wmaraci reklam
lidertakipci

Türk oyun platformunu kurmaktayım

9 Mesajlar 616 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Fayso Fayso WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Uykucu
  • Konum Hatay
  • Ad Soyad G** Z**
  • Mesajlar 652
  • Beğeniler 99 / 120
  • Ticaret 54, (%96)
Herkese hayırlı geceler, şuan Türk oyun platformu kurmaktayım ve yazılımını kendim yapıyorum.

İlk olarak hazır oyun scriptleri kurmayı düşünüyorum, onlar bitince mmoprg oyunlar kuracağım daha sonra kendim web tabanlı oyun kodlamaya başlamayı düşünüyorum.

Şuan neredeyse yarısı bitti, sizlerinde görüşünü almak istedim. onlinegametr.com

Hani siz bir oyuncu gözü ile bakın, olmasını istediğiniz şeyler? Neler eksik? Ne olsa güzel olurdu gibi yorumlarınızı bekliyorum. Özellikle konuyu gece açtım, alakasız yorum atan olmaz diye düşünüyorum :)

wmaraci
reklam

Neoyun Neoyun Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek İnternet girişimcisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 523
  • Beğeniler 126 / 350
  • Ticaret 30, (%100)
Tasarım çok vasat, ücretli satılan tasarımları kullanmayı dene. Ek olarak sitende PayPal Al - Sat gibi işlemlerin yapıldığını gördüm. Şahsen ben siteni anlamadım dostum öyle diyeyim. Domain seçimin de çok kötü. Gayet açık konuşurum üzülme sakın. Oyun ile ilgili konularda bana danışabilirsin bu arada.

Şuan da bizim Neoyun adı altında battlelog tarzında bir projemiz bulunmakta. Tek bir site üzerinden 3-4 oyuna birden erişim sağlanalabilen bir sistem. Ek olarak içinde profil sistemi, fotoğraf paylaşımı, entegreli kendi kodladığımız forum gibi şeyler olacak. Proje hakkında detayları da istersen gönderebilirim.

• Üyelik 12.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Uykucu
  • Konum Hatay
  • Ad Soyad G** Z**
  • Mesajlar 652
  • Beğeniler 99 / 120
  • Ticaret 54, (%96)

Neoyun adlı üyeden alıntı

Tasarım çok vasat, ücretli satılan tasarımları kullanmayı dene. Ek olarak sitende PayPal Al - Sat gibi işlemlerin yapıldığını gördüm. Şahsen ben siteni anlamadım dostum öyle diyeyim. Domain seçimin de çok kötü. Gayet açık konuşurum üzülme sakın. Oyun ile ilgili konularda bana danışabilirsin bu arada.

O paypal al-sat öylesine konulmuş bi fotoğraftı deneme amaçlı. Tasarımı bigpointe benzettim hatta backgroundu ve kutuları onunla aynı yaptım. Site online, multiplayer, singleplayer oyun platformu olacak. Domain seçimi daha kurumsal düşünüyordum ancak pr3 diye aldım bunu.

• Üyelik 12.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 523
  • Beğeniler 126 / 350
  • Ticaret 30, (%100)

Fayso adlı üyeden alıntı

O paypal al-sat öylesine konulmuş bi fotoğraftı deneme amaçlı. Tasarımı bigpointe benzettim hatta backgroundu ve kutuları onunla aynı yaptım. Site online, multiplayer, singleplayer oyun platformu olacak. Domain seçimi daha kurumsal düşünüyordum ancak pr3 diye aldım bunu.

Sonradan eklediğim bölümü de okursun mesajımda ki. Domaini acilen değiştir, başka sitelere benzetmeye çalışma ve tasarımı da kendin yapma. Yazılımı kendin yapıyorsun orası güzel, hangi framework ile yazıyorsun? Laravel tavsiye ederim.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 12.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Uykucu
  • Konum Hatay
  • Ad Soyad G** Z**
  • Mesajlar 652
  • Beğeniler 99 / 120
  • Ticaret 54, (%96)

Neoyun adlı üyeden alıntı

Sonradan eklediğim bölümü de okursun mesajımda ki. Domaini acilen değiştir, başka sitelere benzetmeye çalışma ve tasarımı da kendin yapma. Yazılımı kendin yapıyorsun orası güzel, hangi framework ile yazıyorsun? Laravel tavsiye ederim.

Sizin projenin detaylarını alabilir miyim?

• Üyelik 12.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 523
  • Beğeniler 126 / 350
  • Ticaret 30, (%100)

Fayso adlı üyeden alıntı

Sizin projenin detaylarını alabilir miyim?

PM gönderildi.

BT1 BT1 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 02.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Webtasarım
  • Konum Elazığ
  • Ad Soyad 1** 1**
  • Mesajlar 440
  • Beğeniler 1 / 111
  • Ticaret 61, (%100)
Site toplama bilgisayar gibi olmuş hocam.Duyuru kısmı başka bir scripte bağlı.Ana sayfa zaten almış başını gidiyor.Hakkımızda kısmının ne olduğu belli değil.Site içinde farklı scriptler birbirine bağlı.Duyuru sistemini sanırsam başka scripte bağlı muhtemelen admin paneli vardır bundan dolayı böyle bir yol çizmişsiniz fakat duyuru sistemini ana sayfaya entergeleyip ana sayfadaki tasarımı geliştirmenizi öneririm.Ana sayfada sağ blok kısmını geliştirebilirsiniz css ve html ile.Header bölümünde ki menüleri css ile geliştirip daha güzel bir görünüm katabilirsiniz.Footer yok sağlam güzel bir footer yapmalısınız.Benim görüşüm şekilde. :)

• Üyelik 12.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Uykucu
  • Konum Hatay
  • Ad Soyad G** Z**
  • Mesajlar 652
  • Beğeniler 99 / 120
  • Ticaret 54, (%96)

BerkayTosun adlı üyeden alıntı

Site toplama bilgisayar gibi olmuş hocam.Duyuru kısmı başka bir scripte bağlı.Ana sayfa zaten almış başını gidiyor.Hakkımızda kısmının ne olduğu belli değil.Site içinde farklı scriptler birbirine bağlı.Duyuru sistemini sanırsam başka scripte bağlı muhtemelen admin paneli vardır bundan dolayı böyle bir yol çizmişsiniz fakat duyuru sistemini ana sayfaya entergeleyip ana sayfadaki tasarımı geliştirmenizi öneririm.Ana sayfada sağ blok kısmını geliştirebilirsiniz css ve html ile.Header bölümünde ki menüleri css ile geliştirip daha güzel bir görünüm katabilirsiniz.Footer yok sağlam güzel bir footer yapmalısınız.Benim görüşüm şekilde. :)

Benim düşündüğüm şey ilk başta fazla özen göstermeden başlarım hocam, aynen dediğiniz gibi admin paneli var diye duyuru orda ancak entegre edeceğim zaten tamamlanmış durumda değil zaten şuan. Daha çok şey lazım olduğunu biliyorum. Neyse; önce çok iyi bir tasarım yapmamayı düşünüyorum. İşte bakım saatleri olacak o saatlerde küçük küçük tasarım değişiklikleri yapacağım. Güncelleme gibi olacak yani :)

BT1 BT1 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 02.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Webtasarım
  • Konum Elazığ
  • Ad Soyad 1** 1**
  • Mesajlar 440
  • Beğeniler 1 / 111
  • Ticaret 61, (%100)

Fayso adlı üyeden alıntı

Benim düşündüğüm şey ilk başta fazla özen göstermeden başlarım hocam, aynen dediğiniz gibi admin paneli var diye duyuru orda ancak entegre edeceğim zaten tamamlanmış durumda değil zaten şuan. Daha çok şey lazım olduğunu biliyorum. Neyse; önce çok iyi bir tasarım yapmamayı düşünüyorum. İşte bakım saatleri olacak o saatlerde küçük küçük tasarım değişiklikleri yapacağım. Güncelleme gibi olacak yani :)

Hocam ben görüşümü belirttim sadece uygulayıp uygalamamak size kalmış. :)
Fayso

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al