lostyazilim

Tutmuş hitli siteyi en ile açma sizce ?

15 Mesajlar 1.450 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

hayaliadam hayaliadam Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 03.04.2017
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek bilişim
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad E** F**
  • Mesajlar 16
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Arkadaşlar,

Günlük tr hiti 17 k olan bir sitenin demo.com/en diye açıp aynı temayı aynı şeklde ingilizce kurup oraya da konu açmak o sitenin daha hızlı yabancı hit almasını sağlar mı ? yoksa google açısından zararlı mı olur ?

wmaraci
reklam

BilgeAdam BilgeAdam Sms Onayı Gerekli Telefon Onaysız
  • Üyelik 26.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Telekomünikasyon
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** Ö**
  • Mesajlar 337
  • Beğeniler 59 / 58
  • Ticaret 0, (%0)
Kendi fikrimi söylüyorum ; zararlı olur Örnek veriyorum ; onedio.com,onedio.ru şeklinde uzantısı olursa sizin için içiniz rahat şekilde projeyi ilerletebilirsiniz.

sokrates sokrates WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Webmaster | Grafik tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad F** T**
  • Mesajlar 980
  • Beğeniler 223 / 222
  • Ticaret 61, (%100)
Ben bir sorun oluşturacağını düşünmüyorum. Ama en azından tema değişikliğinde yürümek daha mantıklı olabilir.

Recbook Creative 

SeoDaddy SeoDaddy Kalitelibacklink.com Kullanıcı
  • Üyelik 15.06.2016
  • Yaş/Cinsiyet 32 / K
  • Meslek SEO Danışmanı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** G**
  • Mesajlar 828
  • Beğeniler 161 / 257
  • Ticaret 28, (%100)
Bu tutmuş olan yüksek hitli site size mi ait, başkasına mı ait?

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 03.04.2017
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek bilişim
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad E** F**
  • Mesajlar 16
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Seodaddy evet hocam bana ait

• Üyelik 03.04.2017
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek bilişim
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad E** F**
  • Mesajlar 16
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)

BilgeAdam adlı üyeden alıntı

Kendi fikrimi söylüyorum ; zararlı olur Örnek veriyorum ; onedio.com,onedio.ru şeklinde uzantısı olursa sizin için içiniz rahat şekilde projeyi ilerletebilirsiniz.

ama ru açarsak sıfırdan tekrar seo v.s yapmak gerekir biliyorsunuz sıfır dan site açmaktan hiç bi farkı olmaz ki .ru yapmak

• Üyelik 03.04.2017
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek bilişim
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad E** F**
  • Mesajlar 16
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)

sokrates adlı üyeden alıntı

Ben bir sorun oluşturacağını düşünmüyorum. Ama en azından tema değişikliğinde yürümek daha mantıklı olabilir.

/eu bile yapsam sonucta aynı sitenin subdomaini gibi olmayacak mı tek fark ingilizce olması aynı tema olması daha iyi değil mi ?

• Üyelik 15.06.2016
  • Yaş/Cinsiyet 32 / K
  • Meslek SEO Danışmanı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** G**
  • Mesajlar 828
  • Beğeniler 161 / 257
  • Ticaret 28, (%100)
Yorum yapan arkadaşlar sanıyorum ki bir başkasının sitesi üzerinden bir proje yürütmek istediğinizi sandılar. Ben de ilk başta öyle anlamıştım o sebeple sordum site size mi ait diye. Aksi takdirde etik olmayan bir durum oluşurdu.

Şuan anladığım kadarıyla siteye ek dil ekleme konusunda SEO açısından bir değerlendirme istiyorsunuz. URL yapısı olarak doğru bir tercih yapmışsınız (kişisel fikrim).

Subdomain ile ingilizce dil eklerseniz (en.site.com gibi) Google açısından farklı domain olarak algılanacaktır. Sizin de yazdığınız gibi site.com/en/ şeklinde kullanmak daha doğrudur. SEO açısından değerlendirmesine gelecek olursak;

Sadece bazı sayfaların ingilizce olmasını mı istiyorsunuz yoksa tüm sitenin mi? Tüm sitenin ingilizce çevirisinin olması istiyorsanız bunu daha temel şekilde yapmanızı tavsiye ederim.

Örneğin her bir menünün Türkçe ve İngilizce karşılığı için bir değişken oluşturulması gerekiyor. Site kodlarınızda Google'a birden fazla dil barındırdığınızı, ana dilin Türkçe olduğunu belirtmeniz gerekiyor. 'ana sayfa' menüsünün ingilizce sayfalarınızda 'main page' olarak karşılık bulduğunu söylemeniz gerekiyor. Bunları site kodlarınızla yapmalısınız. Sitenize ek 'dil' klasörü oluşturmanız gerekiyor. Yani çoklu dil yapısı olan bir site kullanmanızı tavsiye ederim. Eğer siz kendiniz tek tek ingilizce sayfalar oluşturup yayınlarsanız arama motorlarının içerikleriniz hakkında nasıl fikir sahibi olmasını sağlayacaksınız?

Google'a ve diğer arama motorlarına sitenizde birden fazla dil kullandığınızı önce açıklamalısınız.

• Üyelik 03.04.2017
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek bilişim
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad E** F**
  • Mesajlar 16
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Seodaddy Hocam öncelikle yardımınız için teşekkür etmek istiyorum.

Ve şöyle eklemek istiyorum benim sitem mybb tasarım üzerine kurulu forum sitesidir.

Benim fikrim şuydu /eu açıp şuan ana url de bulunan aynı temayı birebir ingilizcesini kurmak ve tüm içeriği birden ingilizce yapmak ona ingilizce konular girerek büyütmek .

Şimdii dil klasörü olarak /eu demiş oluyoruz diye düşünüyorum. Tek ingilizce olacak zaten site yani buna göre ben sitemi bu şekilde açsam türkçe içeriği yok etsem. Google /eu ya geldiği zaman bu adam global site açmış her yere hitap ediyor demez mi ? mantıken bunu kendisi demesi lazım diye düşünüyorum. Bir nevi 2 klasör de 2 farklı site olmuş oluyor.

Sitemiz 6 senedir faliyette bu arada.

Tek korkum google bunlar spam mı yapıyro bu farklılık ne diye bana zarar vermesi.

Açıklama olarak nasıl yapacağımı anlamadım ama kod yapısını içeriden mi türkçe yapıcağım

• Üyelik 15.06.2016
  • Yaş/Cinsiyet 32 / K
  • Meslek SEO Danışmanı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** G**
  • Mesajlar 828
  • Beğeniler 161 / 257
  • Ticaret 28, (%100)
Anladım, alt dizin (klasör) kullanarak yapabilirsiniz.

siteniz.com türkçe içerik, siteniz.com/eu ingilizce içerikten ibaret olacak. Türkçe içeriği yok etmekten kastınız siteniz.com'daki tüm içerikleri kaldırıp direkt olarak ziyaretçilere siteniz.com/eu olarak hizmet vermek mi? Bunu yapmayın derim. 6 senedir sayfalarınız Google tarafından index alıyor.

Sitenize dizin oluşturarak siteniz.com/eu sayfasını ingilizce olarak inşa ettiğinizde Google'a bunu belirtmeniz gerekir. Aynı sitenin farklı dilini ziyaretçilerinize sunduğunuzu gösterdiğinizde hiçbir problem olmayacak hatta size faydalı olacaktır. Bunu nasıl yapabilirsiniz?

Google Webmaster Tools üzerinden yönettiğiniz sitenin dilini, hedeflediğiniz ülke olarak seçin. Daha sonra alt klasörlerinizin hedef dilini sitenizin kodlarına ekleyerek hangi sayfaların hangi dilde hizmet verdiğini belirtin. Örneğin siteniz.com/us sayfasının, rel=alternate ve hreflange=x (hangi dil için sayfa oluşturduysanız) etiketleriyle hangi dilde içeriğe sahip olduğunu Google ve diğer arama motorlarına tanıtın.

Sayfalara dil etiketleri yerleştirdikten sonra Google spam olarak algılamaz. Google kullanıcılarına faydalı olan siteleri seviyor. Siz çoklu dil sunarak ziyaretçilerinize faydalı olmayı amaçlıyorsunuz. Sadece yapmanız gereken Türkçe olmayan alt dizinlerinizin hangi dile sahip olduklarını arama motorlarına etiketler yardımıyla doğrudan belirtmeniz.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al