wmaraci reklam

Çeviri yaparak İngilizce öğrenme ?

19 Mesajlar 3.826 Okunma
wmaraci reklam

Euphrates Euphrates Bir tutam HUZUR ! Kullanıcı
  • Üyelik 04.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Error / %&
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad F** Ö**
  • Mesajlar 2977
  • Beğeniler 0 / 628
  • Ticaret 119, (%100)
Merhaba arkadaşlar çeviri yaparak İngilizce öğrenilir mi sizce ? Temelim var ama profesyonel seviyeye taşımak istiyorum. Ve bunu bir site ile devam ettirmek istiyorum her gün olmamada 2 3 günde bir çeviri yapabilirim ve bunu siteme ekleyebilirim. Bu kanı hakkında ne düşünüyorsunuz ?

* Hiçbir şeye ihtiyacımız yok, yalnız bir şeye ihtiyacımız vardır; çalışkan olmak!
SMM Panel, Sosyalyuvam, Bayilik Paneli, En Uygun Panel, Takipçi Paneli
reklam

olesore olesore "Saban Kılıçtan Üstündür" Kullanıcı
  • Üyelik 29.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Bilim İnsanı
  • Konum Denizli
  • Ad Soyad L** K**
  • Mesajlar 1299
  • Beğeniler 228 / 293
  • Ticaret 12, (%100)
Çeviri yaparak sadece çeviri tekniğini yani ingilizce okuma alışkanlığı kazanırsın. Kalıplara aşina olursun ve kelime öğrenirsin. Çeviri yapmak konuşmaya ya da yazmaya yardımcı olmuyor.
NumanABi ciplakyazar

kişi bu mesajı beğendi.

https://populertarim.com

• Üyelik 04.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Error / %&
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad F** Ö**
  • Mesajlar 2977
  • Beğeniler 0 / 628
  • Ticaret 119, (%100)
olesore Konuşmada problem yok aktif şekilde konuşabiliyorum ama kelime öğrenmem gerekiyor yani hayatımda sürekli bulunması gerekiyor.

* Hiçbir şeye ihtiyacımız yok, yalnız bir şeye ihtiyacımız vardır; çalışkan olmak!

• Üyelik 29.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Bilim İnsanı
  • Konum Denizli
  • Ad Soyad L** K**
  • Mesajlar 1299
  • Beğeniler 228 / 293
  • Ticaret 12, (%100)
o zaman bam bam bam :) kelime için "çeviri" diyorum.

wmaraci

• Üyelik 04.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Error / %&
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad F** Ö**
  • Mesajlar 2977
  • Beğeniler 0 / 628
  • Ticaret 119, (%100)
olesore Türkçe düşünüp okuyan yabancıların bu ne diyor arkadaşı deme durumu olur mu ki ?

ciplakyazar ciplakyazar .com Kullanıcı
  • Üyelik 27.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Satın Alma
  • Konum Adana
  • Ad Soyad A** G**
  • Mesajlar 729
  • Beğeniler 318 / 317
  • Ticaret 0, (%0)
don't trust google translate :)

Ciplakyazar.com | Kişisel Blog ve Öyküler

• Üyelik 04.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Error / %&
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad F** Ö**
  • Mesajlar 2977
  • Beğeniler 0 / 628
  • Ticaret 119, (%100)
ciplakyazar Google translate ile çeviriden bahsetmedim kardeşim. Kendi kelimelerimle.

• Üyelik 29.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Bilim İnsanı
  • Konum Denizli
  • Ad Soyad L** K**
  • Mesajlar 1299
  • Beğeniler 228 / 293
  • Ticaret 12, (%100)

Euphrates adlı üyeden alıntı

olesore Türkçe düşünüp okuyan yabancıların bu ne diyor arkadaşı deme durumu olur mu ki ?

YDS ye çalışacağım diye bir ara kafayı kırmıştım, çeviri ve soru çözmekten başka bir şey yapmıyordum. 6 binin üzerinde kelime ezberledim, kelime ezberlerken eş anlamlıları da dahil ezberliyordum. Çeviri yaparken hiç zorlanmıyorum (Türkçe Makaleler hariç). Ancak: konuşamıyor ve yazamıyorum.

Mutlu son: YDS ye tekme tokat daldım hastanelik ettim :) ÖSYM karşı puan aldım ama ingilizceye karşı hala galibiyetim yok.

Yukarıda "Türkçe Makaleler Hariç" derken, bizler kraldan daha kralcı olduğumuz için gramere bir ingilizden daha fazla dikkat ediyoruz. Adamlar cümleleri kısa anlaşılır yazarken, bizler 5-6 satırlık içinde 10 tane virgül bulunan cümleler kuruyoruz. Bunu bizler anlamadığımız gibi makaleyi onaylayacak olan editörde bir hayli bocalıyor. Kısacası; İngiliz ne der diye düşünme, aklına Cem Yılmaz gelsin :)

• Üyelik 04.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Error / %&
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad F** Ö**
  • Mesajlar 2977
  • Beğeniler 0 / 628
  • Ticaret 119, (%100)
(: güzel ve uzun bir yazı olmuş. teşekkür ederim. ( Bak teşekkür etmek için bile virgül kullandım ) Merak ettiğim kısım şurası YDS'den kaç aldın ? Şuan YDS'den 90 + alsam hayatım çok feci bir şekilde değişir ama ben daha sınava hiç girmedim ? olesore

• Üyelik 29.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Bilim İnsanı
  • Konum Denizli
  • Ad Soyad L** K**
  • Mesajlar 1299
  • Beğeniler 228 / 293
  • Ticaret 12, (%100)

Euphrates adlı üyeden alıntı

(: güzel ve uzun bir yazı olmuş. teşekkür ederim. ( Bak teşekkür etmek için bile virgül kullandım ) Merak ettiğim kısım şurası YDS'den kaç aldın ? Şuan YDS'den 90 + alsam hayatım çok feci bir şekilde değişir ama ben daha sınava hiç girmedim ? olesore

YDS, 67,5 / YÖKDİL 68.75

Ben aldığım puanları 100 olarak görüyorum. Neden mi? Anaokuluna gitmedim, (80 li yıllarda, çocuğunu anaokula gönderen aile ile ananas yiyen aile doğru orantılıydı) ilkokulda ingilizce görmedim (okula merhaba dediğim yıl 3, toplamda 9 öğretmen değiştirdim), ortaokulda 3 ay görme fırsatım oldu (ne gördüğümü bırak hocanın adını, tipini dahi hatırlamıyorum), lisede ingilizce derslerim okulun içindeki halısaha da top oynayarak geçti (sakın o beden eğitimi dersi olmasın, yok değil bal gibi ingilizce dersiydi), üniversitede hazırlık görmedim ama ingilizce ile alakası olmayan bir prof girdi dersimize o da çeviri yapmayı öğretti (zorla koşullu geçtim), yüksek lisansa başladığımda hazırlık kaldırıldı, şuan doktora yapıyorum, çok rahatım, melek gibiyim :) .... işte bu yüzden 100 almış gibi seviniyorum.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al