wmaraci reklam

İlk E ticaret projem yardım gerekiyor!

13 Mesajlar 1.302 Okunma
smmexpress

prangalarcebimde prangalarcebimde WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad Ş** C**
  • Mesajlar 29
  • Beğeniler 8 / 5
  • Ticaret 1, (%100)
Merhaba arkadaşlar, uzun zamandır kendim internetten tedarik ettiğim bir ürün hakkında internette satış sitesi açmak istiyorum.

ürüne traktor diyelim. traktor diye aratınca 950 bin sonuç ve sadece hepsiburada'nın birkaç reklamı var onun dışında rekabeti bence çok düşük.

traktorsatinal.com boş. ben bu domaini alıp başlayacağım.

ürünün kullanıldığı alan ile ilgili bloglar oldukça fazla ve yorum backlink kasmama müsait.

yani 1. sırayı çantada keklik görüyorum.

Benim sorum şu bu ürün bende yok. Yani asıl satıcı ben olmak istemiyorum çünkü böyle bir deneyimim yok daha önce.

Ben bu üründen ilk sıraya çıktığım sitem ile en iyi nasıl para kazanabilirim, bu ürünün satışı için bir bayilik mi almalıyım yoksa o kişinin reklamını mı?

satacaksam script önerilerinizi istiyorum.

Ürün çok pahalı değil ortalama 17-18 lira. Ben stoklayıp alabilirim ama satış yaparken kargo ile gönderim kutulama falan cok zahmetli olacak ben işin bana ait kısmı internette bitsin istiyorum.

wmaraci
reklam

dedemir85 dedemir85 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 13.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad K** D**
  • Mesajlar 447
  • Beğeniler 100 / 81
  • Ticaret 12, (%83)
şirket kuruluşu = Fatura kesme
Stok yapmak = Kargo gönderimi
Site açmak = Yönetim bilgisi ve zaman

bu eşitliklerden birşeyler anladıysanız olaya girebilirsiniz bence

• Üyelik 03.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad Ş** C**
  • Mesajlar 29
  • Beğeniler 8 / 5
  • Ticaret 1, (%100)

dedemir85 adlı üyeden alıntı

şirket kuruluşu = Fatura kesme
Stok yapmak = Kargo gönderimi
Site açmak = Yönetim bilgisi ve zaman

bu eşitliklerden birşeyler anladıysanız olaya girebilirsiniz bence

hocam işte satış yaparken sadece aracı olmayı düşünüyorum yani ben başkalarının adına ortaklık sistemi ile satmak istiyorum.

Reklam mı satış mı çok kararsızım bu yüzden foruma yazdım. Reklamla yürür mü bu iş yoksa satış yapmak daha cok mu kazandırır?

OmrAlgs OmrAlgs WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Vhki
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad Ö** A**
  • Mesajlar 263
  • Beğeniler 80 / 95
  • Ticaret 11, (%100)
17-18 liraya traktör deyince şaşırdım ilk an sonra oyuncak olduğunu anladım :) Ticaret yaparak para kazanmak ve iyi yerlere gelmek istiyorsan ürünün stoguda gönderimide senin elinde olmalıdır sana küçük bir örnek vereyim. Arkadaşım bir ürünün bayiliğini aldı senin dediğin gibi yapdı siparişleri bayiye gönderdi bayide ürünü alıcıya gönderdi şans eseri bir yakınıda bilmeden arkadaşımın sitesinden o ürünü almış bizim arkadaşda bir bakayım nasıl paketlemişler ürünü diye paketi incelerken kutunun içinde bayi olarak anlaştığı firmanın katologu çıkdı yani bayi arkadaşımın verdiği her siparişde kendi katologunu koyarak arkadaşımın ekmeğine mani oldu.
BostanVA prangalarcebimde

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

dedemir85 dedemir85 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 13.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad K** D**
  • Mesajlar 447
  • Beğeniler 100 / 81
  • Ticaret 12, (%83)

prangalarcebimde adlı üyeden alıntı

hocam işte satış yaparken sadece aracı olmayı düşünüyorum yani ben başkalarının adına ortaklık sistemi ile satmak istiyorum.

Reklam mı satış mı çok kararsızım bu yüzden foruma yazdım. Reklamla yürür mü bu iş yoksa satış yapmak daha cok mu kazandırır?

Ürünü elinde asıl tutan kişi reklamınızı kabul ediyor mu ?

Etmiyorsa

Ürünün ka marjı yüksek ve pazarda hakim oyuncu olabileceğinize inanıyorsanız satış yapabilirsiniz.

• Üyelik 03.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad Ş** C**
  • Mesajlar 29
  • Beğeniler 8 / 5
  • Ticaret 1, (%100)

OmrAlgs adlı üyeden alıntı

17-18 liraya traktör deyince şaşırdım ilk an sonra oyuncak olduğunu anladım :) Ticaret yaparak para kazanmak ve iyi yerlere gelmek istiyorsan ürünün stoguda gönderimide senin elinde olmalıdır sana küçük bir örnek vereyim. Arkadaşım bir ürünün bayiliğini aldı senin dediğin gibi yapdı siparişleri bayiye gönderdi bayide ürünü alıcıya gönderdi şans eseri bir yakınıda bilmeden arkadaşımın sitesinden o ürünü almış bizim arkadaşda bir bakayım nasıl paketlemişler ürünü diye paketi incelerken kutunun içinde bayi olarak anlaştığı firmanın katologu çıkdı yani bayi arkadaşımın verdiği her siparişde kendi katologunu koyarak arkadaşımın ekmeğine mani oldu.

hocam malumunuz öğrenciyim. Şirket açma gibi bir durumum yok eğer stok yaparsam daha sonraları bu başıma dert açmaz mı?

Değerli öneriniz için ayrıca teşekkür ederim. Bu arada traktör sadece örnek ürün elbetteki farklı. xsatinal.com boş olduğu için söylemedim.

Ek Olarak:

dedemir85 adlı üyeden alıntı

Ürünü elinde asıl tutan kişi reklamınızı kabul ediyor mu ?

Etmiyorsa

Ürünün ka marjı yüksek ve pazarda hakim oyuncu olabileceğinize inanıyorsanız satış yapabilirsiniz.

hakim oyuncudan kastınız arama motorunda ilk sırada cıkmak ve kullanıcıların ürünü almak için girdiği ilk site olmak ise evet olabilirim. Ancak ürün satışı konusunda hiçbir tecrübem yok. Şirket açamayacak kadar toy sayılırım bu konuda.
BostanVA

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 26.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Vhki
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad Ö** A**
  • Mesajlar 263
  • Beğeniler 80 / 95
  • Ticaret 11, (%100)

prangalarcebimde adlı üyeden alıntı

hocam malumunuz öğrenciyim. Şirket açma gibi bir durumum yok eğer stok yaparsam daha sonraları bu başıma dert açmaz mı?

Değerli öneriniz için ayrıca teşekkür ederim. Bu arada traktör sadece örnek ürün elbetteki farklı. xsatinal.com boş olduğu için söylemedim.

stok yapmak dert açmaz sen az stok yaparsın sipariş durumuna göre elindeki stogu belli bir seviyede tutarsın. en kötü ihtimalle aldıgın fiyata gazlarsın olur biter.
prangalarcebimde

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 03.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad Ş** C**
  • Mesajlar 29
  • Beğeniler 8 / 5
  • Ticaret 1, (%100)

OmrAlgs adlı üyeden alıntı

stok yapmak dert açmaz sen az stok yaparsın sipariş durumuna göre elindeki stogu belli bir seviyede tutarsın. en kötü ihtimalle aldıgın fiyata gazlarsın olur biter.

dediğiniz gibi yapmak şu an sıcak duruyor bana. 20 tane alsam ilk haftada gelen talebe göre satarım. sonra 40-80-160 diye gider.

sonra işler büyürse şirket açacak kadar param olduktan sonra şirkete dönüştürürüm.

Peki bu sistem için hangi scripti kullanmalıyım, dediğim gibi e ticaret sitesi hiç açmadım, Wordpress ten başka sistem bilmem ben hocam.
BostanVA

kişi bu mesajı beğendi.

tiger1894 tiger1894 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad T** K**
  • Mesajlar 171
  • Beğeniler 14 / 32
  • Ticaret 34, (%100)
Hocam aracı olayım demişsiniz.
Woocommerence site açın, (e-ticaret için)
Wc Vendors Plugin atın, (çok kullanıcı için)
zaten tasarım filan demiyorum.

Yönetim ayarında %10 (ya da istediğiniz oran) komisyon ayarlayın. AliBaba Grup gibi siteniz hazır :)
En kolay ve zahmetsiz yoldur :D
Tabi bi öneri, başka çözümler de mevcut :)
kolay gelsin, başarılar.
prangalarcebimde

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 26.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Vhki
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad Ö** A**
  • Mesajlar 263
  • Beğeniler 80 / 95
  • Ticaret 11, (%100)
e ticaret sitelerinde genellikle opencart kullanılır kullanımı basittir. sen zaten hazır kurulu dayalı döşeli alırsın panelden yönetirsin (iyi bir temayıda 50-100 arası anahtar teslim alırsın). ama tek kalem ürünse wordpresside tavsiye ederim.
prangalarcebimde

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al