lostyazilim

Sponsorluk Anlaşmaları

30 Mesajlar 4.899 Okunma
lstbozum

twitchaber twitchaber WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.04.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Girişimci
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 51
  • Beğeniler 10 / 5
  • Ticaret 0, (%0)

ismaildondu adlı üyeden alıntı

1) Sponsor olmasını istediğimiz yapılanma ya da firmalara biz nasıl etkili bir başvuru yapabiliriz? Gözlerine nasıl girebiliriz?

Sponsorluk Başvurusu Yapmak Bize Destek Olun Demek Sponsor Olun Demek Bir Site İçin Bence Kendini Küçük Düşürmesidir Zaten İşinizi İyi Yaparsanız Yaptığınız İş İle İlgili Sponsorlar Sizi Bulur Siz Onları Değil başarılar projenizi çok beğendim

Öğrenci olmamın getirdiği maddi yetersizliklerden dolayı projeye yatırım yapamıyorum. Sponsor bulma konusundaki uğraşım, oradan elde ettiğim geliri projeye yatırmak için.
ismaildondu

kişi bu mesajı beğendi.

instagram.com/twitchaber.com
https://twitchaber.com/
wmaraci
reklam

• Üyelik 03.04.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Girişimci
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 51
  • Beğeniler 10 / 5
  • Ticaret 0, (%0)

johntitor37 adlı üyeden alıntı

Hocam konu ile pek alakalı değil ama bence logoda da bir değişikliğe gitmeniz gerekiyor. Yani en azından bana biraz amatörce geldi.

Teşekkür ederim onunla da ilgileneceğim.

muhammetdkaya adlı üyeden alıntı

para kazan muhabbetinden yazar bulabildin mi ? :D bende kendi sitem için benzeri bişeyler yapmayı düşündümde vazgeçtim. Tek tek satın alıyorum

2-3 kişi yazarlık yapıyor.

• Üyelik 03.04.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Girişimci
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 51
  • Beğeniler 10 / 5
  • Ticaret 0, (%0)
güncell

• Üyelik 03.04.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Girişimci
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 51
  • Beğeniler 10 / 5
  • Ticaret 0, (%0)
güncel++

wmaraci
wmaraci

batu7760 batu7760 Sosyal Medya Danışmanı Kullanıcı
  • Üyelik 12.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek
  • Konum Yalova
  • Ad Soyad B** Y**
  • Mesajlar 179
  • Beğeniler 6 / 27
  • Ticaret 3, (%100)
Sen Buralardadamı Vardın Sosyal Medya Destekçin instadan batuyldrm77

moris moris ◡̈ Kullanıcı
  • Üyelik 11.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Yazılım Mühendisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 831
  • Beğeniler 266 / 265
  • Ticaret 26, (%100)
Merhabalar hocam, öncelikle projenizi gerçekten çok beğendim. Bir kaç tavsiyede ben vermek istiyorum.

Sitede ki yazıların altında tartışma yaratmanız size büyük katkı sağlayacaktır diye düşünüyorum. Kitleleri birbirine düşürün. Bunu yapmak için ilk etapta kendi çevrenizden yardım isteyebilirsiniz, arkadaşlarınız konu altında tartışma başlatır sizde bu tartışmayı instagram üzerinden destekler ve kullanıcıları sitede daha uzun süre tutmuş olursunuz. (Sponsor olmak isteyen veya sizin sponsor olmasını isteyen firmalar bu durumdan çok hoşlanırlar. Sonuçta aktif bir kitle var ortada.)

Daha güzel bir tema bulabileceğinizi düşünüyorum. İçeriklerini daha iyi pazarlayabileceğiniz bir tema bulabileceğinize inanıyorum. Daha çok portal tarzı ve görselliği ön planda bir tema mükemmel duracaktır. Temanızın profesyonelliğine paralel olarak sponsor bulmanızda kesinlikle daha da kolaylaşacaktır.

Proje yürür, şimdiden bol kazançlar :)
twitchaber

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 03.04.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Girişimci
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 51
  • Beğeniler 10 / 5
  • Ticaret 0, (%0)

moris adlı üyeden alıntı

Merhabalar hocam, öncelikle projenizi gerçekten çok beğendim. Bir kaç tavsiyede ben vermek istiyorum.

Sitede ki yazıların altında tartışma yaratmanız size büyük katkı sağlayacaktır diye düşünüyorum. Kitleleri birbirine düşürün. Bunu yapmak için ilk etapta kendi çevrenizden yardım isteyebilirsiniz, arkadaşlarınız konu altında tartışma başlatır sizde bu tartışmayı instagram üzerinden destekler ve kullanıcıları sitede daha uzun süre tutmuş olursunuz. (Sponsor olmak isteyen veya sizin sponsor olmasını isteyen firmalar bu durumdan çok hoşlanırlar. Sonuçta aktif bir kitle var ortada.)

Daha güzel bir tema bulabileceğinizi düşünüyorum. İçeriklerini daha iyi pazarlayabileceğiniz bir tema bulabileceğinize inanıyorum. Daha çok portal tarzı ve görselliği ön planda bir tema mükemmel duracaktır. Temanızın profesyonelliğine paralel olarak sponsor bulmanızda kesinlikle daha da kolaylaşacaktır.

Proje yürür, şimdiden bol kazançlar :)

Değerli yorumunuz için teşekkür ederim. Kitleleri birbirine düşürme işi mantıklı gözüküyor. Tema konusunda da bir türlü uygun bir şeyler bulamadık ya. Hala arıyoruz

Gaintagram Gaintagram "Kazandıkça Öde!" Kullanıcı
  • Üyelik 26.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Instagram Web Otomasyon
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad F** İ**
  • Mesajlar 591
  • Beğeniler 116 / 190
  • Ticaret 24, (%100)
Merhabalar,
Öncelikle, sponsor istiyorsunuz fakat bunu ne için istiyorsunuz?
-Sadece yazar giderleri, hosting giderleri için mi?
-Yatırımınız nedir? Ne kadar daha yatırıma ihtiyaç duyuyorsunuz?
-Gelecek 5 yıl içerisinde sitenizi hangi konumda görüyorsunuz, günlük kaç bin tekil hit alacağınızı düşünüyorsunuz? Neden?
-Size sponsor olan bir firma sizin hangi ihtiyacınızı karşıladığında kendi menfaatleriyle örtüşecek?
-Hangi kategoriye ait firmalardan sponsorluk istiyorsunuz, isimleri nedir, bu firmaların daha önce sponsor olduğu yerlerden farkınız var mıdır?

Bana göre sponsorluk belirli bir hedefi olan ve gelecek vadeden projeye ya da büyük kitlelere sahip kişilere verilir.

Kafanızdaki projeyi ve hedefleri kağıda döktüğünüzde ve sadece bu hedef doğrultusunda çalıştığınızda teklifler kendiliğinden gelecektir.
"Taşı yontan dalganın büyüklüğü değil, sürekliliğidir."
İyi çalışmalar dilerim.
twitchaber

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 03.04.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Girişimci
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 51
  • Beğeniler 10 / 5
  • Ticaret 0, (%0)

HesapMedya adlı üyeden alıntı

Merhabalar,
Öncelikle, sponsor istiyorsunuz fakat bunu ne için istiyorsunuz?
-Sadece yazar giderleri, hosting giderleri için mi?
-Yatırımınız nedir? Ne kadar daha yatırıma ihtiyaç duyuyorsunuz?
-Gelecek 5 yıl içerisinde sitenizi hangi konumda görüyorsunuz, günlük kaç bin tekil hit alacağınızı düşünüyorsunuz? Neden?
-Size sponsor olan bir firma sizin hangi ihtiyacınızı karşıladığında kendi menfaatleriyle örtüşecek?
-Hangi kategoriye ait firmalardan sponsorluk istiyorsunuz, isimleri nedir, bu firmaların daha önce sponsor olduğu yerlerden farkınız var mıdır?

Bana göre sponsorluk belirli bir hedefi olan ve gelecek vadeden projeye ya da büyük kitlelere sahip kişilere verilir.

Kafanızdaki projeyi ve hedefleri kağıda döktüğünüzde ve sadece bu hedef doğrultusunda çalıştığınızda teklifler kendiliğinden gelecektir.
"Taşı yontan dalganın büyüklüğü değil, sürekliliğidir."
İyi çalışmalar dilerim.

Zaman ayırıp soruların cevabını bu şekilde filtlerediğiniz teşekkür ederim.

Soruların cevabını buraya da yazayım:

-Sponsorluk talebimizin asıl amacı projeye yatırım yapılmasıdır.
Yatırımlarımızın en başında yayıncılar için oluşturduğumuz reklam bütçesinin karşılanmasıdır.

-Sadece reklam için kullanılan yatırımın şu anki toplamı: 880 TL
Yayıncılarla konuştuğumuzda ortaya çıkan yatırım ihtiyacı: 920 TL

-Önümüzdeki 5 yıl içerisinde Allah izin verirse projeyi Twitch Türkiye platformuna yön verecek, haberlerin büyük küçük yayıncılar tarafından yayınlarda konuşulduğu, takipçilerinin bu platformun haberleriyle alakalı yayıncılara sorular sorduğu, tüm etkinliklerde kendisine yer bulan bir seviyede görüyorum.

-Sponsor olan firmanın kendi çıkar ve menfaatlerini kesinlikle elde edip, rahatlıkla karşılayabileceğini düşünüyorum. Örnek veriyorum bir bilgisayar firması, oyuncu ekipmanının ürün pazarlamasını, çekilişlerini, viral reklamlarını rahatlıkla yapabilir ve geri dönüşünü fazlasıyla alabilir.

-Kategori bizim içinde çok önemli. Sadece sponsor olması için alanımızın dışında sponsor kabul etmeyi düşünmüyoruz. Twitch Türkiye kitlesinin ilgisini çeken alanlar: Oyuncu Ekipmanları, Oyun Paraları ve Oyuniçi İtem Satan Firmalar, Bilgisayar ve Parçaları Satan Firmalar.
Instagramda bu alanda bizden büyük sadece 1 tane yapılanma var. Onlardan farkımız ise instagramda yapılabilecek tasarımın, paylaşımın dışında çıkabilerek, haberle alakalı, video, link, görseller ve dosyalar ekleyebileceğimiz bir web sitemizin olması. Bu alanda Türkiye'de başka bir web sitesi henüz yok.

• Üyelik 03.04.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Girişimci
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 51
  • Beğeniler 10 / 5
  • Ticaret 0, (%0)
Güncel+

wmaraci
Konuyu toplam 5 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 5 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al