Euphrates adlı üyeden alıntı

(: güzel ve uzun bir yazı olmuş. teşekkür ederim. ( Bak teşekkür etmek için bile virgül kullandım ) Merak ettiğim kısım şurası YDS'den kaç aldın ? Şuan YDS'den 90 + alsam hayatım çok feci bir şekilde değişir ama ben daha sınava hiç girmedim ? olesore

YDS, 67,5 / YÖKDİL 68.75

Ben aldığım puanları 100 olarak görüyorum. Neden mi? Anaokuluna gitmedim, (80 li yıllarda, çocuğunu anaokula gönderen aile ile ananas yiyen aile doğru orantılıydı) ilkokulda ingilizce görmedim (okula merhaba dediğim yıl 3, toplamda 9 öğretmen değiştirdim), ortaokulda 3 ay görme fırsatım oldu (ne gördüğümü bırak hocanın adını, tipini dahi hatırlamıyorum), lisede ingilizce derslerim okulun içindeki halısaha da top oynayarak geçti (sakın o beden eğitimi dersi olmasın, yok değil bal gibi ingilizce dersiydi), üniversitede hazırlık görmedim ama ingilizce ile alakası olmayan bir prof girdi dersimize o da çeviri yapmayı öğretti (zorla koşullu geçtim), yüksek lisansa başladığımda hazırlık kaldırıldı, şuan doktora yapıyorum, çok rahatım, melek gibiyim :) .... işte bu yüzden 100 almış gibi seviniyorum.