wmaraci reklam

Türkiye'de henüz olmayan internet girişimleri neler?

38 Mesajlar 17.531 Okunma
smmexpress

expresstasarim expresstasarim Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
    • Üyelik 30.09.2013
    • Yaş/Cinsiyet 32 / E
    • Meslek E-Ticaret ve SEO Uzmanı
    • Konum İstanbul Avrupa
    • Ad Soyad Y** E**
    • Mesajlar 374
    • Beğeniler 18 / 79
    • Ticaret 2, (%100)
    İnsanlar kazanabileceklerini düşündükleri şeyleri başkalarının yapmasını istemezler.
    Ama bir çoğumuzunda dediği gibi Türkiye'de yapılmış herşey var, ama normalde olması gerekenden çok daha kalitesiz bir şekilde sunuluyor.Belki imkanları daha geniş olan kişiler bu projeleri daha kaliteli bir şekilde gerçekleştirebilirler.Bir Proje yapıldığını düşünün, bunu Wordpress gibi Hazır Sistemlerle yada kendi bildiği kadar tek başına yapan bir kişinin ile Büyük bir ekibe sahip,yazılımsal anlamda taklalar attıran ve milyon dolarlarca belkide sermayesi olanlar aradaki farkın çok büyük olmasını açıklayacaktır.

wmaraci
    reklam

BuraySavasANIL BuraySavasANIL Founder & CEO Geliyoo Kullanıcı
    • Üyelik 02.09.2013
    • Yaş/Cinsiyet 46 / E
    • Meslek Mühendis
    • Konum Fransa
    • Ad Soyad B** A**
    • Mesajlar 543
    • Beğeniler 294 / 332
    • Ticaret 1, (%100)
    Buna katılıyorum ancak ülkemizde herşey tekel'den yönetiliyor her ne kadar biz tekel değil desek de öyle sunucunuza standat olarak 100 MB internet veriliyor oda paylaşımsız deniyor ama paylaşımlı ayrıca sahtekarlıklar almış başını gidiyor sunucu firmaları hosting firmaları realiteden uzak çalışıyorlar. Son olarak da 500 MBit yada 1 GBit internet almaya kalkın bakalım fiyatları görelim. Böyle bir ortamda nasıl global bir proje yapılabilir ki? ben Avrupa'da 3GBit internet'i 540 Euro'ya alırken aylık Türkiye'de bu rakam 25000 dolar'dan başlıyor. Hatta veremiyebilirlerde en fazla 1GBit'de olabilir. Diyor ki bunu kullanamazsınız bile nerden biliyorsun diye soramıyoruz ki müneccim olmuş hepsi ben şu anda sitelerimde 3GB internet kullanıyorum sunucu genelinde hem saldırılar için hemde çeşitli bağlantılar için ve ödediğim para 540 euro aylık Türkiye'de gelişim için önce pazarın dagılması gerekir tekel olmaması gerekir ayrıca teknolojiyi ucuza almamız gerekir ki bir çok kişi, kurum ve kuruluş bu alanda başarı sağlayıp Türkiye pazarından faydalansın ama tutturmuş gidiyorlar kimse de dur diyemiyor. yapıcak pek fazla bir şey yok. Birilerinin cebi ufak paralar ile büyük meblağlar oluşturup dolarken birilerinki de boşa gidiyor. Olduğumuz yerde sayıyoruz.
    brk izleyerekogren FathArsln

kişi bu mesajı beğendi.

WebDost WebDost WM Aracı Kullanıcı
    • Üyelik 16.09.2013
    • Yaş/Cinsiyet 31 / E
    • Meslek Gazeteci
    • Konum Kocaeli
    • Ad Soyad M** T**
    • Mesajlar 4329
    • Beğeniler 331 / 899
    • Ticaret 16, (%100)

blueffect adlı üyeden alıntı

http://www.armaganoyuncak.com.tr/
    http://oyuncaktuneli.com/shop/index.php
    http://www.oyuncaksec.com/

Bunlar sadece oyuncak satan siteler, sadece evcil hayvan satışı yapan bir sitenin hiti oldukça düşük olacaktır. Günde kaç kişi evcil hayvan almak isteyebilir ki en fazla ?

bir çok kişi olabilir tabi, gelgelelim bu alanlar web-siteden almayı düşünmez.

ek olarak // Türkiye'de girişimci kişiler ve ön yargılar devam ettikçe malesef bir çok proje başlamadan biter. Her şey için hayırlısı.

FathArsln FathArsln Co-Founder - R&D Geliyoo Kullanıcı
    • Üyelik 22.09.2013
    • Yaş/Cinsiyet 38 / E
    • Meslek Yük. Makina Müh.
    • Konum İstanbul Avrupa
    • Ad Soyad F** A**
    • Mesajlar 76
    • Beğeniler 448 / 28
    • Ticaret 0, (%0)

chemistrap adlı üyeden alıntı

Bir sürü fikir var yapılmamış olan ama şahsen açıklamam 10bin dolarcıkta açıklamaya yetmez.
    Sizin verdiğiniz örneklerden anladığım kadarıyla da çok sınırlı düşünüyorsunuz.

örneklediklerim sınırlı düşünmekten değil açmış olduğum konuda neden neyi tartışmaya başladık sadece dediğim gibi kendinizin yapabileceğinizi veya ileride yapılması için kendinize fayda sağlayabileceğinizi düşündüğünüz projeler hariç farklı gördünüz basit yada değil fikir paylaşılmasıdır.. bende sadece örnek olarak iki fikir yazdım yoksa girişimlerimize bakarak sınırları aşmaya çalıştığımızı görebilirsin değerli chemistrap. Umarım sende birgün aklındaki o projeyi hayata geçirir ve bizlerinde kullanması için tanıtımını yaparsın. Samimiyetle, başarılar dilerim şimdiden.

yeni bi teknoloji Geliyoo ..
    wmaraci
    wmaraci

3525 3525 WM Aracı Anonim Üyelik
    • Üyelik 27.01.2012
    • Yaş/Cinsiyet - /
    • Meslek
    • Mesajlar 2967
    • Beğeniler 1073 / 440
    • Ticaret 0, (%0)
    Türkiye'de olmayan adam akıllı örneği bence adam gibi tema siteleri ve fan club siteleridir.

KLavy3 KLavy3 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
    • Üyelik 29.11.2012
    • Yaş/Cinsiyet 37 / E
    • Meslek Army Design
    • Konum Ordu
    • Ad Soyad U** Y**
    • Mesajlar 556
    • Beğeniler 126 / 90
    • Ticaret 25, (%100)
    Benim bir fikrim var yapabilecek olan varmı ?
    FathArsln

kişi bu mesajı beğendi.

anestezi anestezi WM Aracı Kullanıcı
    • Üyelik 12.07.2013
    • Yaş/Cinsiyet 33 / E
    • Meslek Site Tasarım
    • Konum Balıkesir
    • Ad Soyad ** **
    • Mesajlar 13
    • Beğeniler 1 / 6
    • Ticaret 1, (%100)
    bence hala yapılabilecek bir sürü proje olduğunu düşüyorum bir kaç tanede bizimde var 2 yıldır yazıyoruz araştırıyoruz 1 seneye kadar açılmış olur site şuan için var bizim yaptığımız projeden ancak diğerlerinden ayıran bir sürü özelliği var tabi bunları yazmam :)

Bu tarzda yapılmış hiç bir örneği yok ama :D
    FathArsln

kişi bu mesajı beğendi.

FathArsln FathArsln Co-Founder - R&D Geliyoo Kullanıcı
    • Üyelik 22.09.2013
    • Yaş/Cinsiyet 38 / E
    • Meslek Yük. Makina Müh.
    • Konum İstanbul Avrupa
    • Ad Soyad F** A**
    • Mesajlar 76
    • Beğeniler 448 / 28
    • Ticaret 0, (%0)
    KLavy3 fikirleri hayata geçirebilecek mutlaka birileri vardır, doğru zamanda doğru ekibi bir araya getirebilmektir önemli olan. fikrini paylaşırsan yapabilecek var mı ozaman ortaya çıkar fakat tavsiyem gerçekten önemli ve eşsiz görüyorsan fikrini önce telif haklarını ve patentini al sonra paylaş.

anestezi, seninde yapmış olduğun projeyi tamamladığın ve bizlerle paylaştığın zamanı merakla beklicez anlaşılan şimdilik başarılar diliyor kolay gelsin diyorum.

yeni bi teknoloji Geliyoo ..

KLavy3 KLavy3 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
    • Üyelik 29.11.2012
    • Yaş/Cinsiyet 37 / E
    • Meslek Army Design
    • Konum Ordu
    • Ad Soyad U** Y**
    • Mesajlar 556
    • Beğeniler 126 / 90
    • Ticaret 25, (%100)

FathArsln adlı üyeden alıntı

KLavy3 fikirleri hayata geçirebilecek mutlaka birileri vardır, doğru zamanda doğru ekibi bir araya getirebilmektir önemli olan. fikrini paylaşırsan yapabilecek var mı ozaman ortaya çıkar fakat tavsiyem gerçekten önemli ve eşsiz görüyorsan fikrini önce telif haklarını ve patentini al sonra paylaş.

anestezi, seninde yapmış olduğun projeyi tamamladığın ve bizlerle paylaştığın zamanı merakla beklicez anlaşılan şimdilik başarılar diliyor kolay gelsin diyorum.

evet gerçekten yapılabilecek hakikaten büyük ses getirebilecek iyi bir projem ve hazırlıklarım var ama ben yapamıyorum bilgim yetersiz. Ocakta kurslara başlıcam inşallah. Ondan sonrada bi yurt dışına çıkıcam eğer imkanlarım olursa. Öğrenmek istediğim tek şey şu, neden birçok anakart işletim sistemi kurarken interneti kapatıyor ? ( bazıları bunu yapmıyor ) Bu sorunuda çözersem birçok şeyi çözmüş olucam inşallah.

weberd weberd WM Aracı Kullanıcı
    • Üyelik 10.11.2013
    • Yaş/Cinsiyet 35 / E
    • Meslek Web & Grafik Tasarımcı
    • Konum Eskişehir
    • Ad Soyad E** K**
    • Mesajlar 11
    • Beğeniler 0 / 0
    • Ticaret 0, (%0)

blueffect adlı üyeden alıntı

fikir dünyanın en pahalı ham maddesidir kimse sahip olduğu bu değerli fikirleri paylaşmaz diye düşünmekteyim.

aynen

wmaraci
    Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
    Site Ayarları
    • Tema Seçeneği
    • Site Sesleri
    • Bildirimler
    • Özel Mesaj Al