wmaraci reklam
lidertakipci

Söz yazma sitesi ( Öneri )

9 Mesajlar 1.155 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Bilbaz Bilbaz WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad Y** P**
  • Mesajlar 114
  • Beğeniler 63 / 48
  • Ticaret 1, (%100)
Arkadaşlar merhaba, kışın verdiği bi eve kapanma hissiyatı ile boş durmıyım bari ellerim çalışsın dedim.Önceleri metin belgesine , twitter'a işte facebook'a türlü türlü yazılar vb. şeyler yazdım.Fakat öncelikle facebook'un ergen dolması ,twitter'ın ise olayının mini-blog sitesi olmadığı öğrendim.Daha kötüsü yeni metin belgesine yazılanları da kimse okumuyordu yahu,dolayısıyla hayatını yazsan metin belgesinde değeri yoktu :D

Bu durum sonucu notepad'ı açıp yaklaşık 6 günde basit bir temel site oluşturdum.
Php ve jquery'den faydalanarak insanların basit bir şekilde üye olup yazılar yazabileceği sıradan bir site tasarladım.Şuan kendim localhost'da açıp yazılarda yazıyorum :D
Domain adını dahi düşünmediğim tek amacı yazılarımı toplamak istediğim bir siteydi sonradan nolduysa profil falan yapıyım derken uzadı gitti konu.Haliyle insanların hizmetine sunmak istiyor insan.Fakat önünde twitter gibi bir sorun var.Twitter tüm verdiğim hizmetleri zaten iyi bir şekilde verebiliyor.
Bende wmaracindaki değerli üyelere ( sizlere ) soruyım dedim.Sizce insanların bir siteye girip söz yazması için sitede ne olmalıdır ?

(Not: Sıfır bilgi ile başladım bu işe hiçbir şey bilmeden yani.O yüzden uçuk fikirler vermeyin.Üyeler uçsun,video upload etsin falan yapamam malesef)

wmaraci
reklam

bilgiji bilgiji www.bilgiji.com Kullanıcı
  • Üyelik 10.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Senarist
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 141
  • Beğeniler 20 / 46
  • Ticaret 3, (%100)
Bunu denedim ben hocam. imzamdaki siteye bakarsanız sol frame'de her harfin alt kısımlarında onlarca site yazarı var (sanırım 500 yazara ulaşmıştım) binlerce söz girildi ama sonra ilgi gittikçe düştü. Şu an yazan yok :)

edit:üstte "yazarlar", onların altında da "yazarlarımız" var.

sacmaliyoruz sacmaliyoruz Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 09.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek programcı
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** B**
  • Mesajlar 832
  • Beğeniler 65 / 138
  • Ticaret 1, (%100)
hiç sansınız yok tutmaz. Yapacaksanız facebookta yada twitterda hesap açıp yazın derim

• Üyelik 15.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad Y** P**
  • Mesajlar 114
  • Beğeniler 63 / 48
  • Ticaret 1, (%100)

bilgiji adlı üyeden alıntı

Bunu denedim ben hocam. imzamdaki siteye bakarsanız sol frame'de her harfin alt kısımlarında onlarca site yazarı var (sanırım 500 yazara ulaşmıştım) binlerce söz girildi ama sonra ilgi gittikçe düştü. Şu an yazan yok :)

edit:üstte "yazarlar", onların altında da "yazarlarımız" var.

O zaman bu projeyi çevirebileceğim bir fikir lazım.O kadar sıfırdan kodladım :)

sacmaliyoruz adlı üyeden alıntı

hiç sansınız yok tutmaz. Yapacaksanız facebookta yada twitterda hesap açıp yazın derim

Hocam dediğim gibi facebook ergen dolu, twitter zaten apayrı takip edeni takip ederim rt le takipleyim o kadar şeyin yanında yazılarının hiç önemi kalmıyor.

Baya twitter facebook karışımı birşey yapmışım üstelik ;

wmaraci
wmaraci

disparity disparity Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 10.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Developer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad K** P**
  • Mesajlar 152
  • Beğeniler 43 / 11
  • Ticaret 4, (%100)
Hocam eğer geliştirebilirseniz sponsor alabilirsiniz kendinize aslında. Ama âzim varsa herşey olabilir diyorum ben :)

riko riko Skype: oogunoozturk Kullanıcı
  • Üyelik 26.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad O** Ö**
  • Mesajlar 611
  • Beğeniler 116 / 154
  • Ticaret 21, (%100)
Ne yap biliyor musun usta? Üniversiteler için yap sadece. Belli bir kesim. Hatta her üniversitenin kendi sayfası olabilir. Ya da universitesi.com alan adı gibi bir sey alın. Ege.universitesi.com gibi subdomainlere bölün.
Ya da mezuniyet yıllık sitesi yapın. İlgilenirseniz beraber de geliştirebiliriz.
Saygılar.

bilenherif bilenherif bilenherif.com Kullanıcı
  • Üyelik 14.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 42
  • Beğeniler 1 / 6
  • Ticaret 1, (%100)
Bir bireyi söyle bir sitede tutmak için bence en önemli etken arkadaşlıktır.
İnsanlar arkadaşlarının ne yazdığını merak ederler.Arkadaşlık sistemi getirirsen bu halinden biraz daha ilgi çekici olabilir.

Baydam.com | İnsan Kaynakları Sorumlusu

WebDost WebDost WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Gazeteci
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad M** T**
  • Mesajlar 4329
  • Beğeniler 331 / 899
  • Ticaret 16, (%100)
bunlar gibi mi lazım?

• Üyelik 15.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad Y** P**
  • Mesajlar 114
  • Beğeniler 63 / 48
  • Ticaret 1, (%100)

WebDost adlı üyeden alıntı

bunlar gibi mi lazım?

İşte bu tarz sözleri bazı yazarların yazcağı kendisine profil oluşturup kitle yaratabilceği bir site planlıyodum.

disparity adlı üyeden alıntı

Hocam eğer geliştirebilirseniz sponsor alabilirsiniz kendinize aslında. Ama âzim varsa herşey olabilir diyorum ben :)

Hocam sponsor falan bulunur da fikir sağlam değil insanların facebook , twitter klonu bir siteye yatırım yapmasına ben razı olamam.

bilenherif adlı üyeden alıntı

Bir bireyi söyle bir sitede tutmak için bence en önemli etken arkadaşlıktır.
İnsanlar arkadaşlarının ne yazdığını merak ederler.Arkadaşlık sistemi getirirsen bu halinden biraz daha ilgi çekici olabilir.

AnaSayfada takip ettiğin kişilerin paylaştığı yazıları ve resimleri görüp hattağa kendi takipçilerinede gösterebiliyorsunuz hocam.Bilmiyorum belkide takip et yerine arkadaş olarak ekle yapabilirim.İsteğe bağlı.

riko adlı üyeden alıntı

Ne yap biliyor musun usta? Üniversiteler için yap sadece. Belli bir kesim. Hatta her üniversitenin kendi sayfası olabilir. Ya da universitesi.com alan adı gibi bir sey alın. Ege.universitesi.com gibi subdomainlere bölün.
Ya da mezuniyet yıllık sitesi yapın. İlgilenirseniz beraber de geliştirebiliriz.
Saygılar.

Hocam teşekkür ederim fikirleriniz/önerileriniz için fakat hocam.com tarzı siteler bol keseden geziyor ve aynısını yapmak istemiyorum.Bunun sebebi hepsinin eninde sonunda facebook tarzı olup kötü eleştiri almasıdır.İlk başta subdomain ile ilgili söylediklerinizi şehir içinde uygulamak istemiştim.Balıkesirde oturuyorum kendim.Balıkesirdeki insanların balikesir.xxx.com adlı sitede toplamaktı hem böylece Balıkesir'e gelicek insanların Balıkesirlilerin nasıl insanlar olduğunu öğrenebileceğini düşünmüştüm.Bir arkadaş sağlam değil tutmaz dedi yan battı fikir dolayısıyla.

Ek Olarak: Arkadaşlar varmı fikri veya önerisi olan ?
Şu an mesela üyelerin profiline soru defteri ekledim.Diğer üyeler girip soru sorabiliyor mesela.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al