wmaraci reklam

Yazar bu tweetinde ne demek istemiş? – Proje, Fikir

9 Mesajlar 1.220 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

erenerduran erenerduran Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 25.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek Öğrenci
  • Mesajlar 30
  • Beğeniler 1 / 3
  • Ticaret 0, (%0)
Yazarlar (kullanıcılar) bazen çok derin ve ince tweet atıyorlar. Bazen ise ne dediği tam olarak anlaşılmayan türden imalarda bulunuyorlar. Bu duruma kesin ve güvenilir bir çare getirebiliriz.

Örneğin Google’a “Yazar bu tweetinde ne demek istemiş?” diye yazdığımda alakalı bir haber çıktı. Bunun gibi bir çok örnek var.

Bunları göz önünde bulundurarak öyle bir sistem yapmalıyız ki, spam olmasın, atılan tweetlere en açıklayıcı yorumlar yazılsın ve bir tweeti anlamayan veya tweet için yorum yapmak isteyen herkes bu siteyi ziyaret etsin. Bu şekilde kullanıcılar artık daha anlaşılır şekilde tweet atmaya başlayacak. Ya da ben o tweetimde ybtndi.com’da (kısaltılmış hali) ki gibi anlatmak istemedim, yanlış anlaşıldım gibi tavırlar alacak.

Objektif olmak sitenin altın kuralı olmalı. Eğer imkan varsa yapılan yorumlar bir filtreden geçmeli.

Sade ve anlaşılır bir tasarıma sahip olsun. Kıyıdan köşeden reklam tarzı şeyler çıkmasın. Kullanıcı sadece tweete ve yoruma odaklanmalı/odaklanabilmeli.

Eklenen tweetlere kısa bir url verilip, kişiler tarafından paylaşılmasını sağlamalıyız. Onun dışında anasayfada popüler tweetler ve yorumlar gibi bölümler olmalı.

wmaraci
reklam

FilmlerBizden FilmlerBizden Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 14.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek SERBEST MESLEK
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 523
  • Beğeniler 263 / 82
  • Ticaret 2, (%100)
Ekşi sözlükten ne farkı olacak? hazır sözlük scriptleri bununla aynı işi yapıyor zaten.

• Üyelik 25.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek Öğrenci
  • Mesajlar 30
  • Beğeniler 1 / 3
  • Ticaret 0, (%0)
Sözlükler'in scripti bahsettiğim şeyin çok daha üstünde. Bu basit bir scripte dayalı olacak.
Sadece tweetler.
Arındırılmış.

dedemir85 dedemir85 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 13.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad K** D**
  • Mesajlar 447
  • Beğeniler 100 / 81
  • Ticaret 12, (%83)
"Anladığım kadarına yorum yapayım ...Twitterin populer twitlerini seçip topluma sunmak istiyorsun anladığım kadarıyla"* Sonrada insanların bu twit ile yorum ve paylaşım yolu üzerinden etkileşime geçmesini sağlayarak kendine trafik yaratacaksın. güzel sistem bir nevi -twit magazini sitesi- olacak yani özellikle ünlülerin toplumsal konularda ki twitleri (gezi olayları mesela) bu iş için çok uygun ama bunları o kadar twit içinden inasıl seçeceksin o da ayrı mesele...
* :D hadi şu yıldızlı cümleyi yorumla bakayım sistemin performansını görelim. :D

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 25.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek Öğrenci
  • Mesajlar 30
  • Beğeniler 1 / 3
  • Ticaret 0, (%0)

dedemir85 adlı üyeden alıntı

"Anladığım kadarına yorum yapayım ...Twitterin populer twitlerini seçip topluma sunmak istiyorsun anladığım kadarıyla"* Sonrada insanların bu twit ile yorum ve paylaşım yolu üzerinden etkileşime geçmesini sağlayarak kendine trafik yaratacaksın. güzel sistem bir nevi -twit magazini sitesi- olacak yani özellikle ünlülerin toplumsal konularda ki twitleri (gezi olayları mesela) bu iş için çok uygun ama bunları o kadar twit içinden inasıl seçeceksin o da ayrı mesele...
* :D hadi şu yıldızlı cümleyi yorumla bakayım sistemin performansını görelim. :D

Biraz yanlış anlama olmuş. :)
Benim demek istediğim şöyle;
Atıyorum x bir tweet atıyor: "Eğer sen oysan, o bensem, o?.." gibi.
Şimdi burada ne anladın?
Şahsen kendim uydurmuş bile olsam pek bir şey anlamadım.
İşte bu tweeti ekleyip, yazar bu tweetinde ne anlatmak/demek istemiş diye millete soracağız.
Ardından en mantıklısı (oylarla belirlenebilir) en üstte duracak.
Sadece bu. :)

kulturelbellek kulturelbellek Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 06.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Mesajlar 1387
  • Beğeniler 357 / 363
  • Ticaret 0, (%0)
Mezar işinden iyidir :) Şaka bir yanada kendiniz proje üretmek için zorlamayın. Çünkü böyle proje olmaz. Adamlar 3 yıl düşünüp sonra projemiz bu diyorlar.
krrgh ferhatkorkut

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 25.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek Öğrenci
  • Mesajlar 30
  • Beğeniler 1 / 3
  • Ticaret 0, (%0)

kulturelbellek adlı üyeden alıntı

Mezar işinden iyidir :) Şaka bir yanada kendiniz proje üretmek için zorlamayın. Çünkü böyle proje olmaz. Adamlar 3 yıl düşünüp sonra projemiz bu diyorlar.

Onlar da bir yerden başlıyor.
Bense burada bu projelere başlamıyorum. Sadece bir kıvılcım görevi görüyorum diyebilirim. Bunu okurken aklına başka bir şey gelebilir, bu daha da geliştirilebilir vs vs..
Ve insan.. kendisini zorlamassa bir şey elde edeceğini zannetmiyorum. :)

MrAuTHoR MrAuTHoR WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Web Master
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 398
  • Beğeniler 72 / 145
  • Ticaret 1, (%100)
Fikrine saygı duyuyorum. Her fikir beyan eden kişiye tavsiye ettiğim gibi sana da bir proje bulduğunda o proje ile ilgili en olumsuz soruları sormanı tavsiye ediyorum. Bu projede aklıma gelen soruları sorayım mesela;

Twitter günümüzde yüzde 99 oranında 1D'ci,Bieberci ergenlerin, taraftar ve siyaset gruplarının güdümünde. Bunlardan iş çıkmaz. Geriye kalan twitter'daki kayda değer twitleri nereden bulacaksın?

İkincisi, bulduğun twitin net anlaşılamaz yada şairane olması lazım ki üzerine yorum yapılabilinsin. Böyle twitler atan kaç kişi var?

Üçüncüsü, biz okullarda ünlü şairlerin bile sözlerine kafa yormamış bir nesil olarak kim olduğu belli olmayan, bizim için kayda değer olmayan kişilerin twitlerine neden kafa yoralım ve onların twitlerini yorumlayalım?

Dördüncüsü, ha dersin ki ünlü ve önemli isimlerin twitlerine yorum yapılsın, o zamanda onlar arasından anlaşılmayan, yoruma açık twitleri nasıl bulacaksın? Çünkü onlar zaten yanlış anlaşılmalardan korkup son derece açık yazmaya çalışıyorlar.

Beşincisi, hadi çok kayda değer, tam projene uygun bir twit buldun. Bunu twitter'da o twitin altında yorumlamak varken neden siteye gelipte yorumlayalım?

Altıncısı, kaç kişi Google'da "x twitinde ne demek istedi? diye arama yapar? (şahsen ben hiç yapmadım, yapacağımı da zannetmiyorum)

Daha bir sürü soru sayarım burada ama her şeyden önce sitenin muazzam ziyaretçiye sahip olması lazım. Çünkü biri bir twiti ekleyecekse yada yorumlayacaksa, bunun tek nedeni başkaları tarafından görülmesini, beğenilip beğenmediğini, mümkünse yorumunun yorumlanmasını ister.

Şimdi sen siteyi açtın, doğal olarak sadece sen yada bir kaç arkadaşınla beraber maksimum 10 kişi siteye içerik ekleyeceksiniz. Günde atılan yüz binlerce twit var. Bunları sürekli okuyacaksınız. Aralarından kayda değer olanları bulacaksınız. Siteye ekleyeceksiniz. Ziyaretçi sayısının 100 bile olmadığını, eklenen içeriklere yorum yapılmadığını, beğeni sayısının az olduğunu gören bir daha siteye gelmeyecek. Bazılarının da site ilgisini çekmeyecek.

Tek bir ihtimal var, o da çok ciddi reklam yapacaksın, mesela ayda en az 1.000 TL'yi gözden çıkaracaksın ve atıyorum eğlence sitelerine reklam vereceksin. Küçük bir ihtimal o zaman tutar. Tutmaktan kastım da günde siteye giren kişi sayısının bir kaç bin olması. Bu da harcayacağın parayı kesinlikle geri getirmez.
ferhatkorkut

kişi bu mesajı beğendi.

SanalTespit.Com
TemaDownload.Com
ETicaretBul.Com

dedemir85 dedemir85 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 13.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad K** D**
  • Mesajlar 447
  • Beğeniler 100 / 81
  • Ticaret 12, (%83)

erenerduran adlı üyeden alıntı

Biraz yanlış anlama olmuş. :)
Benim demek istediğim şöyle;
Atıyorum x bir tweet atıyor: "Eğer sen oysan, o bensem, o?.." gibi.
Şimdi burada ne anladın?
Şahsen kendim uydurmuş bile olsam pek bir şey anlamadım.
İşte bu tweeti ekleyip, yazar bu tweetinde ne anlatmak/demek istemiş diye millete soracağız.
Ardından en mantıklısı (oylarla belirlenebilir) en üstte duracak.
Sadece bu. :)

yanlış anlama olmuş olabilir doğrudur hocam...

ama ünlüler kısmında ısrarcıyım bunun uygulamasıda var
şu şekilde haber sitelerine gir bak millet o haberlerin altında ne kıyametler koparıyo sende ünlülerin twitleri için aynı şeyi yapabilisin hem magazinsel olur
gazetelere çıkarsın :D Kafanı kullan ....

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al