wmaraci reklam

Gümrük Aliexpress

46 Mesajlar 5.621 Okunma
wmaraci reklam

shateiel shateiel Biologist Kullanıcı
  • Üyelik 03.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Biyolog
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 1703
  • Beğeniler 659 / 509
  • Ticaret 9, (%100)

myakn55 adlı üyeden alıntı

aliexpress böyle bir şey yapmaz yapsada zaten havuz sistemi var parayı vermez satıcıya ben onay vermeden

Gece gece size doğruyu anlatmaya çalışıyorum valla hiç uğraşamayacağım gidin toplayın çini getirin 1 seneye kralsınız 2 seneye tüm tr ayfonlarını sizden alır :D
melankolia

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

myakn55 myakn55 ♛♛♛♛♛♛ Kullanıcı
  • Üyelik 27.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 256
  • Beğeniler 26 / 47
  • Ticaret 20, (%100)

shateiel adlı üyeden alıntı

Gece gece size doğruyu anlatmaya çalışıyorum valla hiç uğraşamayacağım gidin toplayın çini getirin 1 seneye kralsınız 2 seneye tüm tr ayfonlarını sizden alır :D

Tamam Hocam Haydi Sen Yoluna Ben Yoluma Ben Her zaman burnumun dikine gittim yine kararı burda ben vereceğim iyi akşamlar.

Anil Anil I'm Here! Kullanıcı
  • Üyelik 14.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Advertising
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** C**
  • Mesajlar 712
  • Beğeniler 189 / 190
  • Ticaret 153, (%100)
Selam,

Ben Aliexpress'den bir satıcıya sormuştum 89 dolara bir telefon vardı, onu alıcaktım. Kendilerine Türkiyede olduğumu, gümrük olaylarını vs. anlattım. Hiç bir sıkıntı olmayacağını ve Eger ki olursa, gümrüge takıldıgında geri para iadesi yapacaklarını söylemişlerdi.

Şuan bende Stüdyo için ışıklandırma malzemeleri felan almayı planlıyorum. Birde satıcı dogru mu/yanlış mı bilmem ama 90 dolara kadar gümrük geçişinde bir sıkıntı olmadığını söylemişti. Fakat Güvenemedim gene de almadım.
Baykus myakn55

kişi bu mesajı beğendi.

.

myakn55 myakn55 ♛♛♛♛♛♛ Kullanıcı
  • Üyelik 27.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 256
  • Beğeniler 26 / 47
  • Ticaret 20, (%100)

Anil adlı üyeden alıntı

Selam,

Ben Aliexpress'den bir satıcıya sormuştum 89 dolar bir telefon vardı, onu alıcatım. Kendilerine Türkiyede olduğumu, gümrük olaylarını vs. anlattım. Hiç bir sıkıntı olmayacağını ve Eger ki olursa, gümrüge takıldıgında geri para iadesi yapacaklarını söylemişlerdi.

Şuan bende Stüdyo için ışıklandırma malzemeleri felan almayı planlıyorum. Birde satıcı dogru mu/yanlış mı bilmem ama 90 dolara kadar gümrük geçişinde bir sıkıntı olmadığını söylemişti. Fakat Güvenemedim gene de almadım.

Ek Olarak: Selam,

Ben Aliexpress'den bir satıcıya sormuştum 89 dolar bir telefon vardı, onu alıcatım. Kendilerine Türkiyede olduğumu, gümrük olaylarını vs. anlattım. Hiç bir sıkıntı olmayacağını ve Eger ki olursa, gümrüge takıldıgında geri para iadesi yapacaklarını söylemişlerdi.

Aynısını Şuan Ben Yaşıyorum Hadi Ticareti Geçtim imei sorunlarından bari parası ucuz diye kendime alırım diye düşündüm fakat kafam çok karışık olmadı %18 veririz sorun olmaz
Anil

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

erekaone erekaone WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** O**
  • Mesajlar 559
  • Beğeniler 172 / 219
  • Ticaret 0, (%0)
Kardeşim güzelce açıklamışlar arkadaşlar ama bizzat yaşayan biri olarak açıklıyorum sana. Şimdi gelen her mal takılmıyor evet bu nokta doğru. Ama telefon ve iletişim ürünleriyle gıda kozmetik ve kimyasal ürünler takılıyor(75 euro ve üzeri olunca bu ürünlerden olmasa da takılıyor). Neden dersen bu adam bunu kargolarken zaten kargo şirketine içinde ne olduğunu söylüyor ve hatta bazıları bunu gösteriyor biz de ki gibi yani. Karşı tarafta sisteme girerken telefon dediğinde (ki satıcı telefon der zaten ki başına bir şey gelirse kargo şirketinden parasını alsın diye.) seçeneklerde tr ye gönderemezsin bunu satamazsın diyorlar satıcıya. Satıcı ben hediye ediyorum deyip gift bile yazdırsa üzerine ve kargoya kabul ettirip gönderse bile özellikle telefonlar için her gümrükte olan x-ray benzeri cihazlar telefonu tespit ediyor kargo kutusunu açmadan bile. Adamlar o kargoyu köşeye ayırıp iletişim kısmında senin telefon varsa ulaşıp sana kargo burda gelip alman için pasaport kaydı yapman lazım falan diyolar. Gidip bizzat gümrükten o telefonu alıp varsa geçerli bir pasaportun üzerine telefonu kayıt ettiriyosun tabi bunun için bir ücret veriyorsun + buna bir de vergi ödüyorsun iletişim vergisi mi ne ve orada telefona trt bandorü basıp sana veriyorlar. Daha sonra bunu tr de kullanmak için bir de imei attırıyorsn bu da bir para yapıyor. Sonra pasaportunda ürün gözüktüğünden pasaporta süre yenileme vs. için bir ufak ekstra ücret de veriyorsun. Bu anlattıklarım sadece 1 ürün için geçerli yasa gereği zaten bir pasaporta 2 tel işletebiliyorsun. Daha fazlası içinse ithalatçı olman lazım bildiğin maliyede kayıtlı bir itahalat firması olman lazım ve tabi bunun için de yine vergilerini vs. veriyorsun. Senin anlayacağın o telefonu ister kişisel al getir ister firma ol hem o zahmete hem de neredeyse aynı paraya gelecek bir ücrete değmiyor. Kaldi ki gelen ürünün yazılımına çakma imei atınca garanti falan da kalmıyor ürün garantisiz oluyor. Bence hiç uğraşma derim. Eğer uğraşacaksan git bas parayı kur şirketini o zaman tedarik işi zaten kolay ama bireysel şekilde yurt dışından telefon almak çok sakat iş. Diğer ürünleri alabilirsin. 75 euro geçmeyecek şekilde ne alırsan al.
melankolia myakn55

kişi bu mesajı beğendi.

ozgur5001 ozgur5001 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek muhasebe
  • Konum Adana
  • Ad Soyad Ö** U**
  • Mesajlar 52
  • Beğeniler 44 / 6
  • Ticaret 1, (%100)

erekaone adlı üyeden alıntı

Kardeşim güzelce açıklamışlar arkadaşlar ama bizzat yaşayan biri olarak açıklıyorum sana. Şimdi gelen her mal takılmıyor evet bu nokta doğru. Ama telefon ve iletişim ürünleriyle gıda kozmetik ve kimyasal ürünler takılıyor(75 euro ve üzeri olunca bu ürünlerden olmasa da takılıyor). Neden dersen bu adam bunu kargolarken zaten kargo şirketine içinde ne olduğunu söylüyor ve hatta bazıları bunu gösteriyor biz de ki gibi yani. Karşı tarafta sisteme girerken telefon dediğinde (ki satıcı telefon der zaten ki başına bir şey gelirse kargo şirketinden parasını alsın diye.) seçeneklerde tr ye gönderemezsin bunu satamazsın diyorlar satıcıya. Satıcı ben hediye ediyorum deyip gift bile yazdırsa üzerine ve kargoya kabul ettirip gönderse bile özellikle telefonlar için her gümrükte olan x-ray benzeri cihazlar telefonu tespit ediyor kargo kutusunu açmadan bile. Adamlar o kargoyu köşeye ayırıp iletişim kısmında senin telefon varsa ulaşıp sana kargo burda gelip alman için pasaport kaydı yapman lazım falan diyolar. Gidip bizzat gümrükten o telefonu alıp varsa geçerli bir pasaportun üzerine telefonu kayıt ettiriyosun tabi bunun için bir ücret veriyorsun + buna bir de vergi ödüyorsun iletişim vergisi mi ne ve orada telefona trt bandorü basıp sana veriyorlar. Daha sonra bunu tr de kullanmak için bir de imei attırıyorsn bu da bir para yapıyor. Sonra pasaportunda ürün gözüktüğünden pasaporta süre yenileme vs. için bir ufak ekstra ücret de veriyorsun. Bu anlattıklarım sadece 1 ürün için geçerli yasa gereği zaten bir pasaporta 2 tel işletebiliyorsun. Daha fazlası içinse ithalatçı olman lazım bildiğin maliyede kayıtlı bir itahalat firması olman lazım ve tabi bunun için de yine vergilerini vs. veriyorsun. Senin anlayacağın o telefonu ister kişisel al getir ister firma ol hem o zahmete hem de neredeyse aynı paraya gelecek bir ücrete değmiyor. Kaldi ki gelen ürünün yazılımına çakma imei atınca garanti falan da kalmıyor ürün garantisiz oluyor. Bence hiç uğraşma derim. Eğer uğraşacaksan git bas parayı kur şirketini o zaman tedarik işi zaten kolay ama bireysel şekilde yurt dışından telefon almak çok sakat iş. Diğer ürünleri alabilirsin. 75 euro geçmeyecek şekilde ne alırsan al.

hocam anlatımlarınız, analizleriniz çok iyi, bu aralar bir proje üzerinde çalıştığınızdan bahsediyordunuz, ne oldu o konu? Takipçinizim. Bu arada konuyu açan forumdaşımdan özür dilerim, konuyu böldüm.

brkltprmk brkltprmk WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Pöh
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 875
  • Beğeniler 67 / 163
  • Ticaret 11, (%100)
adamlar bagımlılık yapan maddeler gibi sarmıs :d ben olsam gumrukte açtırırım :D

http://prntscr.com/7kuykz

Terrible Terrible Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 24.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 52 / E
  • Meslek İhracat
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 58
  • Beğeniler 20 / 6
  • Ticaret 4, (%75)
Konu oldukça karışmış. Aslında hem geçemez hem geçer diyenler haklı :)

Birinci olarak faturada Telefon yazıyor ise fiyatına bakılmaksızın gümrüğe takılır. Yurtdışına gidip gelen biriyseniz pasaportunuzla gidip bazı formalitelerden sonra alabilirsiniz. İkinci olarak fiyatı 75 € yu geçiyorsa yine takılır.

Diğer arkadaşlar da haklı çünkü bu firmaların tamamında müşteri temsilcisiyle alibaba üzerinden canlı chat ile görüşüp isteklerinizi belirtebilirsiniz. Gelen ürün üzerine telefon değil de Telefon kılıfı hediye yaıldıgı fiyatı da 5$ gösterildiği takdirde hiç bir gümrük memuru o paketi açmaz ve telefonunuz gümrükten geçer. ( Aynı şekilde iki adet telefon getirtmiştim.) Daha sonra bu telefonların gerçek faturasını mail yoluyla firma size yollar.

Her halukarda elinize geçmeyen malı alibabaya bildirdiğinizde ürün ücreti firmaya ödenmez ve size iade edilir.

Her iki seçim halinde de seçene bol şans :)

ProThemes ProThemes WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Grafik Tasarımcı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 930
  • Beğeniler 74 / 317
  • Ticaret 76, (%100)

Buna herkes karşı çıkıyor zaten ülke'de herşey pahalı ama bu dik başlılıkla devlet kontrolünden telefon alabileceğiniz anlamına gelmiyor :D

Ayrıca afedersiniz ama hıyar, taş, nokia 3310 da çıkabilir :D:D

1. O ürün sağlam gelmeyebilir.
2. O ürün yerine başka bir ürün gelebilir.
3. Hiç bir şey gelmeyebilir.
4. Her şey planlandığı gibi gitse de o ürün gümrükten GE-ÇE-MEZ. ;)

Hocam video izlerken gülmekten öldüm onlar ne yapmış öyle :D

Ek olarak yazdıklarınıza katılıyorum, çok sıkıntılı bir iştir ben bile büyük eşyalar alamıyorum, küçük alıyorum 20 günde geliyor www.banggood.com'dan alıyorum

www.osmanlidavetiyeci.com

Baykus Baykus kula minnet eylemem. Kullanıcı
  • Üyelik 02.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Coder & Developer
  • Konum İngiltere
  • Ad Soyad G** B**
  • Mesajlar 396
  • Beğeniler 160 / 159
  • Ticaret 39, (%100)

Sizin doğrularınız nedir acaba ben az önce konuyu okudum da, geçmez sv. demişsiniz.
Birde, neden insanları yanlış yönlendiriyorsunuz ? %100 geçmez diyenlere inanmayın.

Birçok satıcı artık Aliexpress'de bu sorunu aşmış durumda. Kargo paketlemesini sağlam yapıp
Hediye olarak gösteriyolar, fiyatıda düşük tutuyolar. Gümrükte çalışan birçok tanıdığım oldu.
Ürünler geçerken bir çoğu, tınlamıyomuş bile. Hee,daha önceden ben çok telefon getirttim.

Çinden TELEFON VS. Kesinlikle geçmez diyenler yanlış söyler. Tecrübesiz olanlar, daha önce getirmemiş
olanlar yazmasın. 4 Kere telefon, 1 kere de SJ5000 getirdim. Hepsi Gümrük sınırının üstündeydi.
Gümrük meselesi, sadece şans işidir, aldıktan sonra gümrüğe takılırsa eğer, satıcı bazen paranızı
geri verebiliyor, bu satan kişiye göre değişecektir arkadaşlar. İnsanları yanlış bilgilendirmeyin.

Çinden iPhone 4 de getirdim daha önceden. Ayfon değil, Taş gibi iPhone'du. Ayrıca, iPhone ve diğer
Telefonların normal fiyatı, o aliexpress'de satılan fiyattır. Maalesef ki ülkemizde vergiler çok yüksek, En kazık biz alıyoruz nerdeyse.

Ticaret işine gelirsek, telefon değilde, kamera işine yönel kardeşim. Daha karlı olacaktır.

Demem o ki, satıcıyla konuşun ve Türkiyede olduğunuzu vs. söyleyin, yardımcı olurlar. İyi forumlar.
myakn55

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 5 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 5 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al