wmaraci reklam

Otomatik makale oluşturma sistemi

24 Mesajlar 6.266 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Ultibil Ultibil Gelişmiş Web Yazılımları Kullanıcı
  • Üyelik 10.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad R** E**
  • Mesajlar 292
  • Beğeniler 47 / 95
  • Ticaret 9, (%100)
Merhaba ,

Web tabanlı , php kullanarak kişinin seçtiği kelimeyi baz alarak otomatik olarak anlamlı cümleler kurabilen kendi kendine cümle üreterek makale oluşturabilen gelişmiş bir bot yapmayı düşünüyorum.

Şuan gözümün önünde yazmam gereken yüzlerce kod satırı canlandı o yüzden boş yere kürek çekmek istemiyorum :)

Böyle bir sistem yapsam ve bu sistemi bakiyeli ödeme sistemi kullanarak kullanıma açsam tutma olasılığı milyonda kaçtır :)

Bir beyin fırtınası yapalım sonrada gidişata göre projenin nasıl olacağını düşünelim.

Konunun gidişatına göre kafamda tasarladığım algoritmayı paylaşmak istedim.

Şuanki tasarladığım algoritma yapısı

batuhan78kk

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

werfection werfection WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Web Master
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 374
  • Beğeniler 69 / 83
  • Ticaret 18, (%100)
Merhaba, öncelikle şunu belirtmeliyim sistemin oluşturacağı makaleleri insanlar okurken rahat bir şekilde anlayabilirse bir sorun yok çok güzel işler, fakat mantıksız makaleler oluşturursa pek rağbet göreceğini sanmıyorum. Sadece şu yönde ilerletir siteleri;
- Özgün içerik olduğu için bi ihtimal kelimede sıralama yükselişi gösterebilir. Fakat hit almadığı için yükseliş de kısa süreli olacağını düşünüyorum.

Yine de tam anlamıyla düzgün bir metin ortaya çıkartabilirse muhteşem bir sistem olur.
Şöylede bir alternatif geldi aklıma örnek metin çıkartır. Biz onu ufak ufak şekillendiririz.

WmOptimize WmOptimize Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 01.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek WebProgramlama
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad H** F**
  • Mesajlar 410
  • Beğeniler 151 / 174
  • Ticaret 3, (%100)
Bir kaynaktan faydalanarak cümleler alınabilir ve bu şekilde bir anlam bütünlüğü olabilir böyle bir şey benimde aklıma gelmişti ama okuyucunun anlamama ihtimali değil google'ın anlamam ihtimalini baz almıştım. Diğeri biraz imkansıza yakın gibi. Hele bir de cümleleri otomatik oluşturacaksa. Böyle bir sistem yapıp anlam bütünlüğü kurmak benim zihnimde canlanamıyor :) Ama eğer böyle bir sistem yazabilirseniz. 1kelimeyle 1 makale yazabilir ve günde 100.000 index bile atabilirsiniz :) Aman diyelim hocam Türkçe sektörü bırakın :)

KryssLuck KryssLuck Afroman Kullanıcı
  • Üyelik 10.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Hukuk
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 879
  • Beğeniler 77 / 133
  • Ticaret 15, (%93)
Bir program nasıl anlamlı cümleler kurabilir ? Büyük ihtimalle bot tarzı makaleleri çekip spinleyeceksiniz doğru mu?
xsafa

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

xsafa xsafa Developer Kullanıcı
  • Üyelik 01.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Bilgisayar Müh. Öğr.
  • Konum Erzurum
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 1534
  • Beğeniler 1234 / 463
  • Ticaret 19, (%100)
Anlattiginiz projeyi yapabiliyorsaniz zaten siz burada harcaniyorsunuz demektir :D özgün makale olursa fena tutar

Yazılım işleriniz için -> contact@safayasar.com

JumperTech JumperTech Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 02.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** O**
  • Mesajlar 1705
  • Beğeniler 820 / 523
  • Ticaret 19, (%100)
Hayda daha dün gece düşünmüştüm neden makale oluşturma programı yok, yapmalıyım diye. :'( Demek ki her işin düşüneni oluyormuş. :)

KryssLuck KryssLuck Afroman Kullanıcı
  • Üyelik 10.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Hukuk
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 879
  • Beğeniler 77 / 133
  • Ticaret 15, (%93)
Ayrıca aynı kelimeyi yazanlar için aynı makaleyi oluşturacak, öyle olmasa bile 1-2 denemeden sonra sapıtır bence denemeyin bile. Önce mantık olarak oturtmanız lazım ondan sonra başlarsınız.

JumperTech JumperTech Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 02.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** O**
  • Mesajlar 1705
  • Beğeniler 820 / 523
  • Ticaret 19, (%100)
Aslında ben bunu tam dün düşünmüştüm ve büyük oranda C# olarak kodladım sonra bir iş çıktı bıraktım, mantığı çok iyi olduğu için her zaman sistem özel olarak makale oluşturmaktaydı ve benzersiz olmaktaydı. Devam etmez sen belki bir video kaydı alır uygulamanın gösteriririm forum halkına

Ultibil Ultibil Gelişmiş Web Yazılımları Kullanıcı
  • Üyelik 10.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad R** E**
  • Mesajlar 292
  • Beğeniler 47 / 95
  • Ticaret 9, (%100)
werfection

Öncelikle düşünceni belirttiğin için teşekkür ederim.
Kafamda tasarladığım algoritma ile anlamlı ve okunur cümleleri çok rahat bir şekilde yazdırabilirim.
Ancak şöyle bir olay olabilir
Mesela kullanıcı iphone 7 ile ilgili bir oluşturma işlemi gerçekleştirdi. örnek olarak sistem ona 2 cümle verdiyse cümlelerin sırası farklı olabilir yani 2 cümleden oluşan bir makalenin 1.cümlesi iphone 7 nin fiyatı ile ilgiliyse 2.cümle iphone 7 nin özellikleri ile ilgili olur.
Makale tabiki 2 cümleden oluşmucakta sayıları örnek olarak verdim yani.
Makalenin anlam bütünlüğü değişmez sadece cümlelerin anlam sırası değişebilir.Bunun çok sıkıntı çıkaracağını düşünmüyorum çünkü googlede kullanıcılarda makaleye genel olarak bakıyor.
Bu tabiki şuanki tasarladığım algoritma yapısında üstünde durursam cümle haritası mantığı ile bunu düzene sokabilirim.

WmOptimize ve KryssLuck

Öncelikle bot kullanıp hazır makaleleri yapısını değiştirmicem, öyle birşey zaten işe yaramaz ve o tarz çok sistem mevcut.
Ben tamamı ile kendisinin üretebileceği bir sistemden bahsediyorum.
Şöyle düşünün bir algoritma geliştireceğim.
Program önce interneti tarayacak kişinin belirttiği konu hakkında makaleleri inceleyip bir cümle haritası oluşturacak bunu hafızasına kayıt edecek daha sonra o konudaki cümle yapısı ile kendi kendine çalışıp bir makale ortaya çıkaracak.
Ayrıca kryssluckun dediği gibi aynı konu sürekli aynı makaleyi üretmiyecek 1 kere kullanılan cümle yapısı deaktif edilip yerine başkası atanacak.

JumperTech hayırlısı bakalım olumlu düşünceler olursa yapacağım :)
aydandeniz

kişi bu mesajı beğendi.

SizinWeb SizinWeb . Kullanıcı
  • Üyelik 04.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Yönetici
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ş** K**
  • Mesajlar 3626
  • Beğeniler 1459 / 1458
  • Ticaret 135, (%100)
bu alagoritma ile bu ve benzer birşey yazabilirseniz bir konuda çalışmak isterim sizinler ileriki günlerde

Bugün Bizim Yarın Çocuklarımızın.
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al