wmaraci reklam

Ortak bir sitede güçleri birleştirmek

59 Mesajlar 7.719 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

SEBTURKA SEBTURKA WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.09.2019
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** T**
  • Mesajlar 351
  • Beğeniler 140 / 141
  • Ticaret 0, (%0)
Durun az hele, eğer ben rahatımı bozup harekete geçebilirsem bunun gibi bir girişime öncülük edeceğim. Tabi bu süreçte sermaye önemli ama onu da aşarız her halde.

Bakın buraya yazıyorum. 2-3 yıl içinde burada bahsedilen bir çalışmaya öncülük etmiş veya içine dahil olmuş olacağım. 3 yıl sonra tekrar bu yazıyı okuduğumda inşAllah dediğimi yapmış olurum. :)
isyerihekimi

kişi bu mesajı beğendi.

http://www.ilgikolik.com
wmaraci
reklam

selcuksofta selcuksofta Bronz Üye
  • Üyelik 15.04.2017
  • Yaş/Cinsiyet 50 / E
  • Meslek blogger
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** S**
  • Mesajlar 1271
  • Beğeniler 444 / 443
  • Ticaret 61, (%100)
bende SEBTURKA gibi niyetliyim, yaşımda 47 oldu, artık işçilik yapmamak için, tek başıma da bu işlerde tıkanacağım için, hep bir arayış içindeyim. ama mutlaka limited olan, ofisi yani bir adresi olan, ajans vari, sosyal medya işi yapılır, web tasarım yapılır, siteler kurulur onlardan hem adsense kazancı hem footer link hem banner satışı vs olur, farklı arkadaşlar olur artı uygulamalar yapılır satılır, olurda olur hepsi olur sonuçta. bende inşaallah bir şekilde bunu başaracağım, baktım olmuyor tek başıma açarım manzaralı bir ofis siteme girerim günde 20-30 makale yeter gider, zaten sitem 14 yaşında sıkı bir haber/köşe yazarı sitesi her gün büyüyor

farukkarahan farukkarahan StarDust Kullanıcı
  • Üyelik 20.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek technical expert
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad F** K**
  • Mesajlar 783
  • Beğeniler 107 / 218
  • Ticaret 5, (%100)
Konuya ilgili ve yazan kişilerin genelinin 30 yaş üstü olması dikkatimi çekti :)

Baktım olmuyor tek başıma devam ederim düşüncesi başlangıçta pek sıcak karşılanmayabilir.

Hedefi büyük tutmak lazım.

Konu ile ilgili başka fikri olan ?

PasifikYob PasifikYob WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek OOP
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad Ö** M**
  • Mesajlar 61
  • Beğeniler 13 / 12
  • Ticaret 0, (%0)

selcuksofta adlı üyeden alıntı

zorda olsa imkansız değil.
ama örnek vereyim ben sosyal medyada çok kuvvetliyim, ekipte herkesin yazısını çok çok çok kere okuturum :) benim payım ne olacak, gerçekten zor, ama benimde hayalim bu anlattıklarınız. bir genel haber/blog sitesi, hatta resmi haber ajansı olmak (tabii ki ekip bulursam), biri ekonomi, biri siyaset, biri gündem, biri spor, biri video vs vs vs her kategori yazarı ve yaarları ayrı ayrı çalışacak, sosyal medyacı ayrı, grafiker ayrı, yazılımcı ayrı, hosting sunucu kendi bünyende, bu şekilde bir şey bence tutar. inşaallah birileri başarır da bizde izleriz buna benzer bir girişimi

Benim düşüncem tabii yapılacak olursa takipçi üzerine kurulu bir sistem. Sitedeki yazar sayısı azken böyle birşeye gerek yok ama sayı artınca herkes kendi ilgi alanına göre yazarları takip edebilir. Bu durumda da herkes kendi yazılarını sosyal medyada paylaşarak takipçi kazanmaya çalışacaktır. Tabii sonradan kazançta buna göre şekillenir, kullanıcı sayısı arttıkça trafik arama motorları yerine site içerisinde olacağı için takipçi sayısı fazla olanın kazancıda ona göre fazla olacaktır.
isyerihekimi selcuksofta

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 30.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek OOP
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad Ö** M**
  • Mesajlar 61
  • Beğeniler 13 / 12
  • Ticaret 0, (%0)

binotuz adlı üyeden alıntı

Parayı eşit paylaştığın an iş patlar. Yazarın getirdiği hit/toplam hit kadar bir pay verilse daha sağlıklı bir proje olur bence.

Bizimde kastetdiğimiz o fakat siz daha güzel ifade etmişsiniz.

• Üyelik 30.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek OOP
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad Ö** M**
  • Mesajlar 61
  • Beğeniler 13 / 12
  • Ticaret 0, (%0)
Herkes aynı şeyi düşünüyorsa birşeylerin zamanı gelmiş demektir. Çok sevdiğim bir söz var "Ben değilsem kim? Şimdi değilse, ne zaman?". Eğer adsense hesabım olsaydı buyrun gelin benim sitede yapalım derdim ama maalesef kullandığım reklamlar az kazandırıyor kuruşlarla.

Sistem için wordpress daha uygun olur. Sorhadi.net i biliyorum fakat forum bana cazip gelmedi. Wordpress kullanılırsa halihazırda sitesi olanlarında eğer bizim sistemimize dahil olmak istelerse aktarımı kolay olacaktır.

Melih Melih WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Blogger
  • Konum -
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 403
  • Beğeniler 3 / 124
  • Ticaret 1, (%100)
Güzel düşünülmüş fakat en ince ayrıntısına kadar planlanması gereken bir süreç. Günümüzün Onedio ve benzeri sistemlerden daha farklı ve özel olmak zorunda. Anlaşmazlıklarda neler yapılacak, karar verirken ortak payda nasıl belirlenecek, orta ve uzun vadede hem kâr hem de içerik nasıl güncellenecek gibi konular en azından yüz yüze konuşulmalı.

farukkarahan farukkarahan StarDust Kullanıcı
  • Üyelik 20.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek technical expert
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad F** K**
  • Mesajlar 783
  • Beğeniler 107 / 218
  • Ticaret 5, (%100)
Tüm yazılanları tekrar okudum.

Bu zamana kadar ekip larak yapılan büyük işler yada sonradan büyüyen işler sanırım hep arkadaşlar arasında olmuş. Tanımadığı insanlarla bir işe girmek, zaman yada para harcamak kimse istemiyor anladığım kadarıyla.

15 yıldır web ile uğraşıyorum. Önce forumlar sonra wordpress. Bir çok alanda site açtım neredeyse hepsinde tek olduğum için yetişemedim ve sıkılıp bıraktım. Şuanda sadece kişisel bloğum var birde yeni yapmaya çalıştığım web tasarımı satış sitesi. Wordpress siteler yapıp satmayı düşünüyorum. Zaman buldukça siteye bir kat daha çıkıyorum ama hala yapım aşamasında.

Tek olmanın verdiği zorluğu bende çektim ve bu konuda çok kişisinin söylemlerini de okudum çoğu bu forumdan.

Zaten bir işim var bunu hobi için yada sadece sevdiğim için yapıyorum. Bir kaç kere daha burada bunu yazmıştım. Tek olduğum için sadece siteleri yapmayı seviyorum galiba diye, sonrası gelmiyor çünkü sıkılıyorum. Bir kadına sahip olana kadar aşık olmak gibi birşey.

Bu proje uzun zamandır aklımda. Hatta haber sitesi gibi bir site yapıp bu siteye yazarlar almak her yazara yazısının okunduğu kadar ücret ödemek gibi bir düşüncem vardı. Ama bu siteyi de tek başıma yapamam. Bu fikirde olabilir.

Ama daha iyi bir şey ortaya çıkabilir diye düşündüm o yüzden bu konuyu açtım. Bir kişi 100 tl vereceğine 10 kişi 10 tl verebilir yada günde 5 saat uğraşacağına yarım saat yeterli olabilir.

Bir çok siteyi tek sitede birleştirmek pek mantıklı gelmedi.

Bu işi öğrenen herkes bir site açmak ve o sitede birşeyler paylaşmak istiyor. Yada düşündüklerini yazmak ve okusunlar istiyor.

Yeni site açmak isteyenleri bu projeye yönlendirmeliyiz.

Web tasarımından yada web işletmesinden anlayanların sosyal medyası gibi olabilir. Yazdıklarını kendi paylaşması yerine bu sitede paylaşırlar bizde bunun yayılmasını, okunmasını sağlayabiliriz.

Ya da ilk başta da söylediğim gibi bir çok kişinin admin ve yazar olduğu site ve siteler olabilir. Bu bana biraz daha karmaşık gibi geldi.

Benim aklıma gelenler bunlar başkasının aklına daha güzel bir fikir gelebilir.

Bence öncelikle bu işe yatkın ve yapabilecek olanları görmeliyiz. Bir liste oluşturmalıyız. Sonra konuşmalıyız. Nasıl bir site ile başlanacak karar vermeliyiz.
birsevda isyerihekimi

kişi bu mesajı beğendi.

webloggi webloggi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.11.2018
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Web & Medya
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad T** H**
  • Mesajlar 2165
  • Beğeniler 925 / 926
  • Ticaret 12, (%100)
Bir çok kişi tek bir domain altında farklı kategorilerde admin olabilir. Evet akla yatkın geliyor. Özellikle wordpress için multisite ile zahmetsizce yapılabilir bu dediğiniz.

Eğer haber sitesi gibi bir girişim olursa elimde ki news kayıtlı haber sitesini hibe eder ortak olmayı tercih ederim.
ers0be birsevda

kişi bu mesajı beğendi.

freewely freewely WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.07.2019
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek grafik ve web tasarım
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad V** A**
  • Mesajlar 79
  • Beğeniler 20 / 9
  • Ticaret 0, (%0)
Resmi bir ortaklık ve hisse dağıtımı yapılmadığı sürece yürümez. Ama bu iş resmiyete dökülürse 100 kişi yazıyorsa 1 hisse hepsine örneğin uzun vadede kazanır.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al