lostyazilim

Türkiyedeki freelancerlar ile iş yapılmamasının nedeni sizce ne?

36 Mesajlar 4.482 Okunma
lstbozum
wmaraci reklam

ibrahimemur ibrahimemur WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.12.2015
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Yazılım
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad I** E**
  • Mesajlar 78
  • Beğeniler 3 / 12
  • Ticaret 2, (%100)
1k lık işi 100 tl ye yaptırmaya kalkarsanız olacağı budur.

1 işin fiyatı vardır. Bu fiyatı vermeniz gerekli.Hakedene hakkettiği işi vermezseniz sonuçlarına katlanırsınız.

Bu sebepten bazen dönüp kendimizede bakmamız lazım.

Bende freelance iş yapıyorum hemde yaptırıyorum.

İstediğim ücreti kabul etmezse yapmıyorum.

İş vericeğim kişinin istediği fiyatı karşılayamayacaksam onuda boşuna yormuyorum.
wpuzman

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

Punsier Punsier WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.04.2018
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Bilgisayar Teknik Uzman
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad İ** A**
  • Mesajlar 73
  • Beğeniler 2 / 16
  • Ticaret 0, (%0)
Gerçekte hayatta inşaat ustası neyse
sanal hayatta freelancer iş yapanlar öyle gözümde
bir de herkesin amacı çok kolay oturduğum yerde para kazanmak olduğunu düşünürsen
liseli veletler bile seo uzmanı bilmem grafik tasarımcısı olarak piyasa da iş yapmaya çalıştığı için mallesef

nigne2011 nigne2011 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Blogger
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad E** T**
  • Mesajlar 647
  • Beğeniler 112 / 197
  • Ticaret 1, (%100)

bilimokur adlı üyeden alıntı

Bu dediiğiniz genelde gerçekte 1000₺ lik işi 100₺ ye yapanlara verdiğinizde oluyor. Hata freelance çalışanlarda değil iş verenlerde. Bence çok iyi oluyor. Beter olsunlar. İşleri elinde patlasın.

Keşke dediğiniz gibi olsaydı ama öyle değil, konuda dediğim gibi en çok yorum ve puan almış kişilerle çalışıyorum ve pazarlık yapmıyorum sonuç yine aynı.

• Üyelik 15.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Blogger
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad E** T**
  • Mesajlar 647
  • Beğeniler 112 / 197
  • Ticaret 1, (%100)

Punsier adlı üyeden alıntı

Gerçekte hayatta inşaat ustası neyse
sanal hayatta freelancer iş yapanlar öyle gözümde
bir de herkesin amacı çok kolay oturduğum yerde para kazanmak olduğunu düşünürsen
liseli veletler bile seo uzmanı bilmem grafik tasarımcısı olarak piyasa da iş yapmaya çalıştığı için mallesef

liseli veletlerden daha çok üniversiteli hayel dünyasında yaşayan tiplerle daha çok karşılaşıyorum, ne iş planları var ne de iş ahlakı, tek amaçları parayı hesapta görmek, sonra ne arayıp ne soruyorlar, en az 2-3 yıl iş hayatı deneyimi olmayan tipler iş hayatına atılıyor, kimle nasıl konuşacağını bilmiyor, işi almadan önce ''tamam efendim, saygılarımlar'' diye konuşup işi aldıktan sonra ''elimizden gelen budur, çok biliyorsunuz'' gibi sözler ediyor, kafasındaki planda '' ne olmasa parayı aldık, göndermem olur biter, ahaha:) '' düşünüyor, halbuki bi şikayette bulunsam abi abi diye ağlayacak tipler. dediğim gibi 2-3 sene çalışıp özel sektörün ne olduğunu yaşamaları lazım, bu tiplere bunu önersem '' abi facebook'un kurucusu özel sektörde mi çalışmış'' der. böyle güzel kafalar kısacası. en iyisi bionluk,fiverr'den çalışıp peşin ödeme yapmamak, en ince ayrıntısına kadar da ödemeye onay vermemek, en ufak yanlışında da negatif yorum yazmak böylece gerçek iş hayatının ne olduğunu biraz tadarlar hiç olmazsa.

wmaraci
wmaraci

Lederheld Lederheld Hello WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad B** D**
  • Mesajlar 132
  • Beğeniler 0 / 30
  • Ticaret 2, (%100)
Bence bunun en büyük sebeplerinden birisi işin ucuzuna kaçmaktan kaynaklanıyor. Taban fiyattan makale yazar adam sırf kelime tamamlamak için tekrarlayan cümleler vesaire, fakat adama 3 tl verseniz 100 kelime adetine bakın nasıl özenle hazırlayacak işi kaybetmemek için. :)

• Üyelik 15.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad B** D**
  • Mesajlar 132
  • Beğeniler 0 / 30
  • Ticaret 2, (%100)

nigne2011 adlı üyeden alıntı

liseli veletlerden daha çok üniversiteli hayel dünyasında yaşayan tiplerle daha çok karşılaşıyorum, ne iş planları var ne de iş ahlakı, tek amaçları parayı hesapta görmek, sonra ne arayıp ne soruyorlar, en az 2-3 yıl iş hayatı deneyimi olmayan tipler iş hayatına atılıyor, kimle nasıl konuşacağını bilmiyor, işi almadan önce ''tamam efendim, saygılarımlar'' diye konuşup işi aldıktan sonra ''elimizden gelen budur, çok biliyorsunuz'' gibi sözler ediyor, kafasındaki planda '' ne olmasa parayı aldık, göndermem olur biter, ahaha:) '' düşünüyor, halbuki bi şikayette bulunsam abi abi diye ağlayacak tipler. dediğim gibi 2-3 sene çalışıp özel sektörün ne olduğunu yaşamaları lazım, bu tiplere bunu önersem '' abi facebook'un kurucusu özel sektörde mi çalışmış'' der. böyle güzel kafalar kısacası. en iyisi bionluk,fiverr'den çalışıp peşin ödeme yapmamak, en ince ayrıntısına kadar da ödemeye onay vermemek, en ufak yanlışında da negatif yorum yazmak böylece gerçek iş hayatının ne olduğunu biraz tadarlar hiç olmazsa.

Liseli velet tavrınız hiç hoşuma gitmedi şuan bir liseli olmasam da geçen sene bende bir liseliydim ve asla hiçbir zaman sorumsuz bir iş yapmadım, her işimi kaliteli ve özenle yaptım. Geçen seneden çalışmış olduğumuz arkadaşlarla sohbet muhabbet bile ediyoruz. Hal hatır soruyoruz. Lütfen tavrınız hakkında biraz düşünün derim :)

• Üyelik 15.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Blogger
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad E** T**
  • Mesajlar 647
  • Beğeniler 112 / 197
  • Ticaret 1, (%100)

Lederheld adlı üyeden alıntı

Liseli velet tavrınız hiç hoşuma gitmedi şuan bir liseli olmasam da geçen sene bende bir liseliydim ve asla hiçbir zaman sorumsuz bir iş yapmadım, her işimi kaliteli ve özenle yaptım. Geçen seneden çalışmış olduğumuz arkadaşlarla sohbet muhabbet bile ediyoruz. Hal hatır soruyoruz. Lütfen tavrınız hakkında biraz düşünün derim :)

ülkede kimse işini düzgün yapmazken sizin işinizi düzgün yapmanız iyiymiş. bu iş disipliniyle size yakın zamanda yurt dışı gözüküyor o zaman:)

• Üyelik 15.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad B** D**
  • Mesajlar 132
  • Beğeniler 0 / 30
  • Ticaret 2, (%100)

nigne2011 adlı üyeden alıntı

ülkede kimse işini düzgün yapmazken sizin işinizi düzgün yapmanız iyiymiş. bu iş disipliniyle size yakın zamanda yurt dışı gözüküyor o zaman:)

Hocam kalite her zaman iyidir :) Teşekkür ederim övgüleriniz için :) Umarım ülkemizde ki iş anlayışı en kısa sürede en iyisine döner

• Üyelik 15.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Blogger
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad E** T**
  • Mesajlar 647
  • Beğeniler 112 / 197
  • Ticaret 1, (%100)
arkadaşlar bionluk gibi parayı direkt hesaba göndermeyen geri alabileceğiniz sistemler kullanın, *** gibi sitelerden iş ilanı açanların yarısı **************, bu tip insalar bionlukda da var; akşam bir konu daha açacağım bu **************larla ilgili. komisyon vermeyelim diye ağlarlar sakın acımayın, işi 4x4'lük teslim alana kadar onay vermeyin, böyle bu insanlar sistemden temizlenecek.

Umitunal Umitunal Webfaresi.net Kullanıcı
  • Üyelik 06.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek webfaresi.net r00tadmin
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad Ü** Ü**
  • Mesajlar 997
  • Beğeniler 379 / 378
  • Ticaret 27, (%93)
Bence çözüm örnek olarak wmaracinin aracilik sistemi olmali alici satici onay verince para transferi sağlanmali

Webfaresi.net Beklerim
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al