wmaraci reklam
lidertakipci

Sermayeniz olsa nasıl projeyi hayata geçirirdiniz ?

37 Mesajlar 2.999 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

NeroWin NeroWin www.teknovudu.com Kullanıcı
  • Üyelik 26.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Konya
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 238
  • Beğeniler 86 / 64
  • Ticaret 0, (%0)
Çok sermayem olsa İnternet servis sağlayıcıya ortak olup fiber alt yapısına yatırım yapardım...
crookersss

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

kohreg kohreg WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Y** K**
  • Mesajlar 519
  • Beğeniler 216 / 86
  • Ticaret 11, (%100)
En çok kazanan şirketler türkiye de e ticaret siteleri ama globalde e ticaret siteleri değil. Mobil uygulama, kitleleri barındaracak global seviye de bir uygulama projesi en sağlamı olacaktır.

Whatsapp satıldığında , her şeyi ile beraber THY yi 5 defa alıyordu (uçaklar vs dahil)

www.gamerozzi.com eSpor ve Oyun Haberleri - www.fikkr.com Girişimcilik Ekosistemi Sitesi.

GokhanGORAL GokhanGORAL peugeotturkey.com Kullanıcı
  • Üyelik 07.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Yazılım Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad G** G**
  • Mesajlar 584
  • Beğeniler 24 / 117
  • Ticaret 2, (%100)
bence riskide yüksek 100 bin tl çok büyük bir meblağ da değil. Çok fazla zarar ettirmiyecek size şirket açtırmaya gerek kalmıyacak yatırımları araştırmanızı öneririm bir yere ortak olmak gibi

crookersss crookersss </codenart> Kullanıcı
  • Üyelik 27.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek WM
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad S** Ö**
  • Mesajlar 569
  • Beğeniler 212 / 177
  • Ticaret 1, (%100)

MertUslu adlı üyeden alıntı

Bilişim sektörüne yatırmanızı tavsiye etmem.

kohreg adlı üyeden alıntı

En çok kazanan şirketler türkiye de e ticaret siteleri ama globalde e ticaret siteleri değil. Mobil uygulama, kitleleri barındaracak global seviye de bir uygulama projesi en sağlamı olacaktır.

Whatsapp satıldığında , her şeyi ile beraber THY yi 5 defa alıyordu (uçaklar vs dahil)

Aynen orasıda öyle tabi. Mesela şuan adını hatırlamıyorum ama e-fatura kesenler için bulut depolama yapan bir firma var aylık 150 lira alıyorlar her firmadan. Devlet tarafındanda onaylanmış direk olarak e-fatura sisteminden yedekleniyor. Whatsap biraz uç nokta olmuş ama dediğiniz gibi buna benzer kullanıcı odaklı bir sistem olabilir.

MertUslu araya karıştı kardeşim kusura bakma :)

Ek Olarak:

kralsoft adlı üyeden alıntı

bence riskide yüksek 100 bin tl çok büyük bir meblağ da değil. Çok fazla zarar ettirmiyecek size şirket açtırmaya gerek kalmıyacak yatırımları araştırmanızı öneririm bir yere ortak olmak gibi

Hocam zaten ben kendi ihtiyacım olan yatırımı sağladım. Kendi işimle ilgili olan kısmı yani. Elimde kalan mebla bu. Şirketim var zaten, bunun üzerinden de kullabilirim orasıda sorun değil. Ve yine katılıyorum büyük bir yatırım için iyi bir para değil tabiki ama şuanki piyasada güzel bir başlangıç yapmak için yeterli diye düşünüyorum. Özellikle ticaret bakımından. Ortakık konusunda da şimdi adam bana bir iş yapabilmem adına destek olmak adına verdiği parayı alıpta ben şuraya ortak olucam demek biraz garip olabilir adamın derdi kendini poh pohlamak aslında bakın benim sayemde oldu demek istiyor :)

wmaraci
wmaraci

projeus projeus WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.12.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Lojistik Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad U** T**
  • Mesajlar 134
  • Beğeniler 44 / 41
  • Ticaret 0, (%0)
Destek alan projeye devam etsen ?
crookersss

kişi bu mesajı beğendi.

Bazen bir fikir binlerce satır koda denktir.

kohreg kohreg WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Y** K**
  • Mesajlar 519
  • Beğeniler 216 / 86
  • Ticaret 11, (%100)
crookersss sanırım paraşütü diyorsun. kullandım e-ticaret yaparken çok güzel program.
Benim işim ile alakalı bir projem var ama dillendirmeye bile korkuyorum :)
İnşaat işlerinin anlık takibini maliyet ve ihale durumlarını gösteren bir program. Şu an e tablolar ile online olarak kullanıyorum. Programlaştırsam ilgi göreceğine eminim. Ama programlama bilgim yeterli değil.

www.gamerozzi.com eSpor ve Oyun Haberleri - www.fikkr.com Girişimcilik Ekosistemi Sitesi.

• Üyelik 27.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek WM
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad S** Ö**
  • Mesajlar 569
  • Beğeniler 212 / 177
  • Ticaret 1, (%100)
projeus Ediyorum zaten asıl destek ona aldım hocam ama çok fazlasını aldım. Adama da bunu belirttim desteğin çok fazla olduğunu. Ama o zaman yeni bir iş fikri bul ikisini birlikte yürüt altından kalkamam diye de korkma bizim binamızı personelimizi kullanmakta serbestsin dedi. O yüzden böyle bir imkan insanın eline hayatında bir kere geçer diyerek güzel bir projeyi hayata geçirmek istiyorum aslında.

Ek Olarak: kohreg hocam sana tavsiyem büyük bir kaç inşaat firması ile iletişime geçip projeni anlat. Programlama konusunda da illaki ücreti karşılığında yardımcı olacak birilerini bulabilirsin. Örnek olarak üniversite bittiğinde bitaksi uygulamasına benzer bir yazılım üzerinde uğraştım. Yanlış kaynaklara yöneldim. Şimdi bitaksi bulundu ve para kazandırıyor. Şansını denemelisin :)

projeus projeus WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.12.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Lojistik Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad U** T**
  • Mesajlar 134
  • Beğeniler 44 / 41
  • Ticaret 0, (%0)
crookersss , o zaman saçma sapan fikirleri dinleme. Daha zekice bir iş fikri yürütmen gerekmekte çünkü şuanki statün bunu zorunlu kılıyor. Yabancı ülkelerdeki projeleri bir araştır belki işe yarar birşey bulabilirsin. Yatırımcının dediği gibi personel ve binayı kullan özgüvenini kesinlikle tavanlara kadar çıkar , burası çok önemli. Yatırımcılar bu tarz işlere çok önem verirler . Sen bir proje yapmışsın adam beğenmiş destek veriyor , ikinci proje ilkinden daha üstün olmalı.

Ek Olarak: Şunu da belirteyim akıl veren çok olur ama fikri herkes üretemez . Sen başkasının aklına bakmadan fikir üretmeye çalış
crookersss

kişi bu mesajı beğendi.

Bazen bir fikir binlerce satır koda denktir.

• Üyelik 27.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek WM
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad S** Ö**
  • Mesajlar 569
  • Beğeniler 212 / 177
  • Ticaret 1, (%100)

projeus adlı üyeden alıntı

crookersss , o zaman saçma sapan fikirleri dinleme. Daha zekice bir iş fikri yürütmen gerekmekte çünkü şuanki statün bunu zorunlu kılıyor. Yabancı ülkelerdeki projeleri bir araştır belki işe yarar birşey bulabilirsin. Yatırımcının dediği gibi personel ve binayı kullan özgüvenini kesinlikle tavanlara kadar çıkar , burası çok önemli. Yatırımcılar bu tarz işlere çok önem verirler . Sen bir proje yapmışsın adam beğenmiş destek veriyor , ikinci proje ilkinden daha üstün olmalı.

Ek Olarak: Şunu da belirteyim akıl veren çok olur ama fikri herkes üretemez . Sen başkasının aklına bakmadan fikir üretmeye çalış

Tabikide hiç bilmediğim bir sektöre girmeyi kesinlikle düşünmüyorum. Sonuç olarak yine yapabileceğim ve altından kalkabileceğim birşey olmalı. Bu konuda da belki hiç aklıma gelmeyen "Hakaten bu olabilir" diyebileceğim bir şey çıkar mı diye soruyorum aslına bakarsan hocam. Ama dediğin gibi yabancı projeleri de biraz kurcalasam iyi olacak. Acelesi yok şuan için.

Lokasyon123 Lokasyon123 İNTERAKTİF YAZILIM 80 TL Kullanıcı
  • Üyelik 11.04.2016
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Ogrenci
  • Konum Edirne
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 2883
  • Beğeniler 363 / 319
  • Ticaret 2, (%100)
Hocam ben olsam YouTube üzerine atılırdım daha karli

Ek Olarak: Hocam ben olsam YouTube üzerine atılırdım daha karli

https://wmaraci.com/forum/script-alisverisi/interaktif-sozluk-benzeri-php-pdo-yazilim-simdi-indirimde-533214.html
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al