wmaraci reklam

Ortak bir sitede güçleri birleştirmek

59 Mesajlar 7.714 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

115880 115880 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 01.04.2020
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 138
  • Beğeniler 52 / 49
  • Ticaret 2, (%100)
Parayı eşit paylaştığın an iş patlar. Yazarın getirdiği hit/toplam hit kadar bir pay verilse daha sağlıklı bir proje olur bence.

wmaraci
reklam

selcuksofta selcuksofta Bronz Üye
  • Üyelik 15.04.2017
  • Yaş/Cinsiyet 50 / E
  • Meslek blogger
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** S**
  • Mesajlar 1271
  • Beğeniler 444 / 443
  • Ticaret 61, (%100)
bence şu forumda bunu düşünmemiş bir insan yoktur, birleşsek nasıl olurdu diye, bende anlamıyorum ama olmuyor işte. Bunun için bence katı kurallar olmalı. Örnek daha başlamadan limited şirket kurulacak, maddi yatırım yapılacak ki ben sıkıldım deyip kimse kaçamasın, kaçanda harcadığı parayı hediye edip gitsin. ancak bu tarz bir şekilde olabilir. yoksa hepimizin hayali bu. ben mesela muhasebeciyim keşke artık o işimi bırakıp, bu dediğinize benzer bir iş yapabilsem diye 1.000 kere hayal kurdum ama olmuyor, adsense gelirleri ortada, tanıtım yazısı satarak nereye kadar vs vs vs, herkese iyi forumlar
Dorebar 115880

kişi bu mesajı beğendi.

selcuksofta selcuksofta Bronz Üye
  • Üyelik 15.04.2017
  • Yaş/Cinsiyet 50 / E
  • Meslek blogger
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** S**
  • Mesajlar 1271
  • Beğeniler 444 / 443
  • Ticaret 61, (%100)

PasifikYob adlı üyeden alıntı

Çoğu kişi anlaşmazlık olacağını düşünüyor halbuki birinin çalışıp çalışmama sıkıntısının en güzel çözümü gösterim başı kazançtır. Herkes kendi konusu ne kadar gösterim yaparsa kazançtan o kadar pay alır olur biter. Arkadaşlar onedio, ekşisozluk hep bunlar bir grup tarafından başlatılan girişimler ve bugün geldikleri konum ortada. Biz gerizekalı mıyız ki onlar yaparken biz yapamıyacağız. Onedio ortalama bir seviyeye ulaştığında 60 editörü vardı bir makalede okumuştum. Bireysel girişimler artık eskisi kadar revaçta değil. Mark ı hatırlayın facebook un ilk günlerinde yaptığı ilk iş arkadaşlarını etrafına toplayıp ekip kurmak oldu.

Bir takım kurmak gerekli eğer yapacağımız işin devler ligine yükselmesini istiyorsak. Elbette her işte olduğu gibi burada ilk baştan herşeyin mükemmel olmasını bekleyemeyiz. O kadar hayalperest olmamalıyız.
zorda olsa imkansız değil.
ama örnek vereyim ben sosyal medyada çok kuvvetliyim, ekipte herkesin yazısını çok çok çok kere okuturum :) benim payım ne olacak, gerçekten zor, ama benimde hayalim bu anlattıklarınız. bir genel haber/blog sitesi, hatta resmi haber ajansı olmak (tabii ki ekip bulursam), biri ekonomi, biri siyaset, biri gündem, biri spor, biri video vs vs vs her kategori yazarı ve yaarları ayrı ayrı çalışacak, sosyal medyacı ayrı, grafiker ayrı, yazılımcı ayrı, hosting sunucu kendi bünyende, bu şekilde bir şey bence tutar. inşaallah birileri başarır da bizde izleriz buna benzer bir girişimi

muhammedkrmn1 muhammedkrmn1 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 181
  • Beğeniler 5 / 70
  • Ticaret 4, (%100)
Hocam sıfırdan sistem yazdırırsın, herkesi editör olarak atarsın. Sonra herkesin yazdığı yazının getirdiği hit vs sistem tarafından bir tablo içinde yazılır otomatik olarak. Site para kazanmaya başladıktan sonra da ortak hesaptan herkese hakkı olan ödeme yapılır. Ama bunlar tamamen aynı yüzdede ortaklıkla yapılamaz çok zor. Sen sistemi yazdırıp sonra üye toplayabilirsin. Yani içerik gir para kazan tarzı örnek : sorhadi.net
Tabi örnek site flarum altyapısı ile birkaç özelleştirme yaptırmış. Böyle bence daha kolay.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

farukkarahan farukkarahan StarDust Kullanıcı
  • Üyelik 20.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek technical expert
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad F** K**
  • Mesajlar 783
  • Beğeniler 107 / 218
  • Ticaret 5, (%100)
Bazıları konuyu yanlış anlamış. Bir şirket kurmaktan bahsediyorum çok kişi ile, limited şirket yani.

Üye toplamak gibi bir derdi olmayacak. Forum sitesi kurmaktan bahsetmiyorum.

Grup kurmaktan bahsediyorum. Herkesin eşit olduğu ve kuralların olduğu bir grup. 5-10-20 kişi bu işten anlayan zaten hali hazırda bu işi yapan ve belirli tecrübeye sahip kişilerden oluşan bir grup. Sadece düşünüyorum oturup hesabını yada planını yapmadım sizlerden fikir çıkar diye umuyorum.

Zor doğru çünkü insanlara güvenmek zor. Ama yukarıda arkadaşın yazdığı gibi imkansız değil.

-Uykum var kafamı da şuanda pek toplayamıyorum.
Dorebar isyerihekimi

kişi bu mesajı beğendi.

akaynar akaynar Ölüm var Unutma Kullanıcı
  • Üyelik 06.09.2018
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Frelancerr
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 538
  • Beğeniler 76 / 76
  • Ticaret 5, (%100)
Malesef herkes tek ben kazanayım tek başıma yapayım dedikçe ne projesi olur nede kazanabilir ben hazır e-ticaret sitem için arıyorum ama malesef kimsenin buna yanaştığı yok

Ruyagibievler.com yeraltievleri.com Satılıktır. 

cigilbeyi cigilbeyi https://ilgintv.com Kullanıcı
  • Üyelik 15.01.2019
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek web
  • Konum Konya
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 315
  • Beğeniler 2 / 80
  • Ticaret 1, (%100)
Merhaba
Furkan hocam

Bir ara bu şekilde bir paylaşım yaptım ve sonuç olarak kimse oralı olmadı.

imleme.com için yerel bir sosyal ağ kuralım uzman olan arkadaşlarla gelirleri neyse ne kazanırsak eşit paylaşırız dedim ama nafile.

Aslında şunu anlıyorumki iyi kötü siteyi açtım site tanıtmaya para vereceklerine ücretsiz tanıtıp bedava tanıtıp baclink alsınlar diye uğraşıyorum.

Burda nerde tutkunluk malesef yok siteye girip üye olup eksiği varsa veya şu şekilde olsa daha iyi olur gibisiyle acaba birileri yazarmı diyorum hepsi nafile yani bence bu işler zor bizdeki bu fesatlıklar olduğu sürece.

farukkarahan farukkarahan StarDust Kullanıcı
  • Üyelik 20.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek technical expert
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad F** K**
  • Mesajlar 783
  • Beğeniler 107 / 218
  • Ticaret 5, (%100)
Çok kazanmak isteyen, her zaman bende önde olayım ben çok kazanayım diyen yada dediğiniz gibi içinde fesatlık olan bu grupta olmayacak olsa da çıkarılır. Kısacası ben diyen olmayacak.

İyi insanların yada güvenilir insanların kötülerden fazla olduğunu düşünüyorum. Arayan bulur bence.
isyerihekimi

kişi bu mesajı beğendi.

cnrsngl cnrsngl WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.10.2017
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Yazılım-Donanım
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad C** Ş**
  • Mesajlar 505
  • Beğeniler 56 / 89
  • Ticaret 11, (%100)
social network mark zukerberg filmi tavsiye ederim...

Teknik Destek Ve Danışmanlık Hizmetleri.
e-mail= cnrsngl1903@gmail.com
wp= +90 553 870 17 43

Msasn Msasn WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.04.2019
  • Yaş/Cinsiyet 22 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** Ş**
  • Mesajlar 202
  • Beğeniler 50 / 61
  • Ticaret 0, (%0)
Birinin bu sisteme öncü olması ve diğerlerinde olmayan bir şeyler vaat etmesi gerekir bu tarz sistemlerde.

Aksi takdirde bir lider bile belirlemek bir soruna dönüşür.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al