wmaraci reklam

İnternet Hizmetleri Projem Hakkında Düşünceleriniz?

4 Mesajlar 473 Okunma
wmaraci reklam

HakanTemel HakanTemel Web Site ve Seo İşleriniz Kullanıcı
  • Üyelik 12.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Bilişim Teknolojileri Bölüm Öğ
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad H** T**
  • Mesajlar 260
  • Beğeniler 49 / 23
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba arkadaşlar , yeni oluşturmak istediğim projemi anlatmak istiyorum.

Projem genel olarak ticaret ve bilgilendirme adına kurulacaktır.

Grafik , Makale , Web Site Kurulum gibi konularda ürünlerimi satacağım.

Ayrıca bu konularda ve internet dünyası konusunda önemli bilgiler paylaşacağım...

Ticaret boyutunda işler iyi giderse ücretli çalışacak eleman alacağım.

Aklımdaki projeyi değerlendirir misiniz? Sizde yapmalımıyım?

wmaraci
reklam

KaanGundovan KaanGundovan Kaan Gündovan Kullanıcı
  • Üyelik 22.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Özel Sektör / Bilgi İşlem
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** G**
  • Mesajlar 520
  • Beğeniler 27 / 121
  • Ticaret 0, (%0)
Hocam anladığım kadarıyla bir site kuracaksınız. Bu sitede ticaret ve bazı konular üzerinde bilgilendirmeler olacak. Aynı zamanda profesyonel olduğunuz alanlarda yani grafik, makale, web site kurulumu gibi konularda satış yapacaksınız. Ayrıca bu iki konuyu birleştireceksiniz.

Bana kalırsa birazcık kişisel blog gibi oluyor. Kişisel blogtan kastım adınıza ait bir site ve bu sitede bir blog bölümü. Bu blog bölümünde yazmak istediğiniz şeyler ve ayrıca bu sitede birde portfolyo bölümü olacak ve buradan da çalışmalarınızı tanıtıp satacaksınız.

Bana kalırsa isminize ait bir site veya bu projenizle alakalı güzel bir alan adı iyi olur. Daha önce web dizayn yapıp aynı zamanda web dizayn hakkında bilgiler veren siteler görmemiştim.

Rakibiniz olsa bile bu iki konu dahil, az sayılır. Ancak satış konusunda birazcık zorlanabilirsiniz. Bana kalırsa iyi bir reklam olmazsa proje tutmayabilir.

Projenizi değerlendirme konusunda ise; eğer yaparsanız ufak bir maddi olarak yatırım yapmanız gerekebilir. Bu maddi yatırım size tekrar döner mi veya fazlasıyla döner mi orası size kalmış ben bir şey diyemiyorum maalesef.

Sizce yapmalı mıyım sorusuna ise; eğer kendinize güveniniz varsa ve sabrınız kuvvetliyse yapın derim. Ancak buradaki kişiler dedi diye de yaparsanız zararlı çıkabilirsiniz.

ermaneray ermaneray proje danışmanlığı Kullanıcı
  • Üyelik 18.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek satınalma/proje danışmanlık
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** Ç**
  • Mesajlar 2627
  • Beğeniler 77 / 644
  • Ticaret 12, (%100)
Site açacağına konu aç foruma daha çok insan görür tabiki başarılıysan yoksa sitea açmakta ne var dimi kardeşim?
Archer

kişi bu mesajı beğendi.

HakanTemel HakanTemel Web Site ve Seo İşleriniz Kullanıcı
  • Üyelik 12.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Bilişim Teknolojileri Bölüm Öğ
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad H** T**
  • Mesajlar 260
  • Beğeniler 49 / 23
  • Ticaret 0, (%0)

KaanGundovan adlı üyeden alıntı

Hocam anladığım kadarıyla bir site kuracaksınız. Bu sitede ticaret ve bazı konular üzerinde bilgilendirmeler olacak. Aynı zamanda profesyonel olduğunuz alanlarda yani grafik, makale, web site kurulumu gibi konularda satış yapacaksınız. Ayrıca bu iki konuyu birleştireceksiniz.

Bana kalırsa birazcık kişisel blog gibi oluyor. Kişisel blogtan kastım adınıza ait bir site ve bu sitede bir blog bölümü. Bu blog bölümünde yazmak istediğiniz şeyler ve ayrıca bu sitede birde portfolyo bölümü olacak ve buradan da çalışmalarınızı tanıtıp satacaksınız.

Bana kalırsa isminize ait bir site veya bu projenizle alakalı güzel bir alan adı iyi olur. Daha önce web dizayn yapıp aynı zamanda web dizayn hakkında bilgiler veren siteler görmemiştim.

Rakibiniz olsa bile bu iki konu dahil, az sayılır. Ancak satış konusunda birazcık zorlanabilirsiniz. Bana kalırsa iyi bir reklam olmazsa proje tutmayabilir.

Projenizi değerlendirme konusunda ise; eğer yaparsanız ufak bir maddi olarak yatırım yapmanız gerekebilir. Bu maddi yatırım size tekrar döner mi veya fazlasıyla döner mi orası size kalmış ben bir şey diyemiyorum maalesef.

Sizce yapmalı mıyım sorusuna ise; eğer kendinize güveniniz varsa ve sabrınız kuvvetliyse yapın derim. Ancak buradaki kişiler dedi diye de yaparsanız zararlı çıkabilirsiniz.

2-3 ay öncesine kadar ben bu işe başladım ve 5-6 iş kapmıştım.

Başka işlerden dolayı ilgilenemedim ve şimdi tekrar başlamak istiyorum.

Adıma ait bir web sitemde vardı aslında.Onu tekrar başlatmam daha iyi olur diyorsunuz sanırım.

Hani ürünlerim ve bilgilendirme için bir web sitemin olmasındaki nedenim eskiden çalışırken bazı müşterilerin bir web siteniz var mı? ürünlere oradan bakabilir miyiz? gibisinden sorular sorması.

Hani elimde şuan adıma ait .com .net ve .org hepsi bulunuyor.

Kısacası adıma ait bir alan adımı kullanmak daha iyi olur sanırım.

wmaraci
wmaraci
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al