wmaraci reklam
lidertakipci

Dizi - Film - Anime

9 Mesajlar 844 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Valkyrie Valkyrie Interface Designer / IT Kullanıcı
  • Üyelik 03.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Interface Designer / IT
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad S** E**
  • Mesajlar 1365
  • Beğeniler 20 / 195
  • Ticaret 2, (%100)
Merhaba arkadaşlar;
O kadar çok içerik okudum ki hangisinin doğru hangisinin gerçek olduğuna kanaat edemedim. Şöyle ki 9 kişilik bir ekip var ve benden bilgi istediler tecrübem olmadığı için başta Google sonradan Webmaster Genel ve Beyin Fırtınası bölümlerinde bir çok konu okudum. Hatta bazılarında avukatın yazmış olduğu bir makale bile mevcut. Şöyle birkaç sorum olacak;
Yabancı veya Yerli Dizi, Film ve Anime olan bir internet sitesi kurmayı düşünüyorUZ diyelim ve kendimi de katayım işe. Yasal olmadığı bariz ortada ve gerçek, herkez tarafından bilinen yüzü bu. Acaba yasal sürece tabii olmamak için domain'i yabancı firmalardan mı alacağız ? Yabancı firmalar dahi olsa kişisel bilgiler olduğunda bir sıkıntı teşkil ediyormu ? Yabancı firmalar kayıt eden kişinin bilgilerini saklayabiliyormu veya ne bileyim almama gibi bir lüks mevcutmu ? Aynı şekil hostingdede yukarıdaki seçenek soruları ne şekilde ? Onudamı yabancılardan alacağız. Şöyle ki hosting'imizin alanını düşük tutmayı trafği yükseltmeyi planlıyoruz. Türk sunucularda barındırsak problemler ile karşılaşırmıyız ? Kendi sitemize video'yu embed ile başka sitelerden yüklediğimiz videoları çekeceğiz. Bir başlıkta video'yu kullandığımızda kendimiz düzenlemek istersek veya düzenlersek problem teşkil ediyormuş doğrumudur ?

Vimeo gibi bir çok video upload siteleri var. Bu sitelerde birşey değişiyormuş ve linkler değişiyormuş. APImi öyle birşey bu nedir acaba ? İlla kendi sunucularımız mı lazım video upload siteleri bu işi görmez mi?
aklıma gelen sorular şuanlık bu kadar.
tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim. lütfen dizi anime film sitesi açmış bu işi bilen kişiler yardım etsin yoruma veya düşünce olarak yazı yazmayın. somut olarak bilinmiş denenmiş tecrübe edinilmiş bu iş'i bilen kişilerden yardım istiyorm.

the World shall know Pain
Interface Designer / IT
wmaraci
reklam

ebulfeth ebulfeth Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 17.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek İnternet
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 278
  • Beğeniler 29 / 72
  • Ticaret 0, (%0)
Hocam dizilerle ugrsmayın cünkü rubbit ben dahil herkese cöktü,emekleriniz bosuna gider fakat dizi tarzı birşey acacam dersen sana 5-6 yıllık bir domain artı host ( kendi sunucum ) tema v.s hazır site ismide kıyak birşeydir.Domain yası uzun oldugundn istediğin calısmayı basabilirsin ama sana tavsiyem fragmana yönel bir çok fragman sitesi adsensede barındıyıor ban yesende en azındna normal bir şekilde reklamda alabilirsin ama site fragmanada full diziyede herseye uyumlu benim vaktim yok o yüzdden sadece bir site ile ilgileniyorum keyword film domainimde vr ama onu yaslandırıp seney kullancam :D

Engin07 Engin07 Engin ÖZTÜRK Kullanıcı
  • Üyelik 20.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad E** Ö**
  • Mesajlar 1965
  • Beğeniler 700 / 560
  • Ticaret 36, (%100)
Domain + Host yerli yabancı fark edeceğini zannetmiyorum.
Host için LOKASYON önemli sadece. Tabi değişmediyse ben öyle kullanıyordum geçen yıl türk firmasındaydı 2 side host lokasyon ingiltereydi sadece.

• Üyelik 03.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad S** E**
  • Mesajlar 1365
  • Beğeniler 20 / 195
  • Ticaret 2, (%100)

ebulfeth adlı üyeden alıntı

Hocam dizilerle ugrsmayın cünkü rubbit ben dahil herkese cöktü,emekleriniz bosuna gider fakat dizi tarzı birşey acacam dersen sana 5-6 yıllık bir domain artı host ( kendi sunucum ) tema v.s hazır site ismide kıyak birşeydir.Domain yası uzun oldugundn istediğin calısmayı basabilirsin ama sana tavsiyem fragmana yönel bir çok fragman sitesi adsensede barındıyıor ban yesende en azındna normal bir şekilde reklamda alabilirsin ama site fragmanada full diziyede herseye uyumlu benim vaktim yok o yüzdden sadece bir site ile ilgileniyorum keyword film domainimde vr ama onu yaslandırıp seney kullancam :D

Uğraşmayın deyip rubbiti tehdit olarak gösterdikten sonra elinizdeki projeyi satmak akabinde diğer domaininizi yaşlandırıp kullanma fikirleri ne yazıkki birbiriyle çok çelişiyor. Yapalım mı ? Yapmayalım mı ? Bir sonuca varamıyorum dediğinizden :) Tek diyebileceğim domain güzel olsun diyorsunuz. Bizde zaten bulmuş olduğumuz jenerik domaini 2 3 yıllığına değil 5 10 yıllığına alırız bu şekil güven kazanırız :) buda tecrübe :)

Engin07 adlı üyeden alıntı

Domain + Host yerli yabancı fark edeceğini zannetmiyorum.
Host için LOKASYON önemli sadece. Tabi değişmediyse ben öyle kullanıyordum geçen yıl türk firmasındaydı 2 side host lokasyon ingiltereydi sadece.

sonuç olarak sıkıntı olabileceğini bildiğiniz hâlde bu projede bilgilerinizi güvenerek verip bu işi gerçekten yaptınız mı ?

Interface Designer / IT
wmaraci
wmaraci

ebulfeth ebulfeth Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 17.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek İnternet
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 278
  • Beğeniler 29 / 72
  • Ticaret 0, (%0)
Yok hocam olayı söle anlatauım.Benim 5-6 sitem var bunlardan ikisi film biriside dizi suan icin diziyi sadece kurdum ellemedimö.Fakat film icin ise 20 dakika dizisinide ekledim diye uyarı geldi bende zaten o siteyle ugrasmıyorum suan tek bir siteme yöneldim ondan hepsi bostalar.Bbenim size bahsettiğim domain yası domin suresi değil.Bu yaklasık 6 yıl önce reglenen bir domain bunun seoya daha etkisi oldugunu düşünüyoruz o yüzden size satmayı düşünmüyorum zaten alın siz işletin bosta durmasın olurda birgün gercekten cok iyi kazanırsanız bana sadece vps ödemelerinde destek cıakrsınız :)

• Üyelik 03.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad S** E**
  • Mesajlar 1365
  • Beğeniler 20 / 195
  • Ticaret 2, (%100)
nasipse olur bakalım :) iyice bir fikir edip fizibiliteye bakmam lazım ondan sonra tecrübe ettiğimi soran kişilerle paylaşacağım.

Interface Designer / IT

• Üyelik 20.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad E** Ö**
  • Mesajlar 1965
  • Beğeniler 700 / 560
  • Ticaret 36, (%100)

Valkyrie adlı üyeden alıntı

sonuç olarak sıkıntı olabileceğini bildiğiniz hâlde bu projede bilgilerinizi güvenerek verip bu işi gerçekten yaptınız mı ?

Evet hocam, bu işten gerçekten çok korkanlar var günümüzde herkes .com.tr adres alarak yapıyor bu işi neredeyse rastladığım 3-4 site var. Ama bu demek değildir ki başınız yanmaz. Adamların var bir bildiği demek ki. Bu sorumluluk sizin üstünüzde olacaktır. Her an başınıza bir iş gelebilir demek bu.

Örnek Siteler; (Bir Bağlantım Yoktur)

http://www.hdfilmizle.com.tr/
http://www.fullhdfilmizle.com.tr/
http://www.filmizlesene.com.tr/
http://www.fullfilmizle.com.tr/

(Şahsi düşüncelerim) Yanlış biliyor da olabilirim.

Ekledi : Benim domainlerim hep IHS'de. Bilgilerim whois sorgulamada görünmüyor.

• Üyelik 03.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad S** E**
  • Mesajlar 1365
  • Beğeniler 20 / 195
  • Ticaret 2, (%100)
Sanırım tek sıkıntı uyarı aldığında direk kaldırma için sürekli kontrol etmek. Diğer yönden gazla göze batmamak.

Interface Designer / IT

• Üyelik 20.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad E** Ö**
  • Mesajlar 1965
  • Beğeniler 700 / 560
  • Ticaret 36, (%100)

Valkyrie adlı üyeden alıntı

Sanırım tek sıkıntı uyarı aldığında direk kaldırma için sürekli kontrol etmek. Diğer yönden gazla göze batmamak.

Aynen uyarı aldığında 48 saat verirler genellikle. O süre içerisinde kaldırırsan sorun olacağını zannetmiyorum. Uyarılarda genellikle YERLİ yapımlarda geliyor. Yabancılarda pek rastlamadım uyarı alana. Yabancılar direk dosyanın barındırıldığı yerle iletişime geçiyor. Sizle bir alakasının olmadığını bilerek sanırım hep bende süresi bitmediği halde yabancı filmlerde falan dosyaların linkleri silinirdi, turbobit de falan.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al