wmaraci reklam
lidertakipci

Geliştirdiğim oyun projem,fikirleriniz çok çok önemli.

9 Mesajlar 630 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

MrB MrB WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad B** Ö**
  • Mesajlar 945
  • Beğeniler 87 / 262
  • Ticaret 1, (%100)
Merhabalar uzun süredir bu proje üzerinde çalışıyorum. Basit bir web tabanlı 2d rpg aslında. Ancak savaş sistemi ve oyunun mantığı diğerlerine göre aşırı farklı. Ancak bu fikirde devam etmek iyi olur mu bilemedim bir size sormak istedim değerli arkadaşlar.

-Savaş sistemi tamamen dahil olduğunuz birliğe bağlantılı olarak oluyor.
Birliğinizde ki adamlar ne kadar güçlü ise size savaş esnasında okadar yardımcı olmuş oluyorlar. Şöyle söylemek daha doğru olucak.

Rakip ile savaştasınız.
Rakip 10 kişilik bir birlikte ve bu 10 kişilik birlikte yalnızca 2 kişi online.
Siz 25 kişilik bir birliktesiniz ve 10 kişibirlikte online.

Savaşa girdiğinizde sizin karakterinizle beraber yanınızda o birlikteki diğer 24 karakterde bulunuyor. Bu birlikteki tüm karakterler savaşa tam olarak dahil olup sizin toplam saldırı ve savunma güçlerinize destek oluyorlar. online olmayan üyelerin karakterleri savaşa bulunan toplam güçlerinin %80'i kadar destek güç verebiliyorlar. Ama online olan üyelerin karakterleri tam güçte yani &100 olacak şekilde karakterinize güç veriyorlar.

Bu plan ile
-Hem oyun içi rekabeti
-hem oyun içi birliğin ve arkadaşlığın sağlanması
-hemde aktif oyuncu kitlesini sürekli artacak şekilde sabit tutmayı hedefliyorum.

Yani tek başına kalan bir oyuncu oyunda asla başarılı olamayacak. Sizce nasıl bir plan ? ben gerçekten benimsedim

wmaraci
reklam

SunTeknoSistem SunTeknoSistem MobilPlatforms Kullanıcı
  • Üyelik 13.09.2016
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Yapay Zeka Mühendisi
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad E** E**
  • Mesajlar 578
  • Beğeniler 108 / 132
  • Ticaret 8, (%100)
Plan güzel , ama insanlar karmaşıklğı sevmez , biraz sadeliğe önem verirseniz oyunun güzel yerlere geleceğini düşünüyorum çünkü yazacağınız sistemin algoritması biraz zor geldi bana :) başarılar dilerim oyun çıkarsa bilgilendirin

• Üyelik 16.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad B** Ö**
  • Mesajlar 945
  • Beğeniler 87 / 262
  • Ticaret 1, (%100)

SunTeknoSistem adlı üyeden alıntı

Plan güzel , ama insanlar karmaşıklğı sevmez , biraz sadeliğe önem verirseniz oyunun güzel yerlere geleceğini düşünüyorum çünkü yazacağınız sistemin algoritması biraz zor geldi bana :) başarılar dilerim oyun çıkarsa bilgilendirin

Algoritma gayet basit aslında yazılımda da çok bir sıkıntı yok. Basit bir şekilde sisteme eklemeye başlayacağım birazdan sonrasında grafik konusun dada çözüm üretebilir isem iyi olacak :)
SunTeknoSistem

kişi bu mesajı beğendi.

SunTeknoSistem SunTeknoSistem MobilPlatforms Kullanıcı
  • Üyelik 13.09.2016
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Yapay Zeka Mühendisi
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad E** E**
  • Mesajlar 578
  • Beğeniler 108 / 132
  • Ticaret 8, (%100)
MrB tabi siz işin tam içindesiniz size normal geliyor algoritma bana gerçekten zor geldi :D hayırlısı olsun bakalım , yeni kurmakta olduğumuz mobil platformlar ve uygulamar sitemizde sabit konuya dahil ederiz oyun hakkında incelemeyi :)
MrB

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 16.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad B** Ö**
  • Mesajlar 945
  • Beğeniler 87 / 262
  • Ticaret 1, (%100)

SunTeknoSistem adlı üyeden alıntı

MrB tabi siz işin tam içindesiniz size normal geliyor algoritma bana gerçekten zor geldi :D hayırlısı olsun bakalım , yeni kurmakta olduğumuz mobil platformlar ve uygulamar sitemizde sabit konuya dahil ederiz oyun hakkında incelemeyi :)

Çok sağolun hocam :))
SunTeknoSistem

kişi bu mesajı beğendi.

scobur scobur WM Aracı Telefon Onaysız
  • Üyelik 25.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Elektrik Elektronik
  • Konum Adana
  • Ad Soyad E** M**
  • Mesajlar 379
  • Beğeniler 218 / 78
  • Ticaret 4, (%75)
Knight üzerinden yola çıkarsak oyunun en sevdiğim özelliği partilerdi. Orda dönen muhabbeti hatırladıkça özlerim. Oyuna girmenin amacı muhabbet edip kafa dağıtmak bunu yaparkende oyun içinde gelişmek olunca gerçekten oyuna saatlerini verebiliyor insan. Bunun en güzel örneği de eski knight online.

Bu birlik olayını oyunun geneline yaymanız iyi olur. Savaşacak taraflar rastgele mi belirleniyor yoksa belli güç aralıkları mı? Takdir edersiniz ki oyun birincisi ile sonuncusunun savaşmasına gerek yok :)

• Üyelik 16.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad B** Ö**
  • Mesajlar 945
  • Beğeniler 87 / 262
  • Ticaret 1, (%100)

scobur adlı üyeden alıntı

Knight üzerinden yola çıkarsak oyunun en sevdiğim özelliği partilerdi. Orda dönen muhabbeti hatırladıkça özlerim. Oyuna girmenin amacı muhabbet edip kafa dağıtmak bunu yaparkende oyun içinde gelişmek olunca gerçekten oyuna saatlerini verebiliyor insan. Bunun en güzel örneği de eski knight online.

Bu birlik olayını oyunun geneline yaymanız iyi olur. Savaşacak taraflar rastgele mi belirleniyor yoksa belli güç aralıkları mı? Takdir edersiniz ki oyun birincisi ile sonuncusunun savaşmasına gerek yok :)

bir adet arena mantığı var burada güç seviyenize bağlı olarak gerçekleşicek karşılaşmalar. Ama normal düello tipi olanlar istek atma ve kabul etme şeklinde olucak :)

Tabi 2016 yılında artık araştırmalara göre knight gibi uzun süre oyunda kalmayı gerektiren ve çok fazla zaman vermeden gelişilemeyen oyunlara ilgi çok çok azalmış durumda. Bu yüzden oyun clash royale ve artık benzeri nedir bilmem ama gayet basit bir şekilde ilerleyecek. Yani basit zaman geçirmelik bir şeyler üzerinde çalışıyorum denilebilir :)
scobur

kişi bu mesajı beğendi.

Heuristic Heuristic Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 04.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Web Hacking, Exploits/Vuln.
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 4777
  • Beğeniler 1139 / 2068
  • Ticaret 297, (%99)
Proje hoşuma gitti. Hayırlı olması dileğiyle, başarılar dilerim.

• Üyelik 16.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad B** Ö**
  • Mesajlar 945
  • Beğeniler 87 / 262
  • Ticaret 1, (%100)

Heuristic adlı üyeden alıntı

Proje hoşuma gitti. Hayırlı olması dileğiyle, başarılar dilerim.

Çok sağolun hocam

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al