wmaraci reklam
lidertakipci

E-Kitap Hazırlayabilecek veya Satabilecek Ortaklar

10 Mesajlar 1.236 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

muller muller Serbest meslek Kullanıcı
  • Üyelik 11.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Serbest meslek
  • Konum Burdur
  • Ad Soyad Y** D**
  • Mesajlar 68
  • Beğeniler 63 / 17
  • Ticaret 96, (%100)
Uzun zamandır aklımda olan bir proje var. Artık hayata geçirmek istiyorum.

PROJEM ŞU:
Çeşitli konularda e-kitap hazırlayıp ya da hazırlatıp satmak.

E-kitap hazırlamak pdf formatında çok basit bir de e-pub formatı var.O da çeşitli programlarla ile hazırlanabiliyor.

Yalnız bu kitaplar çok fazla sayfalı olmayacak. Konusuna göre 20-25-50-100 sayfa filan olacak.
Kitapların satış fiyatı da 0,99-1,99-2,99-5,99 gibi olacak yani çok uçuk kaçık fiyatlar olmayacak ki sürümden kazanabilelim.

Türkiye'de kimse böyle şeylere fazla para vermez, boşuna emek gibi düşünceler akla gelebilir. Ancak bazı şeyleri denemeden de olmaz. Sonuçta bu işten kaybedilecek bir şey yok maliyet açısından. Sadece zaman ve emek harcanacak. Kitaplar satılmasa bile özgün içeriği bir şekilde bloglara satabiliriz, Bu da olmazsa kendi bloglarımıza koyarız özgün içerik olarak durur. Ha bir de yazarken bir şeyleri öğrenme, bilgi sahibi olma gibi bir kazancımız olacak.

Peki buraya mesaj yazarak istediğim ne?
1-Şu an tam bitiremesem de başladığım böyle bir kaç e-kitap var. Allah'tan bir mani olmazsa devam da edeceğim. Belli konularda kitapları ortak da yazabiliriz.

2-Ben de e-kitap hazırlayabilirim diyenlerin kitaplarını direk satın alabilir yada satışlarına yardımcı olarak komisyon talep edebiliriz.

3-Kitap yazamasanız da yazdığımız kitapları çeşitli platformlarda pazarlayarak satıştan komisyon elde edebilirsiniz.

Yazılan kitaplar uyduruk kaydırık olmayacak, hani şu 50-100 lira ödeyip de "netten şöyle para kazanırsınız, böyle uçarsınız" şeklinde olmayacak.

Kitapları satın alan kişileri kandırmak kendimizi bitirmek olur. Bu nedenle faydalı olabilecek her konuda e-kitap hazırlanabilir.

Bu konuda her türlü görüşünüze-eleştirinize ve yeni fikirlere açığım. Ben de bu işin içerisinde olmak istiyorum diyenlerle beyin fırtınasına, fikir alışverişine hazırım.

wmaraci
reklam

KartPazar KartPazar Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 03.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Ön Ödemeli Kart Satışı
  • Konum KKTC
  • Ad Soyad B** U**
  • Mesajlar 1135
  • Beğeniler 160 / 373
  • Ticaret 16, (%100)
Sadece e-kitap satmayı düşünürsen baştan kaybedersin çünkü; ilk haftasında pek çok siteden bu pdfler bedava olarak yayınlanacaktır. Buna engel olman mümkün değil.

Ek olarak, yazını okuduğumda görüyorum ki sen zaten baştan kabullenmişsin bu işin tutmayacağını. Güzel bir giriş olmamış.

sercan1097 sercan1097 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.04.2011
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek işsiz
  • Konum Bartın
  • Ad Soyad S** U**
  • Mesajlar 319
  • Beğeniler 30 / 32
  • Ticaret 0, (%0)
bunu yapmak platform olarak sana fayda sağlar...ama bunu tekil yapmak sadece bize fayda sağlar.... büyük bir siten yokken insanlar nie yazsınlar ki nete düşcek şeyi....
şahsen ben kendi sitemde satsam daha çok kazanacağıma inanıyorum

Altay Altay MW Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 563
  • Beğeniler 111 / 121
  • Ticaret 11, (%100)
Hocam wareze düşmeyeceğini bilsem bende yapardım. Aslında iyi bir avukatla görüşüp güzel bir lisans sözleşmesi yapıp kitapların her sayfasına ekleyecek, ardından da idefix gibi e-kitapları kişiye verirken onun adına lisanslayacaksın.
Kitabı başkalarıyla paylaşan herkesten belirli bir tazminat ve kitabı hangi yayın organından yayınladıysa (sitesi, dergisi vs.) oranın kapatılmasını sağlayacaksın.
Ek olarak indirenleri de suçlayacaksın. Siteye giren, üye olan, kitapları okuyan veya indiren her kişiyi de dikkat bu sözleşmeyi baştan kabul ettiniz diye uyaracaksın.
1-2 kitap wareze düşer, ondan kazanırsın diye düşünmekteyim şimdi :)
muller

kişi bu mesajı beğendi.

PHP Coder,
Kişisel Blog: http://evrimaltay.net
wmaraci
wmaraci

eTrade eTrade WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 51 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 96
  • Beğeniler 11 / 13
  • Ticaret 2, (%100)
Sahiplen.com o com bu com... Her birini tesciller ve dmca üyeliği de alırsanız warez'e düşse de derhal kaldırtabiliyorsunuz. Yoksa site kapatma cezasına kadar gider. Bir kez uyarı alan bir daha yapmıyor. Biliyorum yaptım. Sitenin başlığına da nemenem sertlikte karşılık alınacağını yazmanız yeterli.
muller

kişi bu mesajı beğendi.

Erkekleşen pantalonlu bön kızlar, sürekli gizli feminist propaganda yapan tv/sinema'dan besleniyor.

ugurcanka ugurcanka Öğrenci Kullanıcı
  • Üyelik 09.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad U** K**
  • Mesajlar 561
  • Beğeniler 112 / 90
  • Ticaret 34, (%100)
Lisans kısmını nasıl yapacağın konusunda fikrim yok ama gitti gidiyor , sanal pazar ve sahibinden gibi sitelerden satış yapabilirsin.Büyük bir sermayeye gerek yok diye düşünüyorum.

Developer

BurakC BurakC Dirilis.org Kullanıcı
  • Üyelik 05.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** C**
  • Mesajlar 865
  • Beğeniler 0 / 145
  • Ticaret 8, (%100)
Yalnız kitaplar piyadada telif hakkı olan kitaplar mı olacak o kısmı anlayamadım ? yoksa kendi bilgi ve tecrübeleriniz le anlattığınız yazdığınız belirrli konularda kitaplarmı .

Kula bela gelmez Hak yazmadıkça,
Hak bela vermez kul azmadıkça...

KDOGAN KDOGAN Burada 13 Yıl Kullanıcı
  • Üyelik 10.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad K** D**
  • Mesajlar 1901
  • Beğeniler 837 / 757
  • Ticaret 131, (%99)

BurakC adlı üyeden alıntı

Yalnız kitaplar piyadada telif hakkı olan kitaplar mı olacak o kısmı anlayamadım ? yoksa kendi bilgi ve tecrübeleriniz le anlattığınız yazdığınız belirrli konularda kitaplarmı .

Aynen hocam. Bu kısmı bende anlayamadım ?

muller muller Serbest meslek Kullanıcı
  • Üyelik 11.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Serbest meslek
  • Konum Burdur
  • Ad Soyad Y** D**
  • Mesajlar 68
  • Beğeniler 63 / 17
  • Ticaret 96, (%100)

B Ulusoy adlı üyeden alıntı

Sadece e-kitap satmayı düşünürsen baştan kaybedersin çünkü; ilk haftasında pek çok siteden bu pdfler bedava olarak yayınlanacaktır. Buna engel olman mümkün değil.

Ek olarak, yazını okuduğumda görüyorum ki sen zaten baştan kabullenmişsin bu işin tutmayacağını. Güzel bir giriş olmamış.

Bir çok siteden yayınlanacağını düşünmüyorum. Zaten şimdilik sanalpazar üzerinden satış düşünüyorum.

İşin tutmayacağını kabullendiğim söylenemez. Ben olasılıkları söyledim ve her halükarda kaybedecek bir şey olmadığını söyledim.

BurakC adlı üyeden alıntı

Hayır telif hakkı olan kitaplar olmayacak. Tamamen kendi yazdığımız siteler.

Mesela şöyle diyelim:
Sizin çocuk eğitimi ve bebek sağlığı ile ilgili bir site/blogunuz var.

"Ergenlik Döneminde Çocuğuma Nasıl Yardımcı Olabilirim?" şeklinde ya da "Bebek Bakımının 41 Püf Noktası" şeklinde kısa ve öz e-kitaplar yazarak sitenizde iilgili içeriklerin altına ya da uygun yerlere bu e-kitapların tanıtımını yazarak satış gerçekleştirbilirsiniz.

Yani böyle sitelere bloglara paralel, oralarda en fazla okunan içeriklere paralel e-kitaplar iş yapar diyorum.

Kitapların kopyalanması yada dağıtılması konusunda uzun vadede çözümler üretilebilir diye düşünüyorum. Yeter ki istek olsun.

Altay Altay MW Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 563
  • Beğeniler 111 / 121
  • Ticaret 11, (%100)
Şu şekilde olabilir. Codacanyon, themeforest'a bakın. Adamlar site hariç hiç kod yazmamış. Bir adet teknik destek elemanı, bir / iki adet yardım ve destek elemanı ve 2-3 adet inceleyici eleman olur.
Kişiler kitap ekler, siz komisyon alırsınız. Kaliteli bir de lisans metni hazırlarsınız, yazarlar size güvendiğinden kitaplarını gönül rahatlığı ile size teslim ederler, siz de onların hakkını korur onlara sahip çıkarsınız. Bir nevi siz kitapların vasi'si olursunuz. (Veya satıcısı). Kitapları satmak isteyen yazarlar sizin siteniz üzerinden satıp hem para kazanırlar hem de kitapları emin ellerde olur.
muller

kişi bu mesajı beğendi.

PHP Coder,
Kişisel Blog: http://evrimaltay.net
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al