wmaraci reklam

Hepinize yarayacak fikirlerim var!

9 Mesajlar 1.214 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

arslankerim arslankerim Dijital İşler Kullanıcı
  • Üyelik 02.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Dijital İşler
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 329
  • Beğeniler 13 / 54
  • Ticaret 1, (%100)
Merhaba arkadaşlar.Uzun zamandır giriş yapmıyordum.Site işleriyle pek uğraşmayınca üstün körü bakıp çıkıyorum tabi.1-2 aydır aklımı kurcalayan fikirler var.Fikirler tabi ki de sanal için.Ben yapamıyorum, başka işlerim var siz yararlanın diye söylüyorum.Öyle efsanevi fikirler değil ama sizlerle paylaşmak istiyorum.

Arkadaşlar ben Nisan ayında google plus'a giriş yaptım.Siteyle alakalı girdim ama çıkmadım.Aktif olarak kullanıyorum ve kullanıcı sayısı oldukça artıyor.

Şimdi asıl konum şu.Facebook'ta bir sayfa var ''haberinbizden'' diye.Bu sayfadan bir arkadaşım facebook'da komik bir video paylaştı.Bende öyle sayfaları beğenmem ama bi bakarım, neymiş ne değilmiş bu sayfa diye.Baktım, o zamanlar 150K beğenisi vardı sayfanın.1-2 gün sonra çok farklı bir kişi de o sayfadan paylaşım yaptı.Sayfaya baktım beğenisi 10K falan artmış derken en az 5-6 birbirinden bağımsız arkadaşım bu sayfadan paylaşım yapmaya başladı.Bir baktım 350K olmuş.Şuan 1.000.000+ kişi sayfada.Kullanıcıları da gördüğüm kadarıyla aktif.Yani hala böyle sayfalar iş yapıyor.Neyse uzun uzun yazdım ama şimdi paragrafın başına geleyim.

Google plus şuan balta girmemiş orman gibi.
Kitle beğenmeye, paylaşmaya, izlemeye hevesli.Ama webmaster olarak çokta kişi yok.Örneğin sayfa kavramı pek yerleşmemiş.Facebook'un Türkiye'de ki o ilk yıllarını düşünün.O geniş aile ulvi paylaşımları gibi.Allah'ı seven 999.999.999 kişi arıyoruz gibi sayfalar.Beğenmenin tabiri caizse b.kunu çıkaran insanlar.Şuan google+ bu durumda.

Sayfa açıp, bu sayfalardan para kazanabilirsiniz.Facebook'da ki sayfa kültürü olmadığından onlarca alanda sayfa açma şansınız var.Bu sayfaları adam akıllı kullanıp para da kazanabilirsiniz.Rakip yok!

Dediğim gibi kitle oldukça iyi.Öyle google+'yı kimse kullanmıyor falan demeyin, 100K takipçisi olan insanlar var.Ünlü falan da değil ha

Tabi ki bir fikir daha var aklıımda.Bu da internet sitesi kurmayla alakalı.

Twitter,facebook gibi sosyal medya siteleri için destek sitelerine ihtiyaç olur.Kapak resimleri, takipçi, duvarını arkadaşlarına kapatma vb. gibi aklınıza gelecek her şey hakkında.Google+ için böyle bir arama yaptığınızda google'da çıkan siteleri görseniz 'yuh!' ulan dersiniz.Ben ilk google+ girerken arama yaptım ordan biliyorum.Yani bu alanda boş.Destek sitesi yok.Bunun hakkında siteler açarak da google+'ya girmek isteyen kişiler için bir destek sitesi kurabilirsiniz ve cidden google'da direk ilk sayfalarda yerinizi alabilirsiniz.Rakibiniz az olur ve para kazanabilirsiniz.

Bakın ben sadece denemek için bir blog sitesi açtım.Site: googleplusi.blogspot.com.tr 3-4 konu açtım ve bıraktım.Tam bir ay olmuş ve google'a ''google+ destek sayfası'' yazınca 2. sayfada.Hiçbir şekilde seoya yönelik bişi yapmadım.Siteyi açtım o kadar.Bu sadece bir örnekti.

Çok karışık oldu herhalde ama mazur görün, paylaşmak istedim bu fikirlerimi sizle.Google plus'ın kolaylıklarını anlat anlat bitiremezsin ama internet devi google'ın sosyal medya kanalı olması, her android telefonda yerini alan uygulamaları vs. deyip konuyu kapatayım.Kolay gelsin :)
kadir001

kişi bu mesajı beğendi.

www.stratejiksozluk.com
wmaraci
reklam

Filoki Filoki Hey Özgürlük! Kullanıcı
  • Üyelik 24.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad F** A**
  • Mesajlar 42
  • Beğeniler 1 / 3
  • Ticaret 0, (%0)
Çok mantıklı. Google pluss, şimdilik Türkiye'de yaygın kullanıma sahip olmasa da ilerleyen zamanlarda rağbet göreceği aşikar. Üstelik Google 'ın tek hesap çok Google politikası bunu kolaylaştıracak...

YtuForum.org

fevzib fevzib WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Üniversite Öğrencisi
  • Konum Diyarbakır
  • Ad Soyad F** B**
  • Mesajlar 478
  • Beğeniler 396 / 113
  • Ticaret 78, (%100)
Çok teşekkür ederim aslında bir çoğumuzun gözünden kaçan noktalara değinmişsiniz google+ üzerinde yoğunlaşacam

fanofdidier fanofdidier Makale üreticisi Kullanıcı
  • Üyelik 14.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 352
  • Beğeniler 111 / 71
  • Ticaret 11, (%100)
aslında haklısınız güzel bir yazı olmuş teşekkürler

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

Quiet Quiet Life or Death Kullanıcı
  • Üyelik 02.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** Ö**
  • Mesajlar 290
  • Beğeniler 29 / 65
  • Ticaret 0, (%0)
"Aslında" kelimesini sık kullandığım bir yazı oldu. Fakat Twitter ve Facebook varken insanların Google Plus ile bu kadar zahmete gireceğini düşünmüyorum. Ha yapılır mı, evet. Ama daha GP kullanan adam akıllı üyemiz yokken yardım sitesi pek akıllıca değil.

GP üzerinden sayfa vs açarak para kazanmak mantıklı, denemek gerek.

Denemegen.blogspot.com.tr - "Korkacak bir şey yok, sadece deniyoruz."

thesefiks thesefiks WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad Ş** S**
  • Mesajlar 347
  • Beğeniler 55 / 67
  • Ticaret 3, (%100)
google+ pek tutulacağından emin değilim şahsen, çünkü yeni birşey değil. Ayrıca gelişmesi için ya facebook etkinliğini kaybedecek ki bu şu an mümkün görünmüyor, ya da google + öyle bir atak yapacak ki millet vay bee bu da ne? deyip ona yönelecek. Ama destek sitesi iyi fikir, ben bayağıdır bu tür işlerle uğraşıyorum ve gerçekten iyi gelir elde edilebilir bir kategori, ama bu sadece google+ için değil tüm servisler için geçerli bir durum, çünkü bilgisayar (internet) kullanımına yeni başlayan ve bilgiye aç ergen kesim yana yana bu tür şeyler peşinde koşuyor. Ve herkes bilir ki çocuklara yönelik siteler için adsense tıklama oranları çok yüksek olur ve kazanç da site içeriğine göre paralellik gösterir.

www.sefikselli.com

• Üyelik 02.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Dijital İşler
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 329
  • Beğeniler 13 / 54
  • Ticaret 1, (%100)
Google+ tutmayabilir gibi yorumlar yapılmış, haklı olabilirsiniz tabi ama google+'nın 1 sene öncesine baksanız bile değişimi fark edebilirsiniz.Türkiye'de pek kullanan yok bu aşikar ama sürekli artıyor.

Google’ın geliştirdiği sosyal ağ Google+ geçtiğimiz yıllara göre kullanımını yüzde on oranında arttırdı. Bu artışın sebebi hangi ülkeler diyecek olursak da, sürpriz ülkeler listenin başında bulunuyor. Facebook’a rakip olması için google+’ı geliştiren Google’ın bu amacına her ne kadar şimdilik gülünse de google+ kullanıcı sayısını yüzde 59’a çıkardı.

Google+’ın bu kadar yükselmesini sağlayan ülkeler ise görünüşe göre üçüncü dünya ülkeleri gibi görünüyor. Google’ın sosyal ağı Google+ en fazla Endonezya’da kullanılıyor. Endonezya’yı takip eden ülkeler arasında Hindistan, Filipinler, Brezilya ve Suudi Arabistan bulunuyor.

Türkiye Nerede?

Hiç uzatmadan, Türkiye bu listede bulunmuyor. Yapılan bir araştırma sonucunda “Hangi sosyal ağı kullanıyorsunuz?” sorusuna 16 ve 64 yaş arasındaki internet kullanıcıları yanıt verdi. Ankete göre uygulamayı en çok kullanan ülkelerin oranı yüzde altmış beş ile yetmiş beş arasında değişiyor. Tıpkı bizim ülkemiz gibi Çin de bu listede yer almıyor.

Türkiye’de gelişmesi gereken pek çok platform olduğu göz önüne alındığında, google+’ın kullanıcı listesine girmemesi oldukça normal karşılanıyor.

Google yeni algoritmalarını Google plusta yapılan +1lere yönlendirmesiyle birlikte Google plus’ın kullanıcı sayısını arttırdığı düşünülüyor.

(10 Haziran 2014)

Şu da var, twitter'ın ilk 2-3 senesiyle şuanki halini bir kıyaslayın, aynı şekilde facebook'un.Twitter medyanın kullanması ve TV'lerde kendi adreslerini vermeleriyle tavan yaptı.Kıyaslama yapmıyorum tabi ama google'ın sosyal medya kanalı, google peşini bıraksaydı bu işin google buzz'dan sonra peşini bırakırdı diye düşünüyorum.Tabi size kalmış.Buradan google+'nın reklamını yapma amacım yok sadece size fikir vermek istedim, imkanım olsa emin olun direk ben atlıcam maalesef imkanım yok.Zaten amaç beyin fırtınası yapmak, gerisi size kalmış :)

www.stratejiksozluk.com

JackkerL JackkerL WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** A**
  • Mesajlar 1868
  • Beğeniler 219 / 526
  • Ticaret 16, (%100)
Vay arkadaş sen niye herşeyi böyle ortaya döktün ya :/ Ben devlet sırrı gibi gizleye gizleye ilerliyordum herşeyi anlatmışsın :)
narhosting

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 02.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Dijital İşler
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 329
  • Beğeniler 13 / 54
  • Ticaret 1, (%100)

JackkerL adlı üyeden alıntı

Vay arkadaş sen niye herşeyi böyle ortaya döktün ya :/ Ben devlet sırrı gibi gizleye gizleye ilerliyordum herşeyi anlatmışsın :)

Bemcil olmamak lazım :)

www.stratejiksozluk.com
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al