wmaraci reklam

Proje hakkında yorumlarınız ? FİKİR DESTEK!

16 Mesajlar 2.025 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

BugraGulay BugraGulay <?php echo"It's Life"; ?> Kullanıcı
  • Üyelik 11.10.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Web Developer/Bilgisayar Müh.
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** G**
  • Mesajlar 477
  • Beğeniler 34 / 135
  • Ticaret 7, (%100)
Siteniz geliştikçe wmaracı üzerinden haberimiz olur kullanışlı olduğu sürecede işim düştükçe size destek amaçlı girip bakıcağım ilk site olur :) inşallah istediğiniz yerlere getirirsiniz :)
Webtroloji

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

Ergin Ergin WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek müzisyen/webmaster
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 431
  • Beğeniler 47 / 219
  • Ticaret 3, (%100)
Webtroloji O site de benzer şekilde çalışıyor. "I need quotes from.." kısmından istediğiniz hizmeti ve konumu yazıyorsunuz. Uygun olan hizmet sağlayıcıları teklif veriyor.

Farklı olmak isteyebilirsiniz tabi ama hazır düşünülmüşü de var yani örnek alabilirsiniz diye yazdım.
Webtroloji

kişi bu mesajı beğendi.

Webtroloji Webtroloji Backend Developer Kullanıcı
  • Üyelik 15.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Backend Developer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 127
  • Beğeniler 140 / 22
  • Ticaret 6, (%100)

TeknoTa adlı üyeden alıntı

proje güzel üstad ancak web sitesine uzmanları çekmekten ziyade iş verecek müşterileri siteye kazandırmak çok meşakkatli bir süreç ve sabır ve ciddi yatırım ister. Eğer bu kısmı halledebilirim üstesinden gelebilirim diyorsan müşteri gelirse uzmanlar zaten kendisi gelecektir senin sistemine.

tavsiyem iç işleyişini bilmiyorum ama armut.com gibi paralı teklif yollama yerine ücretsiz teklif ve havuz sistemi ile ödemeleri sen yönet ve komisyonunu al. uzmankirala.com bu yönde güzel hizmet sunuyor ama tabi eksileri de tartışılır.

armut.com paralı teklif olduğu için sadece ciddi uzmanlar teklif sunuyor ancak uzmankirala'da bir projeye 50'nin üstünde bile teklif gelebiliyor. üstelik 20 TL'den 20.000 TL'ye kadar aynı proje için teklif verilebiliyor. Bunu da önlemek lazım. Ücretsiz teklif veya çok çok makul 1-2 TL gibi teklif ücretleri alabilirsin bu sayede uzmanlar arasında az da olsa eleme yapabilirsin.

tasarımda bazı sayfalarda düzenleme gerekiyor. şu an zaten geliştiriyorsun üstadım belki yapacaksındır belki gözünden kaçmıştır mesela şu linkte bir takım eksiklikler mevcut: http://www.hizmetio.com/firmalari/fotografci-kameraman/#

Proje güzel üstad sabırlı olursan ve biraz da elini cebine sokarsan neden güzel yerlere gelmesinki. Yolun açık olur inşallah başarılar.

Heh bu şekilde bir yorum bizi geliştir ve mutlu eder ağzınıza sağlık :)

Şimdi hocam mesele aslında dediğinize benzer olacak fazla bir fark yok. Biz Hizmet Verenlere (Firma ve Freelance çalışanlar) Reklam aracılığı ile forumlarda bloglarda vs. ulaşmayı planlıyoruz. Fakat Hizmet arayan müşterilere ise SEO ile ancak ulaşabiliriz. Çünkü yeni bir proje kimse daha bilmiyor. Müşteri "web tasarım firmaları" diye aratıyor arama motorlarında. SEO'da da kendimize güveniyoruz.

Gönderdiğiniz link ise; o sektör kategorisinde hizmet veren olmadığından dolayı öyle bir önizleme çıkıyor. Tabii düzeltilmesi şart. İçerisinde hizmet verenin olduğu bu sayfayı incelerseniz biraz daha berraklaşır olay. http://www.hizmetio.com/firmalari/evden-eve-nakliyat/

Ek Olarak:

amatoryus adlı üyeden alıntı

bu işi çok dallanıp budaklandırmamak lazım. kullanıcılar sitede çok dolaşmadan işini ana sayfada bitirecek il seç ilçe seç yapılacak işi seç gibisinden. firma altında memnuniyet madalyaları olmalı

Doğru o tür geliştirmeler gelecekte olacak. Fakat şuan sitenin işleyişini ayarlıyoruz. Onlar incik boncuk ve daha güzelleştirebilir :)

Ek Olarak:

BugraGulay adlı üyeden alıntı

Siteniz geliştikçe wmaracı üzerinden haberimiz olur kullanışlı olduğu sürecede işim düştükçe size destek amaçlı girip bakıcağım ilk site olur :) inşallah istediğiniz yerlere getirirsiniz :)

Tabi siteyi ilk açtığımda zaten WM aracında paylaştım ilk zamanlar farklı bir modda idi. Sonrasında farklı fikirlerle geliştirdik. Fikirden sonra en iyi destek siteye hizmet veren olarak kendinizi kaydetmeniz üstad :)

Ek Olarak:

Ergin adlı üyeden alıntı

Webtroloji O site de benzer şekilde çalışıyor. "I need quotes from.." kısmından istediğiniz hizmeti ve konumu yazıyorsunuz. Uygun olan hizmet sağlayıcıları teklif veriyor.

Farklı olmak isteyebilirsiniz tabi ama hazır düşünülmüşü de var yani örnek alabilirsiniz diye yazdım.

Örneğiniz güzel o şekilde de gelecekte uygun olursa yapılabilir, sağolun :)

TeknoTa TeknoTa Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 04.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Bilgisayar Mühendisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad T** Ö**
  • Mesajlar 589
  • Beğeniler 86 / 95
  • Ticaret 31, (%97)

Webtroloji adlı üyeden alıntı

Heh bu şekilde bir yorum bizi geliştir ve mutlu eder ağzınıza sağlık :)

Şimdi hocam mesele aslında dediğinize benzer olacak fazla bir fark yok. Biz Hizmet Verenlere (Firma ve Freelance çalışanlar) Reklam aracılığı ile forumlarda bloglarda vs. ulaşmayı planlıyoruz. Fakat Hizmet arayan müşterilere ise SEO ile ancak ulaşabiliriz. Çünkü yeni bir proje kimse daha bilmiyor. Müşteri "web tasarım firmaları" diye aratıyor arama motorlarında. SEO'da da kendimize güveniyoruz.

Gönderdiğiniz link ise; o sektör kategorisinde hizmet veren olmadığından dolayı öyle bir önizleme çıkıyor. Tabii düzeltilmesi şart. İçerisinde hizmet verenin olduğu bu sayfayı incelerseniz biraz daha berraklaşır olay. http://www.hizmetio.com/firmalari/evden-eve-nakliyat/

site içi seo ve linklemeler oldukça başarılı üstadım.
http://www.hizmetio.com/firmalari/evden-eve-nakliyat/

güzel düşünülmüş tebrik ederim.

dediğim gibi üstadım uzmanlara ulaşmak kolay ancak müşteriye ulaşmak zor. her sektör için o kelimelerde seo ile ayakta kalmakta oldukça maliyetli. burda bir de analizini yapma gereken maliyetin oldukça yüksek olacağı için maliyeti ne kadar sürede çıkarabilirsin ? bu proje o noktada sana kar sağlar mı ? mesela bir müşteriyi sitene çekmek için reklamlara ne kadar para harcıyorsun ve giripte üye olan ve hizmet ilanı veren müşteri ortalaman kaç ? Mesela bir müşteri için 1 TL reklam harcaması yapıyorsun 5 müşteriden biri üye oluyor siteye. Müşterinin sana maliyeti 5 TL. Her ilan yayınlayan müşteri de sitenden hizmet satın almak durumunda değil bunu da gözönünde bulundur. Yani 5 hizmet ilanı veren müşteriden 1'i siteni tercih ederse hizmet alım noktasında sana bir müşteri 25 TL maliyet çıkartır. Sen bu maliyeti çıkarabiliyorsan eğer proje mantıklıdır diye düşünüyorum.
Webtroloji

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

BugraGulay BugraGulay <?php echo"It's Life"; ?> Kullanıcı
  • Üyelik 11.10.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Web Developer/Bilgisayar Müh.
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** G**
  • Mesajlar 477
  • Beğeniler 34 / 135
  • Ticaret 7, (%100)
Üye olurken türkçe karakter sıkıntısı var üstad alanları boş gibi algılayıp hata veriyo bilgine :)

Webtroloji Webtroloji Backend Developer Kullanıcı
  • Üyelik 15.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Backend Developer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 127
  • Beğeniler 140 / 22
  • Ticaret 6, (%100)

TeknoTa adlı üyeden alıntı

site içi seo ve linklemeler oldukça başarılı üstadım.
http://www.hizmetio.com/firmalari/evden-eve-nakliyat/

güzel düşünülmüş tebrik ederim.

dediğim gibi üstadım uzmanlara ulaşmak kolay ancak müşteriye ulaşmak zor. her sektör için o kelimelerde seo ile ayakta kalmakta oldukça maliyetli. burda bir de analizini yapma gereken maliyetin oldukça yüksek olacağı için maliyeti ne kadar sürede çıkarabilirsin ? bu proje o noktada sana kar sağlar mı ? mesela bir müşteriyi sitene çekmek için reklamlara ne kadar para harcıyorsun ve giripte üye olan ve hizmet ilanı veren müşteri ortalaman kaç ? Mesela bir müşteri için 1 TL reklam harcaması yapıyorsun 5 müşteriden biri üye oluyor siteye. Müşterinin sana maliyeti 5 TL. Her ilan yayınlayan müşteri de sitenden hizmet satın almak durumunda değil bunu da gözönünde bulundur. Yani 5 hizmet ilanı veren müşteriden 1'i siteni tercih ederse hizmet alım noktasında sana bir müşteri 25 TL maliyet çıkartır. Sen bu maliyeti çıkarabiliyorsan eğer proje mantıklıdır diye düşünüyorum.

SEO konusunda sorun olacağını düşünmüyorum olursa eğer destekte alırız.

Projenin maliye hesaplamalarını herşeyi ile yaptım. Kazanç az çok olacak. Sadece istediğim tutması insanlarında daha kolay hizmete ulaşabilmesi. İnternet dünyasıda bir AVM gibi oldu artık :)

Ek Olarak:

BugraGulay adlı üyeden alıntı

Üye olurken türkçe karakter sıkıntısı var üstad alanları boş gibi algılayıp hata veriyo bilgine :)

İsim Bölümünde herhalde değil mi ? Not alıyorum, siz hizmetinizi de ekleyin :)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al