wmaraci reklam

Kısa vadede kazanç

6 Mesajlar 958 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

HTF HTF Digital Marketing Kullanıcı
  • Üyelik 16.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad I** S**
  • Mesajlar 358
  • Beğeniler 96 / 87
  • Ticaret 5, (%100)
Merhabalar konu başlığında ki gibi bir beyin fırtınası yapalım. Bu sene şunu öğrendim önceden çalışmaya düğün salonlarına giderdim sabahtan akşama kadar pisliğinden tutun yorgunluğuna kadar çalışırdım günlük 40-50 tl alırdım onunda 10-20 lirası eve gelirken biterdi. Malum bu sene internet üzerinden çeşitli işlerle günlük haftalık harçlığımı çıkarıyorum. Fakat web konusu uzun vadeli bi konu. Üzerinde çalıştığım niche sitelerin ekmeğini de uzun vadede yiyeceğim. Fakat kısa vadede kazanç için hangi kategoriler de iş aramalıyım veya kendimi geliştirmeliyim ?

Sosyal medya hesap kasışı
Organik butik hesapları falan kasıyorum ama müşteri yok hiç..

Niche site kurulumu yapıyorum. Fakat müşteri yok..

Grafik tasarım hizmeti veriyorum logo banner gif yapıyorum. Fakat müşteri yok.

Makale yaz deseniz makale yazarım fakat Türkçe makale fiyatları çok az yani 300 kelime düşünüp edeceğim 3 tl 3,5 tl para alacağım fakat ingilizce makalede işler değişiyor. 15 tanesini falan 100 tl den yazıyodum bir aralar fakat müşteri yok..

Bi şirketin koordinatörü ile anlaştım herifin 400 yazılı blog'una her yazı başına iki adet özgün resim hazırlıyordum. 800 resim bitince işsiz kaldım :)

Evet siz de kısa vadede kazanç getiren alanları söylerseniz bi beyin fırtınası yapalım hem de kendime bir yol haritası çizmiş olurum.. :)

Adsense hesabı onaylatıp hesap satışı mı yapsam acaba ?
Fakat elimde ki son hesabı 200'den 150 ye daha sonra da artık satılmayacak fikri ile 100 TL ye bırakmıştım. Malum hesap almakta biraz zahmetli iş içerik gir tema düzenle sayfaları yap vs. vs. bide onay süreci var bi gelmedi mi onay 2-3 gün içerisinde aylara kadar çıkıyor.

wmaraci
reklam

Being Being İçeriklerin Gücü Adına! Kullanıcı
  • Üyelik 08.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Metin Yazarı/Editörü
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** G**
  • Mesajlar 935
  • Beğeniler 1087 / 1028
  • Ticaret 91, (%100)
Dünyanın en iyi yeteneğine sahip olsanız bile onu pazarlayamıyorsanız para etmiyor, etmez.

Post'unda 4 kere aynı şeyi tekrarlamışsın; "Müşteri yok." peki ama neden yok? Ya da neyi eksik yapıyor olabilirsin?

Ben bunların üzerine yönelmeni tavsiye ederim. Bunları çözdüğünde işlerin daha rahat olacağına inanıyorum. Geçtiğimiz gün başımdan geçen ufak bir olaya örnek vereyim;

Motosiklet kazası geçirdikten sonra %60 fiziksel engelli olan bir arkadaşım var. Yine de işini bırakmadı grafik tasarım alanında çalışıyor ve ufaktan bir blogu var. Bana reklam yok, reklam verecek müşteri yok diye dert yandı. Ben de onun için 1 gecede (maillerin gelmesi etmesiyle 2 gün) toplamda 8 adet mini mini sponsorlu reklam buldum.

Demem o ki blogu çok kaliteliydi, kalemi sağlamdı ve faydalı içerikler üretebiliyordu fakat pazarlamasını yapamıyordu.

Daha konuşsam aslında yazacak çok şey var. Alternatif gelir kaynakları oluşturmalısın vs. fakat en azından birkaç cümleyle umarım sen ve senin durumundaki arkadaşlar için farkındalık oluşturabilirim.
WaLek HTF medyaex

kişi bu mesajı beğendi.

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir. Bir de hiçbir şeyi çalamayacak olanlar vardır.

Stores Stores WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Hatay
  • Ad Soyad A** T**
  • Mesajlar 1500
  • Beğeniler 75 / 531
  • Ticaret 55, (%98)
Bence makale yazarlığını hafife alıyorsunuz. Normalde makale yazarlığı yapmıyorum kendi internet sitelerim dısında ama geçen günlerde bir ihtiyacım oldu kredi ödemem ve kredi kartım vs üst üste bindi.

https://wmaraci.com/forum/makale-satisi/tip-fakultesi-ogrencisinden-makale-yazarligi-search-engine-optimization-uyumlu-465432.html

21 Ekimde konuyu açtım. Yaklaşık 15 gün geçti ama 300 TL üzeri miktarda para kazandım. Çalışan arkadaşlardan yeni siparişler gelmeye devam de etti. Çoğunu ihtiyacım kalmadığı için(zor konuları) almadım. Çoğunu da sınavlarım yaklaştığı için reddettim. Biraz daha cep harçlığı için makale yazdım bugünde son yazılarımı teslim ettim. Eğer ki tam kapasite ile çalışmaya devam etsem inanıyorum ki 700 TL civarı belki daha üstünde siparişi teslim etmiş olacaktım.

Demek istediğim makale yazıyorsanız zaten bir süre sonra hızınız çok artıyor ve kısa çalışma ile güzel makaleler ortaya dökebiliyorsunuz. Bence hafife almamanız gereken bir alan. Müşteri kitlesi de hem çok geniş hem de memnun bırakırsanız sürekli sizinle çalışan müşteri ediniyorsunuz.

100 kelimesi 1 TL diye çok hafife almayın derim. Sevdiğiniz konulardan yazmaya başlamanızı öneririm.

Ben her konuda yazamam derseniz de yazması biraz daha kolay olan güzellik, cilt bakımı, yemek tarifleri gibi içerikleri derleyerek toplu olarak satabilirsiniz. Hem yazması kolay hemde alıcısı çok.

Size bir önerim daha var. Müşteri bulamadığınız yetenekleriniz için sadeceon ve bionluk gibi sayfalarda ilan açmanızı öneririm. İkisinde de ilanlarım mevcut. İlk başlarda pek oradan müşteri geleceğini düşünmüyordum ama beklemediğim kadar çok ilgi aldım. Komisyonları biraz fazla ama yine de kazanıyorsunuz.
HTF

kişi bu mesajı beğendi.

HTF HTF Digital Marketing Kullanıcı
  • Üyelik 16.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad I** S**
  • Mesajlar 358
  • Beğeniler 96 / 87
  • Ticaret 5, (%100)

Stores adlı üyeden alıntı

Bence makale yazarlığını hafife alıyorsunuz. Normalde makale yazarlığı yapmıyorum kendi internet sitelerim dısında ama geçen günlerde bir ihtiyacım oldu kredi ödemem ve kredi kartım vs üst üste bindi.

https://wmaraci.com/forum/makale-satisi/tip-fakultesi-ogrencisinden-makale-yazarligi-search-engine-optimization-uyumlu-465432.html

21 Ekimde konuyu açtım. Yaklaşık 15 gün geçti ama 300 TL üzeri miktarda para kazandım. Çalışan arkadaşlardan yeni siparişler gelmeye devam de etti. Çoğunu ihtiyacım kalmadığı için(zor konuları) almadım. Çoğunu da sınavlarım yaklaştığı için reddettim. Biraz daha cep harçlığı için makale yazdım bugünde son yazılarımı teslim ettim. Eğer ki tam kapasite ile çalışmaya devam etsem inanıyorum ki 700 TL civarı belki daha üstünde siparişi teslim etmiş olacaktım.

Demek istediğim makale yazıyorsanız zaten bir süre sonra hızınız çok artıyor ve kısa çalışma ile güzel makaleler ortaya dökebiliyorsunuz. Bence hafife almamanız gereken bir alan. Müşteri kitlesi de hem çok geniş hem de memnun bırakırsanız sürekli sizinle çalışan müşteri ediniyorsunuz.

100 kelimesi 1 TL diye çok hafife almayın derim. Sevdiğiniz konulardan yazmaya başlamanızı öneririm.

Ben her konuda yazamam derseniz de yazması biraz daha kolay olan güzellik, cilt bakımı, yemek tarifleri gibi içerikleri derleyerek toplu olarak satabilirsiniz. Hem yazması kolay hemde alıcısı çok.

Size bir önerim daha var. Müşteri bulamadığınız yetenekleriniz için sadeceon ve bionluk gibi sayfalarda ilan açmanızı öneririm. İkisinde de ilanlarım mevcut. İlk başlarda pek oradan müşteri geleceğini düşünmüyordum ama beklemediğim kadar çok ilgi aldım. Komisyonları biraz fazla ama yine de kazanıyorsunuz.

Niche site kurulumu ve İngilizce makale yazımı ile ilgili bi detaylı ilan oluşturmuştum fakat onaylanmadı bende çok ilgilenmedim bionluk ile.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

Stores Stores WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Hatay
  • Ad Soyad A** T**
  • Mesajlar 1500
  • Beğeniler 75 / 531
  • Ticaret 55, (%98)
yeteri kadar referans sunarsanız ilanlarınız onaylanıyor. Referanslarınızı yeterli görmemişlerdir büyük ihtimalle.

HelloWorld01 HelloWorld01 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad S** G**
  • Mesajlar 532
  • Beğeniler 159 / 159
  • Ticaret 1, (%100)
Dünyanın en iyi yeteneğine sahip olsanız bile onu pazarlayamıyorsanız para etmiyor, etmez.

Being Kesinlikle katılıyorum.

Eğer elinizdeki yeteneği pazarlayamazsanız, ya çok ucuza çalışırsınız ya da komisyoncu denilen pazarlama yeteneği olan adamlarla anlaşmak zorunda kalırsınız. En azından sektörü öğrenene kadar bunları çekmek zorundasınız. Bazı arkadaşlar çok aceleci davranıyor. Artık her sektörde ve alt dallarında rekabet var. Ekmek aslanın ağzında. Bir alanda uzmanlaşmaya çalışın ve mükemmel işler yapmaya başlayın. Bir bakacaksınız müşteri sizin ayağınıza gelecek. Ama tabi ki dediğimiz gibi her iş tecrübe ve zaman ister. Aceleci davranmayın. :)

İyi forumlar.
Being WaLek

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al