wmaraci reklam

Forumda kendi kendime konu açıyorum

16 Mesajlar 2.303 Okunma
wmaraci reklam

sertacs sertacs WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Kırklareli
  • Ad Soyad S** S**
  • Mesajlar 355
  • Beğeniler 70 / 53
  • Ticaret 6, (%100)
neden forumu tercih ettim? çünkü üyelerde girip 3-5 bir şey yazarsa bana güç katarlar, ayrıca forumda sürekli resmi bir şekilde makale yazmak zorunda değilim. tıkandığım an farklı bir üyeye geçip farklı bir bakış açısına bürünüyorum :D ayrıca amacım 5000 içeriği girdikten sonra sitemi halka açıp ben devreden çıkacağım ve artık vatandaşlar içerik girmye başlayacak. ama bu wordpress olsaydı böyle bir şey olmayacaktı taşıma suyla değirmen döndürmeye devam etmem gerekecekti. şimdi düşünün wmaracı blog olsaydı nasıl olurdu? forum olduğu için şuanda wmaracina bedavaya içerik giriyorum.

blog sitesi için makale yazmaya çalışınca çok resmi olmaya çalıştığımdan günde 5-10 makale yazabiliyorum ama söz konusu forum olunca nasılsa ben editör değil sadece bir üyeyim diyip doğaçlama akabiliyorum.

örnek
x işi nasıl yapılır ne kadar kazandırır adında bir başlık atıyorum.

ikinci üyelikle soruyu cevaplıyorum.

3.üyelikle farklı bir tavsiye veriyorum.

4.üyelikle ilgili linklere göz atamasını tavsiye ediyorum.

bazen ise yeri geliyor sadece soruyu yazıyorum ve cevaplamıyorum bile. bazen 10 yorum yazıyorum 1 konuya bazen hiç yazmıyorum kafama göre sıkılmadan her konuya giriyorum.

günde 30 başlık açıyorum ve ortalama bir başlık sorusu ve cevapları ile birlikte 200-300 kelime.

forumda etiket sistemi var etiket sistemini test etmek amacı ile bazı içeriklere etiket girdim bazılarına girmedim faydasını tespit edip ona göre etiket girip girmeyeceğime karar vereceğim.

makalelerin sektörü yok. ekonomisinden tutun psikolojisine kadar hiç bir şekilde konu ayırmıyorum.

.

wmaraci
reklam

Cemedo Cemedo WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.09.2016
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** E**
  • Mesajlar 411
  • Beğeniler 171 / 106
  • Ticaret 2, (%100)
Fikriniz güzel hocam bence. Daha önce birçok arkadaş forum açıp öylece arama motorlarından ziyaretçi gelmesini bekleyip daha sonra üye olmasını ve konu girmesini beklemiştir mutlaka. Fakat eğer forum boş ise kimse üye olup vaktini boşa harcamak istemez. Forumda tüm konuların doldu olduğunu gören ve güncel olduğunu dikkat eden ziyaretçi etkileşime katılma amacıyla üye olabilir. Forumunuza ufak bir webmaster kategorisi eklemenizi tavsiye ederim bu kategoride site tanıtımı başlığı olursa birkaç webmaster forumunda siteme üye olup 150 kelime üzeri tanıtım yazısı yaparsanız ücretsiz backlink sahibi olursunuz diye yazarsanız o başlık patlama yapar bence :)
sertacs

kişi bu mesajı beğendi.

sertacs sertacs WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Kırklareli
  • Ad Soyad S** S**
  • Mesajlar 355
  • Beğeniler 70 / 53
  • Ticaret 6, (%100)
cemodo onlarıda düşündüm fakat şimdilik gerek yok ayrıca sitem haftada bir index alıyor webmasterler siteye girerse içerikleride omuzlayabilirler :)

forumda hastag eklentiside var konularda bir bütünlük olması için sorulara hastag eklemem doğru olur mu acaba?

bakayım burada var mı? #webmaster

burada olmuyor ama benim sitede otomatik hastag atabiliyorsun hastage tıklayınca otomatik aynı hastaglarin atıldığı konulara yönlendiriyor. birde benzer postlar eklentisi bakayım şimdi googledan gelen kullanıcıları hemen salmak olmaz biraz tur attırmak gerekir.

Ozdemiir Ozdemiir Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 25.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ö** Ş**
  • Mesajlar 704
  • Beğeniler 4 / 120
  • Ticaret 0, (%0)
Forum işi boş iş zaman kaybı blog açın daha çok kazanırsınız yorumda kasarsınız

wmaraci
wmaraci

Cemedo Cemedo WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.09.2016
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** E**
  • Mesajlar 411
  • Beğeniler 171 / 106
  • Ticaret 2, (%100)

sertacs adlı üyeden alıntı

cemodo onlarıda düşündüm fakat şimdilik gerek yok ayrıca sitem haftada bir index alıyor webmasterler siteye girerse içerikleride omuzlayabilirler :)

forumda hastag eklentiside var konularda bir bütünlük olması için sorulara hastag eklemem doğru olur mu acaba?

bakayım burada var mı? #webmaster

burada olmuyor ama benim sitede otomatik hastag atabiliyorsun hastage tıklayınca otomatik aynı hastaglarin atıldığı konulara yönlendiriyor. birde benzer postlar eklentisi bakayım şimdi googledan gelen kullanıcıları hemen salmak olmaz biraz tur attırmak gerekir.

Hastag güzel düşünce farklı olması açısından. Ama forumlarda arama kutucuğu zaten genelde oluyor, yani pek bir değişiklik olmaz. Tabi benim kişisel görüşüm, umarım herşey gönlünce olur :)

Beginnertk Beginnertk Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 16.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / K
  • Meslek Web Tasarım - SEO
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad E** D**
  • Mesajlar 170
  • Beğeniler 66 / 66
  • Ticaret 4, (%100)
Neden forum değilde WP önerdim?
Öncelikle şunu belirtmek istiyorum, gelişen teknolojiye doğru orantılı olarak günümüz insanları aradıkları bilgiye de aynı hızda ulaşmak istiyor. Sonrasında ise kendine yarayan yeri alıp en fazla 3-4 dakikasını alıyor.

Forum sitelerinde belirli bir kitle oluşturarak değirmenin kullanıcılar tarafından döndürülmesini sağlayabilirsiniz ancak burda önemli olan belirli bir kitle.
Fan kitlenizin olması lazım, bu fan kitlesini nasıl oluşturacaksınız? Örnek vermek gerekirse wmaracı bir e-ticaret formu ancak burada ki üyelerin bir çoğu sadece e-ticaret yapmak için gelmiyor. Forumdan arkadaş edinmişler, ilgi duydukları internet sektöründe aynı kaderi paylaştıkları insanlarla tanışmışlar. Yeri geliyor sohbet yeri geliyor ticaret yapılıyor ya da yardım alışverişi oluyor.

Sizin siteniz genel bir blog olacak, belirli bir hite ulaşsanız bile ziyaretçi bilgiyi alır ve çıkar. Neden sizin forumunuza tekrar gelsinler? Gelmeleri için onlara ne sunacaksınız? Diğer büyük forumlardan farkı ne olacak? Sonuçta site tek bir alana hitap etmeyecek, genel içerik platformu olacak. Bu oldukça zor ve benzerinden yaklaşık binlerce var.

Wordpress olduğu zaman ziyaretçi ile etkileşime girilmiyor mu? Bittabi giriliyor. Mesela ben 2 yıl önce açtığım kişisel blog sitemde bir sağlık makalesi yayınlamıştım, ziyaretçi yorum atmış, ben ona geri dönüş yaptım vs. derken mailleşmeye başladık. Farklı sorunları oldukça ya da aklına takılan bir konu olduğunda hala mail atıyor. (Sitem kapalı)

Ya da başka bir yöntem, ziyaretçilerinize yazı yazması konusunda öneride bulunarak onlardan gelen içerikleri paylaşabilirsiniz. Evet yönetim sizde olur ama yazınız ziyaretçilerden gelir. Bunu da örneklendireyim, geçen sene müzmin bir hastalık üzerine blog sitesi açarak o hastalık hakkında bilgi vermeye başladım. Zaman ilerledikçe "Benimde Başıma Geldi" başlıklı bir kategori oluşturdum, sağdan soldan kulaktan dolma edindiğim hikayeleri başkasıymış gibi yazdım. Sonra mailler gelmeye başladı, herkes hikayesini göndermeye başladı ve zevkle yayınladım. Ardından projeyi güzel bir fiyata teslim ettim.

Velhasıl, forum sitesi açarak tutmasını sağlamak deveye hendek değil ip atlatmaktan daha zordur. Hele de genel bilgi platformu..

5k içerik yazmak için vaktiniz varsa, isteğiniz varsa yapmanız gereken tek şey blog kurmaktır.
noop sertacs

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al