wmaraci reklam

Dev Bir Projeyi Nasıl Hayata Geçirebilirim?

16 Mesajlar 2.101 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Supercalifirigida Supercalifirigida WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.06.2019
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 373
  • Beğeniler 125 / 176
  • Ticaret 1, (%100)

sertacs adlı üyeden alıntı

Takım elbiseyi giy, saçına jöleyi vur. Kağıda projeni çiz. Power pointte sunum hazırla, flashın içine koy. Flashıda cebine koy.

Google'da türkiyenin en zenginleri listesine bak, bu adamları bulmak için istanbnul yollarına düş.
Holdinglere plazalara gidip fikrim var xx beyle görüşmek istiyorum de.
Israrcı bir şekilde dolanırsan bu adamların etrafında seni dinlemek isteyenler olabilir.

Olurda kafalayabilirsen belki projene yatırım yapan birilerini bulabilirsin.

Sermaye sahibi olmak ile girişimci yani işi yapacak olan kişi olmak aynı şey değil. Zaten para varsa hırsın yoktur, paran yoksa sermaye yoktur işi yapamazsın ama hırsın vardır.

Bahsettiğin piyangoyu yakalarsan zaten bu işi yapasın gelmez. :D

adam ortak fikrine sıcak bakmıyor, siz gerçekleştirilmek istenen projeye şeytan sok diyorsunuz :D bahsettiğiniz yatırımcı min %60 hisse alacaktır. "Melek yatırımcı". Melek yani hangisi siz seçin :D

Wordpress Kurulum & Destek Hizmetleri İçin PM.
wmaraci
reklam

kaptann kaptann WM Aracı Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 01.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Tekniker
  • Konum Giresun
  • Ad Soyad S** K**
  • Mesajlar 229
  • Beğeniler 76 / 75
  • Ticaret 1, (%100)

anilcagliyan adlı üyeden alıntı

sen büyümeye çalışırkende girişimcinin biri gelir adını değiştirip daha gelişmişini yapar :D

Bu işler şans işi. Her şey herkese nasip olmaz. Hakeden kazanır.

• Üyelik 01.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Tekniker
  • Konum Giresun
  • Ad Soyad S** K**
  • Mesajlar 229
  • Beğeniler 76 / 75
  • Ticaret 1, (%100)

Supercalifirigida adlı üyeden alıntı

adam ortak fikrine sıcak bakmıyor, siz gerçekleştirilmek istenen projeye şeytan sok diyorsunuz :D bahsettiğiniz yatırımcı min %60 hisse alacaktır. "Melek yatırımcı". Melek yani hangisi siz seçin :D

Dediğiniz gibi yatırımcılar ve ortaklar gelir odaklı çalışır. Bana para odaklı değil, hedef odaklı çalışacak insanlar lazım. Çünkü benim paradan çok amaca ihtiyacım var.
Örneğin benim için Bill Gates'in servetine sahip olmaktan değerli bir şey varsa, o da Bill Gates'in işletim sistemi gibi milyonlarca insan tarafından kullanılan bir işletim sistemine sahip olmak daha değerli.

birhabervar birhabervar WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.10.2017
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Editör
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 378
  • Beğeniler 169 / 125
  • Ticaret 0, (%0)

Supercalifirigida adlı üyeden alıntı

[QUOTE=kaptann]Dediğiniz gibi yatırımcılar ve ortaklar gelir odaklı çalışır. Bana para odaklı değil, hedef odaklı çalışacak insanlar lazım. Çünkü benim paradan çok amaca ihtiyacım var.
Örneğin benim için Bill Gates'in servetine sahip olmaktan değerli bir şey varsa, o da Bill Gates'in işletim sistemi gibi milyonlarca insan tarafından kullanılan bir işletim sistemine sahip olmak daha değerli.[/QUOTE]

Hocam çok yanlış düşünüyorsunuz. Bu tip fikirlerde melek yatırımcılara müracaat etmek en doğrusudur. Çünkü sizde fikir vardır para yoktur, onlarda da para vardır fikir yoktur. Bahsettiğiniz gibi %60 da almazlar, o aradaki anlaşmaya bağlıdır. %50 de alabilirler, 70 de.

Bu arkadaşın önünde iki seçenek var. Ya babam gibi 50 sene piyangoya kuruş kuruş para yatırıp çıkmasını bekleyecek, ya da birine projesini verecek, birisi de parasını verecek. Para da en az fikir kadar önemlidir, hatta belki daha da önemlidir ki, arkadaş para olmayınca fikir olmuyor diyor. Bu adamlar parasını vermekten çekinmiyor da, siz niye ortak almaktan çekiniyorsunuz?

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

perigraft perigraft WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.01.2019
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Stajyer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad U** E**
  • Mesajlar 6
  • Beğeniler 2 / 2
  • Ticaret 0, (%0)
Adım 1

Proje dokümantasyonunu hazırlama.

Adım 2

Dokümantasyon üzerinden proje planını sınıflandırma.

Adım 3

Proje Planı üzerine çalışmalar, revizyon, düzenleme ve iş planı oluşturma.

Adım 4

Başlangıç adımlarını hayata geçirmek(isim, internet sitesi vb.).

Adım 5

Proje planının yatırımcılara sunmak adına görsel, yazılı dokümantasyonunu hazırlama.
- Önemli olan sorular.
Proje geliri nedir?
İstenilen yatırımla gerçekleştirilecek proje ayakları nelerdir?
Proje hayata geçme süresi nedir?
Proje için yetkinliğiniz var mı(Kimsiniz? Daha önce ne yaptınız?)

Adım 6

Yatırımcı buluşmaları için seminer, toplantı kovalamak.

Bu arada influencer'lardan olabildiğince uzak durun. Sizleri yatırımcılara götürecek kişileri doğru seçmeniz durumunda yatırımınızı alırsınız.

Adım 7

Yatırım toplantısı öncesi ekibinizle toplantı yapın, projenizi, sunumunuzu gözden geçirin. Kendinizi iyi ifade edebiliyorsanız, olumsuz durumları açık açık dile getirebiliyorsanız yatırım alma ihtimaliniz bir hayli yüksek.

---

Ekstra olarak bu ve bunun gibi mecralarda proje üreten kişilerin yaptığı hataların en büyüğü: "Benim bir fikrim var!" sloganı. Evet, fikirlere kurşun işlemez, yerleştiği zaman yeşerir fakat para etmezler. Çünkü herkesin bir fikri var ve ne yazık ki ülkemizde ki herkes her alanda bilgili. Burada önemli olan, gerçekleştirmek istediğiniz projedeki yetkinliğiniz, kişisel gelişiminiz ve mental hazırlığınız. "Bilgi ve deneyiminizle kendinizi alanınızda hangi seviyede görüyorsunuz?" Bu soru karşınıza gelecektir, gelmese bile CV incelenecektir. Deneyiminiz yok diyelim, o zaman peri masalı olması için çok çalışacaksınız.

- Bir yatırımcıya asla fikir aşamasında ki bir proje ile gitmeyin. En azından başlangıç ve temel çalışma prensiplerini yerine getiren, işleyişi görebileceği, gelir planını anlayabileceği projeyle gidin.

- Ola ki yatırım aldınız kendi yaşam standartlarınızı iyileştirmeyin. O para sizin değil, projenizin.

- Ekip hayat kurtarır. Eniştenin biraderi yerine alanında uzman birini işe alın.

- Alanınız ile ilgili gelişmeleri takip edin, proje güncellemelerini zamanında yapın.

Bu arada yatırımcılar yüzde olarak şu kadar hisse istiyorum demezler. Projenin gider-gelir kalemleri, devamlılık ve 5 yıllık gelir planlarına göre o dönem ki şartlara uygun olarak azami desteği sağlarlar. Ona göre de azami hisse sahibi olurlar. Sonuçta projeyi satmıyorsunuz, gelir ortaklığı anlaşması yapıyor, sermayeye karşı hisse veriyorsunuz.

Şimdiden kolay gelsin.

• Üyelik 01.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Tekniker
  • Konum Giresun
  • Ad Soyad S** K**
  • Mesajlar 229
  • Beğeniler 76 / 75
  • Ticaret 1, (%100)
@perigraft çok güzel cevap olmuş ellerine sağlık. Ancak şimdilik rafa kaldırıyorum. Biraz pazar araştırması yapıp tekrar bakacağım.

wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al