lostyazilim

İyi yazarları lütfen ödüllendirin !

18 Mesajlar 2.273 Okunma
lstbozum

emreaydinlik emreaydinlik WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.12.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Web Geliştiricisi
  • Konum Çanakkale
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 304
  • Beğeniler 13 / 57
  • Ticaret 2, (%100)
BiELOF sitedeki tamami içerik benim değil :) 2 ortak arkadaşız

Loop Loop Loop . . .
wmaraci
reklam

BakalimBilelim BakalimBilelim Beni bilen bilir... Kullanıcı
  • Üyelik 24.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek serbest meslek
  • Konum Tunceli
  • Ad Soyad E** Ö**
  • Mesajlar 2181
  • Beğeniler 521 / 572
  • Ticaret 50, (%100)

BiELOF adlı üyeden alıntı

ehliblog BakalimBilelim teknik servis sitelerinden örnek göstermişler.

Şu ana kadar sadece kombi ve klima servis firmalarına yaptığım çalışma olduğu için o açıdan değerlendireyim.

Bahsettiğiniz gibi kelime ile alakalı ciddi anlamda felaket denilecek şekilde makaleler yazılıyor.

Böyle olması öncelikle makale yazarlarından çok site ile ilgilenen kişilerden kaynaklanmaktadır.
Aynı zamanda;

[*]Fazla para vermeyeyim,
    [*]İşi bilmeyenlere yazdırılması,
    [*]Yaptığı işe özen gösterilmemesi
bu listeyi uzatabilir.

Çok önceleri wmaracı üzerinden bir kişi ile anlaşmıştık. Oldukça güzel yazılar yazmaktaydı. Sıkıntı ise her zaman makale tesliminde gecikmeler yaşanması nedeni ile kendisiyle şu anda çalışmıyorum.

1-2 site için mecburiyetten birileri ile çalışmıştım. Sonuç fiyasko oldu. Her ne kadar yazılar özgün olsa bile anlamsız cümlelerin olduğu bir yazıyı bırakın okumayı kopyala/yapıştır siteye ekler iken tiksiniyordum.

Sonra makale almak için sitede makale yazanların mesajlarını takip etmeye başlamıştım. 2 kişi ile anlaştım. 1 tanesi yazdığı yazılar oldukça berbattı. Düzeltene kadar kendim yeniden yazsaydım daha iyiydi.

musesuel ilk makale siparişimde güzel yazmasına rağmen attığım özel mesajı okumamış ve düzenlemeleri ben yapmıştım. Fakat sonraları kendisinden bana özel olarak "şablon halinde makale" istediğimi belirtmiştim.

Oldukça güzel yazılarını tamda istediğim gibi şablon halinde makale yazıp bana da siteye eklemek kaldıktan sonra siteye makale eklemek ve 3 ay sonra sitenizi zirvede görmek keyif verici oluyor.

Açıkcası 100 kelime 1 tl makalelerden pek hayır gelmiyor :D

Merhabalar hocam, makale yazımı konusundan ben de devam edeyim... Bakın burada sayısız makale yazarı var. Ben beğenmediğim işi, ticaretimin karşı tarafındaki kişiye hiç yansıtmayan, yansıtamayan bir adamım. Açıkcası ben utanıyorum. Yaklaşık 1 yıldır yayında websitem... İlk üç dört ayda siteyi de aktif tutmak adına makale alımı işine giriştim. Esasen sonucun istediğim düzeyde asla olamayacağını bilerek. Sadece 3 kez makale aldım. Bunların ilk ikisini neredeyse yüzde 50 oranında ben değiştirip düzenledim. Sonuncusu ise tam bir fiyaskoydu. En Uygun Fiyatlı Otomatik Vitesli Arabalar" konulu bir makale istemiştim. Arkadaş gitmiş 2013 yılında bir gazetenin fotogaleri şeklinde aynı başlıktaki bir haberini yazıyı döküp göndermiş. Makaleyi bir okudum, ulan otomatik vitesli arabalar bu kadar ucuz mu ya, diye söylendim kendi kendime. Neredeyse otomatik vites araba alacak boyuta geldim uygun rakamları görünce. Tam bir komedi. Yıl 2015, istediğim makale ise 2013ten bir haber....

Son olarak söyleyeceklerim;

Ben seo olayından derinlemesine anlamam. Lakin şu var ki yazabileceğimi düşündüğüm konuda da yazının en mükemmelini yazabileceğimi iddia ederim. Hem ziyaretçinin okuyabileceği sadelikte hem de anlayabileceği derinlikte...

Burada toplu iş alıp 5-10 liraya tanıtım yazısı almak isteyenler işi bozuyor. Makaleye bir bakıyorsun, imla hatalarından tutun da yanlış telaffuzlara, kelime sayısının yetersizliğinden anlatımdaki iticiliğe varana dek tek kelimeyle berbat.

Tanıtım yazısı yayıncısı biri olarak ayda 10 tane tanıtım yayınlayacağıma kendim kaleme aldığım ve maddi açıdan tatmin bırakacak şekilde ücretlendirilen 5 tanıtım yazısı yayınlarım daha iyi. Peki böyle mi yapıyorum? Tabiki de hayır. Tanıtım yazısı 15 tl diyoruz mırın kırın ediliyor.
BiELOF

kişi bu mesajı beğendi.

ehliblog ehliblog Yeni adres: Teknojest Kullanıcı
  • Üyelik 19.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek mühendis
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad O** T**
  • Mesajlar 1557
  • Beğeniler 63 / 258
  • Ticaret 32, (%97)
Arkadaşlar konu nereye gelmiş. Ben burada makale yazarlığını tartışmadım. Kombi olayını da örnek verdim. Neyse makale olayını lütfen bir kenara bırakalım.

Benim derdim, Evet iyi yazarlarımız var, popüler siteleri var ama eğer bir yazı için gerçekten iyi diyorsanız site sahibini bir reklama tıklayarak ödüllendirebilirsiniz. Bu bir sonraki yazının daha kaliteli olmasına vesile olur kanısındayım.
Öyle veya böyle eğer hizmet, ürün satmıyorsanız adsense den başka da gelir kaynağı ülkemizde sıkıntılı.
Siteniz ingilizceyse bütün kapılar açılıyor. Sırf sadece amazon ürünlerini satmak için blog kurup para kazanan var.

İyi yazarları kaçırmayalım :) Bir okuyucu olarak küçük destekleri ihmal etmeyelim.
BiELOF GizemOzturkk

kişi bu mesajı beğendi.

BiELOF BiELOF Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 03.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 50 / E
  • Meslek Makine Modelcisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad N** K**
  • Mesajlar 872
  • Beğeniler 85 / 359
  • Ticaret 2, (%50)

BakalimBilelim adlı üyeden alıntı

Ben seo olayından derinlemesine anlamam. Lakin şu var ki yazabileceğimi düşündüğüm konuda da yazının en mükemmelini yazabileceğimi iddia ederim. Hem ziyaretçinin okuyabileceği sadelikte hem de anlayabileceği derinlikte...

Burada toplu iş alıp 5-10 liraya tanıtım yazısı satışı yapanlar işi bozuyor. Makaleye bir bakıyorsun, imla hatalarından tutun da yanlış telaffuzlara, kelime sayısının yetersizliğinden anlatımdaki iticiliğe varana dek tek kelimeyle berbat.

Tanıtım yazısı yayıncısı biri olarak ayda 10 tane tanıtım yayınlayacağıma kendim kaleme aldığım ve maddi açıdan tatmin bırakacak şekilde ücretlendirilen 5 tanıtım yazısı yayınlarım daha iyi. Peki böyle mi yapıyorum? Tabiki de hayır. Tanıtım yazısı 15 tl diyoruz mırın kırın ediliyor.

SEO olayından derinlemesine bende anlamam. SEOcuyum diyenlere de 10 basarım desem polemik başlar :)

Bizim milletin yaptıklarını basitçe sıralayayım.

[*]Site açar.
    [*]Ucuz makale peşinde koşar.
    [*]Aldığı bu makaleleri arama motorlarının istediği şekilde yayımlamaz.
    [*]3 ayı beklemez.
    [*]Zaten Title, Açıklama ve H tag kriterlerine uymayan sayfası sıralamaya girmez.
    [*]Sonra sitem üst sıraya çıkmıyor diye konu açar
    [*]SEOcu geçinen birisi şu kadara bu kadar link/tanıtım yazısı diye bir paket sunar.
    [*]Aldığı paketin hayrını görmez. Başka bir paket daha alır.
    [*]Sonra sahte sosyal paylaşımlar/sahte hit gönderen programları dener.

Genel itibari ile 1 sayfadan bahseder isek

ucuza 3 liraya makale aldı.
10 liraya backlink paket aldı.
20 liraya tanıtım yazıları aldı.
15 liraya sosyal paylaşım aldı.
5 liraya sahte hit gönderen programdan hit gönderimi istedi.

Toplamı 53 liraya geldi dersek; Zamanın da 3 liraya değil 6 liraya makale alsa, Arama motorlarının istediği gibi sayfasını düzenlese, sahte hit programlarını denemese, keywords kasmasa, 3 ay beklese.

3 ay sonunda istediği sıralamada yok ise bir el daha atıp eksik kelimeleri düzenlese zaten 1. sayfa ve üst sıraya çıkacak.

Ama kim uğraşacak bunlarla.

Yap sayfa al backlink.
Sonra .ah çıkarsın üst sırada

Günde 1 sayfa yaparım biraz üstelesem 2. Çok çok zorlarsam 3 sayfa. Bunların da makaleleri hazır olduğu halde 1 günde yapabileceğim sayfa sayısıdır :D

Ağırım ama ağırlığımı da ortaya sıralama sonuçlarında koyarım.

Bahsettiğin gibi tanıtım yazına mırın kırın edenlere hiç minnet etme.
Zaten bu kişilere bedava da verseniz yine pahalı değil mi derler.

Ağırlığını ortaya koy. Maddiyatını da.

ehliblog adlı üyeden alıntı

Arkadaşlar konu nereye gelmiş. Ben burada makale yazarlığını tartışmadım. Kombi olayını da örnek verdim. Neyse makale olayını lütfen bir kenara bırakalım.

İyi yazarları kaçırmayalım :) Bir okuyucu olarak küçük destekleri ihmal etmeyelim.

İyi yazar bulmak sorun zaten.

Ben buldum kaçırmam :D

Not konu konuyu açar. Muhabbet güzel olduğu zaman konu dağılsa da sorun olmaz. Hem bir şeyler öğreniriz.

wmaraci
wmaraci

narinhosting narinhosting narinhosting.com Kullanıcı
  • Üyelik 23.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek İnternet Danışmanı
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad Ş** N**
  • Mesajlar 1390
  • Beğeniler 217 / 455
  • Ticaret 15, (%93)
Katılıyorum! Kesinlikle!

seyitalidogan seyitalidogan hosting solutions Kullanıcı
  • Üyelik 02.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek SEO Expert
  • Konum Kayseri
  • Ad Soyad S** D**
  • Mesajlar 577
  • Beğeniler 77 / 163
  • Ticaret 5, (%100)
Güzel bir konuya değinmişsin. Aslında şöyle bakmamız lazım olaya. Bir okuyucu, ziyaretçi siteye olan desteği eksik etmemeli. Kendimden örnek veriyorum bazen zorunlu durumlar altında kalıyoruz yazı eklememişken tanıtım üzerine tanıtım alıyoruz. Bu konuda ziyaretçinin, okuyucunun destek olması lazım. Zaten yazılan yazılarda ziyaretçi odaklı olması lazım.

Adsense başvurumu http://prntscr.com/9h8sx1 bu yüzden reddetmiş, varsın sohbet olsun. Çay demleyin. Demli olsun. Acı olsun, şeker olmasın. Şeker konursa acılar anlaşılmaz.

Hostapot.com

Yaman Yaman Yazıyor... Kullanıcı
  • Üyelik 31.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad Ş** Y**
  • Mesajlar 741
  • Beğeniler 127 / 240
  • Ticaret 16, (%100)
Haklı bir konuya deyinmişsiniz hocam. Biz birbirimize destek olmazsak başkaları neden olsun?

erdalgozum erdalgozum WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 51 / E
  • Meslek Profesyonel SEO Uzmanı
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad E** G**
  • Mesajlar 237
  • Beğeniler 112 / 91
  • Ticaret 9, (%100)
Konunu okudum. Arkadaşlar gayet güzel yazılarla iştirak etmiş katılım göstermiş ortaya güzel şeyler çıkmış. Ama senin burada çok ciddi bir yanlışın var. Senin sitendeki reklama ihtiyacı olmadığı halde iş olsun sana destek olsun diye tıklayan vatandaş reklam verenin parasını çöpe atmış olmayacakmı?. Reklam verenler herhalde reklamlarına boş yere tıklanmasını istemez. Herhangi bir gün adwords reklamı verirsen bunu kuşkusuz sende istemeyeceksin.

Örneğin herhangi bir gün sende google adwords kullanıp reklam vermek istersen gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaşamadan verdiğin reklam ücretinin birkaç webmasterin tıklama desteğine kurban gitmesini istemezsin değerli kardeşim.

Destekten yada benzeri şeylerden bahsederken hak ve adalet kavramlarını hiç bir zaman unutmayın. Doğrusu şu ki senin "site sahibini bir reklama tıklayarak ödüllendirebilirsiniz" şeklindeki cümlen ciddi anlamda yanlış olmuş. Para kazanmak ve kaliteli yerlere gelmek isteyen herkes öncelikle bu zihniyeti değiştirmeli. Kesinlikle ve kesinlikle süratle. Hiç beklemeden. Aksi halde bu zihniyetle yapılan her iş yorgunluk, sıkıntı, stres ve hüsranla noktalanmaya mahkumdur.

ehliblog adlı üyeden alıntı

Benim derdim, Evet iyi yazarlarımız var, popüler siteleri var ama eğer bir yazı için gerçekten iyi diyorsanız site sahibini bir reklama tıklayarak ödüllendirebilirsiniz. Bu bir sonraki yazının daha kaliteli olmasına vesile olur kanısındayım.
Öyle veya böyle eğer hizmet, ürün satmıyorsanız adsense den başka da gelir kaynağı ülkemizde sıkıntılı.
Siteniz ingilizceyse bütün kapılar açılıyor. Sırf sadece amazon ürünlerini satmak için blog kurup para kazanan var.

Profesyonel SEO Uzmanı
wmaraci
Konuyu toplam 5 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 5 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al