wmaraci reklam

Gümrük Aliexpress

46 Mesajlar 5.616 Okunma
wmaraci reklam

shateiel shateiel Biologist Kullanıcı
  • Üyelik 03.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Biyolog
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 1703
  • Beğeniler 659 / 509
  • Ticaret 9, (%100)

GBMedya adlı üyeden alıntı

Sizin doğrularınız nedir acaba ben az önce konuyu okudum da, geçmez sv. demişsiniz.
Birde, neden insanları yanlış yönlendiriyorsunuz ? %100 geçmez diyenlere inanmayın.

Birçok satıcı artık Aliexpress'de bu sorunu aşmış durumda. Kargo paketlemesini sağlam yapıp
Hediye olarak gösteriyolar, fiyatıda düşük tutuyolar. Gümrükte çalışan birçok tanıdığım oldu.
Ürünler geçerken bir çoğu, tınlamıyomuş bile. Hee,daha önceden ben çok telefon getirttim.

Çinden TELEFON VS. Kesinlikle geçmez diyenler yanlış söyler. Tecrübesiz olanlar, daha önce getirmemiş
olanlar yazmasın. 4 Kere telefon, 1 kere de SJ5000 getirdim. Hepsi Gümrük sınırının üstündeydi.
Gümrük meselesi, sadece şans işidir, aldıktan sonra gümrüğe takılırsa eğer, satıcı bazen paranızı
geri verebiliyor, bu satan kişiye göre değişecektir arkadaşlar. İnsanları yanlış bilgilendirmeyin.

Çinden iPhone 4 de getirdim daha önceden. Ayfon değil, Taş gibi iPhone'du. Ayrıca, iPhone ve diğer
Telefonların normal fiyatı, o aliexpress'de satılan fiyattır. Maalesef ki ülkemizde vergiler çok yüksek, En kazık biz alıyoruz nerdeyse.

Demem o ki, satıcıyla konuşun ve Türkiyede olduğunuzu vs. söyleyin, yardımcı olurlar. İyi forumlar.

İncik boncuk almıyorsunuz. Gümrükte çalışanlarda gelen ürünlerin sadece etiketlerini okuyarak fiyatlarına bakarak, gift olup olmadığını kontrol ederek karar vermiyorlar. Bende çok alışveriş yaptım yurtdışından 1. Tecrübeme dayanarak söylüyorum. 2. Kapı gibi devlet açıklamasına dayanarak konuşuyorum

Konuyu tam okumamışsınız sanırım gösterdiğim kaynaklara tekrar bakın
http://ggm.gtb.gov.tr/sikca-sorulan-sorular/ticari/ithalat
http://www.uzmantv.com/yurtdisindan-siparis-ettigim-urun-gumruge-takildi-ne-yapmaliyim
http://www.fedex.com/tr/shippingguide/importguidelines/

wmaraci
reklam

natsutr natsutr WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** İ**
  • Mesajlar 112
  • Beğeniler 0 / 7
  • Ticaret 2, (%100)
kargo takipsiz işi riskli bizim burda 4 siparişimden biri geldi takipli bi kargo için gitmiştim şubeye adam kodu yoksa kimbilir kim almıştır dedi.arada kaybolmalar el koymalar çok oluo.

erekaone erekaone WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** O**
  • Mesajlar 559
  • Beğeniler 172 / 219
  • Ticaret 0, (%0)

ozgur5001 adlı üyeden alıntı

hocam anlatımlarınız, analizleriniz çok iyi, bu aralar bir proje üzerinde çalıştığınızdan bahsediyordunuz, ne oldu o konu? Takipçinizim. Bu arada konuyu açan forumdaşımdan özür dilerim, konuyu böldüm.

Özgür abi proje geniş kapsamlı da henüz başlamadım bile sadece hazırlık aşamasındayım. Pm den görüşelim abi bir sürü aksilik oldu işler biraz sarktı o yüzden kimseye de haber edemedim.

Konuya gelecek olursak arkadaşlar özetle şunu diebilirim devletin sınır ve yasak koyduğu bir işte şans belki gelir deme lüksünüz yok. Kaldiki vergisi pasaporta işlemesi falan derken telefon zaten hemen hemen aynı fiyata denk geliyor. Şöyle düşünün yani sizin bu aklınıza gelen koskoca ithalat ihracat firmalarının aklına gelmiyor mu? Yurt dışından ürün getireyim tr de satayım köşeyi döneyim anlayışı kişisel olarak çok zor bir şeydir. Bir süre sonra maliye kapınıza bile dayanabilir. He şeyin bir yolu yordamı var unutmayın. Bunu en fazla bir kaç kez yaparsınız belki bir miktar kazanırsınız ama sadece o kadar devamlı olmaz. Yasalara bir bakın derim. Kendiniz de işinizi de emeğinizi de riske atmayın.

Baykus Baykus kula minnet eylemem. Kullanıcı
  • Üyelik 02.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Coder & Developer
  • Konum İngiltere
  • Ad Soyad G** B**
  • Mesajlar 396
  • Beğeniler 160 / 159
  • Ticaret 39, (%100)

shateiel adlı üyeden alıntı

İncik boncuk almıyorsunuz. Gümrükte çalışanlarda gelen ürünlerin sadece etiketlerini okuyarak fiyatlarına bakarak, gift olup olmadığını kontrol ederek karar vermiyorlar. Bende çok alışveriş yaptım yurtdışından 1. Tecrübeme dayanarak söylüyorum. 2. Kapı gibi devlet açıklamasına dayanarak konuşuyorum

Konuyu tam okumamışsınız sanırım gösterdiğim kaynaklara tekrar bakın
http://ggm.gtb.gov.tr/sikca-sorulan-sorular/ticari/ithalat
http://www.uzmantv.com/yurtdisindan-siparis-ettigim-urun-gumruge-takildi-ne-yapmaliyim
http://www.fedex.com/tr/shippingguide/importguidelines/

Bana bi söylermisiniz, Türkiyede hangi kurum tam olarak görevini yapmakta ?
2 yıldır, yurtdışından ürün getirip, Türkiye de satıyorum. Aynı zamanda, çok tanıdığım bir abide, Gemiyle konteyner ürün getiriyor.
Yani, Bu işler şans işi. China Post'larda
Genelde iyi bir şekilde etiket girip, 75 Euro Aşsa bile Türkiye girişi yapılıyor. Konuyu gayet iyi okudum.

İnsanları yanlış bilgilendirmeyin. %100 geçmez diyemeyiz, bu işler şans işi. O Anki Gümrük memurunun durumuna bağlıdır.
Adam 5 dk yerinde durmaz, sizin ürün geçebilir. Gümrük sistemini araştırırsanız pekde karmaşık olmadığını
Pekde ürünlerin başında beklemediklerini anlamış olursunuz.
myakn55

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

melankolia melankolia Uzun Yollara Devam Kullanıcı
  • Üyelik 16.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Dijital Baskı Operatörü
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad C** K**
  • Mesajlar 4577
  • Beğeniler 1011 / 1011
  • Ticaret 3, (%100)
Bizim işyerinde bir abinizde aliexpressten bir sürü ürün alıyor ufak tefek.En son güzel bir tablet aldı 200 küsür dölar idi satıcı ile yazışıp fiyatını düşük gösterdi 1 ay sonra geldi tablet.Ardından 64gb lik sd kart söyledi onlarda geldi ama pek sağlam çıkmadı 64 gb ama 4-5gb yi aşınca dosyalarda bozulma oluyordu :D ozamandan sonra oradan gelen ürünlere pek sıcak bakmıyorum artık.

myakn55 myakn55 ♛♛♛♛♛♛ Kullanıcı
  • Üyelik 27.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 256
  • Beğeniler 26 / 47
  • Ticaret 20, (%100)
adamların mantığa bakın :

yani kısaca diyorki biz bir sabit diskin içine koyacağız. ve faturaya 30 dolar yazacağız sanırsam birde 8 dolar ek istiyorlar . İyi Fikir

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al