wmaraci reklam

İçerik yazmadan önce fikri nasıl ediniyorsunuz?

7 Mesajlar 914 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

jorphy jorphy WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.01.2020
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Profesyonel Editör
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 968
  • Beğeniler 101 / 284
  • Ticaret 9, (%100)
Merhabalar, bir içerik yazmadan önce baktığınız kriterler, ilham aldığınız yer veya analizini nasıl yapıp da içerik yazmaya başlıyorsunuz?

O konu nerden aklınıza geliyor veya istediğinizi yazmak yerine analizden aldığınız fikri mi uyguluyorsunuz?

wmaraci
reklam

halo9217 halo9217 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 31.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Çanakkale
  • Ad Soyad H** S**
  • Mesajlar 624
  • Beğeniler 199 / 105
  • Ticaret 0, (%0)
makale yazıp satan biri olarak anlatayım. Televizyon radyo vs. önümde açık, elimde telefon oraya buraya baka bak yazıyorum. Konuları da bloglardan ve forumlardan araştırıp buluyorum. Word'ten bir sayfa açıyorum öncelikle yazıdan bir iki bölüm okuyorum. Bazen aklımda kalanı yazıyorum bazende kendi fikirlerimi katarak yazıyorum. sonra kopya kontrol yapıyorum bir hata alırsam düzenleyip satışa sunuyorum. makale yazarken farklı konuları düşünmüyorum. moral bozukluğu, tartışma, kavga, sinir olma vs. bu durumlar varsa yazı yazmıyorum konu çöp oluyor çünkü.
omergundogar

kişi bu mesajı beğendi.

Çanakkale

fistiq fistiq Sabır | Selamettir. <3 Kullanıcı
  • Üyelik 30.01.2019
  • Yaş/Cinsiyet 37 / K
  • Meslek Muhasebe
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** O**
  • Mesajlar 203
  • Beğeniler 125 / 126
  • Ticaret 3, (%100)
Okuduğum bir yazının kompozisyonunu çıkarıyorum, okulda 2 - 3 sayfalık kompozisyon yazdırırlardı.
İşte şimdi onun meyvesini topluyorum. :) Sitemin alanı gezi üzerine. Ben daha çok gezi üzerine yazılar okuyorum.
Market sektöründe çalıştığım için dergi reyonu bana bedava :)
Özellikle oralardan gezi üzerine yazılar okuyup kompozisyon çıkarıyorum ve ingilizce'ye çeviriyorum.

Blogum: travelsadvice.blogspot.com
İLETİŞİM ADRESİM: freedom.86@msn.com
SKYPE ADRESİM: fistiq34

jorphy jorphy WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.01.2020
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Profesyonel Editör
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 968
  • Beğeniler 101 / 284
  • Ticaret 9, (%100)

fistiq adlı üyeden alıntı

Okuduğum bir yazının kompozisyonunu çıkarıyorum, okulda 2 - 3 sayfalık kompozisyon yazdırırlardı.
İşte şimdi onun meyvesini topluyorum. :) Sitemin alanı gezi üzerine. Ben daha çok gezi üzerine yazılar okuyorum.
Market sektöründe çalıştığım için dergi reyonu bana bedava :)
Özellikle oralardan gezi üzerine yazılar okuyup kompozisyon çıkarıyorum ve ingilizce'ye çeviriyorum.

peki direk dergileri siteye geçirmek?

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

fistiq fistiq Sabır | Selamettir. <3 Kullanıcı
  • Üyelik 30.01.2019
  • Yaş/Cinsiyet 37 / K
  • Meslek Muhasebe
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** O**
  • Mesajlar 203
  • Beğeniler 125 / 126
  • Ticaret 3, (%100)

jorphy adlı üyeden alıntı

peki direk dergileri siteye geçirmek?

Dergileri siteye geçirmek telif sorunu yaratabilir ilerleyen zamanlarda. Bunu tavsiye etmem.
Kendi fikirlerinizden oluşan bir kompozisyon yazmak daha güzel olur. Daha çok samimi bir hava yaratır.
iso55

kişi bu mesajı beğendi.

Blogum: travelsadvice.blogspot.com
İLETİŞİM ADRESİM: freedom.86@msn.com
SKYPE ADRESİM: fistiq34

alidemiral alidemiral WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.01.2020
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Blog Yazarı
  • Konum Hatay
  • Ad Soyad A** D**
  • Mesajlar 320
  • Beğeniler 152 / 99
  • Ticaret 0, (%0)
İlginç bulduğum, daha doğrusu bir ilham olduğunu düşündüğüm konuları cep telefonuna kaydederim. Onu da eve gelince not defterime aktarırım. "İşe yarayabilir" derim. Onun hakkında hemen yazmam ama. Hamdır henüz. Sıcağı sıcağına yazmaya kalkarsam, çerez niyetine okunacak yüzeysel bir şey olur. Bu yüzden demlenmeye bırakırım. Fikirlerin demlenmesi diye bir şey vardır çünkü. Fakat bunlar illâ ki kullanılacak diye bir kural yok. Zaten aradan biraz zaman geçince, demlenmeye bıraktığım fikirlerin bazılarının kayda değer olmadığı anlaşılır. Aradan 3 ay geçer, 9 ay geçer, 1 yıl geçer... Bir yazı yazarken ya not defterimdeki kaydımı hatırlarım, ya da defteri karıştırırken görürüm. Bu fikirleri ya bir yazı içinde vererek eserimi desteklerim ya da kendi başına bir yazı konusu olabilir. Örneğin bir siyasî partiyle röportaj yapmıştım. Bu röportajı yapmadan 3 yıl önce, "Eğer bir gün bu partiyle röportaj yaparsam, başlığı şu olur" diyerek bir şey karalamıştım. Yazıya hazırlanmadan önce o konu hakkında ufak araştırma yaparım Google'dan veya kendi hayatımdan olsun, şahit olduğum bir hâdiseden olsun örnek vererek yazıyı renklendirmeye çalışırım. Velhasıl; yazı konusu bulmak aşk gibidir. Nereden, ne zaman, ne şekilde geleceği belli olmaz. :)
jorphy

kişi bu mesajı beğendi.

Gok94 Gok94 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.10.2019
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Adwords
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad G** E**
  • Mesajlar 225
  • Beğeniler 8 / 76
  • Ticaret 0, (%0)
ilgili olduğum konudan ya da sektörden makaleleri inceleyip okuyorum sonra ortaya özgün içerikler çıkarıyorum hocam

wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al