B Ulusoy adlı üyeden alıntı

Sadece e-kitap satmayı düşünürsen baştan kaybedersin çünkü; ilk haftasında pek çok siteden bu pdfler bedava olarak yayınlanacaktır. Buna engel olman mümkün değil.

Ek olarak, yazını okuduğumda görüyorum ki sen zaten baştan kabullenmişsin bu işin tutmayacağını. Güzel bir giriş olmamış.

Bir çok siteden yayınlanacağını düşünmüyorum. Zaten şimdilik sanalpazar üzerinden satış düşünüyorum.

İşin tutmayacağını kabullendiğim söylenemez. Ben olasılıkları söyledim ve her halükarda kaybedecek bir şey olmadığını söyledim.

BurakC adlı üyeden alıntı

Yalnız kitaplar piyadada telif hakkı olan kitaplar mı olacak o kısmı anlayamadım ? yoksa kendi bilgi ve tecrübeleriniz le anlattığınız yazdığınız belirrli konularda kitaplarmı .

Hayır telif hakkı olan kitaplar olmayacak. Tamamen kendi yazdığımız siteler.

Mesela şöyle diyelim:
Sizin çocuk eğitimi ve bebek sağlığı ile ilgili bir site/blogunuz var.

"Ergenlik Döneminde Çocuğuma Nasıl Yardımcı Olabilirim?" şeklinde ya da "Bebek Bakımının 41 Püf Noktası" şeklinde kısa ve öz e-kitaplar yazarak sitenizde iilgili içeriklerin altına ya da uygun yerlere bu e-kitapların tanıtımını yazarak satış gerçekleştirbilirsiniz.

Yani böyle sitelere bloglara paralel, oralarda en fazla okunan içeriklere paralel e-kitaplar iş yapar diyorum.

Kitapların kopyalanması yada dağıtılması konusunda uzun vadede çözümler üretilebilir diye düşünüyorum. Yeter ki istek olsun.