy Ölüm, Dua etmeni beklemez Kullanıcı
  • Üyelik 25.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** Ş**
  • Mesajlar 17
  • Beğeniler 2 / 3
  • Ticaret 0, (%0)
Tumblr'da siyasi konular yapılmıyor hocam, ırk ayrımcılığı veya din ayrımcılığı gibi bir olayda yok. Herkes kendi inancına saygı duyuyor. Bende bütün günümü Tumblr'da geçiriyorum, gayet hoş ve herkesin kendine özgü blog'u var. Ama geleceğin sosyal ağ'ı olabilir mi bilemiyorum, yine de hayırlısı.

✖ Umutsuzluğa kapılma, hayal kurmaya devam et.
wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al