Buna katılıyorum ancak ülkemizde herşey tekel'den yönetiliyor her ne kadar biz tekel değil desek de öyle sunucunuza standat olarak 100 MB internet veriliyor oda paylaşımsız deniyor ama paylaşımlı ayrıca sahtekarlıklar almış başını gidiyor sunucu firmaları hosting firmaları realiteden uzak çalışıyorlar. Son olarak da 500 MBit yada 1 GBit internet almaya kalkın bakalım fiyatları görelim. Böyle bir ortamda nasıl global bir proje yapılabilir ki? ben Avrupa'da 3GBit internet'i 540 Euro'ya alırken aylık Türkiye'de bu rakam 25000 dolar'dan başlıyor. Hatta veremiyebilirlerde en fazla 1GBit'de olabilir. Diyor ki bunu kullanamazsınız bile nerden biliyorsun diye soramıyoruz ki müneccim olmuş hepsi ben şu anda sitelerimde 3GB internet kullanıyorum sunucu genelinde hem saldırılar için hemde çeşitli bağlantılar için ve ödediğim para 540 euro aylık Türkiye'de gelişim için önce pazarın dagılması gerekir tekel olmaması gerekir ayrıca teknolojiyi ucuza almamız gerekir ki bir çok kişi, kurum ve kuruluş bu alanda başarı sağlayıp Türkiye pazarından faydalansın ama tutturmuş gidiyorlar kimse de dur diyemiyor. yapıcak pek fazla bir şey yok. Birilerinin cebi ufak paralar ile büyük meblağlar oluşturup dolarken birilerinki de boşa gidiyor. Olduğumuz yerde sayıyoruz.