wmaraci reklam

Teknoloji Ürünlerinde Güvenilir Dropship Firmaları Hangileridir? (Öneri Talebi)

8 Mesajlar 897 Okunma
wmaraci reklam

igunayCOM igunayCOM WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Emi Ajans / Founder
  • Konum Aksaray
  • Ad Soyad İ** G**
  • Mesajlar 404
  • Beğeniler 142 / 141
  • Ticaret 7, (%100)
Merhaba Arkadaşlar

Daha önce E-Ticaret İşine Gireceğimizi Bunun İçin Bir Alt Yapı Hazırladığımızı Söylemiştim.

Biraz İlerlemeler Kaydettik.

Takıldığım Bazı Konular Var. Aslında Bu Noktada Sermayeyi Karşılayan Arkadaşla Zıt Olduğumuz Bazı Noktalar da Var. Ama Şimdi Onu Konuşmak İstemiyorum.

Öğrenmek İstediğim Konu Teknoloji Ürünlerinde (Cep Telefonu ve Aksesuarları, Tablet ve Aksesuarları vb.) Güvenilir Olan Dropship Firmalarını Araştırıyorum Ama Bir Türlü Karar Veremedim.

Şuan Sadece Mağaza Açarak Bir Takım İlerlemeler Kaydediyoruz. Bunun Yanında İnstagram Hesabı Üzerinden Devam Edeceğiz.

Web Sitesini Belirli Bir Aşamaya Geldikten Sonra Aktif Hale Getireceğiz.

Haliyle Sanal Mağazıcılık Yapacağımız İçin Pazar Yerlerine Tek Tek Ürün Girmek Baya Sıkıntılı. Stok Yapma Konusunda Sıkıntı Yok. Ancak Benim Amacım Daha Hızlı Verim Almak. Bunun İçin de "Ne Kadar Çok Ürün Listesi Oluşturursak O Kadar Hızlı ve Çok Satış Yaparız" Düşüncesi ile Hareket Etmek.

Bunun Yanı Sıra Bize Geliş Fiyatına Bakıyorum, Aynı Ürünün Pazar Yerlerindeki Fiyatlarına Bakıyorum, Karşılaştırmalar Yapıyorum, Kargo+KDV+Komisyon Derken Bizim Fiyatlar Diğerlerinden Yüksek Çıkıyor.

Bunun da Önüne Geçebilmek İçin, Dropship Formülünün Bizim İçin En Azından Başlangıç Aşamasında Daha Faydalı ve Hızlı Sonuç Vereceğine İnanıyorum!

Ancak; O Konuda da Yaptığım Araştırmalarda Bir Takım Güven Sorunlarının Olduğunu Öğrendim.

Örneğin; Farklı Ürün Gönderimi Olabiliyor. İnsanların Seçtiklerinin Yerine Benzer Ürün Gönderebiliyorlar. Kargolama Geç Yapılıyor vs.

Bu Konuda Tecrübe Sahibi Arkadaşlardan Yardımcı Olmalarını Rica Ediyorum.

Biraz Uzattım Farkındayım Ama Yine de Kendimi İfade Ederek Sorularıma Cevap Almak İstiyorum.

Şimdiden Teşekkür Eder İyi Çalışmalar Dilerim.

Allah hepimize rahmet eylesin!
SMM Panel, Sosyalyuvam, Bayilik Paneli, En Uygun Panel, Takipçi Paneli
reklam

• Üyelik 19.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Konum Aksaray
  • Ad Soyad İ** G**
  • Mesajlar 404
  • Beğeniler 142 / 141
  • Ticaret 7, (%100)
Konu ile ilgili görüş bildirecek bir arkadaşım yok mudur? :)

Muhammedalican Muhammedalican Kullanıcı
  • Üyelik 25.01.2018
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Sosyal Medya Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** C**
  • Mesajlar 252
  • Beğeniler 72 / 83
  • Ticaret 0, (%0)
igunayCOM

Merhaba; dropshoping için maalesef olumlu bahsedemeyeceğim size nedenini aşağıda belirtiyorum.

-Bu sisteme üzerinden hareket etmeniz için öncelikle normal seviyede ingilizce bilmeniz şart en azından ürünleri sipariş edebilecek ve iade işlemleri hakkında bilgi sahibi olacak kadar.
-Yapacağınız sistemi web siteniz ile entegreli yapmanız gerekiyor bu şekilde olası bir fiyat artışı veya azalışında herhangi bir problem yaşamazsınız. Bunu yapma imkanınız yoksa manuel olarak sürekli takip etmeniz gerekecek.
-Belirttiğiniz gibi en önemli konu burda ürünün satın alınacağı mağaza burada ürünleri alacağınız mağazanın durumunu ve güvenirliğini iyi analiz etmeniz gerekiyor.
-Mevcut sistemin çalışması için yabancı ülkelere yapacağınızı düşünüyorum bu yüzden tüm ödeme işlemlerini yapmanız lazım. Buradaki en önemli nokta avrupa ülkelerinin çoğu paypal kullanması ve ülkemiz içinde bu sorun yaşatmaktadır.
-Tüm alt yapı ve ödeme işlemlerini hallettiyseniz şimdi reklam vermeye gelecek burada da mevcut reklamları tl bazında yapacağınız için bu işleri yapan çok insan var ve bunlar dolar bazında daha fazla reklam geliri elde etmektedir bu yüzden mevcut ilk reklamlarınızı yüksek bir ücret ile çıkışı sağlanmalıdır.

Bunları başarılı şekilde hallederseniz sizden alası yok. Ama belirttiğim gibi zorlu bir süreç ve ticaret olayında önce maddi kayıp yaşanıyor bunu göz önüne alırsanız problem olmayacaktır.
igunayCOM

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 19.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Konum Aksaray
  • Ad Soyad İ** G**
  • Mesajlar 404
  • Beğeniler 142 / 141
  • Ticaret 7, (%100)
Merhaba

Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ediyorum öncelikle.

1- İngilizce Konuşma/Anlama konusunda sorunum yok çok şükür. Bussines Level İngilizce kabiliyetim var.

2- Biz web sitesinden önce Sanal Mağazada satış yapmayı hedefliyoruz. O yüzden aktif olan web sitemiz sadece karşılama modunda. Alt yapısını bi kaç aylık zaman dilimine yayarak web sitesi üzerinden çıkış yapmayı hedefliyoruz. Tabi öncesinde Sanal Mağaza ve Sosyal Medya üzerinden satış yaparak adımızı duyurmanın gayretindeyiz. Daha sonra web sitesine geçiş yapacağız.

3- Mağazadan ziyade toptancı bulabilmek önemli. Çünkü XML desteği sağlayan Tedarikçi firmalarda çoğunlukla Yanlış/Eksik Ürün gönderimi gibi sıkıntılar yaşandığına dair bilgiler elde ettik. Aslında kendimiz stok tutabilecek durumdayız. Ancak Sanal Mağaza ve Web Sitesine Entegrayon sıkıntısı var. 4 ayrı Pazar Yerinde açtığımız mağazayı mesela tek tek yönetmek zorundayız. Bunun için mevcut paneller var, ücretli olanlar da var ücretsiz olanlar da. Ancak hemen hepsi kısıtlamalı.Bu yüzden de tercih edilmiyor.

4- Sanırım Drohship Sistemi diyince sadeceyurt dışı ile bağlantılı bir çalışma olduğunu düşündünüz, ancak biz Türkiye'de bulunan Tedarikçilerle çalışarak önceliğimizi Türkiye'ye ayırmak istiyoruz. Maksat XML Desteğini veren firmaların sıkıntısız şekilde ürünleri temin ve tedarik edebilmesi. Belki ben Dropship diyerek yanlış bir terim de kullanmış olabilirim.

5- Reklam ve tanıtım için gerekli bütçe mevcut. O konularda sorun yok. En azından ortakta mevcut o bütçe. Öncelik Pazar Yerlerinde çoklu ürün listeleme.

Verdiğiniz Bilgiler İçin Tekrar Teşekkür Ederim.

Muhammedalican adlı üyeden alıntı

igunayCOM

Merhaba; dropshoping için maalesef olumlu bahsedemeyeceğim size nedenini aşağıda belirtiyorum.

-Bu sisteme üzerinden hareket etmeniz için öncelikle normal seviyede ingilizce bilmeniz şart en azından ürünleri sipariş edebilecek ve iade işlemleri hakkında bilgi sahibi olacak kadar.
-Yapacağınız sistemi web siteniz ile entegreli yapmanız gerekiyor bu şekilde olası bir fiyat artışı veya azalışında herhangi bir problem yaşamazsınız. Bunu yapma imkanınız yoksa manuel olarak sürekli takip etmeniz gerekecek.
-Belirttiğiniz gibi en önemli konu burda ürünün satın alınacağı mağaza burada ürünleri alacağınız mağazanın durumunu ve güvenirliğini iyi analiz etmeniz gerekiyor.
-Mevcut sistemin çalışması için yabancı ülkelere yapacağınızı düşünüyorum bu yüzden tüm ödeme işlemlerini yapmanız lazım. Buradaki en önemli nokta avrupa ülkelerinin çoğu paypal kullanması ve ülkemiz içinde bu sorun yaşatmaktadır.
-Tüm alt yapı ve ödeme işlemlerini hallettiyseniz şimdi reklam vermeye gelecek burada da mevcut reklamları tl bazında yapacağınız için bu işleri yapan çok insan var ve bunlar dolar bazında daha fazla reklam geliri elde etmektedir bu yüzden mevcut ilk reklamlarınızı yüksek bir ücret ile çıkışı sağlanmalıdır.

Bunları başarılı şekilde hallederseniz sizden alası yok. Ama belirttiğim gibi zorlu bir süreç ve ticaret olayında önce maddi kayıp yaşanıyor bunu göz önüne alırsanız problem olmayacaktır.
Muhammedalican

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci

Muhammedalican Muhammedalican Kullanıcı
  • Üyelik 25.01.2018
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Sosyal Medya Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** C**
  • Mesajlar 252
  • Beğeniler 72 / 83
  • Ticaret 0, (%0)
Belirttiğiniz şekilde işlem sağlanacaksa ve türkiye bazında olacaksa çok daha iyi verim alırsınız o zaman sizi kısıtlayacak bir durum görmüyorum. Bunun dışında sadece belirttiğiniz gibi iyi firmalar ile işlem yapmanız kalıyor.

Sanal mağaza olarak satan birkaç kişiye rastladım bu işi yaptığım için genelde iyi verimler alıyorlar kargo süresini minimumda tutmanız halinde başarı kaçınılmaz olacaktır :)

Şimdiden hayırlı olsun bol kazançlar dilerim..

• Üyelik 19.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Konum Aksaray
  • Ad Soyad İ** G**
  • Mesajlar 404
  • Beğeniler 142 / 141
  • Ticaret 7, (%100)
Biz de tam olarak o doğru olan Tedarikçi firmayı bulmak istiyoruz işte :)

Çok teşekkür ederim. Hayırlı günler diliyorum size.

Muhammedalican adlı üyeden alıntı

Belirttiğiniz şekilde işlem sağlanacaksa ve türkiye bazında olacaksa çok daha iyi verim alırsınız o zaman sizi kısıtlayacak bir durum görmüyorum. Bunun dışında sadece belirttiğiniz gibi iyi firmalar ile işlem yapmanız kalıyor.

Sanal mağaza olarak satan birkaç kişiye rastladım bu işi yaptığım için genelde iyi verimler alıyorlar kargo süresini minimumda tutmanız halinde başarı kaçınılmaz olacaktır :)

Şimdiden hayırlı olsun bol kazançlar dilerim..
Muhammedalican

kişi bu mesajı beğendi.

Remus Remus NUMLOCK.COM.TR Kullanıcı
  • Üyelik 23.05.2019
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Ögrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 768
  • Beğeniler 165 / 230
  • Ticaret 3, (%100)
Bunu Yapan Bir Kac Firma Var Ancak Musteriler Urunler Gec Gelince Hemen Iptal Ediyor.
Mesela Teslim Suresi 15 Gun Yaziyor Musteri 10 Gun Sonra Iptal Ediyor
igunayCOM

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 19.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Konum Aksaray
  • Ad Soyad İ** G**
  • Mesajlar 404
  • Beğeniler 142 / 141
  • Ticaret 7, (%100)
Biz de en doğru firmayı bulmaya çalışıyoruz hocam.

İlginiz için teşekkür ederim.

OTTOMAN1453 adlı üyeden alıntı

Bunu Yapan Bir Kac Firma Var Ancak Musteriler Urunler Gec Gelince Hemen Iptal Ediyor.
Mesela Teslim Suresi 15 Gun Yaziyor Musteri 10 Gun Sonra Iptal Ediyor

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al