wmaraci reklam

Bir iş fikri - önerilerinize ihtiyacım var

16 Mesajlar 1.418 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

ozturkmtn ozturkmtn Work Intelligent. Kullanıcı
  • Üyelik 22.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Bilgisayar mühendisi
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad M** Ö**
  • Mesajlar 47
  • Beğeniler 23 / 6
  • Ticaret 2, (%100)
Arkadaşlar, onedio tarzı bir site yapsak diye düşünüyoruz.
Ancak daha ziyade haber tarzı değil de kategorilere bölünmüş şekilde makale girişi yapmak üzerine.
Mesela moda, seyahat, giyim,araba,spor,teknoloji,tasarım vb. kategoriler oluştrup bunların altında günlük 100 150 makale ekleyecek şekilde dolu dolu bir site

hazırlasak tutarmı?
reklam ile çarkı döndürebilirmiyiz?
tutmazsa neden?

önerilerinizi ve yorumlarınızı bekliyorum.

wmaraci
reklam

Ugurcan Ugurcan , Kullanıcı
  • Üyelik 11.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad U** K**
  • Mesajlar 938
  • Beğeniler 13 / 213
  • Ticaret 4, (%100)
Yanlış mı okudum yoksa günlük 100-150 mi yazıyor?
ozturkmtn

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 22.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad M** Ö**
  • Mesajlar 47
  • Beğeniler 23 / 6
  • Ticaret 2, (%100)

Ugurcan adlı üyeden alıntı

Yanlış mı okudum yoksa günlük 100-150 mi yazıyor?

Aynen ayrıca vıdeo bölümü vs. de eklenebilir.
Başlangıç olarak sanırım 100bin lira gibi bir yatırım gerekecek.

CivanDemir CivanDemir Merhaba Dünya Kullanıcı
  • Üyelik 30.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Teknisyen
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad C** D**
  • Mesajlar 1500
  • Beğeniler 330 / 389
  • Ticaret 14, (%100)
Bana göre tutar alt yapı sağlam olursa fakat bence böylesine bir iş için alacağınız önerilere bakarak ilerlemeyin derim. Siz kendinize güveniyorsanız ilerleyin.
ozturkmtn

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

Ugurcan Ugurcan , Kullanıcı
  • Üyelik 11.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad U** K**
  • Mesajlar 938
  • Beğeniler 13 / 213
  • Ticaret 4, (%100)

ozturkmtn adlı üyeden alıntı

Aynen ayrıca vıdeo bölümü vs. de eklenebilir.
Başlangıç olarak sanırım 100bin lira gibi bir yatırım gerekecek.

100 bin varsa işin içinde yazılır. :)

Kakarotto Kakarotto WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Software Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 2434
  • Beğeniler 686 / 1150
  • Ticaret 1, (%100)
"Onedio" gibi dediğiniz anda büyük olasılıkla tutmayacağını kendiniz söylediniz. Onedio'nun o kadar içerik ekleyebiliyor olmasının sebebi benim de sonradan öğrendiğim üzere Buzzfeed ile içerik antlaşması yapmasından kaynaklıymış. Yani günlük 150-200 makale işi boş biraz. Bunun için büyük bir ekibiniz olmalı ve gece/gündüz demeden siteye içerik eklemelisiniz.

Kendi kişisel fikrimi söylersem, boşuna uğraşmayın. Yapılmamış işler arayın. Ha direkt olarak "kesin tutmaz" demiyorum. Sadece Onedio, Haberself vb. büyük çapta siteler rakibiniz olduğu için tutmama olasılığı çok yüksek diyorum. Elbette Onedio gibi büyük çapta yatırımlar alırsanız, büyük bir bütçeniz varsa neden tutmasın? Onun dışında sadece Onedio tarzı blog yazmış olacaksınız, bir süre sonra ziyaretçi gelmeyince hevesiniz kaçacak ve tıpkı Mynet gibi gereksiz keyword oyunlarıyla ziyaretçi çekmeye çalışacaksınız.

Yapılmamış onlarca proje var, onlara yönelin "bence".
ozturkmtn

kişi bu mesajı beğendi.

ayn ayn WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Adana
  • Ad Soyad A** S**
  • Mesajlar 66
  • Beğeniler 11 / 3
  • Ticaret 1, (%0)

Kakarotto adlı üyeden alıntı

"Onedio" gibi dediğiniz anda büyük olasılıkla tutmayacağını kendiniz söylediniz. Onedio'nun o kadar içerik ekleyebiliyor olmasının sebebi benim de sonradan öğrendiğim üzere Buzzfeed ile içerik antlaşması yapmasından kaynaklıymış. Yani günlük 150-200 makale işi boş biraz. Bunun için büyük bir ekibiniz olmalı ve gece/gündüz demeden siteye içerik eklemelisiniz.

Kendi kişisel fikrimi söylersem, boşuna uğraşmayın. Yapılmamış işler arayın. Ha direkt olarak "kesin tutmaz" demiyorum. Sadece Onedio, Haberself vb. büyük çapta siteler rakibiniz olduğu için tutmama olasılığı çok yüksek diyorum. Elbette Onedio gibi büyük çapta yatırımlar alırsanız, büyük bir bütçeniz varsa neden tutmasın? Onun dışında sadece Onedio tarzı blog yazmış olacaksınız, bir süre sonra ziyaretçi gelmeyince hevesiniz kaçacak ve tıpkı Mynet gibi gereksiz keyword oyunlarıyla ziyaretçi çekmeye çalışacaksınız.

Hocam yapilmamis proje kaldimi.. 5 yildir proje ariyorum. Gittim yine haber sitesi kurdum.. nerden bulastiysam bu işe. . )

Kakarotto Kakarotto WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Software Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 2434
  • Beğeniler 686 / 1150
  • Ticaret 1, (%100)

ayn adlı üyeden alıntı

Hocam yapilmamis proje kaldimi.. 5 yildir proje ariyorum. Gittim yine haber sitesi kurdum.. nerden bulastiysam bu işe. . )

Sakin kafayla, internet problemlerine odaklanıp "şu olsaydı iyi olurdu ya, biri hayrına yapsaymış keşke" diye düşündüğünüz birçok şey aslında yapılmamış proje oluyor. :)

Ama ben yeni proje yapacaklara mobil platforma yönelmelerini öneririm. Mobilde çok fazla seçenek var.

• Üyelik 22.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad M** Ö**
  • Mesajlar 47
  • Beğeniler 23 / 6
  • Ticaret 2, (%100)

Kakarotto adlı üyeden alıntı

Tasiye ve eleştiriniz için çok teşekkür ederim. Benim yapmak istediğim proje tam olarak onedio sitesi gibi değil. bıraz daha detaycı olabilir. Fikir hakkında bazı güncellemeler de olabilir

ayn ayn WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Adana
  • Ad Soyad A** S**
  • Mesajlar 66
  • Beğeniler 11 / 3
  • Ticaret 1, (%0)
Editorluk yani blogculuk anlaminda bir fikir bulamadim.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al