wmaraci reklam
lidertakipci

İnsanları sitede takılmaya ne teşvik eder?

10 Mesajlar 681 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

systemhack systemhack www.batuhankilinc.com Kullanıcı
  • Üyelik 20.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenciyim
  • Konum Yalova
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 330
  • Beğeniler 33 / 59
  • Ticaret 4, (%100)
Selam arkadaşlar, sizce insanlar sitede hangi amaç için kalıcı üye olur?

Bu zamana kadar
Orjinal steam oyun çekilişi,
Yapılan yorumlara ve çevrimiçi geçirilen zamana göre bir miktar kazanç kampanyası yaptım.

Fakat bu tarz kampanyalara bile ilgi gösterilmiyor. Ödeme kanıtı var, ilk çekilişlerimde hediyeyi gerçekten verdiğime dair kanıt var ama yok insanlar nedense siteye güvenmiyor yada hediyeyi çok ufak görüyorlar. Nasıl insanların güvenini kazanırım? Nasıl sitede daha çok zaman geçirmelerini sağlarım?

Sitemde belli başlı konular google'dan sürekli hit alıyor ama gelen adam konudan alacağını alıp gidiyor bi bakayım nasıl bişeymiş gibi birşey olmuyor ne yazıkki.

www.batuhankilinc.com Kişisel blogum
wmaraci
reklam

TeamScriptim TeamScriptim WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Isparta
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 963
  • Beğeniler 90 / 202
  • Ticaret 11, (%100)
İnsanların ilgisini çekecek içerik.

Mustafa Kemal ATATÜRK!

Machine Machine www.wptreni.com Kullanıcı
  • Üyelik 24.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Bilgisayar Programcılığı & FED
  • Konum Aksaray
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 1041
  • Beğeniler 73 / 328
  • Ticaret 12, (%100)
Forum sitesinin en büyük ihtiyacı zamandır. Zamanla insanlar sitenden yararlandıkça kalıcı olurlar ve yorum atmaya başlarlar ve o zaman forum tam anlamıyla işlem görür.

Sabırlı olman lazım, içeriklerini ilgi çekicek şekilde düzenlenmen lazım. Birde en büyük faktör görselliktir sitenin görseli ne kadar iyi olursa sunduğun içerikte iyi olursa işte o zaman kullanıcı sana istediğin yorumu,desteği verecektir.

Adam yorum atmak istiyor ancak karmaşık,yavaş ve boğucu bir yapısı olan sitede kimse yorum atmaya kalkışmaz :)

wptreni.com |  Wordpress Blogu

• Üyelik 20.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenciyim
  • Konum Yalova
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 330
  • Beğeniler 33 / 59
  • Ticaret 4, (%100)

Machine adlı üyeden alıntı

Forum sitesinin en büyük ihtiyacı zamandır. Zamanla insanlar sitenden yararlandıkça kalıcı olurlar ve yorum atmaya başlarlar ve o zaman forum tam anlamıyla işlem görür.

Sabırlı olman lazım, içeriklerini ilgi çekicek şekilde düzenlenmen lazım. Birde en büyük faktör görselliktir sitenin görseli ne kadar iyi olursa sunduğun içerikte iyi olursa işte o zaman kullanıcı sana istediğin yorumu,desteği verecektir.

Adam yorum atmak istiyor ancak karmaşık,yavaş ve boğucu bir yapısı olan sitede kimse yorum atmaya kalkışmaz :)

Detaylı yorumunuz için teşekkür ederim hocam, aşağı yukarı 2 sene civarı oldu ama çok fazla aktif üye olmadığı için nerede hata yapıyorum diye düşünüp duruyorum. Tema sade bir tema çok fazla görsel öğeye yer verip göz yormak istemedim, içerik eklemeye çalışıyorum aklıma geldikçe bir süre sonra ne eklesem, hangi konuyu açsam diyede tıkanıyorum. Yapmaya çalışıyorum bişeyler.

Sizce tema olarak nasıl bir site? Yani sizce sitem çok göz mü yoruyor yada kötü bir tasarımamı sahip kısaca yorumlarsanız sevinirim. Çünkü eleştiri olmadan neyi yanlış yaptığımı bilemem, sitenin zayıf yanlarını yazar mısınız sizin görüşünüze göre :)

wmaraci
wmaraci

Coddit Coddit WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.02.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad Ö** Ö**
  • Mesajlar 127
  • Beğeniler 10 / 18
  • Ticaret 0, (%0)
sitede renkler çok keskin ve çok karşıt renkler var, insanın direk çıkası geliyo. Ayrıca anasayfaya tıklandığında foruma gitmesi insana dandik site imajı veriyor.

Bunlar benim ilk izlenimlerim, umarım yanlış anlamassın.

coddit.org -- Kod paylaşma ve yardımlaşma sitesi

• Üyelik 20.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenciyim
  • Konum Yalova
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 330
  • Beğeniler 33 / 59
  • Ticaret 4, (%100)

Coddit adlı üyeden alıntı

sitede renkler çok keskin ve çok karşıt renkler var, insanın direk çıkası geliyo. Ayrıca anasayfaya tıklandığında foruma gitmesi insana dandik site imajı veriyor.

Bunlar benim ilk izlenimlerim, umarım yanlış anlamassın.

Yok hocam ne demek, eleştiri olacakki hatalarımı düzelteyim :) Teşekkür ediyorum yorumunuz için göz önünde bulunduracağım :)

Machine Machine www.wptreni.com Kullanıcı
  • Üyelik 24.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Bilgisayar Programcılığı & FED
  • Konum Aksaray
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 1041
  • Beğeniler 73 / 328
  • Ticaret 12, (%100)
Öncelikle sitenizde ki konular,forum alanınızdan farklı konular. Bilişim formunda bilgi/dersler olması lazım takla atan tracktörün bir katkısı olmayacaktır size. Temanız çok iyi değil kullanıcıların dikkatini çekicek ama onları rahatsız etmeyecek temalar tercih etmeniz gerekiyor.

Temanız oldukça sıradan ve ilgi çekici değil. Kullanıcılar en azından bir tasarımınızı incelerken bir-iki dakika fazla kalabiliyor sitenizde ilgi çekici olmazsa temanız alacağını alıp,bakacağına bakıp çıkıp gider.

Sitenizin görselliğini artımanız lazım. Örneğin kullanıcılarınızın bilgisayarı daha etkin kullanmasıyla ilgili, internette yer alan diğer bilgilere nazaran daha faydalı bilgileri araştırıp,eşeleyip bulup bunu sitenizde paylaşmanız ve anasayfanızda bu yazdığınız konuyu görsel olarak sunmanız lazım.

Blog sistemlerinde olduğu gibi wordpress vs sitelerine bakarak demek istediğimi anlayabilirsiniz. Siteni tanıt bölümü tamamen spamcıların ve reklamcıların uğrak noktası olacaktır böyle kategoriler açılmamalı, artık bir etkisi,bir yararı yok aksine daha da zararı var ki sitenizi spam site konumunu düşürüyorlar.

Videolu ve görsel derslere,bilgilendirici videolara başlamanız lazım. Açıkcası internette değilnilmemiş,anlatılmamış konuların Türkçe kaynakları yok bu konuları bulup, türkçeye tercüme edip paylaşırsanız zamanla kitleniz gelişecektir.

Herkesin bildiği hemen her forumda/blogta olan yazıları al iki kelime değiştir,iki resim koy paylaş konu açtım olmaz açıkcası,farklı olmak,üye kazanmak,aktif üye istiyorsan kimsenin değinmediği, anlatmadığı veya yetersiz kaldığı konuları ele almalısın ki üye seni takip etsin,senden birşeyler beklesin. Sen herkesin anlattığı,yazıp çizdiği şeyi farklı anlatamayıp,evirip,çevirip anlatırsan yararı olmaz,bekleme kimse kalmaz o konudan anında çıkarlar.

tavsiyelerim bu kadar kolay gelsin,iyi çalışmalar.

wptreni.com |  Wordpress Blogu

ertugrul ertugrul webwebi.net Kullanıcı
  • Üyelik 22.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek İşletme yöneticisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** T**
  • Mesajlar 1330
  • Beğeniler 33 / 260
  • Ticaret 74, (%100)
Site ziyaretçi süresi için video anlatım önerebilirim hocam me şakatli birsey ama etkili dir

Sirvaliente Sirvaliente White Power! Kullanıcı
  • Üyelik 20.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Youtuber
  • Konum ABD
  • Ad Soyad M** M**
  • Mesajlar 370
  • Beğeniler 19 / 106
  • Ticaret 2, (%100)
Az rastlanan hatta hiç olmayan her yazı ilgi çekicidir. Buda ziyaretçinin sitenizi önermesi her zaman girmesi ve neredeyse bağımlılık yapması her dakika girmesi demektir.

Her kim bize karşı ayaklanırsa kendisini ölü kabul etmelidir.

Xor Xor Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 04.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Yazılım Geliştiricisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** Ö**
  • Mesajlar 35
  • Beğeniler 3 / 9
  • Ticaret 3, (%100)
Yıl olmuş 2015 hala forum sitesi kuranlar var... Arkadaşım alınma ama iş yapmaz. Forum siteleri öleli yıllar oluyor. Öncelikle forum imajında çıkıp blog tarzına yönelmelisin.
Bunun için kendine tekno pat, web tekno gibi siteleri örnek alabilirsin.

Kullanıcıların ilgisini bu tarz bir site ile meraklandıran başlıklar atarak çekersin. Ödülleri de zamana yayarak yaparsan tutar o iş.
Yazı sonlarına değil de sağ taraflara yine ilgilerini çekebilecek yazıları koymak bir kullanıcının birden fazla sayfa gezmesini sağlar.
Yazı sonlarına koyma derim çünkü yazının sonuna inmeyi başaran bir millet değiliz genellikle diye düşünüyorum.

Ama allahını seversen dostum kapat o forumu :)

Yorum yapmlarını sağlamak için yorum işini kullanıcılar için kolaylaştır, Facebook ile giriş ekle falan. Bu ve bunun gibi bir çok şey.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al