wmaraci reklam
lidertakipci

Ne Olacak Özgünlerin Hali ?

11 Mesajlar 1.383 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

USglm USglm Öğrenci Kullanıcı
  • Üyelik 07.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad U** S**
  • Mesajlar 1864
  • Beğeniler 601 / 364
  • Ticaret 24, (%100)
Merhaba arkadaşlar. Bugün bir konuya değinmek istiyorum. Ayrıca konuyu beraber tartışalım diye de açıyorum bir nevi.

Malum her iyi Blogger özgün özgün diye yazı yazmaktan bahseder. Tamam özgün yazıyoruz fakat bu değerini buluyor mu ?

Bana ve çoğu arkadaşa göre değerini bulmuyor. Yaklaşık 4 aylık bir sitem var. Sürekli özgün yazıyorum ve yaklaşık bir haftadır günde 3-4 yazı giriyorum. Sonuç ne sizce ?

Hit sayım şuanda 58' düşmüş durumda Sadece benim değil işiniz hakkıyla yapan arkadaşlarımın çoğu böyle.

Sizce neler yapılmalı ? Özgün içerik nasıl değer bulacak ?

wmaraci
reklam

SerdarKara SerdarKara WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Fuarcılık ve organizasyon
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** K**
  • Mesajlar 237
  • Beğeniler 0 / 95
  • Ticaret 3, (%100)
Özgün olmak yetmez Uğur. Bloglarda rekabet o kadar çok ki fark yaratmalısın. Konuyu anlatım tarzın, okuyucularla iletişimin, makaleleri medya öğeleriyle desteklemen, etkin pazarlama çalışması vs. yapılması gereken çok şey var.

Google'a "Blog Hocam" yazın.

NaturaPaintballl NaturaPaintballl Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 08.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Araştırma Görevlisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 108
  • Beğeniler 10 / 34
  • Ticaret 1, (%100)
Özgün içeriği arama motorları üst sıralara çıkarsın diye değil de gerçekten kullanıcı çekecek tarzdan yazmanızda fayda var. Kullanıcının uğramadığı özgün içeriği google amcamız kaale almıyor.

Ayrıca özgün içerikler seoya uygun yazılmalı. Anahtar kelime, sayfa başlığında, h1 başlığında, paragrafın ilk cümlesinde bulunmalı, içerikte de totalde %5i geçmeyecek şekilde barınmalı. 300 kelimeden oluşan içerik en idealidir. Bu yazdıklarıma dikkat ediyorsanız zaten google gereken değeri er ya da geç verir.

• Üyelik 07.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad U** S**
  • Mesajlar 1864
  • Beğeniler 601 / 364
  • Ticaret 24, (%100)

Serdar Kara adlı üyeden alıntı

Özgün olmak yetmez Uğur. Bloglarda rekabet o kadar çok ki fark yaratmalısın. Konuyu anlatım tarzın, okuyucularla iletişimin, makaleleri medya öğeleriyle desteklemen, etkin pazarlama çalışması vs. yapılması gereken çok şey var.

Dediğin gibi Serdar abi. Fakat bunları yapsak bile yine de tam oturtamıyoruz. Yani öğrenecek öğretilecek şeyler bulmak lazım. Böyle bir kaynak pek göremiyorum

wmaraci
wmaraci

SerdarKara SerdarKara WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Fuarcılık ve organizasyon
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** K**
  • Mesajlar 237
  • Beğeniler 0 / 95
  • Ticaret 3, (%100)

USglm adlı üyeden alıntı

Dediğin gibi Serdar abi. Fakat bunları yapsak bile yine de tam oturtamıyoruz. Yani öğrenecek öğretilecek şeyler bulmak lazım. Böyle bir kaynak pek göremiyorum

Teknoloji blogu yazıyorsan işin çok zor maalesef. Çünkü insanlar haberi her zaman kaynağından ve bilir kişiden almak isterler. Fark yaratmalısın.
USglm

kişi bu mesajı beğendi.

Google'a "Blog Hocam" yazın.

• Üyelik 07.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad U** S**
  • Mesajlar 1864
  • Beğeniler 601 / 364
  • Ticaret 24, (%100)

Serdar Kara adlı üyeden alıntı

Teknoloji blogu yazıyorsan işin çok zor maalesef. Çünkü insanlar haberi her zaman kaynağından ve bilir kişiden almak isterler. Fark yaratmalısın.

Senle daha önce de konuşmuştuk galiba :) Fark yaratmak kolay değil yaratılanı farkı farkettirmekte. Bana göre biraz da okuyucuya iş düşüyor. Örnek vermek gerekirse bunlara layık olmalılar
http://bloghocam.blogspot.com/2013/07/ideal-blog-okuyucusuziyaretcisi-nasl.html

Şuan niye, neye, nası cevap yazdığımı bilemiyorum :) Yine özgünlükte kaldım :)

Tikkafali Tikkafali Kabul Edilmedi Kabul Edilmedi
  • Üyelik 17.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Elektronik
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 822
  • Beğeniler 16 / 188
  • Ticaret 0, (%0)
Özgün içeriğin değer bulması çok zor sadece özgürlük de yetmez finansal ve ekip olarakta sağlam olmak lazım

• Üyelik 07.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad U** S**
  • Mesajlar 1864
  • Beğeniler 601 / 364
  • Ticaret 24, (%100)

Natura Paintball adlı üyeden alıntı

Özgün içeriği arama motorları üst sıralara çıkarsın diye değil de gerçekten kullanıcı çekecek tarzdan yazmanızda fayda var. Kullanıcının uğramadığı özgün içeriği google amcamız kaale almıyor.

Ayrıca özgün içerikler seoya uygun yazılmalı. Anahtar kelime, sayfa başlığında, h1 başlığında, paragrafın ilk cümlesinde bulunmalı, içerikte de totalde %5i geçmeyecek şekilde barınmalı. 300 kelimeden oluşan içerik en idealidir. Bu yazdıklarıma dikkat ediyorsanız zaten google gereken değeri er ya da geç verir.

Ama şöyle bir şeyde var. Özgün olmayan ne siteler biliyorum deli gibi ziyaretçi kazanıyorlar. Alıntı haberlerle Alexları 200'lerde hatta daha az. Buna nasıl hoş görüş Sağlıyor Google :) Onların hiç biri SEO'ya uygun değil ne yazık ki ?

NaturaPaintballl NaturaPaintballl Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 08.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Araştırma Görevlisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 108
  • Beğeniler 10 / 34
  • Ticaret 1, (%100)

USglm adlı üyeden alıntı

Ama şöyle bir şeyde var. Özgün olmayan ne siteler biliyorum deli gibi ziyaretçi kazanıyorlar. Alıntı haberlerle Alexları 200'lerde hatta daha az. Buna nasıl hoş görüş Sağlıyor Google :) Onların hiç biri SEO'ya uygun değil ne yazık ki ?

Ziyaretçi kazanmanın tek yolu seo değil. Seo açısından siteleri berbat olabilir ama sosyal medyada ve forumlarda kendilerini iyi reklam ediyorlarsa bir adım önde olurlar.

Özgün içerik tek başına bir anlam ifade etmez. En önemlisi güncel taze içerik özgün olduğunda o alıntı yapanlara fark atılır. Tabi bunu yaparken sosyal medya ve forumları da mesken edinmek lazım.

blyad blyad WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.02.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Girişimci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad G** S**
  • Mesajlar 127
  • Beğeniler 1 / 26
  • Ticaret 0, (%0)
İlgi çekici konularda yine ilgi çekici bir üslupla yazmak lazım. Mesela inci sözlük'ten benim gibi birinci nesil bir yazarın (reklam olmasın diye yazmıyorum ama kaynatasız dersem anlar zaten çoğunuz) illuminati hakkında karalamaya başladı. Bana illuminati muhabbeti hep liseli gelir, ciddi ciddi yapanla da direkt dalga geçerim ama herif sırf seçtiği konuyu sunuş biçimiyle binlerce hayran edindi ve baya baya ün yaptı. Google'dan gelecek üç beş kıçı kırık organik hite de muhtaç değil anlayacağınız.

İlgi çekici bir konuyu, herkes gibi değil farklı bir üslupla sunduğunuzda biraz da şansınız varsa başarılı olursunuz. Hatta tamamen uydurma şeyleri bile yaratıcı bir anlatımla sunarsanız insanların etkileyebilir hatta doğru olduğuna bile ikna edebilirsiniz. Benim şahsen blog yazmak ilgimi çekmiyor, fakat yazacak olursam üslubum kesinlikle sıradan olmaz.
Hafay

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al